Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne szólj bele, majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 30. 11:02
A gyámhivatal nálad is jobban tudja, kivel háltál, ha válás után gyereked lesz. Tényleg döntenek helyettünk, hiába nyilatkozik minden érintett, hogy ki az apja a születendő gyermeknek.

Nők Lapja Café: Majd a gyámhivatal eldönti, ki az apja a babádnak
  1. 2014. augusztus 1. 12:07101.
    "Ha egyetértés van, akkor pár hónap alatt lezajlik a válás."
    Sajnos nem így van és nem is értem: Ügyvéd készítette megállapodás, teljes egyetértés, határozottan "baráti" válás: és több, mint egy év, közben olyan tárgyalással, ami 10 perc volt, míg a bíró megnézte a papirokat és kitűzte az új tárgyalás (6-7 hónap múlva) időpontját.
    előzmény:
    asztanaviszta (97)
    2014-08-01  11:11
  2. 2014. augusztus 1. 11:51100.
    Elolvastam még egyszer és nem! Se jogász, se GyH-s nem vagyok, de egyértelmű: a bíróság nem foglalkozik a születendő gyerek apaságával, a végzésben azért volt benn, hogy a szemmel láthatóan terhes anya gyerekének nem a férj az apja, hogy nem kell foglalkozni gyerektartással és hasonlóval. Erre szükség lehet, hiszen olyan is előfordulhat, hogy a nő terhes, aztán mégis válnak. Az ismerősödet sem akarom bántani, de nagyon nem mindegy, mit mond az ügyfél..(ügyfelekkel volt dolgom elég és én is voltam az persze..)) Tehát: ügyfél bemegy érdeklődni, mi teendője van, ha terhes és az apuka nem a férje. Megkapja a felvilágosítást és az ügyintéző nem tudja, hogy ügyfél tulajdonképpen jogilag még házasságban él...Honnan tudná? Olyan hibát nem tudok elképzelni, hogy megmondja és előbbit mondják neki, annyira egy ügyintéző sem lehet hülye. Szóval a téves informálás oka lehet információhiány is.
    előzmény:
    kutyaful (93)
    2014-08-01  10:19
  3. 2014. augusztus 1. 11:3799.

    Már a cikk első mondata is ellentmond a történetnek:


    "Teljesen hétköznapi sztori a miénk, dióhéjban annyi csak, hogy elváltam a férjemtől, majd új párra találtam, és új életet kezdtem vele."


    Aztán pedig abban az értelemben folytatja, hogy előbb(!) talált új párra, mint ahogy elvált volna!


    Tényleg egyszerűbb lett volna, ha tiszta helyzetet teremt, hisz' a válópere folyamatban volt, nem hiszem, hogy olyan nagy megpróbáltatás várni pár hónapot.


    KN18-cal értek egyet!


    Hogy prózai példát hozzak: amíg nem ettem meg a levest, addig nem kezdek bele a mákostésztába.


    Viszont az kétségkívül baromság, hogy ha mindenki egyetért abban, hogy kié a gyerek, akkor fölösleges az egész hercehurca! Elég lenne a volt férj részéről egy "lemondó" nyilatkozat, az apától egy "elismerő" nyilatkozat, mindegyik a célszemély által aláírva és punktum. Válás után senkinek semmi köze a másikhoz.


  4. 2014. augusztus 1. 11:1498.

    A byróság nem üldöglélhet kénye-kedve szerint az aktákon.


    Előírás van arra, hogy a beadástól számítva mikorra kell kitűznie az első időpontot.


    Az elhúzódásnak sokszor az az oka, hogy elfelejtenek valamilyen szükséges iratot beadni, változtatnak a feltételeken.

    előzmény:
    kutyaful (92)
    2014-08-01  10:15
  5. 2014. augusztus 1. 11:1197.

    Ha egyetértés van, akkor pár hónap alatt lezajlik a válás.


    Nem kell másokra kényszeríteni a saját normáinkat, de akkor tudomásul kell venni, hogy a törvényi szabályozás sem a mi szánk íze szerint való.


     

    előzmény:
    kutyaful (94)
    2014-08-01  10:29
  6. 2014. augusztus 1. 10:4596.
    Tehát nem a törvény és a szabályozás rossz, hanem a volt házas felek nem törődnek a helyzet rendbetételével.


    Akkor meg főképp nem a gyámhatóságot, meg az ügyintézőket kell szidni, mert amikor nekik már nagyon fontos ők nem ugrálnak a válni kívánók igényei szerint.
    előzmény:
    kutyaful (94)
    2014-08-01  10:29
  7. 2014. augusztus 1. 10:4195.
    "egyikük se töri össze magát, hogy hivatalosan is elváljanak. Ha nekik így jó, milyen jogon akar belepofázni bárki? "
    Ha ők nem rendezik a jogi dolgaikat, akkor miért háborognak a szabályozás miatt? 


