Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A kórházban is cigiznek a dohányos kismamák

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 30. 13:01
A hétvégén kocsival hajtottunk végig a Lehel úton. Az egyik piros lámpánál kinéztem a járdára, ahol haspólóban sétált egy törékeny, apró asszony. Láttam a pocakját, majd azt, hogy egyik kezét egy négy év körüli fiúcska szorongatja. Mosolyogtam. Majd megláttam, hogy a másik kezében lóg a cigi. ,,Mi a f.sz?! Az a terhes nő bagózik?" - kérdeztem döbbenetemben útitársamat.

Nők Lapja Café: A kórházban is cigiznek a dohányos kismamák
  1. 2014. augusztus 1. 11:2026.
    na ez viszont bunkosag a szuleid reszerol, meg akkor is ha a sajat lakasukban teszik .

    en amikor dohanyoztam mindig megkerdeztem hogy ragtyujthatok e ha mas lakasaban voltam. ha pedig zavarta az illetot a fustom akkor nalunk is inkabb kinyitottuk az ablakot vagy kimentunk az udvarra addig.

    ez csak tapintat kerdese.
    előzmény:
    Kagura (9)
    2014-07-30  21:29
  2. 2014. augusztus 1. 11:1825.
    nalunk is igy volt. en mar nagyon regen szultem, a nover csak annyit mondott, nyissak ki kismamak az ablakot ha cigiznek mert a doktor ur megerzi.
    előzmény:
    hengergo (5)
    2014-07-30  17:36
  3. 2014. augusztus 1. 11:1724.
    Anyam dohanyott vegig en 4 kg voltam es teljes idore szulettem.
    en neha elszivtam par szalat az en gyerekem is 3,15 dkg val teljes idore szuletett.

    a baratnom soha nem dohanyzott az egyik gyereke teljes idore 3,5 kg a masik 6,5 honapra csaszarral szuletett 1,20 dkg volt.

    ezzel nem mondom hogy a dohanyzas nem befolyasolhat de nem mindig van igy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (4)
    2014-07-30  17:25
  4. 2014. augusztus 1. 11:1423.
    Figyelj ide. ha en dohanyozni akarok es tisztaban vagyok (es miert is ne lennek?) a veszelyevel akkor is dohanyozni fogok ha minden lepesen oriasplakatokon fogjak terjeszteni hogy ne tegyem.

    Lehet magyarazni lehet kovetelni lehet ajuldozni, ettol egyetlen megrogzott dohanyos sem fogja letenni a cigarettat.

    aki le akarja tenni az leteszi. aki meg nem az nem fogja.miert nem lehet ezt megerteni es ennyiben hagyni.

    en ismerem mind a ket oldalt. a ferjemmel egyutt 20 evnel hosszabb  ideig eros dohanyosok voltunk. mind a ketten abbahagytuk mert abba akartuk hagyni.

    a sogornom nem hagyta abba legalabb 35 eve dohanyzik es meg a halalos agyan is ra fog gyujtani.

    eszembe se jutna senkit gyozkodni hogy hagyja abba. ismerek egy not kezdodo tudorakja van. mondtak neki az orvosok a csalad sot a baratok is hogy most bizony tenyleg abba kellene hagynia. annyit valaszolt hogy nem akarja , szeret dohanyozni neki erre szuksege van. azt is tudja hogy igy talan 1-2 eve van hatra ha abbahagyna a dohanyzast lenyegeseen hosszabb ideig elhetne.

    ket gyereke van most szulettek az unokai, tudja mit fog elvesziteni. es ugyanugy tovabb dohanyzik.  tehat:MAGANUGY. ENNYI.
    előzmény:
    Csendike (19)
    2014-08-01  10:59
  5. 2014. augusztus 1. 11:1022.
    Megelőztél.Egyetértek.
    Azzal már kevésbé, hogy rettenetesen
    igyekszünk úgymond "kultúráltan" megfogalmazni, mintegy
    buksi simogatva és  kedvesen, a saját gyerekére is nagyívben
    les........ó nőstényt.
    Szerintem, ilyen esetekben világosan meg kell mondani  neki, ha felnőttkora ellenére ennyire sötét a nő.

