Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezt miért kell?

odák
Létrehozva: 2013. december 3. 11:14

Miért kell családsegítővel beszélni, ha valaki abortusz előtt áll???

 

Teljes mértékben felháborítónak tartrom, rábeszélni vagy lelkifurdalást okozni olyan embernek, akinek így is van elég gondja. 

Mit gondolnak, saját szórakoztatására jár valaki abortuszra? Jól belerúgunk a földönfekvőbe?

 

 

 

 

Bocsánat az indulatért, de egyszerűen nem értem...én még nem voltam ilyen helyzetben, de ha valaki megpróbálna "segíteni", nem tenné zsebre, amit kapna tőlem.

 

  1. 2013. december 6. 20:12326.
    Egy kis kiegészítés, mert tudom, hogy most aztán szét leszek cincálva. Tudom, hogy nagyon nem mindegy, hogy valaki az újszülöttet öli meg, vagy hogy abortuszra megy. Nyilván az utóbbi "jobb" mint az előbbi. Csak szerintem nem kellene úgy beszélni a kettőről, mintha egymástól teljesen független dolgok lennének, mintha egy magzatnak az égvilágon semmi köze nem lenne a babához. De igen, van köze, nem kevés. A kettő egy és ugyanaz, csak az egyik kisebb és fejletlenebb, mint a másik.
    előzmény:
    Babyface83 (325)
    2013-12-06  20:04
  2. 2013. december 6. 20:04325.

    "Meg nem tudom mondani, ki miért volt bent, ab volt-e, spontán vagy művi,és ha ez utóbbi, hányadik."

    Hát úgy látszik nekem közlékenyebb szobatársak jutottak. Mivel rajtam kívül mindegyikük sorstárs volt, ezért boldogan, nevetgélve mesélték egymásnak a sztorijaikat, amiknek sajnos én is fültanúja voltam. Gondolhatod, hogy nem direkt kiváncsiskodtam, abban a helyzetben aztán rohadtul nem ilyen társaságra és ilyen témára lett volna szükségem.

     

    "Ti statisztikákat készítettek ilyenkor? Hogy senki nem dicsekedett, sőt nem is röhögcsélt, az biztos." 

    Mi ez a királyi többes? Kivel készítek statisztikákat? De igen, röhögcséltek. De ne hidd el, ha nem akarod, erre nem tudok mit mondani...

     

    "Aki olyan szellemi szinten van, hogy ez neki a fogamzásgátlás, az is az ő baja. Nem jó, nem dicsérendő, de a saját testét teszi tönkre." 

    Erre írtam már, hogy nem mindenki tud így gondolkozni. Én bizony sajnálom azokat a magzatokat. És erre lehet megint mondani, hogy milyen erős csúsztatás, hogy összehasonlítom az újszülöttel, de akkor légyszíves magyarázd már el azt az óriási különbséget. Honnantól kell sajnálni egy baba halálát, hány hetes kortól? Csak az időre született babákat sajnáljuk? Vagy a koraszülöttet is? Hány hetes koraszülötteket sajnáljunk? Mert ugye a 24 héttől számít koraszülésnek a szülés (előtte vetélésnek hívják), viszont ha jól tudom, pont eddig az időig engedélyezett az abortusz kivételes esetekben (kiskorú esetén, vagy a magzat rendellenessége esetén - abban az esetben is, ha az a rendellenesség pl csak egy hiányzó ujj).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (287)
    2013-12-06  08:08
  3. 2013. december 6. 19:19324.
    Pl. én hol ítéltem el őket globále?
    előzmény:
    bucimanci (321)
    2013-12-06  19:07
  4. 2013. december 6. 19:15323.

    Keresgélj utána, ráérsz. Úgy kábé egy éve hogy nem lehet ilyen topikot nyitni, éppen a parázs fikázások miatt. Vagy keress olyat, ahol vacillál a csaj, hogy elvetesse vagy megtartsa a gyerekét. Abból is van bőven. Csak keresni kell.

     

    Hinni meg a templomban kell. Még egy enelcésnek is. Én meg nem szoktam a levegőbe beszélni.

    előzmény:
    tamtamtam (319)
    2013-12-06  18:40
  5. 2013. december 6. 19:12322.

    Hiába, no! Olvasni és érteni nem ugyanaz...

     

    Ki mondta, hogy a férfit rendeljék be a bizottság elé? Azt mondtam, hogy szapuljátok az abortuszra menő asszonyokat, miközben a  férfi felelősségét meg sem említitek, mintha mindenki a szentlélektől fogant volna.

     

     

    Egyébként tök szép tőled, hogy asszonyok tömegét lekurvázod kvázi ezzel a kiszólásoddal:  "Mivel lehetne bizonyítani, hogy valóban ő az apa, ha tagadná?" Mintha kivétel nélkül azok mennének oda, akik fával-bokorral dugnak mindenféle védőeszköz nélkül...

    előzmény:
    tamtamtam (318)
    2013-12-06  18:36
  6. 2013. december 6. 19:07321.

