Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Közfelháborodás napja

Steampunk
Létrehozva: 2014. november 17. 19:03

Ez egy vicc 😃 szórakoztató műsort ad az atv. A baloldal már  nem tudja mit találjon ki. Ordítozó valakiket szerepeltet. Sok rímhányó,  de konkrét javaslatot egyik sem tesz. Csak a hiszti megy pár ezer ember jelenlétével. 

  1. 2014. november 29. 14:45251.

    Ááá, csak irigykedik, látod, azt írta, hogy Magyarországon nem vették fel az egyetemre, hát disszidált, és ott jó volt egy főiskolára.


    Ennyi az egész. 


    De ami a lényeg: egészen mulattató, micsoda indulatokat vált ki az az elfogult fidesznyik keménymagból (függetlenül attól is, hol élnek éppen), ha kiderül, esik az istenített párt és Orbán népszerűsége, vagy fel-feltünedeznek új ellenzéket alkotó új emberek. Simicskáról nem is beszélve :) 

    előzmény:
    Catilina (250)
    2014-11-29  14:21
  2. 2014. november 29. 14:21250.

    Tudod, hogy bármit mondhatsz neki:


    Fidesz-párti: jó ember, hazaszerető, okos, művelt, és már a nagyapját is üldözték a kommunisták;


    nem Fidesz-párti: gonosz, hazaáruló, buta, bugris, és már a nagyapja is hithű kommunista volt.


    „Harmadik út” nincs.


    ---


    U.i.: Nem tudom még most sem eldönteni, mi baja van a „büfészakkal”? A vendéglátóipari főiskola elég komoly intézmény... de mikor mondtad, hogy jártál oda? ;)


     


     

    előzmény:
    pannacotta (247)
    2014-11-28  09:11
  3. 2014. november 28. 09:58249.

    Jaa ha Te jobban tudod mint az ENSZ akkor OK..

    előzmény:
    pannacotta (245)
    2014-11-28  09:06
  4. 2014. november 28. 09:17248.

    Ezerszer izgalmasabb kérdések vannak az itteni fárasztó és egyre unalmasabb személyeskedésnél és tartalmiatlanságnál: Simicska :)


    Mi a véleményetek arról, hogy indul Veszprémben képviselőjelöltnek? Vagy arról, hogy a HírTV adásában boncolgatják az ő tulajdonosi viszonyait magával a HírTV-vel? 


    Simicskáról köztudott, hogy évtizedekig a háttérben működött és valóban ő emelte fel Orbán Viktort, neki köszönhetően tart ott, ahol. És - reméljük - ő is ejtheti el, ahogy azt meg is ígérte neki az idén. 


    A Fideszben döbbenetet okozott, hogy indul és remélik, ha Orbán teljesíti az igényeit, akkor visszalép, de szerintük amúgysem nyeri meg. Szerintem meg igen, hajaj, mégpedig nagy fölénnyel.


    És mivel Orbán azt hiszi, önjáró lett, nem fog vele megegyezni, így nyitott az út egy új párt alapítására, amely a Fidesznek komoly ellenfele lehet. 

  5. 2014. november 28. 09:11247.

    Az apáméktól mindent elvettek: villát a Rózsadomb lejtőjén, üzemet, stb. Ezt már leírtam ezerszer, úgyhogy nem ismétlem. Gondolhatod, mennyire járt ezek után szemináriumra. Igaz, nagy lázadó sem volt, alámerült és kibekkelte. 


    Pont úgy, ahogy mi is készültünk az Orbán-kormány időszakára - és ahogy minden normális ember tette, kivéve a korrupt és tolvaj klientúrát -, de szerencsére, időközben megváltozott a helyzet.


     


    A parlamenti könyvtárban jogtörténeti szakirodalom van, ez rengeteget segített a felvételihez, és még az első évi vizsgákhoz is. Látszik, hogy soha nem felvételiztél egyetemre, fogalmad sincs, miről is van szó. 


    Már megint kiröhögteted magad, de tedd csak azt, ennek én igazán örülök. 

    előzmény:
    unger (244)
    2014-11-28  08:56
  6. 2014. november 28. 09:08246.

