Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sulikezdés 2014

picilány83
Létrehozva: 2014. augusztus 4. 15:44
Sziasztok!


Milyen írószert érdemes venni ami "olcsó"  de jó minőség?  Nem mindenhez kaptunk márka jelzést.pl filc, zsírkréta  színes ceruza. melyiket érdemes megvenni ami szépen fog,van színe,és nem kell havonta cserélni mert elhasználódott? A piros az pirosan fogjon stb.  kinek mi vállt be?

  1. 2014. augusztus 5. 22:0326.
    ÉN egész nyáron rendelek. Itthon vagyok a 3 gyerekkel, és még dolgozom is mellettük. Drágább az időm, minthogy kocsit tologassak órákon át, meg szalagra pakolásszak, onnan kocsiba vissza, autóba be, onnan ki, stb, közben nyagás, hogy rágó kéne, meg a sz..tól a repülőig minden. :-) Nem mellesleg már az is többe kerül, ha beindítom az autót...
    előzmény:
    tamtamtam (13)
    2014-08-05  10:47
  2. 2014. augusztus 5. 22:0025.
    Senki semmit nem zárol, meg sem kell adni a bankszámlád számát, ha a kiszállításkor fizetsz kártyával.Az összeg max. annyiban változik, hogy ha 18 db nagy piros almát kérsz, akkor annak csak saccolják az árát. Ennek pontos mérésekor változhat az ár.Táskát, tolltartót mi is személyesen veszünk, azt fogdosni kell, de legalább nem egy 100 soros listát kell pipálgatni, meg keresgélni. Pl. halálom az ilyenek, hogy Szám és jelkártya, betűsín, logikai készlet, betűkészlet, stb. Mire megtalálom, lemegy a nap.
    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  3. 2014. augusztus 5. 15:1324.
    "Au@han"


    (Azért nem jó ötlet így írni, mert nem visszakereshető később, hogy melyik hozzászólásban volt róla szó, pedig esetleg érdekes lehet.)
    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  4. 2014. augusztus 5. 15:0623.

    A háromszög formájúakat azért ajánlják, mert könnyebben tudják fogni a gyerekek.


    Az elején még arra is figyelniük kell, hogy hogyan fogják a ceruzát.

    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  5. 2014. augusztus 5. 15:0422.

    Olajpasztellal felsőben dolgoznak.


    Elsőben és általában alsóban zsírkrétát kérnek.

    előzmény:
    Zsifikati (15)
    2014-08-05  11:59
  6. 2014. augusztus 5. 14:5121.
    Hát, lehet hogy később sem szedik le a fejét érte, de egy idő után nem árt, ha tényleg megvan mindene a gyereknek, amit előírnak, különben neki lesz kellemetlen, ha nem tud dolgozni.
    Tényleg sok mindent elhagynak, hiszen addig az oviban nem sok holmira kellett felügyelniük, a suliban viszont már tele van a táska mindenféle dologgal, amit nap végén össze kell pakolni. Tuti, hogy marad a padban egy-két ceruza, vagy akár füzet. Olyan is előfordul, hogy a padtárs teszi el a radírt vagy bármit véletlenül. Ezekre fel kell készülni, de egyik sem tragédia. Majd belejön mindegyik, hogy vigyázni kell a holmijára, figyeljen oda, mit hova rak, és ne keverje össze máséval.
    Természetes, hogy mindenre rá kell írni a nevet, ezt az első szülőin úgyis elmondják a tanítónők, bár iskolája válogatja, hol mit szednek be, amit nem kell cipelni haza minden nap.
    Nálunk az elsősöknél még egy kis heverő is van meg játszósarok a tanteremben, meg mesepárnák. 
    előzmény:
    tamtamtam (20)
    2014-08-05  14:04
  7. 2014. augusztus 5. 14:0420.
    "év elején még lesz idő, nem szedik le az ember fejét, ha valami esetleg hiányzik"


    Miért? Később igen? :) Szerencsétlen tanár nem tud mit csinálni, ami nincs, az nincs és kész. Hogy szeptemberben még nincs, vagy novemberben már nincs, az teljesen mindegy.


    Viszont az iskolaszerek nagyon nagy része nem elfogy, hanem elhagyja a gyerek. Legalább a neve benne lenne, hogy visszaadhassa neki, aki megtalálja, de nem. És nem is keresi. Tele tolltartók, tornazsákok, mindenféle ruhaneműk, stb. várakoznak a portán, amiket napi szinten kellene használniuk, tehát még aznap, de legkésőbb másnap keresniük kellene. Eszükbe se jut. Majd a szülő vesz másikat, gondolják. És vesz, valószínűleg, ezért nem keresi a következő héten, a következő hónapban sem. Gazdag ország vagyunk.
    előzmény:
    Anda39 (19)
    2014-08-05  13:13
  8. 2014. augusztus 5. 13:1319.
    Én is általában neten rendelek ilyen cuccokat, de ehhez kell már tapasztalat, mert tudom, konkrétan mit keresek. Nem a Tescotól, hanem direkt irodaszerekkel foglalkozó oldalról.