    Nézd, azok nyilván, akik bibliai lózungokat puffogtatnak furtonfurt. Tudod; a bárány meg az ő legelője pl.

     

    Többire; csakhogy nem magat az eseményt ítélitek el, hanem globále azokat, akik így tettek valamiért.

    előzmény:
    tamtamtam (317)
    2013-12-06  18:32
  7. 2013. december 6. 19:02320.

    leirni a sajat velemenyt, egy dolog, rendben is van. kinyilatkoztatni, visszabufogni a vereskezu pedofil egyhaz undorito dogmait, amelyek nelkuloznek mindenfele megertest, gondolkodast, empatiat, azaz ingyen moralizalni a masik karara, az olcsosagot, butaarcusagot, korltatoltsagot, aljassagot (esetedben pluszban a fuggoseget) szimbolizaljak.

    akkor hinnem hogy a josag, a humanizmus, az emberkozpontusag vezerel, ha azt mondanad: hozzajarulok a gyereked koltsegeihez a fizetesem x %-aval, mert csak akkor adok tanacsot, ha adok kalacsot is. na, ebben van a moral, nem a rossz dumaban, a felelosseg felvallalasa nelkul. na fogadjunk hogy eszedbe sem jutni osztani a nemletezo eszedet, ha be kene szallnod a koltsegekbe!? :-))

     

    nem kell valaszolnod bejbi', a kutya se' kivancsi ra! :-)

    előzmény:
    tamtamtam (317)
    2013-12-06  18:32
  8. 2013. december 6. 18:40319.

    "Akkor jön ugyanezektől az -keresztény- emberektől a minek szül annyit amennyit nem tud eltartani, meg mindenki csak annyit szüljön és micsoda felelőtlenség... Ha már úgy esett, akkor minek tartotta meg a sokadikat. Érdekes akkor nincs bárányka meg legelő."

     

    Ezt alá tudod támasztani idézetekkel, vagy csak a két szép szemedért higgyük el, hogy valóban így van?

    előzmény:
    bucimanci (312)
    2013-12-06  16:44
  9. 2013. december 6. 18:36318.
    Hogy lehetne a férfit is berendelni a bizottság elé? Mivel lehetne bizonyítani, hogy valóban ő az apa, ha tagadná?
    előzmény:
    bucimanci (311)
    2013-12-06  16:34
  10. 2013. december 6. 18:32317.

    "annyira érdekes, hogy éppen azok, akik azt tanulták hittanon, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess, azok okádják a legtöbb mocskot másokra...."

     

    Annyira érdekes, hogy te tudod, kik azok, akik jártak hittanra...

     

    Egyébként én jártam, és valóban tanultam azt is, hogy a bűnöst ne ítéljem el, de azt is, hogy a bűnt viszont igen.

    A kérdés tehát az, hogy ki mit nevez bűnnek. Van, aki az abortuszt nem tekinti bűnnek, mások viszont annak tekintik. Ha az előbbiek leírhatják, hogy az ő értékrendjük szerint rendben van (legalábbis bizonyos esetekben), miért ne írhatnák le az utóbbiak is, hogy az ő értékrendjük szerint viszont nincs rendben?

    előzmény:
    bucimanci (308)
    2013-12-06  15:44
  11. 2013. december 6. 17:36316.
    Akkor mi lenne ítélkezés, ha mit mondanál?
    előzmény:
    Amarynda (296)
    2013-12-06  12:06
  12. 2013. december 6. 17:22315.

    Szerinted. Szíved joga így gondolni. Más miért ne gondolhatná máshogy? És miért ne írhatná le, hogy ő hogy gondolja, ugyanúgy, ahogyan te is leírod, amit te gondolsz.

     

    Egyébként meg miért foglalkozol vele egyáltalán, hogy más (akinek más az értékrendje, mint a tied) mit hogyan gondol? Nem teljesen mindegy az neked? Miért nem?

     

    Sehol se mondtam, hogy bármelyik ellen vagy, csak konstatáltam, hogy te feláldoznád egy magzat életét egy már megszületett ember életéért, más meg nem.