    Azért, mert így sokkal jobban látható, hogy mennyire nem szól hozzá a témához, mennyire sötét ahhoz, csak a személyeskedéshez "ért", és ráadásul milyen tájékozatlan és pancser a magyar viszonyokban.


    Egy buta külföldi, aki ráadásul primitív bunkó is, de szerencsénkre, nem Magyarországon él. 

  7. 2014. november 28. 09:06245.

    Ez nemzetközi jogot sértett. Illett volna tudnod. 

    előzmény:
    unger (243)
    2014-11-28  08:50
  8. 2014. november 28. 08:56244.

    halvány fogalmad sincsen hogy mi is volt a 60-as években vidéken...mondjuk ez nem a te hibád mert BP-en kevesen tudták viszont ne is állits olyat amit nem ismersz...


    Tényleg a parlamenti könyvtárban tanultál?? azelött mindig azzal dicsekedtél hogy otthon NEM a konyhaasztalnál kellett mert volt saját külön helyed...


    Elsöre az eszed miatt nemvettek fel de másodszorra a kerületi párttitkárelvtárs besegitett mert a papa szorgalmasan járt a szemináriumra ??

    előzmény:
    pannacotta (242)
    2014-11-28  06:48
  9. 2014. november 28. 08:50243.

    Igen, megvan a népeknek az önrendelkezési joguk, így az ukránoknak is, ugyan mitől lenne az oroszoknak ilyen Ukrajnában?


     


    Például onnét jogászkám hogy az ENSZ  kimondta Koszovo kapcsán hogy akkor is dönthetnek a népcsoportok a saját sorsukrol ha az ellenkezik az adott ország törvényeivel és ez nem sérti a nemzetközi jogot....(illett volna tudnod)


     


    Viszont háboru esetén a civil lakosságot nem lehet gyilkolászni büntetlenül ahogy ezt láttuk a 2vh után is..persze ott sem lett semmi a drezdai terrorbombázásbol...de a japánra ledobott 2 atombomba is höstett..

    előzmény:
    pannacotta (241)
    2014-11-28  06:46
  10. 2014. november 28. 06:48242.

    Senkit sem érdekelt az egyetemi felvételinél, hogy ki a szülője, előny volt, ha volt komcsi vagy szochazás felmenő, de csak előny, akinek megvolt a tudása és a pontszáma, azt felvették (engem másodszorra). Igaz, sokat kellett tenni érte, pl. tanulni egyfolytában. 


    Abban az évben, amikor a második felvételire készültem, hetente többször a parlamenti könyvtárban ültem és szorgalmasan tanultam. Aki tehát elérte a magas pontszámot, azt felvették. Ilyen egyszerű volt a dolog.


    A büfészakot már kiveséztük: ezzel Orbánt és köreit szidod, hát te tudod, lelked rajta.  

    előzmény:
    unger (240)
    2014-11-27  22:36
  11. 2014. november 28. 06:46241.

    Ehhez képest egyfolytában gyalázod az EU-t. Ukrajnába nyilván sokkal inkább utaznál, ha az egész orosz fennhatósága alatt állna. 


    Igen, megvan a népeknek az önrendelkezési joguk, így az ukránoknak is, ugyan mitől lenne az oroszoknak ilyen Ukrajnában? 

    előzmény:
    unger (239)
    2014-11-27  22:30
  12. 2014. november 27. 22:36240.

    Nekem annyira komcsi gyökereim vannak hogy anno amikor végeztem az általános iskolában a tanácselnök elvtárs ezt mondta..Te a neveddel ne is jelentezz felsöfoku iskolába mert nemfognak felvenni..de ezért nemtanulhatott akkor tovább a testvérem sem..


     


    persze neked nemvoltak efféle akadályaid ugye ?? a büfé szakra betoltak..annál lejebb már csak a tanárképzö volt..na oda már minden hülye bejutott akinek nemvolt a neve mellett egy fekete pont..

    előzmény:
    pannacotta (238)
    2014-11-27  22:22
  13. 2014. november 27. 22:30239.

