Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2014. március 20. 20:361051.

    Ennyi rozoga,megfáradt,roggyant hímneműt még életemben nem láttam együtt,mint pár éve a buszokon. A kis csipszarosok bezuttyannak az ülésre,miközben a fiatal csinos lány értetlenül figyeli hogy mi van? Más szituációban bezzeg csajozna ugyanezzel a lánnyal. Csak épp a tömegközlekedés kiheréli a csávókat. Ráadásul terpeszkednek,mintha a nemi szervük nem férne el a combjaik között. Én direkt jól rátaposok a kitett lábukra.

    Á,nem neveli ezeket senki. Etetni,itatni,ruházni kell őket,és felnőnek.

    Ők a nagy jövő.

  2. 2014. március 20. 20:181050.

    Most nem értek veled egyet. Ez az ország nagyon messze van a "marha nagy liberalizmustól", és csak egyre inkább távolodik tőle.

    Szerintem a jelenség mögött inkább a fásultság, lehangoltság, besavanyodás van, na meg az a hozzáállás, hogy ha nekem sz*r, akkor másnak miért legyen jó, ezért nem szeretnek másoknak segíteni, udvariaskodni.

    Na meg az ilyen cikkek sem segítenek a hozzáálláson, amiért végül is a topik született, mert tényleg bicskanyitogató ez a lefényképezősdi, fenyegetősdi.

    előzmény:
    Beatrix76 (1049)
    2014-03-20  16:16
  3. 2014. március 20. 16:161049.
    Igen,sajnos.
    Én ezt egyfelől ennek a marha nagy liberalizmusnak és onmegvalositasi divatnak,az erős kapitalista fejlődés hatulutojenek látom.
    Ha visszatekintunk akár az itteni kommunista 80-as évekre,az emberek úgy érezhették,szociálisan tartoznak valahová és emiatt több felelősséggel viseltettek egymás iránt.
    De akár most is szetnezhetunk a világban.
    A diktatórikus rendszerekben és több ún harmadik világbeli államban erős a hagyományok tisztelete,az ember meg ösztönösen tiszteli az oregjeit és gyamolitja az elesettjeit.
    Az új eletet hordozó anyának pedig szintén megbecsülés jár.
    Sok ilyen helyen jártam a világban munka kapcsán és azóta az ún civilizált társadalmat találom elmaradottnak. Hiába a szép házaik,pénzük,vagyontargyaik és az általuk hitt nagy liberális biztonságuk,emberseguk java része odaveszett.

    Szerencsére azért van jó pár ember,család,közösség,ahol mindezt tudatosan próbálják megőrizni és gyakorolni,illetve adják tovább a jövő generációnak.
    De sajnos kevesen,mert ebben a társadalomban erős az autonómiára való törekvés,ami egyrészről nagyon jó.
    Másrészről viszont erősen torzítja a közösségi élmények megeleset,az emberség megőrzését. Ezért nehezen kap taptalajt a jó és pozitív példa.
    előzmény:
    Lillaréka (1048)
    2014-03-20  14:52
  4. 2014. március 20. 14:521048.

    Jó lenne tudni hova lett..

     

    nemcsak ebben.. sok minden másban is látom... nem tisztelik egymást az emberek. 

    előzmény:
    Beatrix76 (1047)
    2014-03-20  14:46
  5. 2014. március 20. 14:461047.
    Teljesen igazad van.
    Pedig az idős generacio fiatal éveiben még erősen odafigyeltek az etikettre a legtöbben.
    Nem értem,hogy akkor a gyermekeik és unokáik jó része miért nem.
    Pedig egészen biztos,hogy a mai idősek (80-90 évesek) megtanitottak gyermekeiknek az elemi etikettet.
    Vajon hova lett útközben?
    előzmény:
    Lillaréka (1044)
    2014-03-20  05:49
  6. 2014. március 20. 14:341046.
    Nagyon szomorú,hogy idős hölgy letedre megszegyenitettek úgy,hogy inkább az elozekenysegedet megköszönték volna.
    Különösen,hogy nyilván nálad frissebb,fiatalabb is felajanlhatta volna a helyet. Nyilván a hölgy,akinek felajanlottad a helyet,önmaga nem udvarias és nem adja át azt a rászorulóknak,különben nem így reagált volna. Ha meg vele utazó rokon,barát szegyenitett meg,az szintén az ő szegénységi bizonyitvanya.

