Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élet Izraelben: várandósan, a szirénák árnyékában

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 21. 22:44
Amíg egészség és béke van, nagy baj nem lehet. De mi van akkor, ha olyan országban élünk, ahol a bombázások mindennaposak? Ahol nem az a kérdés, hogy esik-e az eső, vagy tömeg van-e a buszon, hanem hogy egyáltalán ki merünk-e menni az utcára? Három izraeli és egy palesztin tizenéves elrablása és brutális meggyilkolása után ismét kiújult a feszültség a két ország között. Izraeli magyarokkal beszélgettünk.

Nők Lapja Café: Élet Izraelben: Nóra mindenórásan éli át a bombázást
  1. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 22. 11:5626.
    mit ír rá?
    előzmény:
    DymuniaD (24)
    2014-07-22  11:37
  2. 2014. július 22. 11:5425.
    Nagyon szomorú a helyzet, és kívülllóként azt mondom, lehetetlen igazságot nyilvánítani, ki az agresszor, ki az ártatlan.

    Mondom ezt úgy, hogy sok olvasmányélményem van a holokausztról, mélyen megrázott, mélyen elítélem és a múlt fényében megértem a zsidók törekvését, hogy saját hazát akartak maguknak építeni.

    Ugyanakkor a másik oldalról nézve érthető az arabok felháborodása, hogy ez olyan területen, ahol kétezer évvel ezelőtt éltek, de azóta gyakorlatilag elvándoroltak onnan, egyszercsak megjelennek és kihasítanak maguknak egy területet, országot alapítanak.

    Azt hiszem, mindenkinek jobb lett volna, ha régi hazájukban maradhattak volna otthon, de ehhez az kellett volna, hogy a múlt ne történjen meg...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  22:44
  3. 2014. július 22. 11:3724.
    Ehhez mit szólsz? :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (22)
    2014-07-22  11:23
  4. 2014. július 22. 11:2528.
    Én Ashdodban éltem a múlt hétig, a hétvégén átköltöztem Askelonba...ez a negyedik rakétaeső amit átélek itt Izraelben, 2005 júliusa óta élek itt!
    Megírnám a személyes élményeim...a légiriadó mindennapos, ha otthon vagyok a védett szobába megyek a patikában van óvóhely, az ember alkalmazkodik megtanul együtt élni és együtt dolgozni ezzel. Hozzászokni nem akarok, senki sem akar...de már nem félünk fegyelmezetten tesszük a dolgunk vigyázunk magunkra, egymásra, a gyermekeinkre...Sokszor 20-30 várakozó van a patikában... tegnapelőtt a légiriadó után este fél 10kor elment az áram, még 10 percig bírta a generátor, majd sötétségbe borult a teljes patika...az ember fegyelmezettek maradtak, mindenkiben volt félsz a gyomrunk egybeugrott, de dolgoztunk tovább a betegek megértették, hogy nem tudják megkapni a gyógyszerüket ( a számítógépek sem dolgoztak) és haza mentek, senki sem reklamált, senki sem kiabált...tudomásul vették. Tegnap mikor visszamentem a munkába gépek egy része még mindig nem működött nem voltak sorszámok... ez nem egyszerű ha sokan várakoznak...de valahol olyan volt, mint egy nagy családban a gyerekeseket előre engedték, az időseknek segítettek...aztán megszólalt a sziréna egy hölgy rosszul lett kijött rajta feszültség...segítettünk neki (mindnyájan együtt, nem volt kérdés, egy vadidegen felajánlotta és hazavitte. A későesti órákban nálunk nem volt sziréna ellenben folyamatosan hallottuk a rakéták robbanásait...bumm...bumm...az egyik a szomszéd falu mellett esett le, nagyon nagyot szólt...mindenki megdermedt...furcsa csend volt...de ott volt az összetartás érzése kiszolgáltuk a maradék betegeket, majd elindultunk haza.
    Talán az egyetlen félelmem ezekben a napokban az odautak és a hazautak...20 perc az autópályán lefele Gáza felé...a rádiót folyamatosan hallgatom ott bemondják mikor hol van riadó így a kocsiban is tudhatom ha esetleg a közelben van légiriadó...Javne és Ashodo között autóztam mikor bemondták, légiriadó Ashdodon, egyidőben láttam hogy szemben velem felszáll a rakéta majd hatalmas tűzgolyóban felrobban, mentem tovább Ashodod után Askelonban volt riasztás akkor 4 rakétát láttam felém szálni, egy pontról jöttek majd szétnyíltak 4 irányba...őket is kilőtte a vaskupola.... hazaértem és ma újra elmegyek dolgozni, mert ez a kötelességem, az életem...itt élek Izrael a hazám.
  5. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 22. 11:2322.
    mind volt gyerek aki ma terrorista