    Szerintem a minőségen nem érdemes spórolni, mert gagyi dologgal senki sem tud szépen dolgozni, a gyerektől sem kell sajnálni a jó ceruzákat, radírokat, színeseket és a többit. A legolcsóbb általában a legrosszabb minőség is, az ilyen színesekkel nem lehet színezni, mert alig látszik, a füzet lapja vékony és síkos, radírozáskor kilukad, gyűrődik. Én úgy kalkulálok, hogy kb. középkategóriás dolgokat nézek.
    Szoktak adni a suliban listát, főleg az elsősöknek, hogy miből mennyit és milyet kell venni. Ettől eltérni nem nagyon kell, menet közben úgyis kiderül, hogy konkrétan mire lesz szükség.
    Nálunk előfordult pl. az, hogy a lista egy a tanítónők által közösen összeállított valami volt, de konkrétan az, akihez az én fiam került, nem kért mindent róla...
    Azt tudom, hogy a ceruzák, postaironok, radírok, színesek nagyon hamar koptak, meg eltűntek.
    Mindig hagynak időt a beszerzésre, tehát év elején még lesz idő, nem szedik le az ember fejét, ha valami esetleg hiányzik.
  9. 2014. augusztus 5. 12:5318.
    Ez igaz, ha messze laksz...
    előzmény:
    KN18 (14)
    2014-08-05  11:19
  10. 2014. augusztus 5. 12:5217.
    Ez azért nekem is megfordult már a fejemben, hogy a boltban dolgozók a tanárok:)

    előzmény:
    tamtamtam (13)
    2014-08-05  10:47
  11. 2014. augusztus 5. 12:4616.
    A vásárlási feltételeknél olvastam.(elég hosszú)
    előzmény:
    tamtamtam (12)
    2014-08-05  10:30
  12. 2014. augusztus 5. 11:5915.
    Én pl. zsírkréta helyett ajánlom inkább az olajpasztellt. Sokkal szebben lehet vele dolgozni.
    előzmény:
    picilány83 (1)
    2014-08-04  15:44
  13. 2014. augusztus 5. 11:1914.
    "Időben egyforma a végén. " Kérdés milyen távolságra élsz a t áruháztól, ha közel akkor igen, ha távol akkor már nem.
    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  14. 2014. augusztus 5. 10:4713.
    "Az ár nem biztos, hogy annyi lesz amennyiért a boltban láttad..."


    Ha az akciós időszakon belül szállíttatod ki, akkor az akciós áron kapod, azt írják.


    "a minőségről nem is beszélve, mert lehet, hogy pl bepakolás előtt párszor leesett a földre a ceka, abban a hegy darabokra törött tehát használhatatlan lesz"


    Végülis ez bármilyen netes vásárlás kapcsán előfordulhat, akármit rendel is az ember, mégis egyre többen egyre több mindent a neten rendelnek meg, törékeny dolgokat is beleértve.


    "Időben egyforma a végén."


    De csak akkor, ha nem az ingyenes buszukkal megyek oda, mert az csak fél óránként jár oda is, vissza is, ami eleve időveszteség. Ha viszont máshogy megyek, akkor igaz, hogy időben mondjuk ugyanaz, de akkor meg az utiköltségre elmegy az a 300 forint simán, amennyiért kiszállítják. És fárasztóbb is ott keringeni a boltjukban, mint otthon ülni a fotelban.

    "Az Au@han oldalán viszont azt olvastam, hogy tanárnők adnak a boltban vásárlási tanácsokat szülőknek."


    A teszkóban is. (Bár nem vagyok benne biztos, hogy nem csak tanárnak beöltözött eladók-e...)

    (Én kérek elnézést, amiért szinte reklámozom őket, pedig egyáltalán nem vagyok olyan jóban velük...Csak mostanában tényleg gondolkodom a házhozszállítósdijukon.)
    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  15. 2014. augusztus 5. 10:3012.
    "és úgy indul a dolog, hogy 700Ft-ot zárolnak a számládból"


