Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolat Fertőtlenítés

Koncentráció
Létrehozva: 2015. január 9. 00:05

Farkasvonyítás!


Már a címet ha olvassátok biztos azt hiszitek nem vagyok normális, pedig vannak olyan dolgok az életben, amiket lehet élvezni. Ilyen például a többség negatív, tetetett pozitív lelkiállapotától való függetlenség, a kreatív gondolkodás, az egyedi világnézet. Nagyszerű dolog nem elhinni azokat a negatív és hamis értékrendeket, amiket lavinaként zúdítanak az emberekre. Rengeteg jó tanács, csajozási tanfolyamok, társkereső oldalak, ilyen- olyan baráti, ismerősi vélemények. Ezek igazából semmit sem érnek valójában, pár kivételtől eltekintve. Az emberek már a kezdetektől fogva sem tudnak normális, őszinte, tiszta kapcsolatokat kialakítani egymással, ami nemcsak az érdekről, hanem az érzelmek tiszta áramlásáról szólna.


Elképesztően szánalmasak a mai pasik és nők egyaránt. Igazából az ötlettelen, unalmas sablonemberekkel van tele a világ. A nők gyakran választanak maguknál jóval butább pasit, akit persze irányítani akarnak. Amint ez nem jön össze jön a sárdobálás a pasira, az átverés, kihasználás. Amint kiderül, hogy a pasi elég nagy balek és birka, úgy még a házasság is szóba jöhet. Ahogy végigolvasom sok lány hozzászólását gyakran fordul ki a gyomrom és megy el az életkedvem olyan szinten lehangoló az írásuk. Jó lenne néha egészséges embereket is beszélgetni látni, nemcsak a szerepes maszlagokat, meg a közhelyes jó pofizást olvasgatni. Többre becsülöm ha egy nő és egy pasi egymással vitázik, mintha pöffeszkedve, önhittem, gőgösen, nyálasan hozzák a megszokott, kiábrándító degenerációjukat.

"A szerelem két bolond félreértése egymás között."

Remélem mindig lesz annyi lélekjelenlétem, hogy ne hagyjam magam egy olyan érzéki csalódásba sodorni, mint a szerelem, mert az teret ad a nem szerelmes félnek a manipulációra. A szerelem egy hazugság, egy tehetetlen és elvarázsolt lelkiállapot, mentális állapot. A szeretet viszont sokkal többet ér a szerelemnél és az egy normális érzés.

A netes párkeresés sosem komoly, mert hiányzik az emberekből a jellem és nem egyediek. A legtöbb társkereső oldal pedig fizetős, amivel az üzemeltetők járnak jól. Nagyszerűek a fórumok is, de hiába, ha az emberek a szellemi érettségük hiányánál fogva nem képesek élni ezen nagyszerű lehetőségekkel sem.


 


Igazán tiszta kapcsolatot mindaddig nem létesíthetünk másokkal, amíg meg nem tisztítjuk önmagunkat a sok mocsoktól és rá nem lelünk önnön tiszta értékeinkre. Nem a párunkat keressük egy életen át, hanem önmagunkat.


 


https://www.youtube.com/watch?v=ehNMtvoAIRY


Tompos Kátya-Magányos csónak


 


https://www.youtube.com/watch?v=YpJlf7IGOcE


Crystal Ha Velem Élsz (Dalszöveg-Lyrics)

  1. 2015. január 16. 22:46101.

    "mondjuk ő szeret ütvefúróval szobrokat alkotni"


     


    Hozhattál volna olyan példát is, ami a valóságban is megállja a helyét Sherlock!


    Gondolom te is valami felső vezető vagy. Szakmai ártalom lehet a veled azonosan beteg emberek védése.


    Ismered a mondást?


    Madarat tolláról.......

    előzmény:
    FullMoon (97)
    2015-01-16  21:11
  2. 2015. január 16. 22:21100.

    "igen, van hogy nem értékrendet képvisel."


    Mondjuk, hogy értéktelenséget képvisel. Ha a képvisel szóhoz hozzárakod amit a kígyó ad ki hangot, akkor közelebb kerülsz a megoldáshoz. Csak egy jó tanács.:)

    előzmény:
    FullMoon (97)
    2015-01-16  21:11
  3. 2015. január 16. 22:1999.

    Meg van olyan szálloda is, ahol a vendégkönyvet moderálják és mondjuk a vendégkönyvben 2-3 hozzászólás olvasható, de abból az egyiken látni, hogy csak felkérésre írták be. :)


    Olyan szálloda is van, ahol mondjuk van vagy 50 vélemény írva. Elgondolkodtatóak ezek az arányok.


    Hogyhogy az egyik be 50-en írnak, a másikba meg csak ketten? Nem is értem.

    előzmény:
    FullMoon (97)
    2015-01-16  21:11
  4. 2015. január 16. 22:1798.

