Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyökértelenül itthon és külföldön

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 16. 20:01
Elmennek, mert már nem érzik jól magukat itthon. Többet, mást, jobbat akarnak, de odakint sem könnyebb. Nem a pénz hiányzik nekik, hanem a valahová tartozás. Elindulnának vissza, de valami visszatartja őket. És már sem itt, sem ott nem érzik magukat otthon. Ők az elveszett generációk.

Nők Lapja Café: Gyökértelenül itthon és külföldön
  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 23. 08:29101.

    meg a nyulak ellen is van a kerítés

    előzmény:
    Amarynda (99)
    2014-10-23  08:19
  2. 2014. október 23. 08:23100.

    Nekunk most meg van 2 oreg csirke 7 evesek a tobbiek ujak nemreg vettuk oket meg nem is kezdtek tojni. az oregek meg szepen elalszanak majd ha eljon az idejuk.


    a kis rino nagyon aranyos en vadasparkban lattam tunemenyes joszag, de a nagy valoban veszelyes.


     


    nagyon csalodtam a Revlonban meg az Avon ban es Elizabeth Ardenben mert most hallottam hogy megint tesztelnek allatokon. en hasznalom a termekeiket eddig nem csinaltak ezt.


    a baj az amikor szeretsz valamit megszoktad, az en kedvenc parfumom amit tobb mint 30 eve hasznalok (van tobb is de ez a kedvencem) Revlon ezentul is megveszem de van egy rossz erzesem emiatt hogy tesztelnek allatokon...


    nem ertem hogy a mai fejlett vilagban miert nincs mas mod erre?

    előzmény:
    ezanick* (98)
    2014-10-22  08:35
  3. 2014. október 23. 08:1999.

    igy igaz.


    nagybatyam velunk volt itt 6 honapig, egyszer elmentunk egy national parkba es volt egy csapat gyonyoru dingo kicsikkel egy elzart reszen.


     


    meseltuk neki milyen karokat csinal de azt hiszem nem tudtuk meggyozni mert mondta dehat ezek olyan szep kutyusok


     


    tenyleg azok, itt tobb ezer km en keresztul allamokon at van kerites hogy ne tudjanak kart tenni. az itteni emberek is csak vegso esetben lovik le oket a feketek meg egyaltalan nem naluk kutyakent van tartva, az eszaki territoryban nem tilos a tartasuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (97)
    2014-10-22  08:35
  4. 2014. október 22. 08:3598.

    Az nagy elmeny lehetett :) nekem a rinocerosz a nagy kedvencem :) na azt nem hiszem, hogy barmikor szivesen kozel mennek hozza. 


    En sem vennek meg sose se kigyoborbol, se krokodilbol, se elefantcsontbol  stb keszult termeket. A marha, barany az nekem is mas. Ha ugyis levagjak, akkor hasznaljak el minden reszet.


    Maniakusan en sem vagyok bio. Ha lehet olyan kemikalia ( mososzer, kozmetikum, ) amit nem tesztelnek allatokon, sajnos farmos ismeroseim nincsenek. En meg sose tartottam csirket pl, mert az a veggyengulesbe halna bele. Egy ido utan lett volna egy csomo oreg csirkem. :)

    előzmény:
    Amarynda (94)
    2014-10-22  08:15
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 22. 08:3597.

    a dingo nekem is tetszik
    az állatok meg sokkal veszélytelenebbek az emberre mint a banda négerek, spanyolok

    előzmény:
    Amarynda (96)
    2014-10-22  08:26
  6. 2014. október 22. 08:2696.

    Sot sokan etetik is a medveket, pedig nem veszelytelen dolog, mert ezert van sokszor hogy bemennek a hazakba is es mindenfele kart csinalnak.


     


    egyik ismerosom meg egy teli reggelen arra ebredt Canadaban hogy 3 coyote aludt a verandan szepen a kinti szekeken


     egesz delelott nem ment ki a postaladajahoz mert a coyotek bekesen szunnyadtak a szekeken.


