Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne szólj bele, majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 30. 11:02
A gyámhivatal nálad is jobban tudja, kivel háltál, ha válás után gyereked lesz. Tényleg döntenek helyettünk, hiába nyilatkozik minden érintett, hogy ki az apja a születendő gyermeknek.

Nők Lapja Café: Majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak
  1. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 15:5876.
    manipulálni nem lehet
    máséra cserélni esetleg
    de akkor semmi se stimmel
    előzmény:
    turrita75 (74)
    2014-07-31  13:32
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 13:5275.
    Nekem is ez volt tegnap az első gondolatom a dns-vizsgálattal kapcsolatban. Hogy magamban egy szemernyi kétségem se lenne, de egy hivatalból végzett, pláne tömeges (ha esetleg feltételeznénk ügyintéző utópiáját a kötelezővé tételről) vizsgálatban már nem bíznék meg annyira. Egyik ismerősömnek a rákszűrési leletét cserélték össze. Nem kívánom senkinek azt a pár hetet, amit addig élt át, míg ki nem derült, hogy nem is az övé volt a minta...
    előzmény:
    turrita75 (74)
    2014-07-31  13:32
  3. 2014. július 31. 13:3274.
    ügyintéző. autó: nem azt mondom, hogy az a törvény szar?

    csak azt nem értem, hogy demokráciában ez hogy lehet

    De, és részben igazad van, csak amit helyette javasolsz, az még szarabb.

    Én sem értem, hogy demokráciában, ahol a törvényhozásban többségében a férfiak vesznek részt, hogy nem sérelmezik ezt a helyzetet. Lehet, hogy a többségnek pont megfelel, h elhiggye, a saját gyerekét neveli és szponzorálja... Akkor te, mint kisebbség a többségre akarnád kényszeríteni a DNS-vizsgálatot, minden költségével, macerájával együtt.


    Egyébként, szerintem a DNS-minták is manipulálhatók. Egy nőgyógyász nagybátyámnak egy nővérke gyereke után kellett fizetni. Állítólag a hölgyike kinézte magának, hogy pénzes, és a barátnőivel manipulálták a tesztmintákat. De lehet, h ezt csak a feleség nyugtatására találták ki... Viszont ez jól példázza, hogy hiába a tudomány, mégis manipulálható a rendszer - csak a mintákat kell kicserélni, és kijön a kívánt eredmény:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (72)
    2014-07-31  13:05
  4. 2014. július 31. 13:2573.

    Nemcsak a család stabilitása itt a társadalmi érdek, hanem az egyszerűbb ügyintézés is. Ha valami valószínűnek látszik és az érdekeltek is elfogadják igaznak, akkor miért kéne az érdekelteknek ilyen-olyan vizsgálatokkal igazolniuk, hogy valóban úgy van?


    Pl. ha az én aláírásommal felmutatnak egy papírt és én elismerem, hogy aláírtam, akkor ostobaság lenne grafológus szakvéleményét kérni.


    Természetesen más a helyzet, ha olyan körülmény merül fel, amelyik kétségessé teszi, hogy igaz az állítás. Ez az a példa, hogy ha a férj vagy a feleség vitatja, hogy ki a gyerek apja. Amin ügyintéző.autó problémázik, abból legföljebb annyival tudnék azonosulni, hogyha a férj az apaságot meg akarja dönteni, akkor ha valóban ő az apa, fizesse a költségeket, de ha nem (tehát beigazolódik a gyanúja), akkor az állam fizesse ki neki utólag a DNS-vizsgálat költségét, majd hajtsa be az anyán. Mert ugyebár nem  mindegy, hogy a férj csak haragjában, időhúzásként akarja a vizsgálatot egy válóperben, vagy valóban megtudott valamit a felesége viselt dolgairól.


     


    A cikkbeli esetben valóban az lenne a legjobb, ha a férj lemondó nyilatkozata és az új férfi elismerő nyilatkozata elég lenne az apaság megállapításához. Méghozzá a gyerek születése előtt.