    Nagyon buta vagy...én örülnék neki a legjobban ha Ukraina teljesitené a feltételeket és az eu tagja lennne..tudod miért ? szeretnék még életemben elutazni oda megnézni az országot, föleg a történelmi magyar területet..Ungvár--Munkács környékét ,de szeretném látni a Krimet is mert az is szép lehet..


    De mindenekelött azt vallom hogy a népeknek joguk van az önrendelkezéshez hogy ahogy mi is csináljuk ,mások is sajátmaguk döntsenek a sorsukrol..ez a joguk megvan illetve megilleti még az oroszokat IS !! akár tetszik amerikának akár nem..

    előzmény:
    pannacotta (237)
    2014-11-27  22:21
  14. 2014. november 27. 22:22238.

    Soha egyetlen szót nem írtam Obamáról. Soha. Idézd, légy szíves.


    Míg te megállás nélkül egekig magasztalod és fényezed Putyint, mást se lehetett tőled olvasni korábban, nemhiába, nem tudod kinőni a komcsi gyökereidet, még ott, a messzi Északon sem. 

  15. 2014. november 27. 22:21237.

    Láthatóan szélsőjobb szokás összemosni a normális tüntetőket (a jelentős többséget) bizonyos, csőcselékre valló cselekedetekkel, az ukrán Putyin-ellenes forradalmat pedig a fasisztákkal.


    Voltak ott olyanok is - bár inkább nemzeti nacionalizmusnak lehetne nevezni, amit képviselnek, és nagyon sokban hasonlítanak a Jobbikra, amely ugyebár, egy magyar parlamenti párt -, de a választáson jócskán alulmaradtak.


    Mint itthon is, a Jobbik "népszerűsége" is csökken, és majd ha az új mozgalmak stabilizálódnak, még jobban csökkenni fog, mert most sokan szavaztak csak azért oda, mert nem akarták támogatni a többit. Maradnak a maguk 10 %-a körül, bár ez a szám szerintem még túl magas is. 


    Az ilyen, magukat nacionalistának nevező mozgalmakra nincs igazán érdeklődés, bizonyos élethelyzetekben, válságos időkben tudnak híveket toborozni, de amikor stabilizálódik a helyzet, nem marad meg a táboruk.


    Ezért en bloc lefasisztázni a forradalmárokat, ahogy te tetted és teszed, nemcsak alaptalan, de kifejezett rágalmazás.


    Nyilvánvaló - ahogy ennek állandóan hangot adsz - nem szereted látni, hogy vannak, akik az EU-hoz akarnak csatlakozni az oroszok helyett (nem mindenki olyan komcsi, mint te, nem mindenki kedveli a parancsuralmi rendszereket), és el is fogják érni ezt, mégpedig 10 éven belül.


    Ha tetszik neked, ha nem.  

    előzmény:
    unger (236)
    2014-11-27  21:51
  16. 2014. november 27. 21:51236.

    Teljesen igazad van az ukrán forradalmárok nem fasiszták itt van egy kép ami bizonyitja ezt...ráadásul a nato zászloja is ott van...

    előzmény:
    pannacotta (235)
    2014-11-27  13:26
  17. 2014. november 27. 13:26235.

    "Megis te ujjongsz teli tudobol a neokommunista intezkedeseknek! "


     


    Hát nem is én tapsolok Putyin Potyemkin-demokráciájának, ahol nincs szólásszabadság és amely nem más, mint egy végletes autokrácia. Ugyanaz, amit a szintén unger által támogatott Orbán meg akar valósítani Magyarországon (és ami itt egészen biztosan nem fog neki sikerülni).


    És nem én támadtam az EU-hoz csatlakozni kívánó ukránokat, nem én fasisztáztam le a forradalmárokat, nem én szidom az EU-t, nem én nyalom Putyin hátsóját. Ez mind-mind a komcsi ungerre jellemző.


     


    Más, ennél fontosabb (szerintem ungert már túl is értékeltük, hogy egyáltalán szót vesztegettünk rá): Mit szólsz ahhoz, hogy Simicska lebegteti, indul Veszprémben?