     


    nalunk dingok vannak de ellenuk vedekeznek a farmerek mert borzaszto dolgokat csinalnak, szettepik az ujszulott baranyt, vagy kisbocit is ha nincs elegge vedett helyen a joszag. en szeretem a dingokat szep allatok de rendkivul veszelyesek tudnak lenni, megtevesztoen aranyosnak latszanak .


    ebben az allamban nem szabad petkent tartani de eszakon igen. talalkoztam olyan szallitosoforrel akinel ott ult a vezeto mellett, meg lehetett simogatni szelid volt es szep, de azert benne van az oszton szerintem mindegyikukben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (95)
    2014-10-22  08:16
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 22. 08:1695.

    az elég medve veszélyes terület, de azzal szerencsére nem találkoztunk
    lehet annak is neki ment volna a bolond
    tévében mutattak onnan szétbaszott kocsit
    hiába van táblázva kaját ne hagyjanak benne, mert a medve kiszedi

    előzmény:
    Amarynda (93)
    2014-10-22  08:07
  8. 2014. október 22. 08:1594.

    en a krokodilokat kedvelem. annyira elbuvol hogy ok a dinosaurusok korabol maradtak itt es ma is pont olyanok mint ezer evekkel ezelott. egyszer volt modom kozelrol megtapogatni egy kiallitason egy fiatal peldany volt, es "elohutottek" szoval hidegen volt mielott kihoztak ezert teljesen passziv volt.


    fantasztikus elmeny volt. a kigyot mar nem kedveltem ennyire.


    viszont amiota ebben az orszagban elek sok szempontbol atalakultak a nezeteim. pl. nem vasarolok csak nagyon ritkan bortermeket, es kizarolag olyant ahol a bor nem fotermekkent kerul feldolgozasra. pl. a marhat ugyis levagjak etkezesi celbol es a bor hasznositasa masod termek. de sem kigyobort, sem krokodilbort semmifele vedett allatbol szarmazo termeket nem veszek. Nem vasaroltam soha olyan tojast amit ketreces (ma mar vannak tyukjaim tehat sose kell venn) es igy tovabb.


    sok ilyen dontest hoztam esa kornyezetvedelemmel, allatvedelemmel is igyekszem torodni amennyire tolem telik, de nem vagyok maniakus termeszetesen egyik szinten se. eszunk hust (igaz a mi farmunkrol valo es termeszetes korulmenyek kozt szuletnek es elnek) a csirket is farmrol vesszuk amit megeszunk stb.


    sok ausztral csalad odafigyel ma mar ilyenekre. nekunk is van napkollektoros melegvizellatasunk, esovizzel mukodik a haztartasunk stb.

    előzmény:
    ezanick* (89)
    2014-10-21  14:37
  9. 2014. október 22. 08:0793.

    sajnos sok kuty tulsagosan is erdekloso es nincs kello felelemerzetuk. az en egyik kutyam a border collie, mindent megvizsgal es sajnos nemregiben is megolt egy keknyelvu gyikot, pedig azok nem kartekonyak es itt lakott a teruletunkon.


    ebbol gondolom hogy ha latna kigyot elkepezelheto hogy megprobalna megerinteni es az vegzetes lehet.


     


    a masik a kuvasz o nem nyul ilyenekhez hozza sokkal elovigyazatosabb.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (88)
    2014-10-21  14:36
  10. 2014. október 21. 21:5692.

    Honnan tudjak? Nem kell dicsekedni.


    Sokan alapbol feltetelezik, ha valaki kulfoldon el, annak biztosan jobb, mint annak, aki maradt, fokepp ha nem akar hazamenni . Vagy o maga is menne, de nem meri/merte megtenni ezert valahol irigy, s ezt ki is mondja.


    Aztan beszelgetesekbol, akar neten is kiderul egy ket dolog. Pl: merre jartunk stb.


    Vagy csak epp akarhova megy az ember azt latja, hogy panaszkodnak, megha nem is rossz szandekbol csak beszelgetesbol. Meg akkor is, ha nem akarjak razuditani a gondokat. Vagy epp azzal nyustolik, hogy szerezz nekem munkat.


    Ez is nagyon faraszto, kiabrandito lehet, tomenyen kapni, egyszerre a szabadsaga alatt az embernek. Szoval sok oka lehet ennek. 


    Persze nem mondom, h mindenki ilyen, csak elmondtam milyen okok miatt lehet egy ido utan besokallni, feszelyezettnek ereznie magat, meg akkor is, ha jo volt otthon.