     Én is utánanéztem, de ilyet sehol se olvastam... Te hol?
    előzmény:
    aranyoss (11)
    2014-08-05  08:44
  16. 2014. augusztus 5. 08:4411.
    Utánnanéztem a Tesco házhozszállítási lehetőségnek. Hát először is készpénzel nem lehet fizetni csak kártyával, és úgy indul a dolog, hogy 700Ft-ot zárolnak a számládból...A terméket vagy elfogadod, vagy nem. Mondjuk ez jó, de ha nem, akkor kezdheted előröl a vásárlást, utánnajárást, egyszerűbb lett volna személyesen egy körben lezavarni....Az ár nem biztos, hogy annyi lesz amennyiért a boltban láttad... a minőségről nem is beszélve, mert lehet, hogy pl bepakolás előtt párszor leesett a földre a ceka, abban a hegy darabokra törött tehát használhatatlan lesz. Persze ez a személyes vásárláskor is megtörténhet, de azzal az energiával, amíg a neten megrendelem a katalógusból, ugyanannyi időt fordítok majd rá, mintha ott lennék, ráadásul ott kézbe vehetem, megnézhetem, a ceruzát egy papírdarabon kipróbálhatom, hogy milyen színe van stb. Én a személyes vásárlásban hiszek éppen ezért. Időben egyforma a végén. 
    Egyébként a kislányom most lesz elsős, és nekem sincsen semmi tapasztalatom márkák ügyében. Éppen ezért előre bocsánat, nem okoskodni akartam vásárlási praktikákat illetően, csak én így érzem jobbnak...
    Mi még csak a táskát vettük meg. Hát az kész horror volt, mire "megszültük", hogy milyen, és melyik, pláne mennyiért...Ha belegondolok, hogy a többinél ezt átéljük mégegyszer....Éppen ezért teljesen megértek mindenkit aki időt szeretne spórolni a vásárlással, de akárhogy is számolom, nem lesz rövidebb ráfordítási idő. 
    A tanárnő nálunk a háromszög formájú ceruzákat dícsérte, de nem kötelezett rá senkit. Az Au@han oldalán viszont azt olvastam, hogy tanárnők adnak a boltban vásárlási tanácsokat szülőknek. Ez talán segítség lehet....

    előzmény:
    picilány83 (1)
    2014-08-04  15:44
  17. 2014. augusztus 5. 08:4110.

    Tökmindegy milyet veszel.


    Egy idő után mindegyik beszárad.

    előzmény:
    picilány83 (5)
    2014-08-04  19:25
  18. 2014. augusztus 5. 08:259.
    Sziasztok! Tanítónő és gyakorló anya vagyok. Szeretném a blogomat figyelmetekbe ajánlani, ahol olvashattok hasznos tanácsokat, ötleteket az iskolakezdéssel kapcsolatban! Kérdezhettek is, szívesen válaszolok! 
    http://anyamese.cafeblog.hu/2014/08/05/iskolas-lesz-a-gyerm ek-hasznos-tanacsok-szuloknek/
  19. 2014. augusztus 4. 21:228.
    Hát azzal is megspórolsz vagy két óra listával való szaladgálást. :-)Legalábbis nekem mostanában nagyon drága a szabadidőm...
    előzmény:
    picilány83 (6)
    2014-08-04  19:27
  20. 2014. augusztus 4. 19:297.
    Körző.melyik a jó?  az is lesz akcióba max 400 ft.  a sünisből meg talán ico.
    vagy a papírboltba érdemesebb venni?
  21. 2014. augusztus 4. 19:276.
    Azt hiszem itt még nincs házhoz szállítás.csak meg lehet rendelni ők összepakolják és csak be kell menni és kifizetni.

    előzmény:
    évi* (3)
    2014-08-04  18:14
  22. 2014. augusztus 4. 19:255.
    Szia!

    Nekem harmadikba kell.cerkát tudom melyik jó.filctollal vagyok bajban.
    csütörtöktől lesz akciós a tescoban creative rostiron 599 szerintem jó ár,de nem ismerem.szeretném ha élénk színe lenne tudná használni a csemete.
    zsírkrétának a stabiló bevált ,legalábbis a tanárok nem szóltak, hogy nem jó.de hazaküldték év végén,hogy szeptemberbe kell.
    előzmény:
    évi* (2)
    2014-08-04  18:10
  23. 2014. augusztus 4. 18:254.
    Én is netről rendeltem :)
    előzmény:
    évi* (3)
    2014-08-04  18:14
  24. 2014. augusztus 4. 18:143.
    Mivel 2 gyerekre kb. egy méteres a felírt lista, így megrendeltem a Tescotól és a Tullitól, nem kell órákat bolyonganom a boltokban. Tesco ma házhozszállít, aminek a díja 299 Ft, és már csak a leendő elsős iskolatáskájáért és tolltartójáért fogunk elmenni, mert azt meg kell fogdosni. :-)
    előzmény:
    picilány83 (1)
    2014-08-04  15:44
  25. 2014. augusztus 4. 18:102.
    Szia, Nekem lesz most egy elsősöm és egy másodikosom.Színes cerkából a BIC, Herlitz jöttek be legjobban, és nem aranyáron. Ezek most a nagy bevásárlóközpontokban akciósok, 700 Ft körül van a 12 db-os.Zsírkrétából pl. Crayola, vagy Sünis is jó.Ha grafitcerkából felírtak 3 db-ot, akkor vegyél nyugodtan 10-et, lazán elfogy.
    előzmény:
    picilány83 (1)
    2014-08-04  15:44

Címlap

top