    Nekem nagyon úgy tűnik ki akarod forgatni a szavaim.


    Valószínű te is ilyen rossz főnök lehetsz, aki csitítgatja itt az információ kiteregetést, nehogy már megtudják mások is, hogy milyen jó helyek ezek a szállodák. :)


    Lehetne egy szálloda veretős partít csinálni, ahol emberek összegyűlnek és szidják a szállodákat.


    Tudod vannak ezek az erőszakosan terjeszkedő szállodák, amik a tévében is hirdetik magukat.:)

    előzmény:
    FullMoon (97)
    2015-01-16  21:11
  5. 2015. január 16. 21:1197.

    igen, van hogy nem értékrendet képvisel. Mondjuk egy lakóközösség. A lényeg: van bennük valami közös, ettől lesz közösség. Nyilván aki a közösség tagja akar lenni, meg kell hogy legyen benne is ez a közös pont. Ha mondjuk ehhez az kell, hogy az egyediségét feladja, akkor az (mondjuk ő szeret ütvefúróval szobrokat alkotni, de a panelház 9. emeletén erre nem vevő a lakóközösség, akkor kényetelen ezt a hobbiját feladni vagy más lakóhely után nézni)

    előzmény:
    Koncentráció (95)
    2015-01-16  21:00
  6. 2015. január 16. 21:0996.

    nem KONCENTRÁLSZ eléggé...


    nem írtam, hogy szerintem rendben van...


    próbálom dekódolni amit írsz mert nagyon zavaros... milyen egyediséget írt ki a társadalom..? Most azon felül, hogy a fogyasztói társadalom akkor működik, ha vannak konfekcionált ruhák, cipők, csomagolt párizsi és nem veszi figyelembe, hogy te 22 dekától laknál jól, a csomagban meg csak 18 van és meg van határozva hogy 8-ra kell iskolába menni, holott szerencsétlen gyerek csak 11-kor kelne ki az ágyból, ha tehetné... (szinte várom hogy ebbe is beleköss mert nem érted a mondandóm lényegét)


     

    előzmény:
    Koncentráció (95)
    2015-01-16  21:00
  7. 2015. január 16. 21:0095.

    " pl. a kollégáid lehet abban akartak egyediek lenni, hogy más poharába hugyoztak... tehát szerinted ez rendben van mégiscsak hiszen így lesz színes a társadalom? :)"


    "pl. a kollégáid lehet abban akartak egyediek lenni, hogy más poharába hugyoztak..."


    Nem. Ha valakivel ilyet tesznek az abból ered, hogy nem akarnak vele dolgozni és rövid úton belül próbálják eltávolítani.


    Ennek kikövetkeztetéséhez nem kell nagy ész.


    Ha szerinted ez rendben van, akkor nem vagy normális.


     


    "A közösség attól közösség, hogy valamilyen közös értékrendet képvisel."


    Gyakran nem képvisel értékrendet és mégis közösség.


     

    előzmény:
    FullMoon (94)
    2015-01-16  20:46
  8. 2015. január 16. 20:4694.

    a kiöljön magából minden egyedi dolgot és a "hibázik" (ezt nem fejtetted ki) büntetést von maga után között azért van, nem kis különbség.... pl. a kollégáid lehet abban akartak egyediek lenni, hogy más poharába hugyoztak... tehát szerinted ez rendben van mégiscsak hiszen így lesz színes a társadalom? :)


    én nem gondolom, hogy a közösségbe kerülés feltétele, hogy kiöljön magából az ember minden egyedi dolgot... A közösség attól közösség, hogy valamilyen közös értékrendet képvisel. Nyilvánvaló, hogy aki ebben nem tud részt venni, az nem lesz (annak) a közösségnek a része.

    előzmény:
    Koncentráció (93)
    2015-01-16  20:32
  9. 2015. január 16. 20:3293.

    Úgy mérgez meg egy közösséget a félelem, ha a közösségbe kerülés feltétele az, hogy az ember kiöljön magából minden egyedi dolgot és a többiek megfélemlítésének hatására ő is olyanná váljon, mint a többiek. Az ilyen közösségek általában hazugságra épülnek.

    előzmény:
    FullMoon (91)
    2015-01-16  20:22
  10. 2015. január 16. 20:2592.

    Úgy jön ide, hogy a munkáról beszéltem és azzal kapcsolatban linkeltem be.


    A párkapcsolatról is beszéltem és a munkáról is.


    Lehet, hogy furcsa, de nemcsak a nők tudnak egyszerre több dologra is figyelni. :)


     


    Hatalmat mindenki gyakorol valakire, csak ma ezt máshogyan hívják.


    Sokszor nevelésnek, tanításnak, oktatásnak, kioktatásnak, zsarolásnak, megfélemlítésnek. 