    Azzal együtt, hogy osztom azoknak a véleményét, miszerint ez aztán családtervezés felsőfokon! Van 2 nagyobb gyerek a férjtől, de válás közben összehoz egy harmadikat az új pasival. Az ilyet én nőnek vagy hölgynek nem nevezném, csak valami másnak, amit most nem írok ide.

    előzmény:
    turrita75 (68)
    2014-07-31  12:41
  5. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 13:0572.
    nem azt mondom, hogy az a törvény szar?

    csak azt nem értem, hogy demokráciában ez hogy lehet
    előzmény:
    turrita75 (68)
    2014-07-31  12:41
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 13:0271.
    a régi mondások, mindig valami alappal születtek
    köszönj fiam mindenkinek...

    ha valakit kényszerítenek fizetni, le is tiltják, le is ültetik az el van ítélve

    és ha apa akkor jogosan
    csak ezt nem vizsgálja a bíró ítélet előtt
    előzmény:
    eda-1952 (67)
    2014-07-31  12:41
  7. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 12:5670.
    rendes törvény lenne, akkor tiszta helyzetek lennének
    semmi más nem kell hozzá

    arra nem lehet adni, hogy ezt becsületesen illene intézni egymásközt is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (66)
    2014-07-31  12:32
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 12:5269.
    én is mondom számtalanszor, hogy a férfiak nagy része se jobb a nőknél

    de egyik nemből se sértődik meg a becsületes

    a szaremberekkel nem mossa egy lébe magát
    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-07-31  12:25
  9. 2014. július 31. 12:4168.
    ügyintéző autó: 2 természetes személy között lehet bizalom

    de a törvény előtt nincs helye, ahogy a vélelemnek se, ha valakit elítélnek


    Mondod te, a jog viszont mást mond, már évezredek óta. Talán kicsit mélyedj el jobban a jogelméletben. Az igazságérzeted nem esik egybe a jog logikájával.

    Vannak természetes személyek között olyan jogviszonyok, ahol a bizalmi elem is fontos. Sőt, ha a magánjogot nézzük, azért szinte mindenhol, kisebb-nagyobb mértékben befigyel.

    A jog nem feltétlenül ésszerű, hanem célszerű. Valamely célt kíván elérni. A vélelem, és a római jogban a fictio azt hivatott szolgálni, hogy egyes tényeket ne kelljen bizonyítani, hanem valószínű, illetve nem igaz tényeket a törvény előtt igaznak kell elfogadni. Pl. az apaságot, ha a nő házasságban élt (valószínű, hogy ő az apja, de tudjuk, biztos csak az anya). Ez társadalmi érdek volt - a családok stabilitása, most is az.

