Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Másfél éves baba napirend

angyalka007
Létrehozva: 2014. október 27. 12:14

Másfél éves a kisfiam, és szeretnék megkérdezni más anyukákat, akiknek ennyi idős a gyermeke, hogyan alakul a napirendjük. A gondom hogy nem tudok neki egy állandó napirendet tartani, állandóan máskor alszik el. Próbálom naponta kivinni játszótérre, de ha csak egy nap nem mozog ott eleget,pl. esik az eső, már nem alszik,. Reggel van hogy 8-kor, de van hogy kilenckor kell, így napközben is máskor alszik el.


Ti nálatok percre pontos napirend van, kell -e egy másfél babának percre pontosan aludnia, ennie?

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:5151.

    Hú, én nagyon utálok piszmogni :-D fél7kor kikászálodok az agybol es 7 utan kesz vagyok. Gyerek volt, hogy 7kor kelt es 20perc mulva indultunk. :-)

    előzmény:
    évi* (45)
    2014-11-02  20:44
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:4950.

    Asszem ez a kaja-rend:


    Reggeli


    Gyümölcs tizórai


    Ebéd


    Uzsonna

    előzmény:
    Babyface83 (43)
    2014-11-02  20:41
  3. 2014. november 2. 20:4949.

    Ezt én is szó szerint így gondolom.


    Nekem annó minden reggel kínszenvedés volt időben odaérni a suliba. Soha nem voltam koránkelő típus, szóval már óracsörgésre kelni is sokk volt, aztán meg az idegbeteg rohanás, mert ugye ha valaki 3/4 8 után fél perccel ért be, annak begyűjtötték az ellenőrzőjét, hogy utána még negyed órát bambulhassunk az osztályteremben céltalanul...


    Szóval szeretném ettől megkímélni a porontyot, amíg lehet, mivel úgy látom, hogy ő sem az a pacsirta típus.

    előzmény:
    évi* (44)
    2014-11-02  20:42
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:4748.

    Negyed 8 akart lenni -termeszetesen. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (47)
    2014-11-02  20:46
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:4647.

    Persze, ertem. Mondjzk engem ez annyira mem erint, mert fiúka koránkelő, szoval az esetek 98%-ában n7 utan ajtón kivül vagyunk.


     

    előzmény:
    évi* (42)
    2014-11-02  20:40
  6. 2014. november 2. 20:4546.

    Reggeli, délelőtt gyümölcsevés, ebéd, uzsonna.


    Szóval tízóraira csak gyümölcs. Különben összeérnének az étkezések.

    előzmény:
    Babyface83 (43)
    2014-11-02  20:41
  7. 2014. november 2. 20:4445.

    Ja, enyémeket is úgy keltem, hogy kerek egy órájuk van a készülésre. Így nyugiban öltözik mindenki, közben mesét bambul, aztán együtt reggelizünk. Nem kapkodunk, senki nem idegbeteg, úgy indulunk el.


    Kicsi a férjemmel később indulnak.

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2014-11-02  20:34
  8. 2014. november 2. 20:4244.

    Szerintem ez így teljesen jó. Bőven elég lesz a gyereket időben kicibálni az ágyból majd akkor, ha iskolás lesz, vagy úgy adódik, hogy munka miatt kell. Minek szívatnád magatokat, ha nem muszáj???

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2014-11-02  20:34
  9. 2014. november 2. 20:4143.

    uzsiznia tízóraiznia. Vagy olyan nincs oviban? Hű, sok mindennek utána kell még nézni :)

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2014-11-02  20:34
  10. 2014. november 2. 20:4042.

    Nálunk nem néznek csúnyán és igazán senkit nem is zavar, mivel folyamatos a reggeliztetés 9-ig. Mi ovinkban az az elv, hogy a család mindenek előtt. Maximálisan támogatnak mindent, amit a gyerek a családjával csinál. Ha az a reggeli, akkor az. És nem azért, mert nyűg a gyerek.


    Fiaim otthon is reggeliznek és az oviban / isiben is. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (39)
    2014-11-02  20:04
  11. 2014. november 2. 20:3441.

    Fog közösségben enni, mivel ugye uzsiznia, ebédelnie mindenképp ott kell.


