Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igénytelen nyugatimádó vagyok, vessetek meg érte, hetedikesek!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 2. 16:40
Igénytelen nyugatimádó egy hetedikeseknek írt tankönyv szerint az, aki hamburgert eszik, meg netán MTV-t (nem keverendő össze a Magyar Televízióval) hallgat. Mi van?!

Nők Lapja Café: Igénytelen nyugatimádó vagyok, vessetek meg érte, hetedikesek!
  1. 2014. szeptember 7. 19:1426.
    A 80-as  években egyrészt hagyták dolgozni a pedagógusokat, mert a sport mellett az oktatás is kiemelt ágazatnak számított, ahol "legyőzzük" a kapitalizmust. Összekacsintás volt legtöbbször a szakfelügyelő és a tanár között. NEM kérték számon, hogy miért tanítja még mindig a gyenge osztályával az alapműveleteket - ha a tanmenetben már a Pitagorasz-tételt kéne tanítani. Nem kérték tőle számon, miért táncolva tanítja azt az anyagrészt(eredményesen!)mikor az énekelve van előírva... A  lényeg az eredmény volt. No azt viszont számon kérték.
    előzmény:
    Csendike (17)
    2014-09-07  15:40
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 19:0425.
    Hát ez érdekes. Pedig mintha nem tette volna be az idézett szöveget. No, akkor a hátralévő részt is megpróbálom.


    4.: A tankönyv felveti azt a kérdést, vajon miért terjednek a társadalomban (annak egy részében) furcsa névadási szokások. (Miért szaporodnak a Dzseniferek, Rómeók, Kevinek, Szavanna-Tiffanik például a cigányság körében? Tök frankó felvetés amúgy, kár, hogy ez így nincs is benne a könyvben!)

    Nagyjából ezek azok a könyvbéli megállapítások, amelyek miatt vége a világnak a Tóta W. Árpád-Anarki-Szily Laci Bermuda-háromszögben, ahol eltűnik minden értelmes gondolat, emberi szó, lélek, hagyomány és tudás. Abból a Bermuda-háromszögből kizárólag a féktelen cinizmus és az eszeveszett, öntelt ostobaság képes megszökni. Nyilván sok oka van ennek is, mindegyikről sajnos nem tudunk beszámolni. Azt az egyet tudjuk, hogy Tóta W. Árpád például látens keresztény, miképpen erre a Jobbegyenes szerzője oly’ találóan felhívja a figyelmünket. Mert ugye azt éppen nevezettektől tudjuk, hogy aki nem szíveli a homoszexuálisokat, az látens buzi. Ebből pedig egyenesen következik, hogy aki annyira gyűlöli a keresztényeket, mint Tóta W. Árpád szegény, az nem lehet más, csak látens keresztény. Ennek hátterét pedig csak sejthetjük. Az úgy volt, hogy Tóta W. együtt járt iskolába egy csomó szép keresztény lánnyal. S mivel soha nem izzadt le hölgyválaszkor, s mert ha szóltak hozzá egyáltalán, csak annyit mindig, hogy „menj már kicsit odébb innét”, ezért Tóta W. barátunk amúgy is súlyosan beteg lelkében feltámadt a gyűlölet. És éjszakánként szomorúan bíbelődött a paplan alatt a fütyülőjével, és látens keresztény lett. És most éjszakánként pápának öltözik, és áldást oszt szép keresztény lányoknak, aztán reggel rettenetes lelkiismeret-furdalása van emiatt, és hogy ne pusztuljon bele, cikket ír. Sajnos. Ilyeneket: „Kedves hetedikes diák! Teljesen igazad van, ha ezeket az elmeroggyant seggfejeket jóízűen kiröhögöd, a véleményüket leszarod, aztán pont ugyanannyi hamburgert eszel vagy nem eszel, mint azelőtt.”

    Nincs is ezzel semmi baj, mindössze az utókor kedvéért jegyezzük meg: ezt a most halálba gyalázott hetedikes tankönyvet 2007-ben jelentette meg A Nemzedékek Tudása Kiadó, amely kiadóhoz az égvilágon semmi köze nincs az államnak. De nem ám! A tulajdonost úgy hívták, hogy Sanoma. Tehát ez a tankönyv Őfelsége, a PIAC terméke, azé a piacé, amelyet szegény látens keresztény Tóta W. barátunk az egyetlen kikezdhetetlen fenségnek és nagyszerűségnek feltételez. Jó, ha tudjuk, hogy 2007-ben, nevezett tankönyv megjelenésekor Gyurcsány Ferencnek hívták a miniszterelnököt és talán Hiller Istvánnak az illetékes minisztert.

