Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergia elleni gyertya

Zsuzsika72
Létrehozva: 2004. július 2. 16:51
Üdvözlök mindenkit!

Azért inditok új topicot, mert ezen a fórumon belül is több helyen foglalkoznak az allergiával, és nem tudom mindenhova leírni, hogy nekem mi segített. Márpedig úgy vélem, hogy a lehető legtöbb fórumon közzé kell tenni azokat az információkat, amelyek tényleg segítenek az allergiásoknak megbírkózni betegségükkel.
Jómagam több mint öt éve küzdök az allergiával. Kipróbáltam szinte mindent, de az utóbbi két évben már gyógyszert kellett szednem. Egészen addig, amíg egyik ismerősömtől nem hallottam az allergia elleni gyertyáról. Eleinte nem voltam túl lelkes ("Miért pont ez segítene?"), de veszteni valóm nem lévén kipróbáltam. Az eredmény pedig hihetetlen volt. Háromnapi használat után a tüneteim megszüntek. Ezen felbátorodva elhatároztam, hogy abbahagyom a gyógyszer szedést, és láss csodát azóta is tünetmentes vagyok. Sőt több barátomnak is ajánlottam, és nem győznek hálálkodni.
Ezért arra gondoltam, meg kell osztanom mindenkivel, akit érint, hogy létezik egy olyan természetes módszer az allergia ellen, ami valóban használ. Ráadásul egyszerű az alakalmazása, és nem méregdrága.

A termék körül nincs nagy hírverés, ezért, ha valakit érdekel, írjon a zsuzsika72@freemail.hu e-mail címre, és megadom a gyártó elérhetőségét.

Valamint kérek mindenkit, aki ismeri a terméket, hogy írja meg tapasztalatait.

Remélem sok sorstársamnak segítettem.

Kohl Zsuzsanna
  1. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 7. 22:4626.
    áááá, szerintem kamu a topic, egyszerűen így akarnak ránk sózni valami vackot:( ja, én is allergiás vagyok ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 7. 22:3725.
    Sziasztok!

    És HASZNÁL???

    köszi!
    kismac
    előzmény:
    umm (24)
     
  3. umm
    umm
    2004. augusztus 6. 13:1124.
    Szaiasztok!
    Remelem mindenki sikeresen kuralgatja magat:)
    Mivel sirankoztam, panaszkodtam itt a napokban ugy erzem ugy fair ha megosztom azt is hogy miutan felvettem a Doktornovel a kapcsolatot a hibas gyetya miatt, mara kartalanitottak, nagyon keszsegesek voltak, valaszthattam uj gyertya vagy anyagi karterites kozott, az elobbi elonyosebbnek tunt igy mara megkaptam az uj gyertyat ami meglepo volt hogy a posta(amit nem kellett fizetnem) csak 200 forint volt.
    Gyogyulast Mindenkinek, udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 3. 23:3923.
    sZia erzsó, két infót találtam
    drvaleria@freeweb. hu
    o6-7o-279-5394 hétköznap 8-12 óráig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 2. 00:5622.
    Sziasztok! Nekem állandóan "megszakad a kapcsolat" jelenik meg. Küldene valaki egy e-mail címet, vagy postai címet, ahol megrendelhetem a gyertyát? az is jó, ha üzlet címet kapok!
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. umm
    umm
    2004. július 31. 10:5521.
    Szia!Koszi hogy leirtad tapasztalataid, ahogy latom nalad jobb a helyzet -kicsit. En pont most levelezem le a kartalanitas modjat, azert azt el kell ismerni hogy eleg korrektek es probaljak korrigalni a helyzetet.
    előzmény:
    bogyo111 (20)
     
  7. 2004. július 30. 22:5020.
    Szia! Ma kétszer próbáltam ki a gyertyát, reggel a 9. percben aludt ki, akkor már nem erőltettem tovább, este szépen égettem 1o percig nem volt semmi. Egyenlőre nekem is csak középen ég, nem tudom mi lesz vele később, és a közepén a kanócnál olyan fekete égett rész keletkezett, ahhoz tudnám hasonlitani, mikor sok rántott húst sütsz és a végén az olajban marad az a sok fekete trutyi. Hát ennyi volt a mai tapasztalatom, majd még irok. Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. umm
    umm
    2004. július 29. 21:4519.
    Szia!Legyszi irj hogy milyen mert igazan erdekel hogy csak en vagyok ilyen szerencsetlen es egyedi hogy ilyen idetlen a gyertya vagy masnal is elofordul, este is megprobaltam kuralni magam dehat ot perctol tovabb most sem egett, kozepen mar a negyede elegett meg a szelen ugyanolyan mint volt.
    Amugy irtam egy panasz levelet es arra azt valaszoltak hogy majd fel fogjak tuntettni a posta koltseget a kessobiekben, ha mar rajtunk ez nem is segit de talan majd masoknak nem lesz kellemetlen meglepetese.
    Varom tapasztalataid, szia:)
    előzmény:
    bogyo111 (18)
     
