Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zuglói Általános Iskolák

Peterapu
Létrehozva: 2014. július 23. 20:29
Sziasztok, 
Zuglói Általános iskolákról szeretnék belső (oda járó gyerekek szüleitől, tanároktól), közvetlen infókat kérni, illetve a felvételis iskolákról tapasztalatokat a bejutással kapcsolatban! Elsősorban: Hunyadi, Munkácsy, Jókai, Liszt érdekelne és a felvételis iskolák esetében: Hajós, Városligeti, Radnóti. A 2015/2016 tanévről lenne szó, ezért ha esetleg az aktuális tanárokról is lenne vélemény annak is nagyon örülnék! 
Előre is köszönöm! :-)
  1. 2014. augusztus 10. 16:036.
    Szia kella, úgy érzem, hogy Te jól informált vagy a Munkácsyval és a felvétellel kapcsolatban...
    Esetleg azt tudod, hogy milyen a követekező évfolyam tanítói? És milyen maga a felvételi?


    Köszi
    előzmény:
    kella (3)
    2014-07-23  21:41
  2. 2014. július 26. 17:475.
    Köszönöm szépen! Nagyjából egyezik az én elképzeléseimmel és tapasztalataimmal! :-) Én is picit úgy éreztem a két felvételis (nem a Radnóti) túl van "miszifikálva".



  3. 2014. július 24. 07:314.

    Most végzett a fiam a Herman-ban arról tudok közvetlen tapasztalatokat adni, illetve ahová barátai, sporttársai jártak.


    Radnóti: versenyistálló, komoly felvételi, csak nagyon jó képességű gyerekeknek ajánlott.


    Városligeti, Hajós: jó nyelvoktatás, a többi tárgy átlagos, túlsztárolt iskolák, rengeteg protekciós gyerek.


    Már írta valaki, mindkettő elég pénzközpontú, Városligetiben havi kötelező alapítványi befizetés van.


     


    Általánosságban: az idei és a tavalyi tanévben is nagyon sok zuglói gyerek ment iskolába, a legtöbb helyen, csak a körzeteseket veszik (vették


    ) fel.


    A Herman-ban pl. idén 3 helyett 4 első osztály indult, és csak körzetes, illetve testvérgyerekek kerültek be.

    előzmény:
    Peterapu (1)
    2014-07-23  20:29
  4. 2014. július 23. 21:413.
    A Munkácsy nagyon jó,viszont akkora túljelentkezés van,hogy csak azokat veszik fel akik körzetesek ,és tavaly matek szakon már úgy szelektáltak,hogy testvérek és az iskola 1 km körzetében lakó gyerekek előnyt élveztek.Utána sorsoltak.A rajz tagozatukon van csak felvételi ,de ez inkább képességfelmérés ,kimondottan a rajzra vonatkozóan.A matek tagozat viszont jó erős.
    A Hajós nem is titkoltan a pénzre megy rá.Ha van belőle bőven és hajlandó vagy támogatni folyamatosan  a sulit ,akkor érdemes megpróbálni,de nem nyújt olyan kimagasló oktatást .
    Radnóti,Városligeti kiváló iskolák,nagyon magas a felvételi követelmény.


    Sok szerencsét!
    előzmény:
    Peterapu (1)
    2014-07-23  20:29
  5. 2014. július 23. 21:092.
    Kedves Péterapu!

    Én 2 éve végeztem a Liszt Ferenc Általános Iskolában.Rettenetesen jó és színes iskola.Állandó programokkal,koncertekkel és színházzal szórakoztatják a gyerekeket és persze a múzeumok se szoktak kimaradni.Zenét illetőleg magas színvonalon lehet tanulni nem csak az éneket de a hangszereket is.Én zene tagozatos voltam és felsőfokú ének képzést kaptam a legjobb zene tanároktól.Tanulmányilag is kiemelkedő,a gyerekek fejlesztésére illetve a kiváló jegyeik alapján küldik el őket tanulmányi versenyekre.Persze akiknek nem jók annyira a jegyei de mondjuk éppen értenek ahhoz a tantárgyhoz vagy csak kedvük van hozzá azokat is támogatják.Én csak jót tudok mondani erről az iskoláról,nekem itt sose volt próblémám és hála a tanároknak nagyon jó jegyekkel végeztem el az iskolát.A tanárok segítőkészek és nagyon kedvesek,az osztályok összetertóak általában és nagyon barátságosak.Ha a nevelésről van szó akkor viszont nagyon szigorú,a fegyelem mindig jelen van.

    Remélem ennyivel tudtam segíteni.


    Üdvözlettel: Rekuka444
    előzmény:
    Peterapu (1)
    2014-07-23  20:29

Címlap

top