    Igen,a pedagógiai célzatú szólás,figyelemfelhivas eszközével en is élek,pedig en fiatal vagyok.
    Legtöbbször néma csend a válasz mindenfelol,behuzott nyakak,fej leszegese vagy koncentrálva kifelé bamulas az ablakon.
    Mivel a felhivasom mindig kulturált hangnemben teszem fel és nem durván,bunkon,szerencsére néha pár ember felpattan és elnézést kér a figyelmetlensége a raszorulotol,akinek a helyet kértem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1043)
    2014-03-20  04:11
  7. 2014. március 20. 07:421045.

    Elmúltam ötven, ritkán utazom tömegközlekedéssel, de ilyen beszólásokra, felszólításokra én sem adnám át a helyem.

     

    Ha észreveszem, vagy normálisan megkér, akkor minden további nélkül, de, hogy vadidegenek beszólása nem érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1043)
    2014-03-20  04:11
  8. 2014. március 20. 05:491044.

    Te nem vagy képben látom...

    minden busz tele van éppen menstruáló  tornaórán kikészült és a suliban elfáradt kamaszfiúcskákkal akik nem tudnak felállni, mert azonnal elájulnak.

    Ha  végigolvasnád a  hasonló topikokat akkor tudnád. 

     

     

    (szerintem meg leginkább neveletlen emberekkel van tele, és valami mentséget próbálnak találni a szimpla bunkóságra)

     

    Egyszóval neked van igazad. 

    előzmény:
    Beatrix76 (1041)
    2014-03-20  02:22
  9. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2014. március 20. 04:111043.

    Bizony, én is voltam olyan helyzetben, hogy felajánlottam a helyemet egy hölgynek, akiről kiderült, hogy mégsem terhes. Bizony megszégyenítettek - pedig semmiképpen nem volt egyértelmű a helyzet - és megerősitettek engem abban, hogy máskor jobban meggondoljam magam /Idestova hetven éves vagyok, nem a legjobbak a lábaim/  Az igazság az, hogy a fiatalabbak még egyértelmű esetben sem nagyon kelnek fel, sokszor kell vagy példát mutatni, vagy segíteni beszólással a rászorultakon. Utóbbi eset is inkább csak pedagógiai célzatú.

     

    Egyszer a VOLÁN buszon utaztunk a párommal, ahol kisgyermekes mama fogta a karjában a gyerekét. A helyzet egyértelmű volt, mégsem állt fel  egyetlen fiatal sem. Páromnak odaszóltam hát, hogy vegye át a csomagomat, és én átadom a helyemet. Volt bátorsága nemet mondani, és ülve kérdést feltenni az előttünk ülő harminc évvel fiatalabb férfinak, hogy jól érzi-e magát a szituációban. 

     

    Az mereven ült, és nem is válaszolt. A kisgyermekes anyuka oldotta meg úgy a helyzetet, hogy tőlünk nem fogadta el a helyet, közölve, hogy  a hátralévő két megállót simán kibírja. Így is történt. Fűszerezi a szituációt az is, hogy énmellettem is egy fiatal hölgy ült, aki két megálló után szintén leszállt.

    Ehhez én semmit nem tudok hozzátenni. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  10. 2014. március 20. 02:591042.
    Kedves,ez egy nyílt fórum,ahová az emberek véleményt cserélni jönnek.
    Így elkerülhetetlenül talalkozol és még bőven fogsz is olyan forumozokkal,akik stílusa ellenszenves számodra. És bizony olyannal is,aki a véleményét nem utalva közli,hanem megszolitja az illetőt és neki cimezi.
    Ezt itt és más fórumon kikerülni nem tudod. Nincs azzal semmi baj,ha pár ember nem szimpatikus,hiszen ezzel mindenki így van.
    Sajnálom,hogy te kioktatos és fellengzos stilusunak tartasz,nem mintha bármiben hatranyomra válna,de valóban távol álljon tőlem a fellengzoskodes..
    Az igaz,hogy igen határozott ember vagyok és nem kertelek mikor igenis közlöm az allaspontomat. Ez sokaknak nem tetszik,vagy félre is értik. Nem vagyunk egyformák.

    En mindig és minden esetben átadtam az ulohelyem járművön,meg akkor is,amikor várandós voltam,mert más nem tette meg és az illető nálam is kiszolgaltatottabb volt.
    Akárhogyan csurod-csavarod,az elemi etika alól nincs kivétel.
    Igenis adja át az ulohelyet az állapotában kevésbé rászoruló az elesettebbnek.

    Ez nem az én személyes teoriam hanem egy igen régi,kialakult hagyomany,melyet szociálisan érzékeny urinok és uriemberek mai nap is tovabbadnak gyermekeiknek. És apelláta,kimagyarazas nincs. Kész.

