Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 hós aludjon magától:(

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2014. július 23. 10:46
Segítséget kérnék gyakorlott babaaltatóktól:) Olyanoktól, akik megküzdöttek a babaaltatással, és sikerült felülkerekedniük.


Lassan 6 hónapos lesz lánykám, és az altatással szenvedünk, de nagyon.
Tudom, hogy én rontottam el 2hónapja, de nem áll helyre a rend.




Lányom nagyon aktív, bő1hónapja forog, kúszik, kintvan 2 foga, 8 kilós, szóval megelőzi a korát, ennek megfelelően a szopisztrájk is lecsapott ránk 4hónapos korában. Akkoriban kezdtem el, hogy félálomban etettem, mert csak így volt hajlandó rendesen enni, egyébként 2perc után érdekesbb elfoglaltságot keresett.
Ekkortájt megszokta, hogy kézben alszik, és azóta hiába próbálom leszoktatni róla, (már eszik ébren is)  nem megy:( 
Eleinte csak a fotelban kellett ülni vele, úgy aludt, aztán ringatni kellett a fotelban, aztán járkálni vele, aztán járkálni és ringatni, most meg már ott tartunk, hogy járkálok ringatom hümmögök és 30 perc a minimum altatás...
És ez idegőrlő...


Nagyon sokat alszik, általában 9-10.30, majd 12.30-14.30/15, majd 17.30-19 , és 21(.30)-7ig. (közben éjjel 1x eszik de egyből visszaalszik)
Szóval az alvás mennyisége neki nagyon fontos, ha dörgöli a szemét és ásítozik, és nem altatom el, őrjöngő hisztibe kezd.


Próbáltam már számtalanszor a klasszikus beleteszem az ágyba, simizem, ha nyöszörög odamegyek, és simizem, meg a sírni hagyós módszert is nem1x de nálunk nem működik
Mindenki mondja, hogy ha álmos, akkor elalszik, de neeem. Most délelőtt pl 1 órán át tartott mire elaltattam, és most is még alszik...
Az a fő 'baj', hogy ő elvan, nagyon jó gyerek, csendesen szemlélődéssel elvan órákig, de nem alszik el.
Fentvan 2órája, dörzsöli a szemét, ásít, látom hogy fáradt. berakom a kiságyba.Kitámasztom párnával, különben egyből hasra fordul és elkezdi körbekúszni a kiságyat. Szóval elvan háton. nézeget 15 percig. aztán elkezd játsszani a cumival, a rácsvédővel, kurjongat 15 percig. Aztán elkezd méltatlankodni, heeee heeee hööööö höööö (gyere már muter) na innentől akár bemegyek, akár nem , rövid időn bekül sírás lesz, ami egyre hangosabb. ha felveszem akkor csend van, de ha visszateszem, üvölt. és nem alszik el. eddig 30perc volt 1x amíg bírtam hallgatni a sírását, csatak víz volt úgy belelendült, ezt nem tartom járható útnak.
Ugyanez a menetrend zenével zene nélkül, világosban, sötétben, apa altatja, anya altatja, van nyünyüke, nincs nyünyüke, van textilpelus nincs textilpelus, hidegben, melegben, suttogok neki, nem suttogok, simizem, nem simizem, ráhajolok, nem hajolok. 
Ágyunkon együtt se megy az alvás, (egyébként kezdetektől egyedül alszik saját ágyában ügyesen), ha melléfekszek a nagyágyon engem vizsgálgat, tépi a hajam, mászik rám, szóval aktív lesz a jelenlétemtől.


Mi a fenét lehet csinálni? Hogy állítsul az alvási procedúrát át mondjuk 10percre?
Olyanoktól kérnék tanácsot, akik átéltek hasonlót, az "én gyerekem mindigis egyedül elaludt, ahogy megpaskoltam a fenekét" történetekkel nem tudok mit kezdeni..


köszönöm
  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 23. 14:3251.
    Oké, nem kütyüzöl, megértem. (bár, ne hidd, hogy 8 évesen nem fog x-box-ozni) És halk altatózene?? Hmmm??
    előzmény:
    kiskicsicsiga (45)
    2014-07-23  14:18
  2. 2014. július 23. 14:3250.
    Leírom az én tapasztalatomat, aztán eldöntöd, hogy hasznosnak találod-e.