    Eddig nem nagyon hitted, hogy mi van köztük Orbánnal, ez egy fényes bizonyíték erre. Akár elindul, akár nem, ezzel komoly riadalmat okoz Fidesz-körökben. Ha meg mégis elindul, az nagy valószínűséggel nem a Fidesz színeiben lesz.   

  18. 2014. november 27. 12:41234.

    Bocs, de nem az oxfordi tanulmányokra gondoltam (valójában mindenki csak ezt ismeri, pedig ez kevés), hanem a Soros-alapítvány "ösztöndíjára", amiből Orbán és Kövér évekig éltek. Onnan kaptak "fizetést", soha fel nem lelt "tanulmányokért", hogy ne kelljen dolgozniuk. Az ún. Közép-Európa Kutatócsoport munkatársai voltak állítólag, el tudom képzelni .) 


    Sajnos, ezt kevesen tudják, és mindenki az oxfordi lehetőségről beszél, amit - jellemző módon - Orbán faképnél is hagyott, holott ennél sokkal-sokkal többet tett érte Soros, mivelhogy akkor már családos ember volt Orbán. 


    Ez a kamu-munka egyébként mindkét politikuson jól meg is látszik :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (233)
    2014-11-27  12:12
  19. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. november 27. 12:12233.

    "csak Soros György pénzén lébecoltak, nem is tették le az ügyvédi szakvizsgát soha. "


     


    Azert nem minden jogaszbol lesz ugyved, siman elhelyezkedhetnek egy altalanos jogi vegzettseggel a versenyszferaban is. 
    Ettol meg valoban a szakvizsga (es az azzal jaro munka + tapasztalat) az valoszinuleg nehezebb,mint amit leirtal. (mivel a Soros fele iskolak altalaban csak par szemeszterrol, esetleg nehany honaprol szolnak,csak a szerencsesebbeknek adatik meg,hogy eveket tanuljanak alapitvanyi penzen)


    Egyebkent alapvetoen nem mondanam konnyunek a Soros fele alapitvany altal lehetove tett iskolakat sem ,mert iskolaja valogatja. Oxfordi kozt is vannak konnyebbek meg vannak ko kemenyek is,attol fugg hova jut be a zember,es hogy ott teljesit-e vagy sem.



    Orbanet nem tudom melyik, konnyebb fajta-e vagy sem, de az biztos,hogy azt valahol megtanulta,hogy mit kell hazudni a zemberek/tarsadalmi csoportoknak , es mikepp kell kifurnia a fideszbol azokat,akik nem mellette vannak. (Gyanitom az elobbit azaz a tarsadalmi osztalyok megosztasat/poplizmust egyebkent oxfordban tanulta,mert a magyar oktatas ez ugyben ahogy en tudom nem tul eros)


    Az ilyen megelhetesi politikusok - mint akikre celoztal - , de en kiegeszitenem pl "annyit is ersz" Lazarral, sosem dolgoztak multinal,emiatt ossze sem lehet igazabol vetni oket mit ernenek el az allam nelkul. A versenyszfera es az allami alkalmazott dolgozok terhelese es felelossegvallalasa kozt -alap esetben-  eleg nagy a kulonbseg van. Termeszetesen nem minden szinten igaz ez, mert konnyen lehet,hogy a piramis legaljan ugyanannyit dolgoznak a "kisemberek",de nagy altalanossagban szerintem megallapithato,hogy allami alkalmazottnak lenni konnyebb.


     


     

    előzmény:
    pannacotta (232)
    2014-11-27  10:35
  20. 2014. november 27. 10:35232.

    Ja, ja, pont azt a büfészakot végeztem, amit Orbán Viktor, Kövér László, Deutsch Tamás, Szájer József, Simicska Lajos, és becses nejeik is.


    Igaz, a diploma után én a szakvizsgára készültem és dolgoztam is, míg Orbán és Kövér csak Soros György pénzén lébecoltak, nem is tették le az ügyvédi szakvizsgát soha.    


     


    A többiről mi a véleményed, vagy te nem azért vagy a fórumon, hogy a politikai témákhoz szólj hozzá?


    Szóval, mit szólsz ahhoz, hogy a Fidesz népszerűsége most pont ott tart, mint az MSZP népszerűsége anno, az őszödi beszéd után? 