    Csak a reggeli kapkodást, rohanást szeretném elkerülni, amíg lehet. A fiam nem az a típus, aki kinyitja a csipáját és rögtön pörög, kell neki legalább egy fél óra, amíg szépen magához tér, ezalatt szép komótosan elnyammogja a reggelijét, és csak ezután jöhet az öltözés, készülődés. És nem, ez nem nevelés kérdése, mert én is ilyen vagyok, a felkelés utáni percekben használhatatlan vagyok, csak bambulok ki a fejemből a kávé fölött, pláne ha korán kell kelni, és ha beleszakadok is akkor sem tudok rögtön az ágyból kiugorva pörögni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (39)
    2014-11-02  20:04
  12. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:0640.

    Nálunk a körzetes oviban 7.30tól van kipakolva a reggeli es ahogy érkeznek a kölkök, ugy lehet becsatlakozni. 9ig.

    előzmény:
    Gina424 (35)
    2014-11-02  16:47
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 2. 20:0439.

    Nem fognak csúnyán nézni,de egy csomo pénzt kidobsz. Mert olyan nincs, hogy csak ebedre-uzsira fizetsz be. (nekem kicsit az is fura, mikor nalunk a bölcsiből már uzsi előtt elviszik a gyereket. nekem ez tökre nem érné meg)


    De veleményem szerint, jo ha a gyerek megtanul közössegben enni.

    előzmény:
    Babyface83 (38)
    2014-11-02  19:52
  14. 2014. november 2. 19:5238.

    Értem, köszi a válaszokat.


    Még egy off, és utána ígérem befejezem (bocs topikindító).


    Csúnyán fognak nézni azért is, ha a gyerekem itthon reggelizne, és az oviba rendszeresen reggeli után mennénk be? Mármint fontosnak tartják a közös reggelit?

  15. 2014. november 2. 19:0937.

    Ovi 3 éves kortól kötelező. Teljesen függetlenül attól, hogy a szülők dolgoznak, vagy nem.

    előzmény:
    asztanaviszta (34)
    2014-11-02  16:09
  16. 2014. november 2. 16:5936.

    Szia!


     


    Végigolvastam a topicot, és veled értek egyet. Nekem két gyermekem van, és nálunk is mindig volt napirend. De egy valami biztos: ez a napirend nem egy szigorú napirend, hanem csak úgy nagyjából. Eleve nem rázom fel reggel a gyereket az ágyból, addig alszik, amíg neki tetszik. Mivel koránkelő, ezért inkább ő ráz fel engem. A kislányt viszont néha-néha mégis keltenem kell, különben elkéstünk volna az oviból. Aztán délelőtt valami program, utána ebéd majd alvás. Az alvást egy óra körülre szoktam időzíteni, de ha hétvégén van valami program, akkor nem visel meg, ha akár kettő, sőt fél három körül alszik el. (A nagy már nem alszik.) Aztán délután valami itthoni program, este vacsi, fürdés, torna, furulya, mese, alvás. Az esti alvás viszont szigorúan 20:30-kor ettől nem térek el, mert este nekem is jó egy kis szabadidő. Viszont nyáron, amikor együtt nyaraltunk barátokkal, akkor semmi határideje nem volt az esti alvásnak sem.


    Szóval szerintem kell a napirend, nagyjából azért, hogy legyen mitől eltérni, a körülményektől függően...


     


    Szerintem ti problémája onnan ered, hogy nem fárad le eléggé a gyermeke. Ez nálam is sokszor probléma volt, és engem is nagyon lefárasztott, hogy őt lefárasszam. Sose felejtem el, mennyit nevettünk a barátnőimmel, hogy elvittük sétálni a gyerekeket, hogy nézelődjenek, és lefáradjanak, ők meg jó nagyon aludtak a babakocsiban, mi meg elfáradtunk...


     


    Szóval, én azt tanácsolom, hogy nem a napirendet kell szigorúan tartani, mert egy gyermek, aki nincs elfáradva, azt hiába tesszük le este nyolckor aludni. Viszont ez egy elég komoly munka a szülőktől...


     


    Sok szerencsét!


     


    Üdv


    Gina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (26)
    2014-10-28  13:49
  17. 2014. november 2. 16:4735.

    Nálunk az oviba 9-ig kell beérni. Nem szólnak utána sem, de pl. minden pénteken kirándulni mennek, ha onnan elkésik, akkor az szívás. De erre direkt felhívják a szülők figyelmét, volt már olyan, hogy a Hajógyári Szigetre vittem a kisfiamat...


    A barátnőméknél ez úgy van, hogy vagy beviszed 8:30 előtt vagy 9:00 után. A kettő között nem lehet, a reggelit nem lehet megzavarni. 9 után már nem kap reggelit.

