Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülve

laziandi
Létrehozva: 2014. szeptember 29. 14:26

Sziasztok!


Párom több mint 10 év együttélés után végre rászánta magát, hogy megkérje a kezem.


Terveink szerint jövő nyár (2015) vége felé szeretnénk megtartani az esküvőt.


Pár infó, ami fontos lehet:


- Budapesti esküvő lesz


- nem lesz lakodalom


- "csak" vacsora


- kb 40-50 fő a létszám


 


Tippeket, javaslatokat, praktikákat szeretnék kapni, hogy mit, hogyan csináljunk. Próbáljuk "minél szerényebben" megoldani, nem szeretnénk, ha milliós nagyságrendű lenne, mivel az nem is fér bele. Én azt mondtam a páromnak, hogy szerintem 500ezer ft-ba bele kell, hogy férjen. Egy dologhoz ragaszkodom, az abroncsos-uszályos fehér menyasszonyi ruhához. Azt mondtam, hogy arra maximum 100ezer ft-ot szánok.


Mit, mikor kezdjünk el intézni (párom szerint még korai, szerintem annyira azért már nem)?


Valakit szeretnénk, aki irányítja az egészet, de amiket a neten néztem ceremóniamestereket, mind 100ezer ft fölött láttam, annyit biztos nem szánunk rá, akkor inkább nem lesz senki.


Ebédre helyszínt is szívesen fogadok, esetleg zenész egyszemélyben, hogy mégis lehesssen picit táncolni, bármi, ami eszetekbe jut. Fotósunk elméletileg már van, "családon" belül, azzal nem kell számolni.


 


Ha nem jók az elképzeléseim, azt is írjátok meg nyugodtan, minden véleményt szívesen fogadok, átgondolom, átgondoljuk.


 


Nagyon szépen köszönöm!


 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 1. 21:4156.

    azert azt elhiheted,hogy egy jol mukodo kapcsolatban a pasik nem hallgatnak,ha valami nyűgjük van. Es elmondhatjak a velemenyuket a nőnek.

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2014-10-01  18:36
  2. 2014. október 1. 20:4255.

    Hidd el, ha valaki, akkor én maximálisan egyetértek azzal amit írsz az esküvők mai felfújásáról és cirkusszá válásáról. Azzal is egyetértek és tapasztalom, hogy a legtöbb férfi pont emiatt a cirkusz miatt nem házasodik. 


    Ettől függetlenül, nem ismered a TI családi és baráti körét és a körülményeit, illetve azt, hogy miért alakult úgy az életük, hogy csak most házasodnak. Lehet, hogy olyan szép lesz a fehér, abroncsos szoknyában, hogy mindenkinek eláll majd a szava, hogy 2 gyerek után is milyen szép menyasszony. Egyébként is ennek a fehér ruha - szűz dolognak már nincs ma semmi jelentősége, hiszen - ahogy írta is már valaki - elég kevés lány megy szűzen férjhez, ráadásul a nem szűzek szinte mind fehér ruhában állnak az anyakönyvvezető/oltár elé. Azokat is mind kibeszélik a hátuk mögött? Nem hiszem.

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2014-10-01  18:36
  3. 2014. október 1. 18:3854.

    A vőlegényét?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (51)
    2014-10-01  09:50
  4. 2014. október 1. 18:3653.

    Oké, én értem. És mint már említettem, engem nem érdekel hogy TI mit tesz, ez az ő napja lesz.


    Olyan véleményt írtam le, amiről a nők többségének fogalma sincs. Sokan nem tudják mi jár egy férfi fejében, hiszen ők ügyesen leplezik.


    A házasság pedig két ember magánügye, a mostani nagy ceremóniák a régi rituálékból mutálódtak. Anno a nők még szűzen mentek férjhez, magyarán asszony lett a lányból. A nászéjszaka fogalma is innen ered. Rengeteg esküvőn voltam már, a legtöbbjük több száz fős volt. Nem magyarok. Mindegyik férfi lelkesen segített a nőknek, de amikor a szűk család egymás között volt, szidták az egész mindenséget.


    Igen, simán össze tudnék számolni akár 40 embert is akik közel állnak hozzám, de nálam nem az a lényeg hogy ezt a napot megosszam velük. Nem nekik házasodom, és nem a papír miatt. Ez a nap csak a társamra és rám tartozik. Nem tudom leírva átadni a lényeget senkinek, aki nem úgy érez mint én, annak hiába mondom, nem fogja megérteni.


    Azt is megértem hogy topic indítót nem érdekli ki mit mond a háta mögött. Pedig már az is sokat sejtető, ha a szülők reakcióját megfejti. Vizuáld be, a szülőknek biztosan személyesen mondták el a nagy hírt. 10 év után már várták, kicsúszhatott a szájukon hogy na végre. A barátok csak annyit mondhattak a hátuk mögött hogy már ideje volt.


    Ezeket az elszólásokat lehet figyelmen kívül is hagyni, de épp ezek miatt az elszólások miatt nem kellene a fehér abroncs. 28 éves, a férje majdnem 40. Mire is várt idáig az a jóember? Nem kell megtippelni, a válasz benne van az életkorában. 40 körül a férfiak változnak, amelyik nős volt az esetleg kifelé kacsint ha rossz a házassága, amelyik nőtlen volt az azt gondolja eljött az ideje.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (50)
    2014-10-01  09:44
  5. 2014. október 1. 18:0752.

    Épp ezt mondom.Persze hogy részt vesznek benne, segítenek, csak éppen nem úgy mint a nőt. A nők kislánykoruktól a nagy napról álmodoznak (nem mind), de olyan kisfiú és kamasz, fiatal férfi nincs, aki már előre megtervezné az esküvőjét, fordulópontként élné meg. Másképp élünk meg dolgokat. Vannak nők akik a férjük kedvéért eljárnak néha focimeccsre, de közben úgy érzik hogy a pokolba jutottak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (41)
    2014-09-30  20:34

Címlap

top