    Senki nem szól bele, a nők háborognak a családjogi törvény miatt.
    előzmény:
    kutyaful (92)
    2014-08-01  10:15
  8. 2014. augusztus 1. 10:2994.
    Szerinted ez a normális. Számomra is magától értetődő, hogy minél előbb tiszta helyzetet teremtek magam körül. Viszont kettőnk között az a különbség, hogy én nem akarom a saját normáimat rákényszeríteni másokra, és el tudom fogadni, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja (értelemszerűen, amíg ezzel nem okoz kárt másoknak).

    Tesóm most vált el több évi különélés után, neki is csak akkor lett
    sürgős, mikor szerelmes lett. Ügyvédi megállapodásba foglalták még a
    szétköltözéskor az összes ügyüket, mégis közel egy évig tartott a két,
    egyébként formális tárgyalás összehozása. (És a perekre sajnos általában
    nem a megegyezés a jellemző...)

    Miután te nem váltál, fogalmad sincs, meddig tart egy per, de el se tudod képzelni, hogy ebben a kérdésben is ne neked lenne igazad.
    előzmény:
    KN18 (90)
    2014-08-01  09:53
  9. 2014. augusztus 1. 10:1993.
    Eda, tájékozódott, és azt mondták, hogy a végzésbe foglalt terhesség bejelentése elég, ha a párja apasági nyilatkozatot tesz. Egyszerűen az illetékesek sincsenek tisztában a jogszabállyal, és rosszul informálják az ügyfeleket. (Ismerettségi körömben is most fordult elő ugyanez az eset, onnan tudom.)
    előzmény:
    eda-1952 (91)
    2014-08-01  10:02
  10. 2014. augusztus 1. 10:1592.
    Talán nem lenne ekkora az aránya az ilyen eseteknek, ha egy-egy válóper nem húzódna évekig. Általában nem az első veszekedés után szokták beadni a papírokat, hanem amikor már végképp befulladt a kapcsolat, és remény sincs helyreállítani. A bíróság utána még üldögél az aktákon, amíg úri kedve tartja - egész konkrétan nekem majdnem két évig tartott, mire elválasztottak, pedig se gyerekünk, se vagyonunk nem volt. Hát bocsánat, nem lett volna kedvem egyedül nézegetni a falat otthon, míg nem teszik rá a pecsétet a (szerinted) "tisztességes", elvált női mivoltomat igazoló dokumentumra csak azért, hogy az erkölcscsőszök bólogassanak.

    Egy kapcsolat halála után a gyászidőszak normál esetben fél-másfél év, ha ez már a hivatalos házasság alatt lezajlott, és a válóper csak pontot tesz a végére, akkor miért is kéne úgy tenni, mintha még nem zártuk volna le az ügyet? Nem nagy mutatvány a válás, csak hosszadalmas. Lehet, hogy egy harmincas nő inkább a biológiai órájára koncentrál, mint az adminisztrációra.

    Arról nem is beszélve, hogy vannak "felelőtlen" emberek, akiknek kevésbé fontos, hogy papírjuk legyen az éppen aktuális érzelmi állapotukról. Magam is ismerek olyat, aki évekkel ezelőtt elköltözött a férjétől, rátalált a párjára, akivel boldogan élnek mindenféle igazolás nélkül. Az exférje is hasonlóan gondolkodik, egyikük se töri össze magát, hogy hivatalosan is elváljanak. Ha nekik így jó, milyen jogon akar belepofázni bárki? Más kérdés, hogy szerintem se szerencsés ennyire lazának lenni, mert bármikor történhet váratlan esemény, ami kellemetlenül érintheti őket. Erre akár finoman még fel is hívhatnám a figyelmüket, hátha nem is gondoltak ilyen bonyodalomra - de az, hogy vadidegenek habzó szájjal fikázzák őket, visszataszító számomra. Szvsz kívülállóknak kb annyi joguk van, hogy rácsodálkozzanak a tőlül eltérő mentalitásra.