    Ha
    az efféle némberek nem fogadják el ezeket a dologokat amik tények,
    mondhatsz te bármit, akkor sem kulturáltan fogalmaztál, szerintük.
    előzmény:
    Csendike (20)
    2014-08-01  11:06
  6. 2014. augusztus 1. 11:0721.
    Biztos vagyok ebben hogy Mo on a budos eletben nem lesz kepes elfogani az emberek nagy resze hogy pl. ez MAGANUGY.

    a cikkben is irtak hogy nem allhat mindenki mellett valaki hogy kitepje a kezebol a cigarettat.

    igen, nagyon sokan dohanyoznak es igen szerintem majdnem mind tisztaban vannak vele hogy karos a magzatra. es ennek ellenere dohanyoznak.

    Miert? mert csak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  13:01
  7. 2014. augusztus 1. 11:0620.
    Megelőztél.Egyetértek.
    Azzal már kevésbé, hogy rettenetesen igyekszünk úgymond "kultúráltam" megfogalmazni, mintegy buksisimogatózással az ennyir, a saját gyerekére is nagyívben les........ó nőstényt.
    Szerintem, ilyen esetekben világosan meg kell mondani ha neki, ha felnőttkora ellenére ennyire sötét a nő.

    Ha az efféle némberek nem fogadják el ezeket a dologokat amik tények, mondhatsz te bármit, akkor sem kulturáltan fogalmaztál, szerintük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (18)
    2014-08-01  09:09
  8. 2014. augusztus 1. 10:5919.
    Pedig nagyon is gondolhatnád, mert ez megállapított tény.
    A gyerek nem jut annyi oxigénhez amennyire valójában szüksége van.A bagó miatt plusz a méreganyagok is  bekerülnek az anya váraramán keresztül  miatt a gyermek véráramába.
    Úgy, hogy ez nem gondolom nem gondolom kérdése.
    előzmény:
    W. A. Lacky (18)
    2014-08-01  03:18
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 1. 09:0918.
    Ez nem véleménykérdés, ez tény. Az élet sajnos rohadtul igazságtalan. Sok olyan nőnek megadatik, hogy könnyen teherbe essen, aki még ezt a minimális kis áldozatot sem képes meghozni a születendő gyermeke egészségéért, hogy abbahagyja a dohányzást, míg mások éveket görcsölnek rajta, hogy várandósak legyenek, akár fájdalmas hormoninjekcióknak vetik alá magukat, és mégis várat magára a gyerekáldás.

    Azért nem szóltam hozzá eddig, mert nem tudtam volna túl kulturáltan megfogalmazni a véleményem a dohányzó kismamákról, aztán rájöttem, hogy miért is tenném: ők fizikailag és tudatosan kínozzák a saját gyereküket, maradandó károsodást kockáztatva a pillanatnyi bántalmazáson túl, amit minden egyes szál cigivel megtesznek, hát én akkor miért írnék róluk finoman? Tetű dolognak tartom, végtelenül önzőnek, igazságtalannak és kegyetlennek, amit művelnek.

    Azt a nagyon rossz dumát pedig én meg még mindig csak a környezetük jogosan rosszalló pillantását eloszlatni akaró "kismamáktól" hallottam, sose orvostól, hogy cigizzen csak nyugodtan, mert az elvonási tünet többet árt. És persze mind azt mondják, orvostól hallották. Szinte biztos vagyok benne, hogy orvos ekkora hülyeséget nem ejt ki a száján, ha mégis, adja vissza a diplomáját sürgősen, és menjen a kismamák közeléből. A férjem dohányzott régen. Akkor hagyta abba, amikor a gondolat merült fel először bennünk, hogy talán majd néhány év múlva gyereket fogunk vállalni. Ez a gondolat adta meg neki az utolsó lökést. Egyrészt testileg, hiszzen köztudott, hogy nemhogy a kismama, de az apuka dohányzásának is lehetnek negatív hatásai a gyerekre. Másrészt lelkileg, nem egy függő apa képét akarta a gyerekének mutatni. Azért írom ezt le, mert rajta láttam, hogy nincsenek hetekig tartó elvonási tünetek: ő úgy tette le a cigit, hogy egyszer csak nem szívott többet. Soha. Még két napig savanyúcukrot rágcsált, aztán azt is elhagyta. Ha ugyanezt egy terhes nő csinálná meg, kb. ugyanennyi lenne a sokat emlegetett elvonási tünet, amivel a városi legenda szerint "többet ártana". Nem ártana többet.