  21. 2014. november 26. 19:25231.

    Ezt a mondatot nem én írtam, tőled idézek: "egy demokratikusan megválasztott kormányt nemlehet csak ugy egy összeröffenéssel elzavarni."


    Ha annyira tudod, milyen a mi rendszerünk, akkor minek írsz megint hülyeséget? Egy választópolgár sem választott - sem demokratikusan, sem máshogy - kormányt. Nagyokos. Nem zavar, hogy mindig lebőgsz?


     


    Más: A Tárki is közzétette a közvéleménykutatását, eszerint egyetlen hónap alatt 12 %-ot csökkent a Fidesz népszerűsége, amely most csak 25 %-on áll (ennyit arról, hogy milyen egyformák a közvéleménykutatások).


    A hír viszont nagyon üdvözlendő, ha tényleg így van.


    Az ellenzék megint nem nőtt, a bizonytalanok táborába távoztak az eddigi Fidesz-szavazók.


    Most már tényleg csak a keménymag maradt a Fidesz mellett, akiknek a hátából is szíjat lehet hasítani, kritika nélkül mindent elfogadnak.  

    előzmény:
    unger (230)
    2014-11-26  17:20
  22. 2014. november 26. 17:20230.

    Megnyugodhatsz hogy valamivel többet tudok a parlamentáris demokráciárol nálad mivel én már akkor is abban éltem amikor Te még a Kádár--Brezsnyev seggét nyaltad...


    esetleg a fiadat oktasd ki erröl meg arrol hogy nem illik bazmegolni még akkor sem ha otthon azt tanulta...

    előzmény:
    pannacotta (228)
    2014-11-25  21:55
  23. 2014. november 25. 21:57229.

    Azok a táblák is erre vonatkoznak, amiről te írsz: csalók bűntársai ülnek az adóhatóságnál, és akkor mégis hogyan akarják behajtani másokon az adót.


    Ebben is teljes félreértésben vagy, mint mindenben.  

    előzmény:
    pannacotta (228)
    2014-11-25  21:55
  24. 2014. november 25. 21:55228.

    Most senki sem akarja a kormányt elzavarni, mert nincs helyette másik. Teljes tévedésben vagy. 


    Ennek nincs most itt az ideje. Hacsak nem lenne valaki más a Fideszből, lehetőleg nem olyan, aki a kormány tagja, róluk jobb nem beszélni. De ehhez is idő kell, úgyhogy most ez sem aktuális.


    Egyébként Magyarországon nem szavaztunk kormányra. Kormányt az országgyűlés választ, mi pedig oda képviselőket.


    Az országgyűlés pedig akár vissza is hívhatja a kormányt, vagy lecserélheti, ha akarja. Ezt csak azért írom, hogy tisztában légy vele, nem kell ahhoz választás adott esetben (a példa kedvéért), hogy más kormány legyen. Ugyanis a demokratikus választás nem a kormány megválasztására vonatkozik.  


    Lehet, hogy az adócsalás nemzeti sport - bár én soha nem űztem és az ismerőseim sem, úgyhogy nem igazán tudom, miről beszélsz -, de amikor maga az adóhatóság csal és takargatja az adócsalókat, az mindennek a teteje. 

    előzmény:
    unger (227)
    2014-11-25  20:57
  25. 2014. november 25. 20:57227.

    Ne örülj..nemlesz semmi sem mert ami lehetne az még roszabb lenne nektek..


    egy demokratikusan megválasztott kormányt nemlehet csak ugy egy összeröffenéssel elzavarni..a másik meg igen gyomorforgato azok a táblák hogy "bünözöknek nem adozunk" ami látszik is a face--mivel pölö én is tudom hogy az adocsalás egy nemzeti sport ma magyarországon igy elég gyenge érv..


    amig a kisiparos nek eszébe sem jut számlát adni ,,a kuncsaft meg nemkér mert ugy gondolja ugy olcsobban megussza addig sajnos ez lesz....adocsalok vagytok minden..ez van.

    előzmény:
    pannacotta (226)
    2014-11-25  16:04

Címlap

top