    Honnan tudod, hogy a cikkíró meddig próbálta rendbe hozni a házasságát, mi alapján és hány év után döntött a válás mellett? Simán belefér, hogy a házasság vége után a gyerekeivel volt elfoglalva, nem a pereskedéssel, és csak az új szerelem döbbentette rá, hogy jó lenne hivatalosan is letenni az előző köteléket, de a harmadik baba nem várta ki a procedúra végét. De ha nem így történt, hanem csak éltek bele a világba, akkor is mi jogon ítélkezel fölöttük? Ezen a fórumon jót még a családtagjaidon kívül másról nem nagyon mondtál, viszont annál hangosabban teszed a megjegyzéseket boldog-boldogtalanra. Nem tudom, mi az oka a belőled csöpögő rosszindulatnak, de nem cserélnék veled, az biztos.
    előzmény:
    KN18 (86)
    2014-07-31  21:09
  11. 2014. augusztus 1. 10:0291.
    Valóban normális, főleg hogy  a válóperek nagyon el tudnak húzódni. De ha gyereket vállalok és előre látszik, hogy esetleg valami gond lesz, akkor időben tájékozódom és nem háborgok egy jogszabály miatt és nem fogom a gyámhivatalra, hogy ő akarja meghatározni, ki a gyerekem apja...))) Az előre pedig azt jelenti, hogy mindenki tudja aki nem házasságba szül gyereket, hogy apaságot intézni kell, ha időben érdeklődnek, akkor nem a gyerek születése után éri őket kellemetlen meglepetés.
    előzmény:
    turrita75 (89)
    2014-07-31  23:40
  12. 2014. augusztus 1. 09:5390.
    Szerintem simán normális, hogy ha megszakadt egy közösség, akkor szélsebesen elválnak, teret adva az új kapcsolatnak.
    Akkor senki nem kerül kellemetlen helyzetbe sehol.


    Miért tartana sokáig egy válás? 


    Gondolom egy felelősségteljes felnőtt nő nem néhány hónapos kapcsolatba vállal gyermeket. Míg megismeri az új párját, addig simán el lehet válni.

    előzmény:
    turrita75 (89)
    2014-07-31  23:40
  13. 2014. július 31. 23:4089.
    KN18:
    Te ezt a jelenséget, hogy valaki még nem zárta le egy kapcsolatát, de már várja az új pasitól az új gyereket normálisnak tartod?

    Mi az, hogy normális? Találkoztam pár megmondóemberrel, aki aztán nagyon tudta, hogy mi a normális, és hogyan kell élni, és mindenkiről megmondta, hogy így aztán nem helyes. Aztán mindig azt vettem észre, hogy a saját magánéleti frusztrációikat élték ki így. Van, aki élvezi, ha fröcsöghet a rosszindulattól, és verheti a mellét, hogy bezzeg én egy milyen fasza ember vagyok. Te pont ilyen vagy.

    Egyébként kérdésedre- attól, hogy nem mondták ki a válást, már régen megszakadhatott az életközösség, lezárulhatott a korábbi kapcsolat. És normális, hogy az ember társas lény, normális, hogy találkozhat új emberrel, akivel családot szeretne alapítani. Szóval, szerintem simán normális.
    előzmény:
    KN18 (86)
    2014-07-31  21:09
  14. 2014. július 31. 21:1488.
    Akkor viselje a jogi hercehurcát és fogja be a száját.
    Járt volna utána születendő gyermekét érintő gyámhatósági törvényeknek idejében.


    Nekem nincs olyan érzésem, hogy a hatóság ne a születendő gyermek érdekeit tartaná szem előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (83)
    2014-07-31  18:40
  15. 2014. július 31. 21:1387.
    "Nyilván a cikkírónak sem magával a Gyámhivatallal van baja, hanem a jogszabállyal."
    Ne haragudj, ez nagyon nem nyilvánvaló, nézd csak meg a címet!  Na kivéve, ha humorizált, de a humor egyrészt nem illik a témához, másrészt me nem is igaz amit írt.
    "De ha valaki beadja a válókeresetet, elég egyértelmű, hogy attól kezdve
    már nem tekinti magát házastársnak. Talán attól a dátumtól kellene
    számolni. Életszerűbb lenne.
    "
    Az ember így gondolná, de hidd el, nem. Elég sokan vannak, akik válás nélkül külön élnek, aztán jön egy élettárs és a gyerek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (78)
    2014-07-31  17:58
  16. 2014. július 31. 21:0986.
    A cikk nem egy két véletlen esetről ír, hanem egy jeleségről, hogy nők esnek egyik kapcsoltból a másikban átfedésekkel.


    Te ezt a jelenséget, hogy valaki még nem zárta le egy kapcsolatát, de már várja az új pasitól az új gyereket normálisnak tartod?


    Mert én nem értem, hogy mi az ami indokolhatná, hogy ennyire sietni kelljen az új család alapításával.
    Ha valaki már mással él, akkor nyilván nem nagy mutatvágy elválni sem. Ezzel alapvetően önmagát és az új partnerét, de legfőképpen a születendő gyermekét tsizteli meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (82)
    2014-07-31  18:23
  17. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 31. 19:4485.
    Nyilván megindította(ták) a válópert.  Hogy mikor véglegesíti a bíróság, más kérdés.