    előzmény:
    nonamona (290)
    2013-12-06  08:12
  13. 2013. december 6. 17:11314.
    262.
    előzmény:
    natika75 (289)
    2013-12-06  08:09
  14. 2013. december 6. 17:02313.
    266.
    előzmény:
    natika75 (286)
    2013-12-06  08:06
  15. 2013. december 6. 16:44312.
    Azért itt az enelcén arra is van példa, számos. Pláne, mikor valaki segítséget kér mert egynél több a gyereke és szüksége lenne erre-arra. Akkor jön ugyanezektől az -keresztény- emberektől a minek szül annyit amennyit nem tud eltartani, meg mindenki csak annyit szüljön és micsoda felelőtlenség... Ha már úgy esett, akkor minek tartotta meg a sokadikat. Érdekes akkor nincs bárányka meg legelő. Csak a megintcsak felelőtlen asszony van. Istencsudája egy szemforgató népség van itt! (érdekes, hogy az engem legyilkosozó kommentje nem sért például semmit, de a válaszom az illető bunkóságáról már személyeskedés. Ugyanis nem látom, hogy itt lenne a többi között. Pedig csak annyit mondtam neki, hogy mekkora bunkó. )                                                                                                                       
    előzmény:
    Sushi (310)
    2013-12-06  16:21
  16. 2013. december 6. 16:34311.

    Van a témával kapcsolatban mégegy gondolatom; itt is csakis a nőket szapulja, aki azt teszi. A nő gyilkos, senkiházi, pejoratíve ribi. És mi van a férfival? aki éppen akkora részt kap a terhesség létrejöttében, mint a nő? Neki semmi felelőssége?! Csak a nő a "hibás"? Miért? Ja, mert ő áll a bizottság elé, őt lehet pellengérre állítani. Ha asszony, esetleg már több gyerek anyja, pláne. Ha tini, akkor azért, mert arra bezzeg van esze! A legszebb az egészben, hogy pl a nőgyógyászok zöme is, a törvényalkotóké is férfi. És ők ítélik ilyen szégyenteljes tortúrára a nőt. Mert azt a legkönnyebb. A nőt hibáztatni mindenért. Mert csak a nő a felelőtlen. A férfi az ott sem volt, ugye. Ahogy a zöm nincs ott sem, ahol éppen az ő üdvös munkálkodásának gyümölcséről határoznak és a "bűntárs" felett ítélkeznek. ami meg szomorú; az ítélkezésben a leghangosabbak a "bűntárs" nőtársai. Ilyen vagy olyan "elvek" alapján. És nem szégyellik magukat.

     

    És mégegy észrevétel; akik itt kinyilatkoztatták, hogy milyenek az abortuszra menők; olyan biztonsággal állítjátok, hogy minden hónapban ott vannak és vigyorogva mennek oda. Ezt a biztonyosságot csakis tapasztalat útján szerezhették meg, máshogy nem. Úgyhogy jobb lenne mélyen hallgatni!

    előzmény:
    odák (1)
    2013-12-03  11:14
  17. 2013. december 6. 16:21310.

    En is erre akartam utalni valamikor korabban.

     

    Fogadja el mindenki ha hozott egy döntest. Ha en azt hoztam, hogy elvetetem, ne iteljen fölöttem senki. Csak en tudom hogy mibe kerül nekem ez a döntes,

     

    Ha valaki amelett dönt, hogy megtartja, senki nem kezd el kampanyolni, hogy gondold meg, a te helyzetedben stb stb stb.

     

     

    előzmény:
    bucimanci (308)
    2013-12-06  15:44
  18. 2013. december 6. 15:57309.

    Nezd, mindenki mashogyan eli meg a traumakat-van,aki inkabb kimutatja,van aki nevetgel,hogy ne latszodjek rajta,hogy eppen szenved. Attol meg megmarad traumanak onmagan belul, csak feled ez nincs kozolve.

    Lehetseges,szerinted nem helyes magatartas igy kezelni a traumakat,de attol letezik ezen viselkedesmod! Fogadd el,es ne agyalj rajta tobbet,de plane latatlanul,ismeretlenul inkabb ne itelkezz,a felszini viselkedesmod alapjan legyszi!

    előzmény:
    Babyface83 (275)
    2013-12-05  21:37
  19. 2013. december 6. 15:44308.
    A tapsikol az abortuszhoz és a teljes elutasítás a vallás nevében, meg a gyilkosozás között van átmenet. Nem kell tapsikolni. Sőt elmondom, hogy nem dalolva megy oda a legtöbb asszony. ELFOGADNI kell a mások döntését és nem ítélkezni, meg álságos maszlagot hinteni az örökbe adásról és egyebekről. TÉNYLEG akkora kérés az, hogy n ítélkezzenek mások felett? annyira érdekes, hogy éppen azok, akik azt tanulták hittanon, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess, azok okádják a legtöbb mocskot másokra....
    előzmény:
    Babyface83 (260)
    2013-12-05  20:29
  20. 2013. december 6. 15:27307.
    Aha... azok meg, akik az otthonokban vannak 2-3 évesen, egészen addig a Holdon voltak, mi? Jó eséllyel... Basszus, jó eséllyel a lutrira tesz az ember, nem egy gyerek életével hazardírozik.
    előzmény:
    tamtamtam (220)
    2013-12-04  22:06
  21. 2013. december 6. 15:24306.
    Szerintem tök egyértelműen fogalmazott; aki már DÖNTÖTT.... satöbbi.
    előzmény:
    tamtamtam (218)
    2013-12-04  22:01
  22. 2013. december 6. 15:12305.