     

    előzmény:
    kekelefant (91)
    2014-10-21  21:27
  11. 2014. október 21. 21:2791.

    Honnan gondoljak az ottaniak,hogy megszaladt nekik?Ha csak nem dicsekednek,hogy bezzeg mi a 3 ev alatt mennyit elertunk,milyen jol megy nekunk,ti meg csak nyomorogtok,akkor mindenki feszelyezett.En 2 evenkent megyek Mo-ra,es nagyon jol erezzuk magunkat,mindenki orul egymasnak,nem fogyunk ki a temabol,sajna nagyon hamar eltelik az ido.

    előzmény:
    ezanick* (80)
    2014-10-21  12:41
  12. 2014. október 21. 14:4190.

    Sül

    előzmény:
    ezanick* (89)
    2014-10-21  14:37
  13. 2014. október 21. 14:3789.

    En alapbol kedvelem a kigyokat, ha nem a merges fajtabol vannak. A Mergestol azert kiraz a hideg. Fokepp, ha a kutyaim kinn lennenek nelkulem. Meg volt valamilyen tuskes allat is, ami kilovelli a tuskeit, ha veszelyt erez. Szegeny kivancsibb kutya orra nem volt semmi :(  

    előzmény:
    Amarynda (87)
    2014-10-21  14:18
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 21. 14:3688.

    eastern milk snake elől felrúgtam egy kis westit a delaware parton


    szerencsére sikerült kb 1 méterre a kígyó előtt


    bolond dog rontott neki


     

    előzmény:
    Amarynda (87)
    2014-10-21  14:18
  15. 2014. október 21. 14:1887.

    Nem mert eddig meg sose voltak ott a kigyok ahol a kutya.


    a haz korul le van keritve, setalni meg abban az idoszakban nem jarunk amikor kigyok vannak (nyar es meleg osz).


    ha kozel lenne a hazhoz akkor a ferjem lelovi, hogy ne johessen kozelebb. altalaban olyan helyeken van a kigyo ahol viszonylag csendes. nalunk 2 auto jon megy ki be, sok a zaj meg vibracio ezert nem jonnek kozel. viszont az egyik kutyam tulsagosan erdeklodo ezert vigyazok ra fokozottabban mert fogalmam sincs nem akarna e hozza nyulni es ennek a kigyonak a marasa a kutyara nezve halalos fel oran belul.


    itthon nem lehet ellenszerumot tartani es a legkozelebbi allatorvos fel oranal hosszabb idore van.


    viszont egyszer volt egy fiatal kakasunk akit halva talaltunk egy reggel, valoszinuleg meg akarta "kostolni" a kigyot es az megmarta, bar nem talaltuk meg rajta a fogak nyomat de gyanitom hogy az vegzett vele.

    előzmény:
    ezanick* (86)
    2014-10-21  13:43
  16. 2014. október 21. 13:4386.

    Allataidnak sem volt belole gondjuk?


    epp valamelyiknap lattam vmi csatornan, hogy a kutya meg akarta tamadni a kigyot, aztan a kigyo gyozott :(

    előzmény:
    Amarynda (85)
    2014-10-21  13:26
  17. 2014. október 21. 13:2685.

    Igy igaz. viszont ehhez azt is tudni kell hogy ez az osszesitett szam. magyarul pl. delen nem ugyanazok a veszelyes allatok elnek ahol szaraz az eghajlat mint a tropusokon. a sivatagban is nagyon sok el beluluk ahol szinten nem sok esellyel talalkozol veluk.


    itt delen a barna kigyo, piros hatu pok ami a veszelyesek koze tartozik es viszonylag gyakori.


    viszont eszakon a krokodil, capa mindenutt van, mergezo tipusu bekak nehany fajta szunyog stb. el.


    en 26 ev alatt 2 szer lattam ezt a pokot es kb 5 alkalommal kigyot, de ebbol egyszer sem bent a varosban hanem itt kint a videken.

    előzmény:
    Ardian05 (83)
    2014-10-21  13:21
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 21. 13:2584.