    És pont ez az oka annak, hogy 2007-ben ezek a szigorú ítészek nem olvasgattak hetedikes irodalomkönyveket, és nem elemezgették egymás szájába adva a szavakat, azok tartalmát.
    Tök jó tankönyv volt az Alföldi Jenő-Valaczka András szerzőpáros jegyezte hetedikes irodalom 2007-ben.
    Ugyanez 2014-ben maga a romlás és a hanyatlásvégi Róma. (Illetve, bocsánat, ez utóbbi nem lehet! Hiszen ez utóbbi éppen a Tóta W.!)

    Ennyit tehát nevezettek hitelességéről, tájékozottságáról, tisz­tességéről.
    Amúgy pedig, ha a tanárnak nem tetszik valami a tankönyvből, akkor vagy kihagyja, vagy elmondja róla a maga véleményét. Nem olyan bonyolult ez, buta fiúk. - See more at:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (23)
    2014-09-07  18:59
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 19:0124.
    De, én büszke vagyok rá, ha megengeded. Legalábbis örülök neki. De ez már nem ide tartozik, tulajdonképpen.
    előzmény:
    mamóka (22)
    2014-09-07  18:56
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 18:5923.
    Ja, igen. Úgy látom, Bayer is megírta a magáét. Hát neked ajánlom az utolsó előtti mondatát. (Nem, nem az utolsót!)

    Cikk

    Amúgy pedig, ha a tanárnak nem tetszik valami a tankönyvből, akkor vagy kihagyja, vagy elmondja róla a maga véleményét. - See more at:



    Bayer ZsoltTankönyv
    Álláspont. Elkezdődött az iskola, rosszkedvünk forrásai ennek megfelelően a tankönyvek irányába fordították tekintetüket, és kellő szigorral csapnak le a visszásságokra.

    Bayer Zsolt – 2014.09.06. 05:40



    Azzal kezdték – valamikor augusztus közepén –, hogy megint nem lesznek időben kiszállítva a könyvek az iskoláknak. Ebbe aztán úgy két hét alatt jól bele is hergelték magukat, aztán a tankönyvek idejében megérkeztek az iskolákba, aztán még rugóztak ezen kicsit levezetésképpen és enyhén frusztráltan, amiért a valóság már megint nem idomult eléggé a prekoncepciójukhoz. (Erről szól az egész életük.)

    Majd találtak egy hetedikes irodalomkönyvet, és most azzal vannak elfoglalva. Temetik az egész oktatásügyet, az iskolát, a jövőt, gyermekeink életét, amiért abban a bizonyos irodalomtankönyvben van néhány nekik nem tetsző megállapítás.



    Ezek:
    1.: Vigyázz, mert az internet manipulál!
    2.: Néhány tipikus globális amerikai fogyasztási cikk és médium kizárólagos fogyasztása igénytelenséget jelent.
    3.: Vigyázz, a média a nagyobb nézettség kedvéért felelőtlenül sugározza az erőszakot!


    - See more at:
    Amúgy pedig, ha a tanárnak nem tetszik valami a tankönyvből, akkor vagy kihagyja, vagy elmondja róla a maga véleményét. - See more at:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2014-09-07  15:14
  5. 2014. szeptember 7. 18:5622.
    A 60% ingyenes tankönyvre nem kéne büszkének lenni. Ebből kivonjuk az általános iskola 1.,2. osztályosait és a maradék RÁSZORULÓ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (21)
    2014-09-07  18:49
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 18:4921.
    Hát, gondolom, régen a "tanfelügyelők" is kifogástalanok voltak...
    Sőt, a tankönyvkiadás is remekül ment, amíg Kuncze Gábor hugicájának a kezében volt a nagy üzlet.

    Bár valahogy én arra emlékszem, hogy még egy rongyos érettségit sem sikerült soha botrány nélkül levezényelni. És mintha a gyerekek hatvan százaléka sem kapott volna ingyen tankönyvet.

    De bizonyára rossz a memóriám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2014-09-07  15:14
  7. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 18:4420.
    Csak egy tényt közöltem, nevezetesen azt, hogy szélesebb értelemben véve a Sanoma produktuma volt az a bizonyos hetedikes tankönyv.