    Az első fiamat a mai napig altatom, igaz, már csak úgy, hogy melléfekszem, és max. 15 perc alatt elalszik, de 10 hónapos koráig csak a mellemen cumizva aludt el (a cumit kiöklendezte sajnos). Kb. másfél éves volt, amikor rájöttem, hogy valójában hason szeret aludni, és azért alakult ki az egész rossz szoktatás, mert én oldalt vagy háton akartam altatni. Már majdnem 3 éves. A létező összes módszert végigpróbáltam, hogy egyedül
    aludjon el, de csak annyit értem el, hogy a ciciről meg az ölben
    ringatásról leszoktattam.

    A második fiam a tiéddel egy napon született. Még a kórházban rájöttem, hogy ha hasra fektetem, akkor azonnal, magától elalszik. Eleinte még kicsit nyünnyögött is hozzá (nem sírt!), akkor megsimogattam a fejét, és úgy aludt el. Ma már ennyi sem kell. Nappali alváshoz igényel cumit, meg valami kendőt, amit az arca elé húzhat, esti alváshoz semmit! 8-kor már alszik, és 5-ig csönd van.

    Szóval a lényeg: fordítsd hasra! Lehet, hogy kicsit körbekússza a kiságyat, na és? Akkor mégsem olyan fáradt talán... De ha elfárad, jó eséllyel elalszik majd.

    Egyébként valószínűleg azért alszik olyan sokat, mert nem alszik jókat, ebben a korban már sokkal kevesebb alvás az általános. Az én kicsim pl. délelőtt alszik kb. 2 órát, meg délután még max. másfelet.

    Ja, és még az jutott eszembe, hogy éjszaka én mindig fekve szoptattam, hogy ne nagyon ébredjenek fel. Egyik se fulladt meg, neked is kényelmesebb, úgyhogy ne vedd ölbe éjjel.

    Kemény lesz átszoktatni, és sírás nélkül nem is fog menni, de minél kisebb korban próbálod, annál hamarabb vezet sikerre. Ezt tapasztaltam magam is. A sírni hagyós módszer nem jó valóban, én a Suttogó felvesz/leteszével szoktattam le ciciről a nagyot, esetleg próbáld ki, ha még nem próbáltad. Tuti módszer nincs úgyse, minden gyereknél más működik.

    Kitartás!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2014-07-23  10:46
  3. 2014. július 23. 14:3049.
    Én volt, hogy porszívóra vagy hajszárítóra altattam a fiam.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (45)
    2014-07-23  14:18
  4. 2014. július 23. 14:2848.
    az a baj hogy ő ha rájön hogy altatni akarom, akkor ordít...
    és ha álmos de új helyzetbe, új szobába kerül, akkor már nem álmos...
    előzmény:
    krisztina914 (46)
    2014-07-23  14:21
  5. 2014. július 23. 14:2747.
    Szerintem mindenképpen próbálj 2-t csinálni a napközbeni 3 alvásból. Tedd le 10-ko, meg 4 körül. Közben próbáld lekötni, ha ennyire mozgékony és érdeklődő csak sikerülni fog, bár sok idődet leköti, de akkor is menjetek sétálni, lendüljön túl a holtponton, fel fog élénkülni egy kis mozgástól.  Majd megszokja a babakocsit is, a TV-t azért nam ajánlanám 6 hónaposan:-) Ha álmos lenne tényleg elaludna, hidd el, az én fiam is nagyon rossz alvó volt napközben, két éves kora óta a napi egyet sem erőltettem, ő hosszan szeret aludni éjszaka. Nektek is szerintem a ritmus nem jó, próbálkozz tovább az átállással szerintem.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2014-07-23  10:46
  6. 2014. július 23. 14:2146.
    ha ilyen sokat elvan egyedül a kiságyban akkor nem biztos h álmos.
    nálam ha álmosak voltak akkor nyűglődtek,sírósabbak voltak és hisztisebbek semmiképpen nem játszottak a kiságyban egyedül.
    de én a kiságyba csak akkor tettem be amikor már nagyon nagyon álmosak voltak így tudták hogy ha ágy akkor alvás.
    meg ha ennyire mozgékony és ráadásul hat hónapos hagyni kell mozogni,nagyon frusztrálhatja őt h nem tud hasra fordulni ezen simán felhergelheti magát.pici babákat még szoktak így "kordában tartani"de a nagyobbacskákat szerintem ez idegesíti.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (41)
    2014-07-23  14:12
  7. 2014. július 23. 14:1845.
    legszívesebben levideóznám a dolgot...senki se hiszi el hogy őrjön hogy nem akar aludni aztán meg alszik 2-3órákat..most is 1óta alszik pedig 11kor kelt.


