Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne szólj bele, majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 30. 11:02
A gyámhivatal nálad is jobban tudja, kivel háltál, ha válás után gyereked lesz. Tényleg döntenek helyettünk, hiába nyilatkozik minden érintett, hogy ki az apja a születendő gyermeknek.

Nők Lapja Café: Majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak
  1. 2014. július 30. 17:2526.
    "a kórháznak kellene a vizsgálatot auto elvégezni

    nem külün költségen
    "
    Viccelsz? Az nem egyszerű laborvizsgálat, most szereljenek fel minden kórházat a hozzávalóval és szakemberrel is? Ha valami automatikus, attól még pénzbe kerül..))) Legalább 70 ezer, ha jól saccolom, na most eg ilyen összeget szorozz be az újszülöttek számával. Ha meg csak a házasságon kívül születettekre gondolsz, akkor pláne felesleges, hogy minden kórházban legyen rá lehetőség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (11)
    2014-07-30  14:23
  2. 2014. július 30. 15:2325.
    az apaság vélelme nem újdonság - római jogi eredetű. Pár ezer éve köztudott. Ennyire hátulról varrta a nyakába a törvény.

    Attól, hogy külön nem írt alá ilyen nyilatkozatot, még nem árt tisztában lennie a házasság alapvető céljaival és jellegével. Ha valaki tájékozatlanul nősül meg, magára vessen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (23)
    2014-07-30  15:16
  3. 2014. július 30. 15:1624.
    ügyintéző. autó: amit leírtál, magánügy.
    Magánvélemény: ha nem derült ki eddig, akkor jobb is így, mindenkinek. Közösen nevelték a gyereket, szóval közös, minek megzavarni.
    Ettől a csaj még egy számító ribanc, de ehhez nekem akkor sincs semmi közöm.

    Attól, hogy egy csomó fszságra elbsszák a pénzemet, még nem kell újabbakat kitalálni.
    Ne akarjon mindenki OV lenni, belőle egy is túl sok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (22)
    2014-07-30  15:13
  4. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 15:1623.
    azt nem vállalta, sehol nem írta ezt a kitételt alá az esküvőn

    ezt a törvényalkotó hátulról varrja a nyakába
    előzmény:
    turrita75 (21)
    2014-07-30  15:06
  5. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 15:1322.
    .... még valami.....
    Az én adómból miért is kell azoknak a balfékeknek a paranoiás kétségeinek az eloszlatására költeni súlyos pénzeket, akik nem képesek az asszonyt úgy megcsinálni, h ne szexeljen mással???? ;)
    idézet:
    turrita75 (19)
    2014-07-30 14:58:33
    csaj megismert egy új pasit
    közben a régivel még dugtak néha, az újjal még nem
    terhes lett
    gyorsan az újjal is dugott, hogy a gyereket arra tudja ráfogni, mert az egy jó parti

    eltelt 15 év, azóta se derült ki
    az új fizeti a másik gyereke életét

    a te adódból orbán telefont is keresik vagyonokért

    és 1000 más dologra költik, amit szar emberek követnek el

    előzmény:
    turrita75 (19)
    2014-07-30  14:58
  6. 2014. július 30. 15:0621.
    nem, nem biztos, hogy ő az apa. De azzal, hogy megnősült, vállalta, hogy ha az asszony szül, őt tekintik apának, világos?

    hangsúlyozom, nem kötelező házasodni. nem kötelező házasodni. nem kötelező házasodni. nem kötelező házasodni.

    Akiben nem tudsz megbízni, ne lépj vele olyan kapcsolatba, ahol van egy bizalmi elem. Ha mégis így teszel, akkor fizess DNS tesztet magadnak. Ne a köznek tartsd a markod;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (20)
    2014-07-30  15:00
  7. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 15:0020.
    akinek a felesége szül az biztos, hogy apa?

    mitől, ha nincs dns?

    a jó ég tudja, hágy gyerek nőtt fel házasságban, ahol a postás volt a tényleges apa

    az nem bizalmi kérdés, ahol fizetned kell a státusod okán
    előzmény:
    turrita75 (18)
    2014-07-30  14:56
  8. 2014. július 30. 14:5819.
    .... még valami.....
    Az én adómból miért is kell azoknak a balfékeknek a paranoiás kétségeinek az eloszlatására költeni súlyos pénzeket, akik nem képesek az asszonyt úgy megcsinálni, h ne szexeljen mással???? ;)
    előzmény:
    turrita75 (18)
    2014-07-30  14:56
  9. 2014. július 30. 14:5618.
    ügyintéző autó: Nem jár. Miért is járna? Ha ennyire bizalmatlan, ne házasodjon - ui nem kötelező házasodni. Aki megnősül, az pedig tájékozódjon - házasság alatt, illetve megszűnését követő 300 napon belül törvényi vélelem áll fenn, h ő az apa.