    Ettől függetlenül, a cikkben szereplő szitu hülyeség, és nem is célszerű, hiszen ha az összes érintett egybehangzó nyilatkozatot tesz az apaságra vontakozóan, akkor logikus lenne, h megdöntik a vélelemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (50)
    2014-07-31  07:42
  10. 2014. július 31. 12:4167.
    "pont gyerektartás megítélése során NEM érdekli a bíróságot, hogy valóban a vétkest ítéli-e el"
    Pont innen látszik, hogy valószínűleg család és gyerekellenes vagy, nem is érted, mi az, hogy két ember megbízik egymásban és okkal, és azért hozod össze ezt az ügyet  a bűnügyekkel: a szóhasználatod helytelen, érted? Egy apa azért mert apa, még nem vétkes és nem elítélik, hanem megítélik a gyereknek  a gyerektartást, elvégre a szülő köteles eltartani a gyerekét. (ritka kivétellel.) Egyébként bármelyik apának joga és lehetősége van megkérdőjelezni a saját apaságát és ezért pert indítani. Mondjuk jó pár éves gyereknél, aki édes kisfiam volt, amíg élt a házasság...fúj...(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (57)
    2014-07-31  11:03
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 12:3266.
    Tudod, ha egy nő férjezett, vagy ha a világ k-ja, a gerincesség és a becsület attól még alapvető lenne a gyerek kérdésében. Szerintem a legalapabb alap a földön, hogy a gyerekemnek tartozom annyival, hogy őszintén megmondom,ki az apja, és persze az apjának is. Ha beteg lenne és pl. csontvelőre lenne szüksége, vagy egyszerűen csak tudni akarná, kik az ősei, milyen hajlamokat örökölt, ezt én nem tagadhatom meg tőle. Ismerek olyan nőt, aki nagyon szabados szexuálisan, ezt nem is rejti véka alá, de ő is azt mondja, hogy ha gyereke lesz, annak egyértelmű lesz, hogy ki az apja: mindenki számára. És olyat is hallottam sajnos, igaz, hogy csak egyetlen egyet, aki játssza a nagy erkölcsös asszonyt, miközben ő maga sem tudja pontosan, hogy az egyik gyerekének ki az apja. Hát ettől viszont behányok én is nőként, ennél gerinctelenebb, aljasabb, szemétládább dolgot nem tudok elképzelni, amit egy nő megtehet a gyerekével, párjával. Viszont: férfiként nem is házasodnék össze olyan nővel, akiből ezt az aljasságot még csak futó gondolat szintjén is feltételezni tudnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (64)
    2014-07-31  11:48
  12. 2014. július 31. 12:2565.
    "pofán vágod a boltba a biztonsági őrt, miért les téged nem vagy lopós? a
    buszon a jegy ellenőrt? a rendőrt ha téged is igazol, nem nézi ki
    belőled a becsületet

    a dns teszt ellen is azok ordítanának a legjobban akiknek vaj van a fülük mögött
    "
    Ők a munkájukat végzik és nem személy szerint engem gyanúsítanak. De egy DNS teszt eleve feltételezné, hogy  a gyerek másé esetleg és igenis pofán vágnám az illetőt.Itt rajtad kívül mindenki érti, hogy ezek nem összehasonlítható dolgok..
    "de úgy látom, nektek nőknek itt ez annyira nem lényeg

    pedig asszem elég nagy aránya a nőknek messze van a szenttől
    "
    Ezeket viszont kikérjük magunknak!!! Én is hangoztathatnám, hogy a férfiak nagy aránya egy szemétláda, aki fütyül a gyerekeire és lelép. Én még bizonyítani is tudnám. Mégsem hangoztatom állandóan, mert azzal megsérteném a rendes férfiakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (55)
    2014-07-31  10:16
  13. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 11:4864.
    spec itt most arról volt szó, hogy a bíró olyat ítéljen csak el gyerektartásra, akire dns teszt igazolja az apaságot

    most az van, férje voltál a csajnak, akkor te vagy az apa, még ha a postás csinálta a gyerekeket