    Nem akarlak elkeseriteni,de a drága nagymamám még 85 évesen is átadta a helyet a rászorulóknak vagy nála elesettebb,gyengébb időseknek. Miután napi szinten szeretett a belvárosban sétálni és pár megálló erejéig Margitszigetezni,Ligetezni.
    Soha nem hozta fel a korát mentsegkent,ahogyan sok más idős,öreg ember sem,akikhez volt és néha van szerencsém.
    Hozzateszem,sosem fogadtam el a felkínált helyet és a nagyimet sem sokan,ennyi jóérzés nyilván van az embernek.
    Csak és kizárólag ajulas határán fogadnam el az idős,öreg ember által kínált ulohelyet. Tehát több,nálad jóval idősebb ember sem gondolkodik úgy,ahogyan te.
    Pláne,hogy egy jó karban lévő,egészséges hatvanas meg messze nem öreg és aktív is.
    Amennyiben nálad ez nem így van,sajnálomés jobbulást kívánok.
    Nyilván akkor érthető,hogy nem mindig pattansz fel.

    Nézd,tovabbkepezni magam nincs esélyem,hiszen láthatod,szinte semmi iskolam nincs. Meg az általánosbol is kimaradtam,ezért tanulási nehezsegeim vannak. Hiába,no,ostoba vagyok és csak a bűnözés az egyedüli alternatíva számomra.
    Ha kell valami,egyszerűen ellopom.
    Lopokorutat tettem a világ körül :)
    Meg hát kényelmesebb egész nap jointot szívni,néha leguritani egy tomenyet. A gyerekek valahogy ellátják egymást,vér nem válik vizze,ők is iskolakerulok :)
    előzmény:
    Amarynda (1036)
    2014-03-19  09:53
  11. 2014. március 20. 02:221041.
    Nagyon egyszerű a dolog.
    Aki rosszul van,értő szem azonnal látja rajta.
    Ha rritkán találkoztam ilyen helyzettel,azonnal rákérdeztem,nem azt vártam hogy most lefordul e az ülésről vagy kibirja.
    De annak esélye,hogy egy tömött járművön az összes ulohely sérültek,betegek,rosszul lévők,rászorulók foglalják el,igen minimális az esélye,max háborús helyzetben menekuleskor. Tehát az ülő utasok minimum 50%~ának semmi gondja.

    Amennyiben nem vagyok biztos benne,hogy a hölgy kövér e vagy/és várandós,egyszerűen halkan megkérdezem. Hiszen ezért van a szám,hogy kommunikaljak,többek között.
    Legfeljebb megsertodik,de legalább az én lelkiismeretem tiszta :)
    előzmény:
    asztanaviszta (1034)
    2014-03-19  09:36
  12. 2014. március 20. 02:121040.
    Mindenképpen így van,ezt mai napig tapasztalom esetleges jelenlevokent vagy ha ritkán felszallok valami járműre babakocsi nélkül a picimmel.
    Ha visszavezeted szociológiai szemszögből,végül is nem meglepo.
    A nem veleszületett jólét és kifinomultsag hiányzik a felkapaszkodott réteg negatív csoportjából.
    előzmény:
    Goldmund (1038)
    2014-03-19  11:05
  13. 2014. március 19. 11:111039.

    Egyebkent csak halkan mondom az is megoldas hogy ha annyira tomott a jarmu akkor megvarjuk a kovetkezot. en is tettem igy parszor.

     

    Látszik, hogy fogalmad sincs a BKV-járatokon uralkodó helyzetről.

    Maradjunk annyiban, hogy Budapesten a tömegközlekedés szó szerint értendő.

    előzmény:
    Amarynda (1027)
    2014-03-13  09:25
  14. 2014. március 19. 11:051038.

    Tanulságos a történeted.

    És egyben szomorú.

     

    Úgy látszik, az egyszerűbb emberek részéről, akik valószínűleg nem nyertesei ennek a társadalomnak (idősek, munkások, romák) nagyobb a segítőkészség.

    előzmény:
    Beatrix76 (1026)
    2014-03-13  01:16
  15. 2014. március 19. 10:121037.

    Igen, igazad van, engem is így neveltek.

     

    Igen régen volt amikor én tömegközlekedéssel jártam, de amikor igen tudod mit csináltam?

    Olvastam.

    Valószínűleg volt olyan , hogy nem vettem egyből észre egy rászorulót, nem pattantam egyből fel, de ha nekem tett volna megjegyzéseket, asszem nyakon csapom.

    Pláne ne kezdjen fényképezni, mert kihúzza a gyufát.

     

    Valahogy nagyon elszaladt már velünk a paci.