    Fenntartom a véleményem: aki nem gondol arra minden egyes rohadt szál  meggyújtott ciginél, miközben a hasában a születendő gyermeke, akivel még egy a keringésük, akinek a méhlepényét az anya vére táplálja, az mekkora szenvedést okoz ezzel a babájának, abból a természet kifelejtette az anyai ösztönöket, sok egyéb dologban is vért fog izzadni, ha szembesül azzal, hogy anyaként nem lehet valaki ennyire egoista, önző, gyenge jellem. És elgondolkodhatna rajta, hogy akkor cigizni szeretne-e inkább (és fenntartani tovább az összes többi önző életviteli szokását) vagy gyereket.
    előzmény:
    W. A. Lacky (18)
    2014-08-01  03:18
  10. 2014. augusztus 1. 03:1818.
    Nem gondolom, hogy a bagózás annyira káros a magzatra, mint amennyire riogatnak vele. Szvsz ez inkább csak egy üzleti fogás. A sok tetű gyógyszergyár ezzel is igyekszik alátámasztani a semmit sem érő, de legalább marha drága tapaszainak, tablettáinak létjogosultságát. "Majd ezek vmelyikével leszoksz a dohányzásról". Ez persze egy hülyeség. Aki ezekkel a szarokkal le tud szokni, az ezek nélkül is le tudna, ha akarna.
  11. 2014. augusztus 1. 00:4016.
    Mindenkinek a saját döntése hogy dohányzik-e. De! Az önzőségre vall aki a várandóság alatt dohányzik! Aki csak magára gondol nem érdekli hogy mi lesz a gyerekkel.
  12. 2014. augusztus 1. 00:4015.
    Mindenkinek a saját döntése hogy dohányzik-e. De! Az önzőségre vall aki a várandóság alatt dohányzik! Aki csak magára gondol nem érdekli hogy mi lesz a gyerekkel.
  13. 2014. július 31. 14:0014.
    Szerencséd van, illetve lehet, hogy lesz baj, csak nem fogod látni az összefüggést.
    Másrészről: ha lett volna valami a gyerekeddel, hogy számoltál volna el a lelkiismereteddel? Nem mondhattad volna, hogy te mindent megtettél érte.


    Aki bagózik, tegye, de nehogy már joga legyen más egészségét veszélyeztetni!
    előzmény:
    aszusz1 (8)
    2014-07-30  21:07
  14. 2014. július 31. 13:5913.
    Csak mert szerencséje volt a babádnak.
    Nem neked köszönheti ha semmi baja nem lett.
    Te, nem tettél meg minden tőled telhetőt  annak a gyerekenek az érdekében akit világraszólítottál.