    De ha valaki beadja a válókeresetet, elég egyértelmű, hogy attól kezdve már nem tekinti magát házastársnak. Talán attól a dátumtól kellene számolni. Életszerűbb lenne.
    előzmény:
    abak (84)
    2014-07-31  19:23
  18. 2014. július 31. 19:2384.
    Ha elvált volna azelőtt, mielőtt mástól gyereket vár, nem lenne ez a felemás helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (83)
    2014-07-31  18:40
  19. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 31. 18:4083.
    "Jajj de szép család, tehát már van két nagyobb gyerek, akiknek az apjától válik anyuka."

    Akiknek az apjától már elvált az anyuka. Ott írja, a cikkben.


    "Mégis miért kell akkor annyira sietni az újabb gyerek vállalással?"

    Mert ők úgy látták jónak?

    "Miért nem lehet lezárni egy kapcsolatot és aztán kiteljesíteni az újat?
    "

    Mert nekik ez így volt jó? Az ők életük....

    "Így az embernek nagyon az az érzése, hogy a gyerekek csak az adott
    kapcsolat idejére szólnak és azt hivatottak fenntartani általuk.
    "

    Érdekes, nekem nincs ilyen érzésem.
    előzmény:
    KN18 (53)
    2014-07-31  08:28
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 31. 18:2382.
    Nem, ne mondj ilyet.
    Azt mondasz, amit akarsz, én is:-))
    Csak én nem szoktam konfabulálni, hogy biztos így, biztos úgy.
    Mindenki magából indul ki.
    előzmény:
    KN18 (81)
    2014-07-31  18:21
  21. 2014. július 31. 18:2181.
    Mégis mi abban a rosszindulat ha le merem írni, hogy több felelősséggel kellene gyermeket vállalni?




    Jajj tudom, ezek a nők véletlenül esnek teherbe






    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (80)
    2014-07-31  18:15
  22. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 31. 18:1580.
    Tőled aztán messze áll az ártatlanság vélelme-elv:-)))


    Nem mész soha egy kisrosszindulatért a szomszédba. Méltó párja vagy az itteni férfi megfelelődnek:-))



    előzmény:
    KN18 (53)
    2014-07-31  08:28
  23. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 31. 18:0479.
    "Nem a gyámhivatal, nem a családsegítő szolgálat és nem a gyermekjóléti
    szolgálat, hanem a törvények írnak elő ilyen dolgokat! Ezt jó lenne
    végre tudomásul venni!"

    Szerintem ezzel a cikkíró is tisztában van.
    előzmény:
    natika75 (5)
    2014-07-30  12:52
  24. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 31. 17:5878.
    Miért is állsz te a gyámhivatal oldalán? Mert ott dolgozol? És szerinted ez az ügymenet így  helyes? És a te véleményed vonatkozik az egész intézményre?

    Bocs, csak furán fejezed ki magad....

    Nyilván a cikkírónak sem magával a Gyámhivatallal van baja, hanem a jogszabállyal.
    előzmény:
    Eszterc (2)
    2014-07-30  11:02
  25. 2014. július 31. 17:2777.

    Harmadik gondolatom: én a magam részéről nem tudnék egy olyan pasassal még csak szexelni sem, nemhogy házasságot kötni, akitől ne akarnék gyereket, akinek - akár egy véletlen által - ne lenne benne a pakliban, hogy igen, nem bánnám, ha egy esetlegesen megfogant gyerek az ő génjeit örökölné, őrá hasonlítana. Fel nem tudom fogni az olyan nők lelkivilágát, akik úgy képesek szexuálisan odaadni magukat egy férfinek, hogy sikítófrászt kapnának a gondolattól, hogy esetleg a gyerek rá fog hasonlítani. Milyen vágy az olyan? És egy férfinek nem tűnik fel, hogy a nő vágya nem valódi? Érthetetlen jelenségek számomra ezek.

    És ezen kívül... Egy életet úgy leélni, hogy állandóan attól rettegjen a nő, hogy valahol, valamikor kiderül, hogy nem a férj a  gyerek apja. Háááát én nem szeretnék. Nem kell hozzá sok, elég egy betegség a gyereknél például.Öcséméknél is ugyanez a procedúra volt. Öcsém is és a leendő neje is elváltak, de a nő akkor még nem olyan régen, és ők még nem házasodtak össze. Nekik is végig kellett járni ezt az utat ahhoz hogy az öcsém gyereke az öcsém nevén legyen. Olyan esetben, mint a fent vázolt, ahol minden érdekelt egybehangzóan nyilatkozik, hogy ki a gyerek apja, mi szükség erre a sok marhaságra? De egyetértek azzal, hogy ha valakit tartok annyira, hogy gyereket szüljek neki, akkor tartsam már annyira is, hogy hozzámenjek. Aztán nincs gond. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (30)
    2014-07-30  18:44

Címlap

top