      Én nem írok tankönyveket, ergo nem is tudom egy hetedikes szintjéhez igazítani azt, amire - szerintem - valójában inti a tankönyv az olvasót.

    Felnőttként nyilván értjük, hogy mit akar közölni egy gyermek szintjén.
    Hogy ne váljunk agymosott zombi fogyasztóvá, konzumidiótává, hogy többre értékeljük a jó családi, emberi kapcsolatainkat, mint a brandek imádatát. Hogy legyünk büszkék a saját kulturális örökségünkre is, hogy legyünk önmagunkkal szemben igényesek, és ne másoljuk le, fogadjuk el kritikátlanul azt, ami sajnos pillanatok alatt gyökeret vert mindenhol. Nem a minőségi áruról, termékről van szó, nem a tudomány-technika vívmányainak használatáról, hanem egy jellegzetes szubkultúráról, a popcorn-cola-meki-igénytelen film... stb. együtteséről. A harsány, tartalom nélküli külsőségek majmolásáról, az ego mindenek fölöttiségéről.
    Te is tudod nagyon jól, miről beszélek. A szerkesztőnő is nyilván tudta, hogy senkit nem akarnak visszatartani attól, hogy megegyen egy hamburgert - már ha valakinek nagy gusztusa van egy édeskés péksüteményben tálalt, a lejárat idejéhez közeledvén a hadsereg által olcsón vásárlásra felajánlott húskonzervből készült vagdalthoz. Felőlem bárki tömheti vele minden lukát, egészségére.
    Csak valaki elkezdte ennek a tankönyvi néhány sornak az ekézését - és mentek utána a blogírók, a publicisták ész nélkül.

      Például Tóta W.

     
     
    előzmény:
    Catilina (14)
    2014-09-07  15:02
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 18:1419.
    Már úgy egyáltalán - miért lenne okod megvetni engem?! Én csak rámutattam, hogy az nlc abból a túlzott buzgalomból fakadóan, hogy jól beszóljon a mostani kormány oktatásügyének, lőtt egy hatalmas öngólt.
    Ennyi.

       Hogy a gyermeked miből tanult, az ebből a szempontból magánügy.
     
       És ne valószínűsítsd, hogy éppen az inkriminált rész hiányzik a 2007-ben kiadotthoz képest, mert éppen amiatt horgadt fel balliberális dicső keblekben a hullámzó indulat. Csak kicsit gondatlanok és elhamarkodottak voltak az akciónál. Tóta W-től Jámbor Eszterig.
    előzmény:
    abak (12)
    2014-09-07  14:52
  9. 2014. szeptember 7. 16:2718.
    Nem erre szokták mondani, hogy akinek nem inge, az nem veszi magára?

    Kétlem, hogy ennek a katyvasznak bármi formáló ereje lenne, bármely irányba. A hetedikesek lesz...ják ezt az irományt. A dolgozó ember pedig szintén. Mert nem hamburgerrel akar jóllakni, drágán, ha a munkájához kell az energia. Nem néz MTV-t, mert ott nincs minősíthető zene, CNN-t néz, mert a magyar hírközlés néha kihagyja a lényeget és NIKE cipőt vesz, mert futni jár és van jó futó cipőjük, amiben az el nem fogyasztott hamburger kalóriáit ledobja. Kólát pedig max a rozsda lemaratására tart otthon... Bármennyire is hitetlen a hetedikesek nagy része már nem eszik hamburgert, nem iszik kólát, a magyar zenei élet érdekli jobban, a microsoftos játékokat 2 nap alatt letesztelik és sarokba vágják, mert úgy ahogy van egy nagy kalap... A pláza meg már nem divat, helyette a játszótéren kondiznak a mászókán lógva, ingyé.

    Én ebből nem írtam volna cikket, mert blama ilyenek miatt nyafogni.
    Esetleg a matematika tankönyvet nem nézte át? Ja! Nem! Pedig abban nagyobb hülyeségek is vannak. De ugye, akinek a a plázáig, kóláig, hamburgerig, emtívíig terjed a felháborodási igénye...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  10. 2014. szeptember 7. 15:4017.
    Vagy csak nem vettétek észre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2014-09-07  15:14
  11. 2014. szeptember 7. 15:3916.
    Pontosan így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (11)
    2014-09-07  12:48
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 7. 15:1415.
    És nem küldtek a tanárok nyakára ideológiai alapon választott "tanfelügyelőket", akik ellenőrzik, tényleg ebből tanítasz-e...
    előzmény:
    abak (12)
    2014-09-07  14:52
  13. 2014. szeptember 7. 15:0214.
    Jujjuj! Ezért úgy ki fogják ezt a hozzászólást ebrudalni, mint a pinty! Bármit emlegethetsz itt, de a Sanomát szádra ne vedd! Psszt! ;)