    én azt várnám h a monoton dolgoktól elalszik, monoton hümmögök, egyformán lépkedek, ugyanott ugyanúgy,de nemmmm
  8. 2014. július 23. 14:1744.
    Én tanusíthatom, hogy van olyan baba, aki minden hókuszpókusz és betörés nélkül elalszik magától.

    Az egyik gyerekemet altatni kellett, őt csak akkor lehetett letenni, amikor elaludt, ha szerencsém volt, mert sokszor felébredt a művelet közben és lehetett előlről kezdeni.

    A másodikat viszont SOHA nem kellett altatni. Betettem az ágyba, elgagyarászott, nézelődött, aztán elaludt magától. Akkor sem hőbörgött, mikor felébredt. Szinte sose sírt, a nagy meg rengeteget.
    A kicsit nem kellett betörni, mert kezdettől ilyen volt. A kicsi rengeteg aludt, a nagy nagyon keveset. Most is különböznek elalvási szokásaikban pedig már iskolás/ óvodás.

    előzmény:
    Babyface83 (11)
    2014-07-23  12:53
  9. 2014. július 23. 14:1543.
    igen ezt te látod én csak tippelek..
    de szerintem ha azt szeretnéd h elaludjon egyedül ,sírás nélkül nem fog menni:-(
    több módszer is létezik minden gyerek más,és minden szülő is mást hajlandó megtenni az alvás projektért
    a nagylányomnál a suttogó tökéletes módszer volt simán ment ma is jó alvó,a kicsinél kábé semmi nem vált be.aztán elolvastam az "aludj jól gyermekem"(ha jól emlékszem ez volt a címe)és azt vetettük be csak kicsit humánusabban..

    előzmény:
    kiskicsicsiga (35)
    2014-07-23  14:00
  10. 2014. július 23. 14:1442.
    de álmos:) még hullaálmosan is kepeszt, csak dörzsöli hozzáa  kezét.de ha fel akarom venni a földről, kapaszkodik a szőnyegbe hogy maradni akar:)
    nincs nyugizóna.
    nekünk évek óta nincs tvnk, én nem akarom hogy rászokjon ezekre a ketyerékre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (36)
    2014-07-23  14:01
  11. 2014. július 23. 14:1241.
    az a gond, hogy őneki a hason levés a lételeme. amíg ébren van , szinte végig hason van...ha beteszem a kiságyba, hason ott is elvan fél órát simán, kifötri a lepedőt, leszereli a rácsvédőt, megszereli a cumikat, rángatja  a rácsot...aztán elfárad és ordít. no meg 5percenként menni kell, hogy beszorul, mert keresztbe már nem fér el, kidugja lábát, kezét, nincs az a rácsvédő ami megakadályozzza, már azon gondolkodom az egészet körbetekerem anyaggal, mert 2rácsvédő se elég.
    sose alszik el hason, túlságosan élvezi
    előzmény:
    hagymácska12 (37)
    2014-07-23  14:01
  12. 2014. július 23. 14:0940.
    kicsinek lehet hogy ment volna de most őrjöng hogy lefogom, próbáltam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (38)
    2014-07-23  14:04
  13. 2014. július 23. 14:0939.
    A barátnőmnek volt hasonló babája, ő úgy oldotta meg, hogy letette játszószőnyegre a gyereket játékokkal és hagyta játszani, magát szórakoztatni és egy idő után puff, kimerült az elem. Sokszor akkor dőlt ki, amikor épp az egyik kezét rakta a másik után. :) Vicces volt.
    Na, ilyenkor már be lehetett rakni az ágyába és aludt.