    Sarkos leszek; magyarán árucikk a kisgyerek, tessék csak tessék, van itt szőke murillo-angyal, barna, fekete, amilyen tetszik...

     

    Eda a legkompetensebb ebben a kérdésben, ő meg tudja mondani akr a valós adatokat is. Valóban hülye a törvény is, mert ha a szülő évente csak egy alkalommal is látogatja, akkor az már kapcsolattartás, ugyanígy ha egyszer telefonál, akkor érdeklődött a gyerek felől. Azt se felejtsük el, hogy az sem igaz valószínűleg, hogy az a rengeteg otthonos és nevelőszülős kisgyerek egyik sem lenne örökbe adható. Csak éppen nem kell. Mert esetleg cigány, esetleg beteg, meg már nem nulla hónapos. És ez baromi ellentmondás azzal, hogy állítólag tömött sorokban várakoznak az örökbe fogadni vágyók. Ja. Azok, akik pár napos csecsemőre pályáznak. Én azt gondolom, hogy aki mindenáron gyereket szeretne kapni, annak éppen mindegy hogy miféle, mennyi idős, csak gyerek legyen. hiszen azok sem válogatnak, akik úgy döntenek, hogy szülnek és felnevelik... Ők sem mondják, hogy hopp én nem ilyet akartam, meg az utált anyósra hasonlít, köszi, nem kell....

    előzmény:
    natika75 (172)
    2013-12-04  12:25
  23. 2013. december 6. 15:05304.

    Elvben igazad van. De; ha odamész, mert muszáj, előírás és a bemutatkozás után elmondod, hogy mit is döntöttél, ESETLEG a miértet is, akkor ne kezdjen prédikációba, főleg ne olyan stílusban, mintha egy imbecillis retardált egyén lennél, de lagalábbis 10 éves, aki éppen most kezdte forgatni a -mittudomén;- Gólya hozza?-t. És ne akarjon meggyőzni arról, hogy hú de milyen marha boldogság lesz kihordani, megszülni, felnevelni/örökbe adni azt, akit egy porcikád sem kíván ezért vagy azért. Fogadja el, hogy te döntöttél. És pusztán azért, mert neki statisztikát kell vezetnie, ne legyen már kíváncsi az egész élettörténetedre.

     

    A tanácsadásnak helye van. Iskolában, középiskolában. És nem kampányszerűen, hanem folyamatosan. Ha már vannak szülők, akik erre képtelenek. azonban a felvilágosítás és a leggondosabb védekezés mellett is lehet terhes az ember lánya, akkor is, ha viszonylag kicsi a hibaszázalék. Vagy több orvos egybehangzóan állítja, hogy önnek már soha többé nem lesz terhessége, mert a problémája kizárj aa teherbe esést. És lőn.

     

    Úgyhogy lehetsz te itt elméletben tökéletes és messzemenőkig megértő az adott ügyintézővel kapcsolatban -mert csak a munkáját végzi-, de ez sokkal összetettebb dolog annál, mintsem ráhúzható kombiné lenne mindenkire. És ha már ideértem; az egysémára futószalagon eldarált tanácsadás minden, csak nem az. És ettől felfortyanok, ha ezzel szembesülök. Akár éppen én vagyok az alany, akár más.

    előzmény:
    cabron (167)
    2013-12-04  12:06
  24. 2013. december 6. 14:42303.

    Remélem nem gondolod komolyan a kérdésedet.

     

    Mert mi van ha igen, úgy gondolja? És mi van ha nem? 

     

    Nincsen "HA". Ahogy a történelemben sincs, úgy az életben sincs.

     

    Kívánom, hogy fogadja el a döntését és ne éljen folyamatos lelkiismeretfurdalással!

    idézet:
    natika75 (127)
    2013-12-04 09:16:48
    Nem volt és nincs lelkifurdalásom. akkor és abban az élethelyzetben az volt a legjobb döntés, amit meghozhattam, meghozhattunk. Mert bár közösen döntöttünk, azért a végső szó mégiscsak az enyém volt. Igazából nem is volt kérdés, hogy legyen vagy ne legyen. Hiszen védekeztünk, tehát nem akartunk még egy gyereket akkor.
    előzmény:
    natika75 (127)
    2013-12-04  09:16
  25. 2013. december 6. 14:33302.
    Sajnálom, hogy átélted az abortuszt. Ma is ugyanígy döntenél, ha abban a helyzetben lennél?
    idézet:
    trebaci (124)
    2013-12-04 09:13:38
    Igen.
    előzmény:
    trebaci (124)
    2013-12-04  09:13

Címlap

top