Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha már tényleg nagyon fáj

bigbob
Létrehozva: 2014. július 28. 15:35
Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne.

Mit lehet tenni akkor, amikor már tényleg nagyon fáj?
  Hogy mi? Nem tudom megmondani, az élet, úgy általában, minden. Amikor tényleg vége, összeomlott minden, és a romokat is elfújta már a szél.
  1. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 11. 20:2076.

    Hát én ma Jungot kaptam le a polcról - és bejött! Van egy ilyen kivonatos sorozat Jung műveiből, abból a gyerek-apa-anyáról szóló részt...


    Nem tudom, te mennyire dolgoztad fel magadban ezeket, de én legalábbis mindig találok magamban valami újabb feldolgoznivalót...

    előzmény:
    bigbob (1)
    2014-07-28  15:35
  2. 2015. május 11. 12:1975.

    Csak menni menni


    Hogy ne tudja meg senki


    És azt hazudni, boldog vagyok.


     


    Az éjszakát egyedül járom


    Mert nincs egy igaz jó barátom


    Akit szerettem elment mással


    Rám senki se vár.

  3. 2014. augusztus 21. 14:1674.

    Sziasztok! De kis édesek vagytok, hogy írtok ide, azt hittem már a süllyesztő fenekére került ez a topik, lehet, hogy meg is érdemelné...


     


    Bibi, neked javulást, (még ha ez az amit a legkevésbé van értelme ilyenkor kívánni). Én azt hiszem, hogy nem kicsit igaz, hogy a fáradtság/lemerültség tud nagyon könnyen ilyent kiváltani. Még tudom magam tartani fitten, pihenten valamennyire, akár még jól is érzem magam, de ha az életfunkciók egy szint alá csökkennek, akkor előbújnak a tüskék...


    Viola, a sport tényleg tud ilyent, de főleg akkor, hogy nagyon keveset sportolsz, és hirtelen beleveted magad. Na akkor tényleg eufórikus. Ha az ember rendszeresen tolja, akkor kicsit elkezd(het) taposómalommá válni. Persze megvan az endorfin ekkor is, de hozzászokik az ember, és könnyebben visszaesik, a 0 alá.


    Viki, köszi, kittűnően vagyok, mint mindig!! :P


    Sz: na igen durva, és egyszerű általánosítás, csak az a baj, hogy attól még igaz. Mindenki a hozzávalót keresi , előbb utóbb tán megtalálja. Ezt tapasztalom a körülöttem folyó életben nap mint nap. Épp csak én vagyok kihagyva belőle most valahogy, de sebaj, lesz ez majd másképp... vagy nem... akkor viszont azt remélem, hogy nem tart túl sokáig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  4. 2014. augusztus 21. 10:1573.

    "Az átlagnő márpedig az átlagparasztot keresi"


    Hjajjjjjj, nem szeretem az ilyen végletes általánosításokat. Ez kb. olyan mint amikor a nők azt mondják, minden férfi csak a szexet keresi és megbízhatatlan és tuskó ésatöbbi.


    OK, persze nekem is van egy általános kép a mai férfiakról a fejemben, de én még hiszem, hogy találkozok majd egy üdítő kivétellel:) Nem, minden nap nem hiszem sajnos én sem, van hogy az embert hatalmába keríti az elkeseredettség, és néha igen nehéz a hajadnál fogva kirángatni magadat belőle, de mégis. Amíg hiszed, hogy lesz jobb, addig jó.


    Pl. a negatív dolgokra mindig azt mondják, hogy bevonzza az ember, ha sokat gondol rá. Most abban próbálok hinni, hogy a pozitív dolgokat is be lehet vonzani:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (64)
    2014-08-11  11:21
  5. 2014. augusztus 21. 09:1172.
    Szia Bobi!

    Hogy vagyol? :-)

    A még több sportot azért nem tartom nálad jó ötletnek, mert te mindig sportolsz, de szemmel láthatólag nem segít...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-07-28  15:35
  6. 2014. augusztus 19. 17:5971.
    Rajtam múlt héten két nap testmozgás is dobott.