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2014-11-02  01:04
  18. 2014. november 2. 16:0934.

    Az ovi alapjáraton a dolgozó szülők gyerekeihez alkalmazkodik.


    Nem pedig az otthon lévő gyerekeiket kényük-kedvük, aktuális felébredésük szerint oviba vivő szülőkért.

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2014-11-02  01:04
  19. 2014. november 2. 13:3733.

    Jó, igazad van, ne maradjon ki az összes programból, mert a közösségi élmények kellenek, de igazából semmilyen kára nem származik a gyereknek abból sem, ha mondjuk csak nagycsoportban vesz részt az összes programon.


    Mi ovinkban úgy néz ki a nap, hogy 8-9 van reggeli, mindenki megvárhatja a haverját, addig folyamatos reggelzitetés van. 9-től mesehallgatás (óvónéni karosszékben, gyerekek körülötte párnán), ez eltart fél 10-ig. Minden érdemleges csak ezután következik. Fél 10-re azért bőven becsoszogtunk, gyerekek meg felvették a fonalat. :-)

    előzmény:
    aranyoss (32)
    2014-11-02  07:43
  20. 2014. november 2. 07:4332.

    Szia!


    Én úgy gondolom az ovi 3,4 éve már egyfajta megalapozása az azt követő időknek. Tényleg folyik ott is "munka". Csak persze a kicsik életkorához igazodva. Alapozás, felzárkóztatás...(A ceruza rendes fogása, verstanulás, logopédia, test megismerése, alap higiénia ismerete, másokkal való együttműködés, önállóság, fogmosás...)és igen az is, hogy van kötelezettség a világon, és szabályok is vannak(amik nem mindig kellemesek ugye, de vannak- itt arra gondolok, hogy fel kel kelni, és el kell menni időbe/időre valahová, ugyan úgy ahogy a felnőtteknek is) Persze nem fognak szólni az oviba szerintem, ha később értek be néha, de a rendszeres tíz órás beérkezésekkel az a gond, hogy ki fog maradni a gyermek a foglalkozásokból, ami mindig  és minden oviban délelőttönként zajlik. Ráadásul az ovikban is(ahogy az iskolákban is) különálló projektekben tanulják az éppen aktuális dolgokat.(Ősszel őszi verseket, őszi termések nevét, őszi dolgokból kézműveskednek. Adventkor Lucázás, koszorú készítés, verek tanulása, a témában gyurmázás,karácsonyi műsorra vers tanulás... Szerintem kár volna, ha kimaradna ezekből, mert legközelebb egy év múlva kerül rá sor

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2014-11-02  01:04
  21. 2014. november 2. 06:4631.

    Ahova a 2 nagy fiam járt és most jár a kicsi, az a vélemény, hogy az óvoda van a családért és nem fordítva + a szülővel töltött időt semmi nem pótolja. Amíg nem dolgoztam (6 év), addig az épp aktuális ovissal / ovisokkal kényelmesen megreggeliztünk, majd elcsoszogtunk az oviba: motor / roller / séta, ahogy esett, minden követ / madarat megvizsgálva, megbeszélve. Lehet, hogy a gyerek 1-2x lemaradt 1-1 vééééégtelenül fontos foglalkozásról. Na és? Legalább együtt volunk, azóta sincs annyi ráérős időnk.

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2014-11-02  01:04
  22. 2014. november 2. 01:0430.

    Off:


    Én eddig mindig azért hallottam panaszkodni óvodai dolgozókat, hogy túl korán viszik be a gyereket, illetve túl későn hozzák el. Eddig azt gondoltam, hogy még örülni is fognak, ha mi "csak" 9-10 körül visszük... Szóval nekem most új, amit mondtál.


    Ezek szerint az oviban is illik sorakozni pontban 8-kor, esetleg korábban? Mint az iskolában?


    Ez most tényleg nem piszkálódás, csak érdeklődés, mivel nálunk épp aktuális az oviválasztás, és én nem sokat tudok erről, mivel én nem jártam oviba. Bocs az offért, csak gondoltam megkérdezem.

    előzmény:
    aranyoss (29)
    2014-11-01  13:06
  23. 2014. november 1. 13:0629.