    a férjezett nő nem szent, aki biztos nem kefélt mással a házassága alatt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (62)
    2014-07-31  11:35
  14. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 11:3963.
    a fakkolás eredménye is lehet ítélet
    ezért
    és még csak nem is kell hozzá egy kósza numerának lennie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (61)
    2014-07-31  11:23
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 11:3562.
    és abba belegondoltál már, hogy a  nők azért gondolkodnak ilyen "szemétül", mert ők sokkal jobban megégetik magukat egy félresikerült szexuális aktus által? Egy férfi, ha nincs sok lelkiismerete, megússza annyival, hogy bejelenti magát félállású minimálbérre, aztán vonnak tőle havonta párezret. A nő viszont? Ott marad egy lelketlen férfi porontyával, ő lesz terhes, ő hordja ki, szüli meg, neveli fel... vagy el is vetetheti, persze. Szóval én mindkét oldalon (női és férfi egyaránt) oltári nagy hülyeségnek és primitívségnek tartom az olyan szexuális viszonyokat, ahol emberileg nem lehet megbízni a másik félben. És igen, erre pl. nagyon jó intézmény a házasság. Mivel ott már ezzel a nyilatkozattal is, hogy házastársamnak fogadlak, előrebocsátom, hogy megbízom annyira a másikban, hogy ha esetleg gyerekünk születik, nem fogom a szarban hagyni, és ő sem engem, hanem együtt viseljük a következményeket. Ha nő vagyok, ha férfi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (60)
    2014-07-31  11:16
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 11:2361.
    Én azt nem értem, miért bűncselekményeket hozol párhuzamnak. Ha ártatlanul bűncselekménnyel vádolnak, persze,hogy bizonyítsák be ők, ne én. De közösülni valakivel nem bűncselekmény, hanem -főleg egy férfinek - általában saját döntés. Aminek lehet következménye is. Amit azzal, hogy szexuális kapcsolatot létesít, vállal is előre. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (60)
    2014-07-31  11:16
  17. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 11:1660.
    ha téged bankrablással vádol a rendőr
    akkor te a saját pénzeden akarod bebizonyítani az ártatlanságod?

    ugye nem? közpénzen fogják

    akkor miért más a pasi a dns ügyben?

    ami neked jár az mindenkinek, ami másnak nem jár az neked se
    már ha normális ország bíráskodásáról beszélünk

    ebben az ok is világos miért kéne a bíróságnak, amit írtál

    mert a nők zöme ilyen szemétül gondolkodik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (59)
    2014-07-31  11:08
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 11:0859.
    Mert ha felelőtlenül össze tudott feküdni egy olyan nővel, aki utána gyerektartást követel tőle, pedig nem is ő az apja a porontyának, akkor viselje az anyagi következményeket. Legalább egy dns-teszt erejéig. Miért a közzel fizettetné meg a saját felelőtlenségét? Gondolom, ha egy trippert szed össze egy ilyen nőtől gyerek helyett, akkor is ő fogja viselni a következményeit annak, hogy nem nézte meg, kivel adta össze magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (57)
    2014-07-31  11:03
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 11:0558.
    Most eszembe jutott egy Janus-epigramma a témában... Úgy tűnik, már Pannoniusunk idejében is megoldották valahogy ezt a dns-teszt kérdést...


    SZILVIÁRÓL


     


     



    Azt mondod gyereked van tőlem s jársz a nyakamra.
      Szilvia, furcsa e vád s jogtalan is, kicsikém.
    Mert ha te dús tövisek közt jársz, mondd, így keseregsz-e:
      Vérzik a lábam, s jaj, épp ez a tüske hibás!



     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (56)
    2014-07-31  10:47
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 11:0357.
    még mindig nem értem? miért a pasinak kell bizonyítani?
    minden esetben a hatóságnak kell kétséget kizáróan bizonyítani, hogy valaki vétkes, mielőtt elítélik
    pont gyerektartás megítélése során NEM érdekli a bíróságot, hogy valóban a vétkest ítéli-e el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (56)
    2014-07-31  10:47
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 31. 10:4756.
    A bizalmatlanság is pénzbe kerül. Amelyik férfi bizonytalan, és nem akarná más biológiai gyerekét felnevelni sajátjaként (egyébként pl. az örökbefogadó szülők tudatosan döntenek így), akkor fizessen a dns-tesztért. Szerintem egyébként elég kevés lenne rá az igény. Nemtől független az,hogy azzal az emberrel vállalok gyereket, akiben maximálisan megbízom. Ha már ennyire az alapoknál nem lenne meg a bizalom, eszembe nem jutna tőle és vele gyereket vállalni, ha az enyém vér szerint,  ha nem.