    Durva, de már ettől megváltozott pár napra az énképem(szebbnek láttam magam és egészségesebbnek), pedig tetsileg ennyi idő alatt biztosan nem változtam. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  7. 2014. augusztus 19. 17:3570.
    ilyenkor iszom valami alkoholosat, whiskey-t, rumot, bármit, csak tompítson, vagy bőgök egy jót, és mindjárt könnyebb. én csajból vagyok, lehet, fiúknál ez nem jön be. az alkohol nem válasz, de elfelejted a kérdést, alszol egy nagyot, és másnap egy szebb nap kezdődik...hajrá.
    idézet:
    Kristine (10)
    2014-07-28 16:57:31
    Eddig nekem is az alkohol volt a megoldás, de már nagyon kikészült a gyomrom, és letompult az agyam, érzem. Hasonlóan vagyok, mint bigbob. Nem is tudom, egyáltalán mit tehetnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (10)
    2014-07-28  16:57
  8. 2014. augusztus 19. 17:2869.
    Szerintem semmit. Várni. Kedves Sorstárs, most én is ebben a lelkiállapotban leledzem. Nekem az utóbbi pár hónap maga volt egy rémálom. Sokminden nem sikerült. Remélem, a továbbiakban sikeresebb leszek. Mert újabb ötleteim azért mindig vannak. Egyelőre pihizek, takarékra tettem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-07-28  15:35
  9. 2014. augusztus 19. 03:0268.
    Ehhez ido kell bob, hogy megertsed. En is mindig feltem attol, hogy egyedul maradok. El is kovettem ez ellen mindent. Es csod. En aztan a tettek embere vagyok es tenyleg mindent megtettem. Ma egyedul vagyok, nem hiszed el,sajat szantambol, lenne alkalmam pedig parkapcsolatra, de nem kell. Varok. Varom azt, akire nekem van szuksegem. Vagy megtalalom, vagy nem. Masreszt soha nem vagy egyedul ezen az egesz vilagon. Reg halott baratnom hagyta ram emlekul ezt a mondast: "Amig a foldon elnek emberek, mindig akad kozottuk olyan, akiket erdemes szeretni. " Es tenyleg nem vagyok egyedul. Mindig vannak emberek korulottem. Vannak,akiket szeretek, akik szeretnek. Ne mondd, hogy a baratnom "hiaba halt meg."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (49)
    2014-07-31  09:52
  10. 2014. augusztus 16. 21:3667.
    Ha nem beszélsz, akkor válsz csak érdektelenné. Biztos hogy van valamilyen szál, amin eltudsz indulni, amivel felkelted az érdeklődésüket. Utána már könnyű, mert kérdeznek. És te is kérdezhetsz tőlük, kialakul a beszélgetés.
    Átlagnővel is tudsz beszélgetni, hogy szokjad a szituációt. Nem csak azokkal a nőkkel kell szóba elegyedni, akiktől esetleg szeretnél valamit. Látod, tőlünk sem akarsz semmit, mégis beszélgetünk, és érdekes embernek tűnsz az én szememben.
    Épp a párkapcsolat az, ami után nem lehet görcsösen szaldgálni, jön az magától.

    Csendi nem tuskó. Nőket nem illik így nevezni, épp elég hogy mi nők ugrunk egymás torkának időnként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (64)
    2014-08-11  11:21
  11. 2014. augusztus 11. 11:2666.
    Háát, sportról inkább mostanság ne is beszéljünk... :D
    előzmény:
    fröken (63)
    2014-08-10  13:30
  12. 2014. augusztus 11. 11:2265.
    Nálam az alkohol maximum ront a helyzeten, javítani csak valami egészen más tud. :D De azt nem lehet megvenni a kisboltban, sajnos.
    előzmény:
    Viola* (61)
    2014-08-04  14:39
  13. 2014. augusztus 11. 11:2164.

    "Nőkkel el tudsz beszélgetni lazán, úgy hogy ne legyél unalmas?"


    Azt hiszem nem.