  9. 2004. július 29. 18:0018.
    Szia umm! Én is ma kaptam meg a gyertyát, és én is dobtam egy hátast a postaköltségtöl, szerintem is korrektebb lenne hozzáirni az árhoz minden postaköltséget. Én még nem próbáltam ki, majd csak holnap fogom szerintem, majd én is irok az első tapasztalatokról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. umm
    umm
    2004. július 29. 10:5317.
    Sziaksztok!
    Nem tudom ki hol tart a gyertyaval valo kuraval, de en ma akkorat csalodtam.
    Reggel megerkezett a varva vart gyertya, az elso pofon az volt hogy a posta kerult majdnem annyiba mint maga a gyerty, persze ez nem a gyertya hibaja de szerintem a web oldalon tajekoztattni kellene a kedves vevoket hogy kb. mire szamitson, na mindegy.
    Ami a nagyobb pofon az a gyertya volt, ot percnyi hasznalat utan elalszik magatol, mindegy hanyszor gyujtom ujra ot perctol tovabb nem birja es a tanacs szerint 10 percig kellene hasznalni, raadasul eleg erdekesen eg, a szele marad de a belso resze eleg, lehet csak egyedi selejtes gyertyat kaptam de nagyot koppantam tobb mint 3000 ft-ert es most nagyon szomoru vagyok:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 7. 16:5316.
    Sziasztok!

    Örömmel olvasom a topicot. Ugyanis én már több, mint egy éve használom az allergiagyertyát, és pillanatok alatt megszűntek a problémáim. Akkor én is annyira belelkesedtem, hogy minden fórumba írtam, ahol az allergia volt a téma. De ott többen lehurrogtak. "Mi az, hogy egy magyar tudós kitalálja az allergia hatásos ellenszerét, amikor gyógyszergyárak dollármilliókat költenek a fejlesztésekre, és az sem tökéletes?" . . . , és hasonló szövegek.

    Mindenesetre azok közül, akik elkérték a gyártó elérhetőségét - akkor még nem volt weblapjuk - sokan jelezték , hogy használ a gyertya. Én sem tudok mást mondani, mint hogy hálásak voltak nekem az emberek, mintha az én érdemem lenne.

    Kicsit kiegészíteném a Zsuzsika72 által leírtakat. Viszonylag sok emberrel konzultáltam, és a legtöbbünknél teljes tünetmentességet hozott a gyertya, de akinél nem, az is jelentős javulást tapasztalt, és abba tudta hagyni a gyógyszer szedését. Nem tudom ki, hogy van vele, de az biztos, hogy én nem tömöm magam mérgekkel, ha nem muszály, nem beszélve azokról a szülőkről, akik a gyerekük betegségét asszisztálják végig.

    Szóval én is csak ajánlani tudom az allergiagyertyát mindenkinek. Ki kell próbálni, mint ahogy már bizonyára kipróbltatok minden mást is, csak ez segíteni fog.

    Üdvözlettel:

    Kozma Barnabás

    Ui. : Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok én is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. július 5. 17:0415.
    Köszönöm!
    Az emailes választ is!
    Hát jól megdolgozol értünk!:)
    Köszi!
    :)***************************(Hálapuszik)
    előzmény:
    Zsuzsika72 (12)
     
  13. Torolt_felhasznalo_666187
    Torolt_felhasznalo_666187
    2004. július 5. 16:0614.
    Sziasztok!
    Leadtam a megrendelést, egy gyertya ára igazán nem a világ és remélem, hogy tényleg használ :-)
    Majd megírom a tapasztalataimat.
    Zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. umm
    umm
    2004. július 5. 14:5513.
    Köszönjük szépen :)
    előzmény:
    Zsuzsika72 (12)
     
  15. 2004. július 5. 11:4912.
    Üdvözlök Mindenkit!

    Elnézést mindenkitől, de annyi kérdést kaptam, hogy nem tudok válaszolni mindenkinek egyenként. Ezért megpróbálom összefoglalni.

    Én a fű- és fafélékre vagyok allergiás (nyárfa, akác, fűfélék, kamilla, virágok stb. ), tehát februártól-októberig tart a szezonom. Jellemző tüneteim: orrfolyás, könnyezés, szemviszketés, fenti növények közelében tüsszögés és bőrviszketés. Az utóbbi két évben szedtem a Zyrtec-et. (Napi 1 db. ) Ez csökkentette a tüneteimet, de már eleinte sem hozott tökéletes eredményt. Bár elviselhetőbb lett az életem, sok olyan problémát okoztak a panaszaim, amit nem kell magyaráznom egy allergiásnak sem. (Pl. : évek óta nem tudtam magam sminkelni – tudom, hogy vannak ennél fontosabb dolgok, de mégis csak nő vagyok. )