    de mégse jó nekik a békés életvitel


    előzmény:
    DymuniaD (21)
    2014-07-22  11:07
  6. 2014. július 22. 11:0721.
    Az élet Gázában. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  22:44
  7. 2014. július 22. 10:2120.
    Semmit nem töröltünk a hozzászólásodból, eleve meg sem jelent a mondandód nagy része.
    előzmény:
    Tomi7858 (4)
    2014-07-21  23:05
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 22. 09:1019.
    ez a bombázás a gyengébbek kedvéért
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  22:44
  9. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 22. 09:0018.
    dehogynem
    a bombázás nem azonos a házilag fabrikált rakétákkal

    aki erről akar cikket írni, az minimum tudja mi a különbség

    soha nem hagyta a világ, hogy izrael az agresszor terroristákkal leszámoljon rendesen
    ezért odázódik a béke évtizedek óta


    bár egyik ország se tűrné, hogy terroristák lövöldözgessenek a saját városukra
    előzmény:
    liat (16)
    2014-07-22  08:38
  10. 2014. július 22. 08:4017.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (15)
    2014-07-22  08:09
  11. 2014. július 22. 08:3816.
    nincs itt fogalomzavar.
    nem a mepet tamadjuk, hanem az alagutakat. azt megse lehet homokozos kislapattal kiasnunk.
    de most mar nagyreszet megsemmisitettuk az alagutakat, a rettentoen sok raketa es egyeb raktarukat is felszamoltuk. ennek ellenere eppen most jottem ki a vedelmiszobabol. mert meg mindig lonek. 7 raketat lottunk le. de egy beesett Ashdodon egy iskolaba. meg szerencse, hogy nyari szunet van.
    tudod..van egy mondas: nem kell az alvo oroszlan bajuszat huzgalni. a Hamasz eppen ezt teszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (15)
    2014-07-22  08:09
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 22. 08:0915.
    némi fogalomzavar van itt, szokás szerint

    tudtommal a hamasz nem rendelkezik bombázó gépekkel
    és nem bombázza 5-600 gép izraelt napi 8 hullámban leszórva alkalmanként 2ezer tonna bombát

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  22:44
  13. 2014. július 22. 07:5414.
    elkepzelni sem tudom, mit nezhetnek ezek az emberek a tengerparton. Gaza Izrael deli folytatasa, tehat egyvonalban van az egesz. ha valaki a tengerparton igy ul, legfeljebb Ciprusra bamulhat at, es Europa fele.

    amikor a Vaskupola kilovi a rakertakat, az valoban latvanyos. csak eppen futas van az ovohelyekre, mert az repeszek nem maradnak fent az egben.
    szoval nem tudom, mi ez a kep.

    mi az ashdod nevu vaos mellett lakunk. nekunk 20 masodpercunk van fedezekbe erni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (8)
    2014-07-21  23:34
  14. 2014. július 22. 07:5113.
    ez elegge erdekes cikk. peldak arra, mi lenne, ha ez nem Izraelben tortenne.
  15. 2014. július 22. 07:4312.
    eleg regota nyilvanvalo, te melyik oldalon allsz.
    sokszor beszursz ilyen megjegyzeseket.

    az pedig, hogy Mozdony neha parkolora van allitva, az nehogy mar a zsidok uralma miatt legyen. kicsit tulzol. ez mar fobia nalad.
     Mozdony is tudja jol, neha nagyon elereszti magat a velemeny nyilvanitasban. maskor meg nagyon okosan es korrekten ir.
  16. 2014. július 22. 07:4011.
    csak nehany erdekes kep es video:
    nehany videot csak facebookosok tudnak megnezni.


    a hamasz gyermekei


    a hamasz maszlagja

    3. kep. megjelent a vilagsajtoban. aztan valaki kielemezte a kepet es megtalalta az eredetit. az a 4. kep.
  17. 2014. július 22. 05:4310.
    Számomra is felfoghatatlan  pár hozzászólás-- nemcsak itt.. 
    Ezek az emberek nem veszik észre, hogy jelenleg egy puskaporos hordó  mellett ücsörögnek és  örülnek annak, hogy a legjobb haverjuk kezében,  ott a  gyújtózsinór...... a haver egyébként nem enyhén elmebeteg.... és nem zsidó. 

    előzmény:
    Beatrix76 (9)
    2014-07-22  01:07
  18. 2014. július 22. 01:079.
    Számomra felfoghatatlan azon vitázni,elcelodni (kik iranyitjak a médiát,TENYLEG,KIK?, sírnak mert pénzért mentek,stb.) egy ilyen helyzet kapcsán,ki miért "sír" és egyáltalán,összeesküvés-elméletet idehozni a "zsidók irányítják a világot,mindent"-típusú velemenyekbol.