    " De vannak olyan férfiak, akik női társaságban megkukulnak, azt hiszik senkit nem fog érdekelni a mondanivalójuk."

    Ezt nem igaz, nem kukulok meg, csak éppen az a tapasztalatom, hogy tökéletesen érdektelen vagyok, a nők számára, épp azért mert igyekszem nem átlagparasztnak lenni. Az átlagnő márpedig az átlagparasztot keresi, ez van.
    Ez mondjuk 95%-ban így van nálam, a maradég 5%-ban szokott valami összejönni, amikor valahogy túl tudok lépni magamon, ez egy picikét beszűkíti a lehetőségeket.

    Dehát, ez van mit mondhatnék. Most éppen pont leszarom az egészet, mert jól vagyok, volt elfoglaltságom bőven az elmúlt időben, nem a párkapcsolati fassságokon rágódtam :)
    Majd ha rosszabb lesz, majd visszatérhetünk a témára. Vagy inkább talán mégse, majd megoldom magam, nem akarom szegény csendikét és a hasonlókat tuskókat fárasztani :D Végülis nem erre való ez a fórum :D
    előzmény:
    Alinee2 (60)
    2014-08-01  17:43
  14. 2014. augusztus 10. 13:3063.
  15. 2014. augusztus 10. 13:2962.
    előzmény:
    bigbob (1)
    2014-07-28  15:35
  16. 2014. augusztus 4. 14:3961.
    Egyszer ittam le magam otthon egyedül... a szőnyegem bánta. :)


    Rendszeresen nem(sz szánandó), de néha, társaságban, kicsi alkohol dobhat a helyzeten. :)
    előzmény:
    bigbob (12)
    2014-07-28  17:02
  17. 2014. augusztus 1. 17:4360.
    Nem jó, nem ezek az igazi félelmeid. Ezért nem tudsz továbblépni.
    Nem attól félsz hogy egyedül maradsz, hanem attól, hogy nem vagy annyira jó, hogy kellj valakinek. Ebből indulj ki. Ha tudnád hogy jó vagy, akkor megszűnne az a félelmed hogy egyedül maradsz, sőt, ha egyedül is maradnál, nem érdekelne.
    A másik, nem a komoly párkapcsolattól félsz, hanem attól, hogy gyenge az emberismereted, és mellélősz.
    Nőkkel el tudsz beszélgetni lazán, úgy hogy ne legyél unalmas? És msot nem a fórumot kérdeztem, itt nem vagy unalmas. De vannak olyan férfiak, akik női társaságban megkukulnak, azt hiszik senkit nem fog érdekelni a mondanivalójuk.
    A dac a düh és a bosszúvágy negatív érzelmek, ha ezeket érzed, képtelen leszel őszintén mosolyogni. Márpedig a nőknek az (is) kell.
    előzmény:
    bigbob (49)
    2014-07-31  09:52
  18. 2014. július 31. 19:2359.
    Igy erzed magad?:


    Ady Endre
    Kocsi-út az éjszakában

     


    Milyen csonka ma a Hold,
    Az éj milyen sivatag, néma,
    Milyen szomoru vagyok én ma,
    Milyen csonka ma a Hold.


    Minden Egész eltörött,
    Minden láng csak részekben lobban,
    Minden szerelem darabokban,
    Minden Egész eltörött.


    Fut velem egy rossz szekér,
    Utána mintha jajszó szállna,
    Félig mély csönd és félig lárma,
    Fut velem egy rossz szekér.


     


     


    Menj el minden reggel futni. Naprol-napra hosszabitsd a tavot! Naprol-napra jobban leszel tole!


     


     


     




     

    előzmény:
    bigbob (1)
    2014-07-28  15:35
  19. 2014. július 31. 15:1658.
    Igazad van, de elmondhatnád kíméletesebben is szerencsétlennek.