    Ha, udvariasságot várok el valakitől, akkor én magam is annak kell, hogy legyek. Nem morgok, fényképezek, hanem udvariasan kérek!

     

    Csak már eljutottunk oda, hogy a gyerekvárástól forogjon az egész világ, mert mi az, hogy nem adják át a helyet amikor 2 hetes terhes vagyok?

     

     

    előzmény:
    turrita75 (1033)
    2014-03-19  09:35
  16. 2014. március 19. 09:531036.

    mar ugyan leirtam meg a legelos hszolasomban de most megismetlem.

     

    HA ugy latom helyesnek akkor felallok. ehhez hozzatartozik az is hogy EN eppen nem vagyok rosszul vagy nem faj valamim, nem vagyok holt faradt mondjuk mert rengeteget dolgoztam . Ha a fenti esetek fenn allnanak akkor nem allok fel.

     

    Ha ezek nem allnak fenn es latom hogy az illeto valoban ra van szorulva akkor fel fogok allni. De ha megjegyzeseket tesz valaki hogy "miert nem all fel , vak maga nem lat stb" akkor nem allok fel es kesz.

      ennyi.

     

    fiatalabb koromban legtobbszor le sem ultem nem erdekelt a kerdes.

     

    most viszont kozelebb a 60 hoz bizony meggondolnam hogy felalljak -e es kinek foleg ha vannak sokkal fiatalabbak is tolem a jarmuvon.

     

     

     

    asztanviszta; nem tudom igaz -e, de nem birom ezt a forumozot. lehetoleg nem szolok hozza megis megtalal idonkent. ellenszenves a modora a stilusa minden mondatabol sut a bekepzeltseg az okostoniskodas.

    Orulnek ha nem szolna hozzam de ugy latszik nem kepes megallni

     :

    előzmény:
    turrita75 (1033)
    2014-03-19  09:35
  17. 2014. március 19. 09:421035.

    Ha mindaz igaz, amit leírt benne, tényleg gáz.

     

    előzmény:
    Amarynda (1032)
    2014-03-19  09:05
  18. 2014. március 19. 09:361034.

    Honnan tudod, hogy akik épp ül, az nincs-e rosszul, nincs-e valami baja?

     

     Plusz nagyon sok nőről nem lehet megállapítani, hogy terhes, vagy egyszerűen kövér.

     

    Elég ritkán utazom tömegközlekedéssel, de jó múltkor pont ilyennek voltam szemtanúja.

    A nő zavartan motyogott, hogy ő nem is terhes.

    előzmény:
    Beatrix76 (1028)
    2014-03-14  02:01
  19. 2014. március 19. 09:351033.

    Amarynda: Úgy látom, ahol élsz, nagyon mások a közlekedési feltételek és a hozzáállás, mint itt. Engem úgy neveltek (kisváros), hogy gyerekként, fiatalként, egészséges középkorúként pattanjunk fel, ha látjuk, hogy idős néni/bácsi, kismama, kisgyerekes anyuka, gipszelt lábú, bottal közlekedő bármilyen korú ember, ill. mindenki, akin látszik, hogy szüksége van rá, felszáll a buszra és nem talál helyet.

     

    Nálunk ez ugyanolyan természetes volt, mint hogy köszönünk az ismerősöknek - azt sem kellett kérni, ezt sem gondolom, hogy kérni kellene. 

     

    Terhességeim alatt és kisgyerekes anyukaként kifejezetten jó tapasztalataim voltak a BKV-n: szinte mindig volt, aki átadja a helyét, jellemzően bármelyik korosztályból, és úgy általában, segítőkészek voltak az emberek, ha babakocsit kellett aluljáróból felcipelni stb. ezért hálás is voltam.

     

    Nem hiszem, hogy ha buszra szállok terhesen, kisgyerekkel a kezemben, akkor kérni kellene, hogy adják át a helyet (nem is kellett soha kérnem), ha nem adják át a helyet maguktól, akkor automatikusan feltételezem, hogy nekik jobban kell. Remélem, hogy idős koromban, amikor majd bottal vagy járókerettek közlekedek, akkor is ilyen megértőek lesznek az emberek. Vagy lehet, jobban járok, ha virgonc maradok, mint Etka anyó:)))


     

    előzmény:
    Amarynda (1030)
    2014-03-19  08:59
  20. 2014. március 19. 09:051032.
    A bem lapodon kozolt adatok alapjan en inkabb javasolnam hogy magadat kepezd es ne masokat oktass. mert hogy nincs mibol
    előzmény:
    Beatrix76 (1028)
    2014-03-14  02:01
  21. 2014. március 19. 09:021031.
    Raadasul nem gondolom hogy  otvenen tul az en dolgom figyelni hogy kinek adjak at helyet. inkabb azt gondolom hogy a te korod beliek azok akik at kellene adjak a helyuket a terheseknek es nem a mi korosztalyunkat kellene  ezzel piszkalni.
    előzmény:
    Beatrix76 (1028)
    2014-03-14  02:01
  22. 2014. március 19. 08:591030.