    A háborúk sajnos minden esetben különféle vesztesegekkel járnak,ami önmagában szomorú tény. Minden egyes ártatlan élet elvesztése fájdalom,bármelyik oldalon is állt az elhunyt.
    DE!
    Amíg valaki nem élt ott,nincs ottani hiteles,személyes forrása,csak médiából kiragadott,gyakran téves és felfújt hírek alapján tájékozódik,addig sok rálátása nincs a VALÓS TORTENESEKRE!


    Izraelnek jogában áll megvédeni sajat területet,allampolgarait. És amíg ez sajnos esetenként ártatlan eleteket is követe, addig nincs helye szentimentalizmusnak,hogy a ppalesztin ártatlan lakosság,stb.
    Ez sajnos ezzel jár.
    A Hamas terroristak egész bunkerrendszereket tartanak fennt a föld alatt,számukra ideális demagógia által kiépítve. Mindig kórház,iskola,polgári intézmények között helyezik el ezeket arra számítva,hogy az izraeli haderő emiatt nem támad.
    De sajnos muszáj,mert különben képtelenek lennének vedekezni.


    Senkinek nincs rálátása,míg ezt NEM LATTA. És mikor részese lesz,megérti a mierteket.
    Nagyon szomorú látvány egy halott,sebesült nő,gyermek.
    De már talán nem is voltak "ártatlanok,tiszták". Talán már elkezdődött az agymosasuk öngyilkos merenylokent a mennybe jutáshoz ígéretével,talán mar fegyveres kiképzésen is átestek.
    Ettől meg nem született rosszak,csak sajnos a terrorista hálózat bekebelezi a tudatlan,tanulatlan nép egy részét és így válnak azzá,ami végett azt hiszik,hogy ez így jó és helyes.


    Amennyiben az itt megszolalo más aállampolgársagu személyek hazája ellen is örökös irtohadjarat lenne érvényben,nekik szintén joguk,sőt,hadsereguknek kotelessege lenne szembeszallni az agresszorral.


    A személyes szimpatia,ellenszenv nem ilyen topicban hangsulyozando.
    Itt tényekről van szo,sajnos.
    És ezt nem ismerve eme tények értelmezhetetlen halmazza válnak,így alakitodva már személyes impressziok által.


    A háború nem gyerekjatek,csak az érti,aki részese lesz. 


    Én zsidó származású emberként békében élek mindenkivel,aki valóban ember. Senkit nem rekesztek ki sem hovatartozása,sem borszine,sem vallása végett. Azt nézem,ember e ő,aki érdemes az eletre.
    Nem iirányítók senkit és semmit,nem is vagyom hasonlóra,nem artok senkinek,míg nekem nem ártanak.


    De hadd "sirjon már a szám", mikor 11 éves kislányom a napok óta tarto szirenara való óvóhelyre futás max két perc alattjatol,a lzuhanó repeszek becsapodasanak robajatol félelmében megszakítja nyaralasat és napokig osszerezzen egy mentőautó szirenajara is már otthonába hazatérve. Pláne,hogy az is otthona,sőt!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  22:44
  19. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. július 21. 23:167.
    Ugyanazt a riportot olvassuk  , de en egyik megkerdezett magyart sem kaptam rajta sirason.
    Van aki fel es van aki duhos.
    En meg az eg dorgesetol is felek , hogy ne felne valaki bombazastol ????

    Nem olvastam a hozzaszolasodat egeszeben .
    Nekem a benthagyott kis mondatresz is felhuzza a szemoldokomet : ha ugyanez a bombazas Londonban tortenne , Angliaban dolgozo magyarokat kerdezne ki az ujsagiro , akkor is ugyanezt mondanad ?

    előzmény:
    Tomi7858 (2)
    2014-07-21  22:44
  20. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. július 21. 23:146.
    Valamelyik nap egy weblapon lattam tengerparton megolt gyerekeket , a homokban jatszottak ugy ahogy gondolom mindig .

    előzmény:
    Tomi7858 (4)
    2014-07-21  23:05
  21. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. július 21. 23:115.
    előzmény:
    Tomi7858 (4)
    2014-07-21  23:05
  22. 2014. július 21. 23:054.
    A hozzászólásom jelentős részét cenzúrázták. Pedig semmi vállalhatatlan dolgot nem írtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (3)
    2014-07-21  22:59
  23. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. július 21. 22:593.
    es hany es hany gastarbeiter van vilagszerte , de azok altalaban nem sirnak. 
    előzmény:
    Tomi7858 (2)
    2014-07-21  22:44
  24. 2014. július 21. 22:442.
    Nem tudom sajnálni azokat, akik megélhetési célból (tehát nem valami elől menekülve) kimennek, nyíltan vállalják is ezt, hogy ők ezért költöztek el, de sír a szájuk, hogy

Címlap

top