    Egyébként ha már az én gyerekemről derülne ki, hogy nem én vagyok a biológiai anyja, mert teszem azt összecserélték (tudom, könnyen dumálok, mert nagyon hasonlít ránk), de akkor is komolyan gondolom, hogy akkor is csak a saját életem árán vehetnék el tőlem. Egy gyereket ugyanis nem azért szeretsz és nevelsz főleg a kezdetektől, mert a te véred, hanem mert megszereted.

    Más kérdés, ha egy érdeknő a gyerektartásra apellál. Ott is tejeljen a pasi, olcsóbban megússza a tesztet, mint az életen át fizetett gyerektartást egy olyan gyerekre, akit se nem szeret, se nem az ő felelőssége az, hogy a világon van. Legfeljebb perelje vissza utólag a költségeit a csajtól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (55)
    2014-07-31  10:16
  22. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 10:1655.
    ilyen törvényt a törvényhozóknak volna dolguk alkotni
    akkor te se pofozkodnál, mert garázdaságért megütnéd a bokád

    egy törvény se úgy van alkotva, hogy a tisztességesek önérzete sérülhet
     pofán vágod a boltba a biztonsági őrt, miért les téged nem vagy lopós? a buszon a jegy ellenőrt? a rendőrt ha téged is igazol, nem nézi ki belőled a becsületet

    a dns teszt ellen is azok ordítanának a legjobban akiknek vaj van a fülük mögött

    mivel a nők homlokára nincs ráírva, hogy melyik akarja másra varrni a gyereket, így mindet kellene ellenőrizni
    már ha az fontos, hogy a gyereknek az apja a valódi legyen

    de úgy látom, nektek nőknek itt ez annyira nem lényeg

    pedig asszem elég nagy aránya a nőknek messze van a szenttől
    előzmény:
    eda-1952 (54)
    2014-07-31  09:47
  23. 2014. július 31. 09:4754.
    "amit a dokik a szülésért adócsalóként zsebre vágnak, fedezi a dns tesztet ma is
    évi 80-90000 gyerekről van szó

    váláskor úgy ítélnek el férfit gyerektartásra, hogy még akkor sincs minden kétséget kizárva az apa
    "

    Na akkor szólj a a dokiknak, hogy amit kapnak, abból lesznek szívesek a DNS vizsgálatot elvégeztetni..))) Csak figyelmeztetlek, ezt nem minden anya tűri el szó nélkül. Ha hozzám szülés után odalép valaki, hogy akkor jött a vizsgálatot elvégezni, hol a férjem, úgy vágom pofon, hogy a fal adja neki a másikat!Mégis, minek nézed te a nőket, az összeset???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (49)
    2014-07-31  07:39
  24. 2014. július 31. 08:2853.
    Jajj de szép család, tehát már van két nagyobb gyerek, akiknek az apjától válik anyuka. 
    Mégis miért kell akkor annyira sietni az újabb gyerek vállalással?
    Miért nem lehet lezárni egy kapcsolatot és aztán kiteljesíteni az újat?
    Így az embernek nagyon az az érzése, hogy a gyerekek csak az adott kapcsolat idejére szólnak és azt hivatottak fenntartani általuk.
    előzmény:
    asztanaviszta (41)
    2014-07-30  20:41
  25. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 08:0752.
    Amúgy meg miért kell annyira nagyon sietni a gyerkvállalással, hogy elválni sincs elég idő? Talán attól félnek a nők, hogy időközben melép a férfi, ha egy gyerekkel gyorsan nem biztosítja be magát?

    idézet:
    KN18 (34)
    2014-07-30 19:31:35
    ez is biztos soknál tényező
    + akkor nem kell járni dolgozni

    pasinak sokkal veszélyesebb szexelni a szegény, szar állásban lévő csajokkal, mint a menő állásban jó fizetést kapókkal

    az utóbbi a becsúszott terhességét 1000 x könnyebben szakíttatja meg
    mint a szegény, akinek kapóra jöhet a szar munkahelyéről lelépni
    előzmény:
    KN18 (34)
    2014-07-30  19:31

Címlap

top