    Ha meg házasságon kívül születik gyereke, csak akkor tegyen teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, ha valamilyen módon megbizonyosodott róla, hogy tényleg ő az. Itt joga van eldönteni, hogy elhiszi-e bemondásra, ránézésre, vagy megcsináltatja a DNS-vizsgálatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (17)
    2014-07-30  14:52
  10. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:5217.
    ez a törvény szar és nem a mai kornak megfelelő

    ja saját pénzen

    miután bemondásra, vagy férj státuszra hivatkozva a nevére írták a gyereket

    az volna a lényeg, hogy aki apa az kétséget kizáróan legyen csak apa
    ez meg ma dns vizsgálattal bizonyítható

    orbán esküvőn 1 szar telefonért tömegesen elvégezték

    de egy pasinak nem jár aki apaként évtizedekig költhet a postás gyerekére?
    előzmény:
    turrita75 (14)
    2014-07-30  14:41
  11. 2014. július 30. 14:5016.
    Kicsit szerényebben okosítsál ki ha fingod sincs arról melyek a szabályok.

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (15)
    2014-07-30  14:44
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:4415.
    Ha a cikkíró vagy a kedves anyuka kicsit utánajárt volna ennek a dolognak akkor nem fröcsögnének itt ezerrel. A gyermek születése előtt az leendő anyuka és a leendő apuka szépen kézen fogva befárad a gyámhivatalba, tesznek egy teljesjogú apai elismerő nyilatkozatot (pár perc az egész) és a megszületett gyermek apjaként a őt írják az anyakönyvbe.

    Ez ilyen egyszerű.
    Talán legközelebb.
    idézet:
    belady.samu (12)
    2014-07-30 14:32:40
    kicsit szerényebben, ha már nem tudod felfogni
    előzmény:
    belady.samu (12)
    2014-07-30  14:32
  13. 2014. július 30. 14:4114.
    ügyintéző autó: "elsősorban a törvény alkalmazónak volta dolga szót emelni a törvényalkotók felé, ha valami ennyire sántít

    nem lesütött szemmel állást félve csinálni a hatalom által diktált baromságot"

    Bármilyen nehéz is elfogadni, vannak olyan jellegű munkakörök, ahol a törvényt kell alkalmazni, még akkor is, ha hülyeség, vagy annak látszik. Különben, bárki, aki szerint hülyeség egy jogszabály, egy teljesen más gyakorlatot vezethet be, és akkor totál kiszámíthatatlanná válna a jogalkalmazás.


    Egyébként egyetértek, sok régi beidegződés van a törvényekben, személy szerint én is hülyeségnek érzem, hogy hiába nyilatkoznak a felek, egy tortúra, mire a baba az apja nevére kerül, de ezt a törvényt még egy olyan korban írták, amikor a válás nem volt ennyire elterjedt (ha jól emlékszem, 1954-ben).

    Amit a DNS-vizsgálatról írtál - szerintem indokolatlan és méltánytalan kötelező jelleggel mindenkivel megcsináltatni. Amelyik apa kételkedik abban, hogy ő-e a tényleges apa, saját költségén most is megcsináltathatja a tesztet - de felesleges pénzkidobás lenne az esetek többségében. Pl. nálunk mindkét gyerek örökölt jó pár egyedi megkülönböztető jegyet az apjától - pl. a kisujj, szemek, fülek alakja stb. stb. stb. ami miatt DNS-vizsgálat nélkül is egyértelmű, hogy ő az apja. A habitusuk, beállítottságuk, érdeklődésük - ezt sem lehetne letagadni......... Ha már egyszer az én szavamra nem hinné el, h tőle vannak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (9)
    2014-07-30  13:15
  14. 2014. július 30. 14:3613.
    Itt bonyolultabb helyzetről van szó. Vagy nem olvastad el a cikket, vagy nem jól értelmezted. Fuss neki még egyszer.
    előzmény:
    belady.samu (12)
    2014-07-30  14:32
  15. 2014. július 30. 14:3212.
    Ha a cikkíró vagy a kedves anyuka kicsit utánajárt volna ennek a dolognak akkor nem fröcsögnének itt ezerrel. A gyermek születése előtt az leendő anyuka és a leendő apuka szépen kézen fogva befárad a gyámhivatalba, tesznek egy teljesjogú apai elismerő nyilatkozatot (pár perc az egész) és a megszületett gyermek apjaként a őt írják az anyakönyvbe.