    Az egyik kollégámmal beszélgettem a témáról, ő parlagfű allergiás. Noszogatott, hogy próbáljam ki a gyertyát, mert neki használt. Ő még nem volt olyan súlyos az állapotban, mint én. Nem kellett gyógyszert szednie, de családilag napi egy csomag 100 db-os papírzsebkendő elfogyott náluk a szezonban, és szinte ébren töltötte az éjjszakákat. A tavalyi parlagfű szezont viszont vígan átvészelték a gyertyával. Eleinte szkeptikus voltam, de mit veszthetek alapon kipróbáltam. Ennek már több, mint három hónapja. Néhány nap után látványos eredményt hozott, bár akkor még szedtem a Zyrtec-et. Mint azt már írtam, felbátorodtam, és kipróbáltam, mi lesz, ha elhagyom a gyógyszert. Hát azóta tünetmentes vagyok, és hálás a kollégának.

    Leírok pár konkrétumot a gyertyáról, de mivel sokan kérdeztétek a gyártó elérhetőségét, egyszerűbb lesz, ha a gyártó weboldalcímét megadom: www. drvaleria. fw. hu
    Itt sok kérdésre választ kap, akit érdekel, és rendelni is lehet. Egyébként állítólag, már jó ideje forgalomban van a termék, és több gyógynövényboltban is kapható, bár én még nem futottam bele sehol. Az ára 1. 990, - Ft/db. Ez kb. egy hónapig elég, ha a leírás szerint naponta kétszer gyújtjuk meg 10 percre. (A kollégám pl. csak este használja. )

    Maga a használat egyszerű. Meggyújtom, tíz percig szagolom (nem büdös, inkább furcsa illata van), és kész. Olyan érzés, mintha nem csináltam volna semmit, úgyhogy könnyen beépítettem a napi rutinteendőim közé.

    Most ennyi jutott eszembe a témával kapcsolatban, de írok majd még gyakorlati tapasztalatokat. Ha további kérdések lesznek, igyekszem gyorsan válaszolni, de sajnos a munkahelyemen tudok csak internetezni.

    Kohl Zsuzsanna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. umm
    umm
    2004. július 5. 11:4211.
    En is probalkoztam ott is itt is, gondoltam hatha valaki tud valami friss infot es megfeledkezhetunk vegre az allergiankrol;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136039 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. július 5. 11:3910.
    Hát én mégnem. . .
    Emailben próbálkoztam.
    előzmény:
    umm (9)
     
  18. umm
    umm
    2004. július 5. 10:429.
    Sziasztok!
    Ti tudtok már közelebbit a gyertyarol?Kaptatok mar privit vagy valasz e-mailra?Ha esetleg igen megosztanatok?Elöre is koszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. július 2. 19:388.
    Igen írhatnál még róla.
    Milyen típusú allergiák esetén alkalmazható?
    Pollenallergiára is jó? Mikor kell használni és meddig a szezon alatt? stb. stb.
    Ld. bogyo111 kérdései.
    Megírhatnád priviben nekem is. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2004. július 2. 19:267.
    Ja, írhatnál bővebben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. július 2. 19:146.
    Eddig csak a fulgyertyarol hallottam. Tenyleg irhatnal kicsit bovebben errol az allergiat gyogyito gyertyarol, meg hogy hogyan kell hasznalni, meg foleg milyen allergiad volt ha valoban segiteni akarsz az embereknek. Kevesbe hiteles igy olvasni azt amit irtal, mert konkretumot nem arultal el. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. július 2. 18:465.
    Szia, nekem is irhatnál, kb. 18 éve vagyok allergiás, gondolom ezt a gyertyát a parlagfüves időszakban még nem tesztelted, de én is szivesen kipróbálnám. Üzletben nem lehet kapni, csak a gyártótól rendelni? Mennyibe kerül? Hogyan kell használni? Kisgyerekeknél használható?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_388543
    Torolt_felhasznalo_388543
    2004. július 2. 17:214.
    A férjemnek kb. 6-7 éve jött elő az allergiája, a parlagfű-virágzás viseli meg, júli végétől októberig gyógyszert, orrsprayt, mindent használ, éjszakánként mégsem tud pihenni, úgy folyik(vagy éppen eldugul) az orra. Örülnék, ha írnál erről bővebben, hogy mi ez, előre is köszi!!!
    előzmény:
    Zsuzsika72 (1)
     
  24. 2004. július 2. 17:193.
    Szia!
    Leírnád kicsit bővebben, hogy milyen allergiád volt és mik voltak a tüneteid?
    előzmény:
    Zsuzsika72 (1)
     
  25. 2004. július 2. 17:192.
    Mire voltál allergiás ? Nekem akkor jönnek ki allergiás tüneteim ha gyulladás van a szervezetemben . Szerinted használna nekem is ?
    előzmény:
    Zsuzsika72 (1)
     

Címlap

top