    Ha valakitol akkor aztan toled vegkeppen nem vagyok kivancsi kioktatasra. Mint lejjebb irtam, ha ugy latom jonak akkor atadom a helyet.

     

    Ha viszont ki akarjak provokalni tolem akkor nem fogom atadni. ennyi.

     

    Itt ahol elek ez nem problema, boven van hely a buszokon, plusz az emberek  nem rohannak, aki ugy talalja hogy tul sokan vannak az megy masik jarmuvel.  egyebkent az emberek legalabb 80 % a kizarolag autoval kozlekedik a varosokon belul is. 

     

    Tavolsagi buszkozlekedes nagyon keves van es oda csak annyi jegyet adnak ki ahany ulohely van.

     

    Ja, es itt nem szokas az embereket provokalni ilyenekkel meg azzal hogy a kepebe bamulnak 5 cmrol es pofakat vagnak hozza. kicsit mas a kozlekedesi kultura. nem szokas anyazni, agresszivnek lenni az utakon. sem kocsin sem mashol.

    előzmény:
    Beatrix76 (1028)
    2014-03-14  02:01
  23. 2014. március 14. 02:401029.

    Szerintem a "nem vagy elég terhes" kategória a cikkben nem valós.

    Egy férfi megkérdezhet egy nőt, hogy le akar-e ülni akkor is, ha nem terhes.

     

     

  24. 2014. március 14. 02:011028.
    En pedig csak azt mondom halkan.h lehet a varandos kismama rosszul van.barmi baja van.csak nem mer.nem tud szolni.nincs vele kisero.nincs penze taxira.bizony.sajnos ilyen is van.

    Nem azon kellene agyalni.atadod e es miert.ELVBOL at illene adni.ahogy a pici gyerekesnek.reszketeg idosnek.mozgasserultnek es mindenkinek.akit megillet.
    Pusztan etikai okokbol.
    Nem mindenki tud.bir kovetkezo jarmure szallni.

    Erdemes ezen melyen elgondolkodnod.
    Meg azon is.h barhol tartozkodsz epp a vilagban.az erkolcsi etika es az emberi empatia javareszt mibdenhol ugyanugy mukodik. Ezt tapasztaltam.
    Olaszorszagban raszorulo sosem all pl.
    Mert az olasz emberek nagy resze igen empatikus es meg sem fordul a fejeben h miert nezi az un helyre szorulo.
    Nem is erdekli de el sem jut idaig mert igen tisztelik az eletet adni keszulo kismamakat.es velhetoen tobb eletet adott idoseket.
    előzmény:
    Amarynda (1027)
    2014-03-13  09:25
  25. 2014. március 13. 09:251027.

    Na szoval.

     

    Ha otthon elnek es BKV en utaznek vagy barmilyen jarmuvon, es nem lennek eppen rosszul , akkor atadnam a helyemet egy terhes mamanak zokszo nelkul, es ennyi.

     

    VISZONT ES ITT JON A DE;

     

    Ha bamulna bele a pofamba es esetleg szova tenne hogy miert nem allok fel akkor egyszeruen nem vennek rola tudomast.

     

    Miert nem? Mert gyulolok minden kotelezo es kenyszerito tevekenyseget.

     

    szerintem ezt is hasznos lenne vegig gondolni, hogy erdemes -e provokalni az embereket  a "leakarokulni mert enterhesvagyok!!!!!" mondattal, mert sok ember pontosan azert nem adja at a helyet.

     

    mondom mindezt ugy hogy amikor terhes voltam eleg ritkan adtak at a helyet, viszont 1 esetet leszamitva nem csinaltam belole ugyet. akkor sem azert mert a leules volt a fo dolog hanem azert amit az illeto mondott akit a sofor kert hogy engedjen leulni.

     

    szerintem sokkal tobbet art az embernek vegigduhongeni magat jol felhuzni mert nem adjak at a helyet mint a fel ora amit allva kell eltolteni.

    Egyebkent csak halkan mondom az is megoldas hogy ha annyira tomott a jarmu akkor megvarjuk a kovetkezot. en is tettem igy parszor.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31

Címlap

top