    Ez ilyen egyszerű.
    Talán legközelebb.
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:2311.
    Akkor nem értem, mi bajod ezzel a törvénnyel? (--mondja ezt az, aki sok másikat meg kritizál..))) Mert most úgy néz ki, hogy "bemondás" alapján az apasági nyilatkozatot sem fogadnád el, csak a DNS vizsgálatot. Létezik tisztesség és becsület DNS vizsgálat nélkül is... ha apasági helyett ez lenne kötelező, akkor először is nagyon sok gyerek nem viselhetné az apja nevét, mert a szülőknek nem volna rá pénzük (és most nem fogadom el a választ, hogy akkor gyerekük se legyen!, mert nem mindegy hogy gyerekszobabútort vesznek azon a pénzen, vagy kiszórják az ablakon olyanra, amit úgyis tudnak), ezen kívül, akkor felmerülhetne, hogy ugye  a házasságban született gyerekeknél sem ártana..))) A mosoly-jel azt jelenti, hogy igen, tudom, de mi értelme lenne?
    Egyébként nem értem ezt a fene nagy "majd házasodunk ha akarunk, hivatal ne mondja meg.." típusú házasságellenességet: Ha két ember jól megvan egymással egy ideje, szeretik egymást, gyereket akarnak a másiktól, akkor gyereket akarnak együtt nevelni vagy 20 évig, ahogy írod, nem? ( amúgy ez nem igaz, mert nem 20 év, hanem életfogytiglan..))) Szóval miért fáj, vagy sértő az az aláírás két tanúval? Nekem nem érv, hogy várnak amíg nagy hacacárét tudnak rendezni, hát arra nincs pénzük, de babát nevelni van? (ez utóbbi kicsit közelít a véleményedhez, amit ismerek.)
    idézet:
    eda-1952 (10)
    2014-07-30 14:17:22
    a kórháznak kellene a vizsgálatot auto elvégezni

    nem külün költségen

    akkor volna egyértelmű ki az apa

    kit lehet később a törvény előtt megrángatni
    előzmény:
    eda-1952 (10)
    2014-07-30  14:17
  17. 2014. július 30. 14:1710.
    Akkor nem értem, mi bajod ezzel a törvénnyel? (--mondja ezt az, aki sok másikat meg kritizál..))) Mert most úgy néz ki, hogy "bemondás" alapján az apasági nyilatkozatot sem fogadnád el, csak a DNS vizsgálatot. Létezik tisztesség és becsület DNS vizsgálat nélkül is... ha apasági helyett ez lenne kötelező, akkor először is nagyon sok gyerek nem viselhetné az apja nevét, mert a szülőknek nem volna rá pénzük (és most nem fogadom el a választ, hogy akkor gyerekük se legyen!, mert nem mindegy hogy gyerekszobabútort vesznek azon a pénzen, vagy kiszórják az ablakon olyanra, amit úgyis tudnak), ezen kívül, akkor felmerülhetne, hogy ugye  a házasságban született gyerekeknél sem ártana..))) A mosoly-jel azt jelenti, hogy igen, tudom, de mi értelme lenne?
    Egyébként nem értem ezt a fene nagy "majd házasodunk ha akarunk, hivatal ne mondja meg.." típusú házasságellenességet: Ha két ember jól megvan egymással egy ideje, szeretik egymást, gyereket akarnak a másiktól, akkor gyereket akarnak együtt nevelni vagy 20 évig, ahogy írod, nem? ( amúgy ez nem igaz, mert nem 20 év, hanem életfogytiglan..))) Szóval miért fáj, vagy sértő az az aláírás két tanúval? Nekem nem érv, hogy várnak amíg nagy hacacárét tudnak rendezni, hát arra nincs pénzük, de babát nevelni van? (ez utóbbi kicsit közelít a véleményedhez, amit ismerek.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (9)
    2014-07-30  13:15
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 13:159.
    a tisztességesség a vizsgálat mellett szól
    mivel a gyerek apaságával úgy 20 év törvény előtti felelősség is tartozik

    más ügyekben se fogadja el a bíróság a beismerő vallomást

    ha valaki azt mondja ő rabolta ki a bankot, akkor nem az a menet, hogy rendben, menjen a sittre

    az emberek tisztességtelen mivolta miatt sajnos baromi sok közpénzt kell elkölteni

    nekem valóban szokta baszni a csőröm minden szemét eljárás

    nekem nem felel meg az a mondat, hogy ez a törvény, ha világosan látszik a törvény szemét, vagy szar