    Földön fekvő emberbe nem rúgunk!
    előzmény:
    Csendike (53)
    2014-07-31  11:16
  20. 2014. július 31. 13:5057.
    Az alkohollal azért vigyázz! :)
    Hosszú távon azért nem megoldás, mert kicsinál. Mármint nem nagyon, csak épp annyira, hogy a végén úgy nézzél ki mint saját öreganyád :)

    Nekem másfajta drogjaim vannak, mondjuk hatásukban azért semmivel sem jobbak. Meg, ha elmúlik a dózis hatása, akkor hirtelen elég szar. Aszt hiszem a depresszió pont ilyen, egyszer fent, egyszer lent. Irigylem azokat, akik még nem érezték ezt, mint pl csendike, gondolom.
    előzmény:
    viki25 (56)
    2014-07-31  12:05
  21. 2014. július 31. 12:0556.
    Mindenkinek vannak nyavajái, amik lehúzzák, most én is küszködöm kicsit magammal...
    Hülye, apró dolgokon amit lehet máskor fel sem vennék, de most elbaszarintják a kedvemet. Ezért nem jó nekem szabin lenni:-)
    Én is azért iszom mostanság, hogy jobb kedvem legyen, de reggel kicsinált a front.
    előzmény:
    bigbob (55)
    2014-07-31  11:37
  22. 2014. július 31. 11:3755.
    Van pár dolog ami lehúz az életben, de mondjuk az ilyen csendikeféle tökkelütötteken tényleg csak röhögök. Nyilván a biztonságiőr fickókhoz van szokva, ott kezdődik neki a "férfi". Ha valaki normálisan beszél, és nem bazmeggel kezdi az első egy mondatát, az már nyilván puhapöcs, akinek ovónénire van szüksége.
    előzmény:
    viki25 (54)
    2014-07-31  11:28
  23. 2014. július 31. 11:2854.
    Nem értem, miért jó az neked, ha ismeretlenül fikázol valakit...


    Ha ettől lesz jó neked, hogy egy jó embert még jobban lehúzol, lelked rajta, de meg kell mondjam, azért mert te azt gondolod, megmondtad a tutit, az attól még nem válik igazzá!
    előzmény:
    Csendike (53)
    2014-07-31  11:16
  24. 2014. július 31. 11:1653.
    Csak sírdogálj nyugodtan.
    A többiek meg lecsapnak a lányokra.


    Te! Nekem úgy rémlik, inkább egy óvonénire lenne szükséged, ja, meg egy dadusra!


    Komolyra fordítva a szót, mégis mit gondolsz, hogy tudnád megállni a helyed férfiként (ajaj, persze csak pasi vagy, de  tételezzük fel) egy nő melett, egy kapcsolatban egy házasságban, ahol a nő nő, a férfinak meg férfiként kell viselkedni?

    Nos, bajban vagy ugye a válasszal, mert az már nem az ovi........


    Menj el egy agyturkászhoz és hozasd rendbe a lelkivilágod, mert ez  beteges önsajnálad, amitől minden normális lány  frászt kap és elkerül.(Igaz, igazuk is van)
    előzmény:
    bigbob (49)
    2014-07-31  09:52
  25. 2014. július 31. 11:1552.
    A társaság akkor múlik el, ha hagyod hogy elmúljon, mert nem teszel érte...


    A barátok óvják, megtartják és erősítik egymást. Ha kilépsz a körből, tényleg nem lesz kihez szólnod gy idő után...
    sem a jó sem pedig a rossz dolgokat nem fogod tudni elmondani, mert a többiek úgy érezhetik, hogy nincs rájuk szükséged


    lehet az a te bajod, hogy túl erősnek mutatod magad, pedig hidd el, mindenkinek szüksége van interakcióra, baráttal, idegennel, egy idő után mindegy kivel, csak legyen kihez szólni...
    megalázónak is lehet ezt az érzést tartani, de fölösleges...  nekem is csak azért könnyebb, mert emberek között vagyok és látom az igényeiket, a saját igényeim meg idomulnak az éppen akkori hangulatomhoz.


    remélem, érthető volt az utolsó mondat, a pia meg a front nincs jó hatással rám együttesen, ezért azt tanácsolom, hogy front előtt,alatt,után ne igyál:-)
    előzmény:
    bigbob (51)
    2014-07-31  11:03

Címlap

top