    Valljuk be azért, akárki adta ki ezt a könyvet, a megfogalmazás benne nem kicsit röhejes… főleg, hogy már hallottunk néhányan hasonlókat, ha – szerencsére – nem is mind tapasztalhattuk már meg…
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (11)
    2014-09-07  12:48
  14. 2014. szeptember 7. 14:5713.
    Kokakólamámorban fetrengő rothadó kapitalizmus, az! ;)
  15. 2014. szeptember 7. 14:5212.
    Én sem vetlek meg érte, csak elmondanám, hogy a fiam, aki 2 éve volt hetedikes, nem ebből az irodalom könyvből tanult.
    Akkor még  volt választási lehetőség, hogy a tanárok miből tanítsanak.
    Most pedig nincs.
    Elhiszem, hogy a könyv 2007-ben íródott, de valószínűsítem, hogy ugyanúgy, mint más tankönyvek is "apróbb átalakításokon" estek át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (11)
    2014-09-07  12:48
  16. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. szeptember 7. 12:4811.
    Én nem vetem meg érte, kedves Jámbor Eszter szerkesztő asszony! (Bár már kicsit régen voltam hetedikes.) Legyen akár nyugatimádó, de azt azért szíves figyelmébe ajánlom, hogy ott, a kies Nyugaton vannak azért bizonyos elvárások is. Példa okán az újságírók bizony utána szoktak nézni néhány ténynek adott eszmefuttatásuk kapcsán.

    1. Nevezett, kifogásolt passzus egy olyan tankönyvben van, amelyet 2007-ben kreáltak. Tudja, kedves Eszter, az a bizonyos Gyurcsány-Bajnai éra...
    Namármost szelíden megkérdezném: 2007-től mostanáig - 2014-t írunk! - miért is nem háborodott ezen fel és miért is nem írta le tajtékozva azt, hogy aszongya: - Nekem nincs gyerekem, de nem akarnám, hogy ezt tanítsák neki az iskolában. És tényleg más gyerekének se tanítsák ezt. Tanítsanak inkább kritikai gondolkodást, hogy tudja a gyerek, ha ilyet lát a tankönyvben, akkor húzza fel a szemöldökét, és tegyen fel pár kérdést a tanárának, meg annak, aki ezt a tankönyvet megírta...

    2. Hab a tortán, hogy az ön felháborodása tárgyának kiadója - nem fogja elhinni! - a Sanoma volt. 

    Tehát ha javasolhatnám, jelen munkaadójának, a Sanomának tegye már fel számonkérő kérdéseit... Biztosan méltányolni fogják egy szerkesztőjük bátor, kritikai kiállását!

    (Az pedig számomra teljesen rejtély, hogyan volt képes ebben a néhány sorban jobb sorsra érdemes húga beiktatásával merész párhuzamot vonni az inkriminált tankönyvi passzussal és Kim Kardshian segghülye kijelentésével.
    Bár nyilván azért kellett az utóbbiról szóló cikket beemelni, hogy többen elolvassanak egy, adott témájával köszönőviszonyban sem levő cikket.)


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  17. 2014. szeptember 3. 12:5610.
    viszont gondom van mert ki nem allhatom a hamburgert. semmilyen formajaban, se kecsappal se massal. akkor most mi van?
  18. 2014. szeptember 3. 12:559.
    nagyon szar ugy ez...
    en annyira nyugatimado vagyok hogy oda is koltoztem. ez mar a veg ugye?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 3. 10:018.
    "Hetedikes tankönyből egy passzus: Bástya elvtárs elégedetten csettinthet, életben van a totálisan elavult, 60 évvel ezelőtt is hazug kommunista terminológia. Mi az, hogy "nyugati"? Mo. az EU és a NATO tagja, és nem a KGST-é meg a Varsói Szerződésé, utóbbi 25 év kimaradt a szerzőnél?