    Elhiszem. :-) Bár a Natgeo szerint a legtöbb veszélyes állat is ott él, ez nincs benne az OECD adatokban. :-)

    idézet:
    Ardian05 (83)
    2014-10-21 13:21:30

    a bűnöző állat embernél veszélyesebb nincs és most azok között élsz

    előzmény:
    Ardian05 (83)
    2014-10-21  13:21
  19. 2014. október 21. 13:2183.

    Elhiszem. :-) Bár a Natgeo szerint a legtöbb veszélyes állat is ott él, ez nincs benne az OECD adatokban. :-)

    előzmény:
    Amarynda (82)
    2014-10-21  13:00
  20. 2014. október 21. 13:0082.

    Igaza van a kimutatasnak  mar tobb ilyet is olvastam amit fuggetlen szervezetek tesznek kozze, tenyleg ez a legelhetobb orszag a felsorolt  dolgok miatt.


    De a regiok szempontjabol Canberra vezet (bar a lakas ott valamivel dragabb mint del vagy nyugat Australia fovarosaban), viszont gyonyoru szep es  tokelet(+esen biztonsagos. Sydney


    (nem Sidney) szep de a nagy kiterjedese miatt sokan akik nem laknak kozel a belvaroshoz ahol a munkahelyek nagy resze van viszonylag sokat utaznak. A Blue Montain nagyon szep egyeduli problemaja ami mindegyik varosnak ahol nagy a hegysegekben levo lakoingatlanok szama a tuz eseten ami szinte evente van itt komolyan felkeszulest igyenyel hogy mit dont az ember amikor tuz van. marad, es vedekezik (erre is van mod) vagy idoben elmegy es azt viszi magaval amiket a legfontosabbnak tart. Mi nem lakunk hegyi reszen itt egyszer volt komolyabb tuz az elmult 11 evben de a tuzoltok hamar megfekeztek, bar eleg kozel j ott a hazhoz tudtuk hogy nem lesz baj mert korbe van veve a terulet tuzarokkal. Ez egy kb 5 m szelessegben felszantott terulet amin nincs fu sem, hogy megakadalyozza a tuz tovabbfutasat.

    előzmény:
    Ardian05 (60)
    2014-10-19  09:18
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 21. 12:5081.

    aki a gyökerekhez vágyik, megy vissza látogatni őket az így jár

    aki normális emberekkel van kapcsolatban annak öröm a látogatás

    előzmény:
    ezanick* (80)
    2014-10-21  12:41
  22. 2014. október 21. 12:4180.

    Hogy ne menjen haza, Magyrorszagra, ha feszelyezett ott?


    Erdekes felvetes. Az en velemenyem: Nyilvan kivancsi az ember a szuleire, rokonaira, barataira esetleg kis honvagy is gyotri neha. Akkor hazamegy. Majd ezt hallja mindenhol: neked milyen jo, mert milyen sokra vittetek mar, nektek nyugalmatok van stb... bezzeg itt munka sincs, s milyen rossz mar nekem stb. Egy ido utan az embernek ez kellemetlen lehet, hiszen nem azert ment haza, hogy ezt hallja. Megis mindenki, akivel talalkozik, ugy erzi, hogy ezt el kell mondania. Persze le lehet allitani, de ha az eleje elhangzott az ember hallja a fejeben mi lett volna a folytatas :) 


     

    előzmény:
    kekelefant (71)
    2014-10-21  00:23
  23. 2014. október 21. 12:3079.

    A magyar oldalon valo forumozgatasnak szerintem az is oka, hogy az ember szeret tudni a hazajarol, szeret velemenyt cserelni altalanos dolgokrol is. S idonkent a magyar nyelv megorzese is cel. 

    előzmény:
    mitvigyek (65)
    2014-10-20  10:16
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. október 21. 11:5178.

    Tssék már kifejteni, miért zárja ki egymást az a 2 dolog, hogy feltalálom magam egy másik országban és magyar oldalon  is fórumozok? De tőmondatokban ám, hogy én is megértsem, mert így, hogy nem értem, azt gondolom, hogy ez egy orbitális ostobaság. 


     


    Várom!

    előzmény:
    mitvigyek (65)
    2014-10-20  10:16
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 21. 09:3577.

    ha ezért, ha azért az prejudikálás


    háborodottnak meg fölöslegesen válaszolsz, úgy nyomja az igét


     

    előzmény:
    Ardian05 (76)
    2014-10-21  08:57

Címlap

top