    A kislányom 7 éves, elsős. Nálunk este hétkor fürdés, fél nyolc körül már pizsiben van. Kikészíti még a másnapi ruháját, az iskola táskáját is másnapi indulásra bekészíti, a szobáját rendbe teszi (itt hozzáteszem, hogy az esti mesélés a legutolsó határidő nálunk a szoba összepakolását illetően, napközben nem zavar a felfordulás, hiszen használja, és játszik benne...), aztán a jól megérdemelt mese, vagy diázás van. Legkésőbb nyolckor lámpaoltás. A kötelező feladataival ha nem végez időben, nos, akkor a mese lesz aznap kevesebb, rövidebb. Mivel ezt tudja, a mese még nem volt sose kevesebb, inkább több volt, azzal, hogy a fürdés helyett gyors zuhanyt szeretett volna:)Amíg kisebb volt igény szerint tápláltam(éjjel is, kb másfél éves koráig), de akkor is volt napirendünk. Délelőtt játszótér, vagy séta, levegőzés, aztán ebéd, és alvás kb 1-3-ig. Persze volt, hogy nehezebben aludt el, de aztán mindig elaludt. Arra viszont figyeltem, hogy három után már ne aludjon. Tudom macerás eleinte, de megérte, mert olyan szépen hozzászokott mostanra, hogy a mai napig "ebből kamatozunk". Úgy gondolom egy gyereket annyira tud egy időátállítás bezavarni, mint minket felnőtteket.Kb. egy hét, és hozzászoknak.Én ezt az egész átállást próbáltam úgy kezelni most, mintha nem történt volna semmi. Nekünk bejött.Egyébként csak csendben jegyzem meg, -mint óvodai dolgozó-, hogy az oviban igaz sokan azt hiszik, hogy nem fontos időbe még beérni, én úgy gondolom mégis, hogy kéne. Kéne, mivel a minden napi foglalkozás délelőtt történik, és igenis sokszor szembesülök azzal, hogy 10-12!!!órakor hozzák be a gyerekeket az oviba halál nyugodtan, amikorra a többi gyerek már túl van a reggelin, tízórain, tornán, kézműveskedésen, vers- és ének tanuláson. Sőt! Még kérik is, hogy adjunk a gyereknek reggelit. (persze délben ebédelnek/ebédelnének...) (13-15 között alvás idő...)A későn jövő gyerekek miatt van az sok oviban, hogy folyamatos reggeliztetések vannak, ami azt jelenti, hogy egy asztal szinte egész délelőtt megterítve van, és aki éhes odamegy enni. De kérdem én, akkor mi lesz a naposok feladata, akiknek asztalonként kéne ugye megteríteni, stb..A kislányom régi ovis társain látom, hogy azok a gyerekek, akik az oviban nem értek be időben kb nyolc körül, azoknál a mai napig probléma a suliba bejutás. Tehát én a napirend híve vagyok, és igenis a felnőtt szabjon határokat, mert ha nem szab, a gyerek kezdi megszabni, mivel a gyerekeknek szükségük van korlátokra. Ha nem kapja meg, elkezdi feszegetni, hogy végre legyen valami. És persze ezt a lehető leghamarabb el kéne kezdeni. Persze a fél órás kilengések beleférnek, hiszen emberek vagyunk nem gépek, és azt is figyelembe kell venni, hogy a családnak mi az igénye, szokása.

  24. 2014. október 30. 12:5028.

    a kicsi kiabál nem én...kb kétszer közli hangosan h nem és lefekszik aludni.


    a nagy tesóhoz is igazítani kell az alvást akinek szintén szüksége van a pihenésre főleg ha itthon van mert pl beteg. na most ha  a pici dönti el h mikor alszik el akkor kb soha,így a nagy sem tud aludni(aki viszont igényli)


    de persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja

    előzmény:
    vadmacs (9)
    2014-10-27  14:53
  25. 2014. október 28. 17:1027.

    Nálunk is volt napirend, de valamiért állandó borul. Persze gondolom mivel agyerek nő,az alvás igénye is változik.


    Eddig reggel hatkor kelt, most már alszik 8 óra fél kilencig is.


    Este fél tízkor aludt el, ezt most áttettem kilencre. Ma egy új napirendet állítottunk be, eddig minden jó.


    Sajnos ő születése óta nem alszik át egyetlen éjszakát sem, nappal két órát alszik, tehát nem azért mert nappal sokat alszik.


    Sok más Anyukával beszéltem és szerintem vannak babák akik jól alszanak és vannak akik nem.


    Ezen már nem aggódom.


    Szóval köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólást, remélem az új napirend már rendben lesz.

Címlap

top