    Réges-régen egy fórumon írta egy srác, amikor a fogyasztói társadalmat szapulta valaki: "inkább a hamburger, mint a müezzin".
    Azóta sem hallottam tömörebb leírását annak, miért jobb a liberális demokrácia minden más modellnél: egy demokráciában nem kötelező konzumidiótának lenni, ahogy semminek sem kötelező lenni. Ellentétben a totalitárius rezsimekkel."
    idézet:
    W44 (4)
    2014-09-02 23:02:14
    "inkább a hamburger, mint a müezzin". vagy a római pápa, vagy a rabbi, vagy a ......
    takarodjon mindegyik ki az emberek állami szintű manipulálásából
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261576 (4)
    2014-09-02  23:02
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 3. 09:547.
    ilyen lesz az ország ha balkáni parasztok vezetik

    de ez kellett

    nem volt elég az országot tönkretevő, agyakat lúgozó komcsi parasztokból
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  21. 2014. szeptember 3. 09:446.
    Hogy hogyan hat az emberi kapcsolatokra az otthoni munkavégzés? Hm, lássuk csak. Esetünkben a férjem otthoni munkavégzése úgy hat az emberi, elsősorban családi kapcsolataira, hogy nem marad ki a család életéből, nem maradt le a gyerekünk első mosolyáról/szavairól/lépéséről stb, tehát igazán apja a gyerekünknek, nem pedig egy este fáradtan beeső vendég, akihez jó esetben hétvégenként lehet szólni, ha kipihente magát. Én sem éreztem magam elszigeteltnek a babázós időszak alatt, mert volt kihez szólni a gyereken kívül is. Ő osztja be a saját munkaidejét, így van idő együtt sétálni, együtt fürdetni a gyereket, játszani vele, megnézni egy filmet, egyéb bagatell dolgokat művelni hétköznapokon is. Így hatott ránk ez az ördögtől való, nyugatimádó távmunka. Hát borzasztó, tényleg...

    Egyébként még azt nem értem, hogy mi a baj a filmrendezőkkel?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  22. 2014. szeptember 3. 09:275.
    "Logók, sztárok, slágerek és márkanevek irányítanak minket, s elfeledtük, hogy az élet többet ér mint bármilyen tárgy" - ez igenigen korrekt mondta és teljesen igaz.Hát ha ezen felháborodnak akkor az teljesen jól mutatja mi is az érték szülőknél, gyerekeknél.Az inkább a hamburger mint a müezzin-nel is teljesen egyetértek. És én azt sem tartom korrektnek,hogy ha a kisvárosban egyetlen egy iskola van ami spec. katolikus akkor minden odajáró gyereknek kötelező a hittan óra-miért is?Hazugság az egész világ vallásosktól kezdve a vegyünk egy új tévét mert a másik már 2éves fogyasztói társadalomig.
    Nem lesz ettől a pár sortól semmi baja a gyereknek mint attól sem,hogy Piroskát megeszi a farkas.
  23. Torolt_felhasznalo_261576
    Torolt_felhasznalo_261576
    2014. szeptember 2. 23:024.
    "Hetedikes tankönyből egy passzus: Bástya elvtárs elégedetten csettinthet, életben van a totálisan elavult, 60 évvel ezelőtt is hazug kommunista terminológia. Mi az, hogy "nyugati"? Mo. az EU és a NATO tagja, és nem a KGST-é meg a Varsói Szerződésé, utóbbi 25 év kimaradt a szerzőnél?



    Réges-régen egy fórumon írta egy srác, amikor a fogyasztói társadalmat szapulta valaki: "inkább a hamburger, mint a müezzin".
    Azóta sem hallottam tömörebb leírását annak, miért jobb a liberális demokrácia minden más modellnél: egy demokráciában nem kötelező konzumidiótának lenni, ahogy semminek sem kötelező lenni. Ellentétben a totalitárius rezsimekkel."
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  16:40
  24. 2014. szeptember 2. 22:533.
    Az van, hogy az első mondatnál elvesztetted a fonalat. Pont azon sajnálkozik, hogy csak a fogyasztást és a külsőségeket vesszük át, pedig lenne ott más is, amit átvehetnénk.
  25. 2014. szeptember 2. 16:402.
    A nyolcvanas évek végén voltam tanárképzös, Politikai gazdaságtan tárgyunk is volt. Majdnem megbuktam azon a vizsgán, amelyiken a Kozmopolitizmus tételt húztam, valahogy nem tudtam elég élénken ecsetelni a hátrányait. Na azokra az idökre emlékeztet... De aki ezt a hetedikes könyvet írta, az biztos átment simán... na meg OV is akkor volt egyetemista, ugye?

Címlap

top