    Ilyesmit próbáltál már?
    előzmény:
    kiskicsicsiga (33)
    2014-07-23  13:51
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 23. 14:0438.
    Látod, pont erre írtam a bebugyolálást. Oké, hogy most 200 fok van, de lepedővel megpróbálhatod. Fiamnak állandóan járt keze-lába, főleg egészen picin 1-2 hónaposan ezt nem is tudta kontrollálni, ezért becsavartam őt. Na, így megállíthatod a folyton mozgását.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (35)
    2014-07-23  14:00
  15. 2014. július 23. 14:0137.
    Mi lenne, ha hagynad esetleg kuszni? Ha tenyleg hason alszik valaki, akkor annak nagyon nehez lehet haton elaludni. Legfeljeb kuszik, es farasztja magat vele. Nagyobbakat altattam, azok siman felallnak, jarkalnak a kisagyban 10 de akar 20 percet is, aztan szepen csendesednek, elmolyolnak magukban, es vegul elalszanak. Szerintem egy (par) probat meger.


    (Magambol kiindulva: oldalt alszom, szokoevente egyszer tudok hason vagy haton elaludni...)
    előzmény:
    kiskicsicsiga (24)
    2014-07-23  13:31
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 23. 14:0136.
    Na, de ha 20-30 percig elvan, akkor talá nem is álmos, neeem?Nincs valami nyugizóna, ahol tök el tud lazulni? Írtam a Duck Tv-t, nálunk az nagyon bevált, elalváshoz kihagyhatatlan volt.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (33)
    2014-07-23  13:51
  17. 2014. július 23. 14:0035.
    nem, rajta egyértelműen látszik ha álmos, mindig dörzsöli a szemét, ásítozik és lelassul. régen ilyenkor felkaptam, kicsit ringattam és elaludt..de ma közben folyik ki a kezemből, mászna, babarálja a ruhám..de közben álmos látomr rajta, ha meg várok többet akkor meg mégjobban csúszik hátra az egész napunk, mert mégtovább alszik. és este is ha legalább fél7-7ig nem alszik,akkor 9kor annyira őrjöng hogy megetetni se tudom, és a fürdést is végigvisítja...
    előzmény:
    krisztina914 (32)
    2014-07-23  13:51
  18. 2014. július 23. 13:5734.
    próbáltam, de nem megy úgy sem.
    ha pl esős az idő, akkor van hogy ébredés után már 1-1,5 órával álmos...hiába alszik rengeteget, sokszor olyan mélyen mintha kómában lenne...ha nappal nem aludhat eleget, másnap nappal sokkal többet alszik, sőt volt hogy éjjel is annyira mélyen aludt, enni se kelt fel (napi5kajálás azért kell!) meg 1x a légzésfigyelő is beriasztott egy vidéken töltött kevesetalvó nap után, és berohantam, addigra már vett levegőt, de olyan mélyen aludt még akkoris, hgoy nem ébredt fel rá...
    neki valamirét az alvás a komfortzónája, sokkal fontosabb mitn az evés...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (16)
    2014-07-23  13:01
  19. 2014. július 23. 13:5133.
    nem szoktam hagyni, amikor 30fokok vannak ígyis csurom víz, nem hogy még tajtékozva üvöltsön. meg nem üvöltve kezdi, ha berakom a kiságyba először elvan 20-30percig, csak utána kezd üvöltözni...de azt az előtte levő időt meg kiesett időnek érzem.