    Egy párkapcsolatban is ugyanúgy megvannak a hatalomgyakorlás eszközei. Ez az olyan esetekben jó, amikor a párunk viselkedését szeretnénk megváltoztatni. Ennek megvannak a kis, burkolt, kifinomult módszerei.

    előzmény:
    FullMoon (89)
    2015-01-16  20:18
  11. 2015. január 16. 20:2291.

    és ez milyen módon mérgez meg szerinted egy közösséget? Az "elront valamit" azért elég tágan értelmezhető, kifejthetnéd.

    előzmény:
    Koncentráció (90)
    2015-01-16  20:19
  12. 2015. január 16. 20:1990.

    Mit kap az, aki elront valamit? Büntetést, de legalábbis negatív elbírálást.


    Ha beismered ezt magadnak, ha nem, ez ettől függetlenül létezik és ebben élünk.


     

    előzmény:
    FullMoon (88)
    2015-01-16  20:13
  13. 2015. január 16. 20:1889.

    Én nagyon szívesen vitatok meg szinte bármit, és bármire nagyon szívesen reagálok, de te nem tudsz tárgynál maradni, vagyis mindig visszamész a saját kis világodba...


    A "megváltoztatni mást esélytelen" c. szösszenet párkapcsolatról szólt... (amit szintén te vetettél fel), nem hatalomgyakorlásról egy cégen belül. Párkapcsolaton belül semmilyen módon nem szeretnék hatalmat gyakorolni és nem szeretném hogy hatalmat gyakoroljanak felettem.


    A Ghandi idézet szuper, csak hogy jön ide?

    előzmény:
    Koncentráció (85)
    2015-01-16  19:53
  14. 2015. január 16. 20:1388.

    "büntetéstől való félelem van jelen az egész világban. Ettől vannak megmérgezve a közösségek is." 


    az ilyen jellegű általánosításaid ellen tiltakozom, nem az ellen, hogy abberrált barom, akinek az a poén hogy más poharába vizel.

    előzmény:
    Koncentráció (85)
    2015-01-16  19:53
  15. 2015. január 16. 20:1387.

    Ne legyél gyerekes!


    Inkább az általam leírt tényekre reagálj, és ne sopánkodj itt!


    Világos, te egyszerű eset?

    előzmény:
    FullMoon (86)
    2015-01-16  20:10
  16. 2015. január 16. 20:1086.

    Jesszum pepi, nem vagy egyszerű eset... :D


    Egyrészt, mint már írtam, ilyen primitív emberek között sosem volt "szerencsém" dolgozni, így nem ismerem őket. Csak azt írtam, hogy abban a megfogalmazásban, ahogy előadod, nagyon gyér infók alapján ítélsz meg csípőből embereket - pl. engem is, hogy azonosulni szeretnék beteg emberekkel... (???) és vonsz le általános életigazságként következtetéseket "az emberek", "a férfiak", "a nők", ... Nem, szerencsére a világ nem ilyen... a világnak egy szűk rétege, amit ismersz, lehet hogy ilyen. Lépj ki belőle, keress más közeget, ahol jól tudod érezni magad. Amíg nem késő, és nem leszel teljesen hibbant tőlük.

    előzmény:
    Koncentráció (83)
    2015-01-16  19:30
  17. 2015. január 16. 19:5385.

    "Megváltoztatni mást esélytelen... lehet manipulálni, befolyásolni zsarolni, kikényszeríteni, megfélelmlíteni..... de ezek nem lesznek tartós változások és az eredmény sem valami olyan, ami boldoggá teszi a változást kikényszerítőt."


     


    Van erről egy találó idézet. Úgy értem a hatalom gyakorlásról.


     


    "Kétféle hatalom létezik. Az egyik a büntetéstől való félelemmel éri el a célját, a másik szeretetteljes cselekedetekkel. Az szereteten alapuló hatalom százszorta hatékonyabb és maradandóbb, mint az, amelyik a büntetéstől való félelemből ered."


     


    Persze ezt így könnyű leírni és elmondani. Amúgy sajnos ma már ez büntetéstől való félelem van jelen az egész világban. Ettől vannak megmérgezve a közösségek is. Hidd el vannak olyan dolgozók, akiket nem kell zsarolni, manipulálni, megfélemlíteni, kényszeríteni a munkára. Csupán ehhez az kell, hogy olyan embereket is vegyenek fel. Ez attól függ milyen ember dönt a felvételről. A genyó dolgozókat pedig zsarolni, manipulálni, büntetni kell, mert különben nem nagyon dolgoznának. De a genyó az különben ott veri át a vezetőséget is, ahol csak tudja, hiszen ő is próbálja megbosszulni, amilyen bánásmódot kapott.


     

    előzmény:
    FullMoon (82)
    2015-01-16  09:51
  18. 2015. január 16. 19:3884.