    előzmény:
    aszusz1 (8)
    2014-07-30  21:07
  15. 2014. július 31. 12:4612.
    Egyetértek a cikk írójával,nekem sikerült terhesség előtt fél évvel leszoknom,és azóta se gyújtottam rá,nem tudtam volna ezt megtenni a gyermekemmel! Viszont édesanyám cigizett,amikor velem volt terhes,és semmilyen viselkedés zavarom, vagy zsír anyagcserezavarom nincs és nem is volt...reméljük a hirtelen szívhalál is elkerül...nem lettem koraszülött stb....
  16. 2014. július 31. 00:5711.
    2 éve szültem Cegléden. A szobánkkal szemben volt a személyzeti mosdó, ahová a legtöbb nővér elég sűrűn járt EGYSZERRE, kávéscsészével a kezében. Mikor kijöttek, dőlt utánuk/belőlük a füstszag. És vígan mentek vissza dolgozni...
  17. 2014. július 30. 22:4810.
    Na aszusz1 remélem büszke vagy magadra hogy ennyire gerinctelen nyomorék ember vagy hogy ennyire nem tudtad lerakni a cigit. Gratulálok hozzá, remélem 8 gyereked van és mind a 8 nál ugyanúgy bagóztál, bár neked mindegy mert úgyis csak azért van gyereked hogy segélyt kapj.
  18. 2014. július 30. 21:299.
    Utálom a cigi szagát,fulladok tőle...Anyámék szerint meg gyerekes vagyok hogy "mért nem tudom elviselni azt hogy ők velem egy légtérben (kocsi,lakás) cigiznek,nyitott ablak nélkül" Mindig megszólnak amikor meg merem kérni őket hogy nyissanak ablakot.22 évesen voltam szívműtéten...anyám mikor terhes volt velem akkor is cigizett...
  19. 2014. július 30. 21:078.
    Egyet értek a hozzászólókkal, de én is dohányoztam a terhességem alatt és nem lett semmi baja a gyerekemnek.
  20. 2014. július 30. 18:587.
    Tizenhárom éve szültem a Schöpf-Merei-ben. Az udvar minid tele volt nagy pocakos bagózó nőkkel. Pedig ők ráadásul veszélyeztett terhesek voltak. Na ja, nem mindenki hiszi, hogy tényleg ártalmas.
  21. 2014. július 30. 17:536.
    "elvégre nem vagyok én isten"

    Ezt csak megerősíthetem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  13:01
  22. 2014. július 30. 17:365.
    „Várandós anyukák cigiznek, ráadásul mindezt a kórházak területén teszik úgy, hogy senki sem szól rájuk...”

    Méghogy a körház területén! (Előre bocsátom, hogy húsz éve történt a dolog, akkor még nem volt így tiltva a dohányzás, mint most.) Kórházban feküdtem a nőgyógyászaton, és a visszatartás miatt bent feküdt kismamák a kórteremben dohányoztak, és mindenki (értsd: orvosok és ápolók) elnézte nekik, mert szegényeknek szigorú fekvés volt előírva, nem kelhettek fel.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  13:01
  23. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2014. július 30. 17:254.
    Én keményen megbírságolnám az összes bagós kismamát. Mert oké, károsítsa a saját egészségét ahogy akarja (és ne fújja közben másra a füsöt!) de hogy egy fejlődő magzatot veszélyeztetni....


    Simán kimeríti a gondtalan veszélyeztetés fogalmát!


    A kórházak terhespatológiái teli vannak bagós kismamákkal.


    Az én anyám is dohányzott mikor a hasában voltam. 3 héttel előbb születtem, két napig nem maradt meg bennem semmi, oxigént is kaptam mert lila voltam folyamatosan. Előttem két évvel koraszült egy kislányt, ő nem élte túl...De szerinte nem a cigaretta okozta! Azt mondta az orvosa, inkább szívja, mert a cigaretta megvonása miatti idegeskedés még többet árt 


    Ezt hangoztatta a húgomnak is. Ő is dohányzott mindkét terhesége alatt. 
    Eredmény: Egy oxigénhiány miatti sürgősségi császár infarktusos lepénnyel és két évvel később egy normál szülés után a kislányának vérhigítás, köldökön keresztül, altatásban. Nem tudják az okát... 


    Én nem dohányoztam. A 40 héten született mindkét fiam, egyiknek sem volt semmi baja. lehet csak szerencsém volt?
  24. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 13:323.
    Az előírások megszegői 20-50 ezer forint közötti egészségvédelmi bírságra számíthatnak
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-30  13:01
  25. 2014. július 30. 13:012.
    Még kisgyerek mellett se, sőt, nemdohányos felnőtt mellett se!!!

Címlap

top