    egyébként énis rémrossz alvó voltam, meg vagyok is, csak tök sötétben tök csendben kényelmes ágyon tudok aludni, minden tábor kész szenvedés volt, ha páromnak kicsit sipol az orra, már felkeltem, hogy fújja ki, mert megőrülök a zajtól. Lucával se tudok egy ágyban aludni, 2x aludtunk 2esben egy franciaágyon, másnap beszereztem anyámékhoz is egy kiságyat, nem bírom ahogy álmában kepeszt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (30)
    2014-07-23  13:45
  20. 2014. július 23. 13:5132.
    második lányom az első három hónapot végigüvöltötte,különösen az alvás előtti 45-60 perc sírása viselt meg(mindenkit,gondolom őt leginkább)a legjobban. szoptattam,kendőbe raktam,ringattam,a fejem tetejére álltam de akkor is sírt..akkor gondoltam ha így is sír meg úgy is sír-mivel a férjem gyakran nincs otthon esténként és ott van a nagy tesó is-akkor beteszem az ágyba benézek hozzá pár percenként és ez van.tényleg mindent kipróbáltam ő alvása előtt sírt bő fél órát mindig. így szép lassan (kb 8 hónapos korára -megtanulta hogy ha beteszem az ágyba alvás van.most egy éves -a természete hogy is mondjam...intenzív személyiség-de az alvás előtti sírás legalább elmaradt sőt integet amikor kimegyek a szobából.
    de első perctől volt egy rendszer az életünkben,általában mindig ugyanaz volt az esti rutin lehet h az is segített. megjegyzem a mai napig nagyon hangos ha valami nem tetszik neki de gondolom túl kell üvöltenie a tesóját..
    kitartás!
    csak egy kérdés..nem teszed le túl korán aludni?sokszor csalóka ám mert unatkoznak ásítoznak és túl kell lendülni ezeken a perceken mert nem biztos hogy az az álmosság jele amit mi annak látunk.de ez tényleg csak egy kérdés lehet h neki nagy több alvást igényel.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2014-07-23  10:46
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 23. 13:4531.
    a 30. hsz-t neked szántam.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (28)
    2014-07-23  13:37
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 23. 13:4530.
    ha hagyod sírni, 5-10 percet, akkor nem fárad el annyira, hogy utána a karodban 1 perc alatt elaludjon? 
    Nálunk is ment midnenféle altatási mizéria, egy pár hétig ez vált ba: hagytam sírni és kb 6-7 perc múlva bementem hozzá, magamhoz öleltem, ringattam picit és már aludt is.
    előzmény:
    lady1986 (29)
    2014-07-23  13:43
  23. 2014. július 23. 13:4329.
    Akkor ez tényleg túlélésre játszás lesz, ha már ennyire túl vagytok mindennek a kipróbáláson. Egyszer csak átszokik valahogy az önálló alvásra. :S
    Különben nálunk is volt a családban hasonlóan rosszul elalvó és rosszul alvó gyerkőc, na ő akkor állt át valamikor 1,5 évesen mikor átkerült a nagytesó szobájába, lehet ragadós volt a példa, hogy a tesó elalszik szépen magától...

    Kitartást kívánok, egyszer csak megváltozik a helyzet.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (24)
    2014-07-23  13:31
  24. 2014. július 23. 13:3728.
    hát ezaz, autóba se alszik. ritkán utaznánk 3hétbe 1x de még ígyis nyüglődés vele, 20percnél többet nem alszik...


    egészen biztosn nem éhes, van tejem bőven, 1órával evés után se alszik el könnyen..


    persze ő is elvan úgy is hogy 3-4órát alszik napközben, meg úgyis hogy 6ot. csak amikor 3at akkor kezelhetetlen, amikor 6ot akkor meg jókedvűen ébred és 2órán át majd ki csattan. ha keveset alszik akkor meg 1-1órát ordít....
    előzmény:
    delfin38 (25)
    2014-07-23  13:31
  25. 2014. július 23. 13:3427.
    kicsinek ő is elaludt magától, valszeg én rontottam el, csak nem tudom visszacsinálni.


    az a baj hgoy így nem lehet vele sehova menni, mert őrjöng hogy nem tud aludni, nem lehet másra se hagyni, mert őrjön hogy álmos..
    7végén vonatoztam vele, ébren volt 4órát és nem aludt el a monoton vonathangon se, kézbe kéretőzött, és 15percig ringattam..

    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2014-07-23  13:02

Címlap

top