    és én nem azért kifogásolok valamit mert az esetleg engem érint
    és semmi szemétség mellett nem állok, még ha az a hasznomra is lehetne


    elsősorban a törvény alkalmazónak volta dolga szót emelni a törvényalkotók felé, ha valami ennyire sántít

    nem lesütött szemmel állást félve csinálni a hatalom által diktált baromságot
    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2014-07-30  12:55
  19. 2014. július 30. 12:598.
    Családtervezés felsőfokon 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  11:02
  20. 2014. július 30. 12:557.
    Igazad van. Elég vicces a cikk címe, azért olvastam el. Tényleg nem a gyámhivatal dönti el, neki a jogszabály szerint kell eljárnia. Valóban a gyerek érdeke, mert akár az is elfordulhat (csak egy példa..lenne több is), hogy már  a különélésnél mégis  a férjtől születik gyerek, vagy a különélésre hivatkozva anya meg akarja akadályozni, hogy az apa nevére kerüljön. Az meg már milyen vélemény, hogy össze akarnak házasodni, de ne a GyH határozza meg mikor... Miért, meg akarják várni, hogy  a gyerek vigye  a fátylat?
    Te ügyintéző, nem értelek: erre és hasonló problémára mindig harapsz, az ember kénytelen arra gondolni, hogy már próbáltak megszivatni. Viszont az ellen is tiltakozol, hogy közpénzeket "pazaroljanak". Egy DNS vizsgálat nem két forint és ha egy pár, illetve az apa kijelenti, hogy  a gyerek az övé, akkor hadd legyen már az övé ingyen (még ha időbe is telik), ne kelljen megtámogatni egy sokezres vizsgálattal.
    előzmény:
    Eszterc (2)
    2014-07-30  11:02
  21. 2014. július 30. 12:546.
    fokázhassa  


    fikázhassa 
    előzmény:
    natika75 (5)
    2014-07-30  12:52
  22. 2014. július 30. 12:525.
    Minden napra jut valami, hogy a gyermekvédelmi szakembreket fokázhassa a kedves NLC. 
    Tegnap volt az abortuszos téma, ma ez, holnap mivel rukkoltok elő? 


    Nem a gyámhivatal, nem a családsegítő szolgálat és nem a gyermekjóléti szolgálat, hanem a törvények írnak elő ilyen dolgokat! Ezt jó lenne végre tudomásul venni!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  11:02
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 11:244.
    ez egy szemét törvény

    a mai világban sok minden hájjal megkent nő van

    dns teszt nélkül apának bárkit is beírni egyszerű gazemberség

    tyúktolvajnak is az ítélik el, akiről minden kétséget kizáróan bizonyított
    előzmény:
    Eszterc (2)
    2014-07-30  11:02
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 30. 11:143.
    Nem a házasság intézményét óhajtja védeni, hanem állítólag a gyerek jogait, és épp ezért fölösleges ez a herce-hurca, amikor mindenki egybehangzóan állít valamit.

    előzmény:
    Eszterc (2)
    2014-07-30  11:02
  25. 2014. július 30. 11:022.
    Én a másik, gyámhivatali oldalon állok:) És igen, ez így van, és már egy jó ideje. De nem a gyámhivatal mondja meg, hogy ki az apa, hanem a jogszabály. És házasságra sem kényszerítünk senkit. Egyszerűen ez a törvény, és mi nem tehetünk mást. Hiába vennénk fel jegyzőkönyvet az esetről, hoznánk határozatot a szülők akaratának megfelelően- az anyakönyvvezetőnél úgyis kibukna a dolog, és nem anyakönyvezné a gyereket a vér szerinti apára. Sokszor értetlenkednek az ügyfelek. Valahol én azt látom, hogy fontos az előre látás, előre gondolkodás is ezekben az élethelyzetekben. Nyilván a jogalkotónak az a szándéka, hogy védje a házasság intézményét. Amit ebben a világban egyre nehezebb...

Címlap

top