    Figyelj!


    Amikor egy 4 csillagos szállodában olyanokat hallasz a dolgozóktól, hogy előző kolléga üvegébe, poharába belepisiltek, akkor azért gondolom megrökönyödsz kicsit. Esetleg neked jól esne, ha a tiédbe vizelnének vele?


    Lehet, hogy te is pont ilyen ember vagy, akinek ez poén, vagy te is olyan munkakörben vagy, ahol hasonló dolgokat, vagy durvábbakat csinálsz és így elfogadhatónak találod. Nos én elítélem az ilyesmit és szerencsére még az emberek többsége nem az a fajta, aki szívesen inna pisit a poharából. Sajnos vannak olyan szállodák, ahol rettegésben, félelemben tartják az embert a beteg, aberrált dolgozók.

    előzmény:
    FullMoon (81)
    2015-01-16  09:47
  19. 2015. január 16. 19:3083.

    Nem is tudom, de valahogy sokkal többet tudsz annál, mint amennyit elmondasz nekem.


    Gondolom nem ott dolgoztál, dolgozol, ahol én voltam.


    Így tehát meg merem kockáztatni, hogy jobban ismertem azokat, akikkel együtt dolgoztam.


    Megértem hogy véded az ilyesmi jellegű embereket. Azokat védjük általában, akikkel azonosulni tudunk.


    Miért szeretnél azonosulni az ilyen beteg emberekkel, ha mondjuk te nem vagy ilyen beteg?


    Ha valamit nem teszel szóvá, akkor pártolod.


     

    előzmény:
    FullMoon (81)
    2015-01-16  09:47
  20. 2015. január 16. 09:5182.

    "Sok nő (és férfi, engedd meg a kiegészítést... :) F.M.) meg még úgy is van vele, hogy ilyen, de nem baj, majd idővel változtatok rajta. Sokszor ez nem megy."


    Nem, ez SOHA nem megy. Gondolj bele, ha van egy rossz szokásod, amit ismersz, tisztában vagy vele, mennyire nehéz megváltoztatni. Sokszor évekbe telik pedig belülről akarod, nem külső elvárás vagy kényszer, zsarolás a "motíváció". Megváltoztatni mást esélytelen... lehet manipulálni, befolyásolni zsarolni, kikényszeríteni, megfélelmlíteni..... de ezek nem lesznek tartós változások és az eredmény sem valami olyan, ami boldoggá teszi a változást kikényszerítőt.

    előzmény:
    Koncentráció (79)
    2015-01-16  00:38
  21. 2015. január 16. 09:4781.

    " Sokan megalkotnak egy képet a fejükben, hogy milyen az az ember."


    Ugye azért érzed, hogy most erősen magadról is beszélsz...? Eddig olyan általánosításokat írtál a saját, igencsak zárt közösségedben (hotel) megtapasztaltak alapján, mint ha legalábbis ez lenne a munkád: szociológus vagy pszichlógus lennél. Egyből diagnosztizálod is az embereket, hogy ki pszichopata, ki hasadt személyiség, egy mosoly alapján eldöntöd valakiről, hogy biztosan az erőszakos férfiakat és durva szexet szereti...


    Sokan megalkotnak egy képet a fejükben, hogy milyen az az ember? Miben vagy te más? Ja, megvan, te a legrosszabbat feltételezed alapból mindenkiről, és esélyt sem adsz annak, hogy tévedhettél... Az emberek többsége igen, a vágyait, elvárásait vetíti ki a másikra és általában jobbnak látja, mint valójában. És ebből jönnek a nagy csalódások.


    A Te módszered remek arra, hogy a csalódásokat elkerüld... de lehetetlenné teszi, hogy valakit olyannak láss, mint amilyen valójában. Ha már ezt a nick-et választottad, megpróbálhatnád a koncentrálást, a másik valódi lényére..!

    előzmény:
    Koncentráció (79)
    2015-01-16  00:38
  22. 2015. január 16. 06:5280.

    Ilyen tapasztalatom, vagy statisztikám vagy minek nevezzem, szintén nincs. Én azt tapasztalom, hogy vagy pár hónapon belül felbomlik valami, vagy csak hosszú hosszú évek után. A 2-3 év maximum a huszonéves genrációra igaz, akiknek nagyot változik ezekben az években a preferenciája, az értékrendje, az életkörülményei, igényei stb. És az, hogy valaki aki nem találkozott a társával, de addig is nem magányosan keresgél nem jelenti azt hogy ő nem tudja legbelül hogy a másik nem az, akivel együtt fog megöregedni... Csak van aki őszinte és ezt megmondja, van aki magának is hazudik. Ez nem jelenti hogy ne érezné.

    előzmény:
    Nikita 666 (74)
    2015-01-15  22:31
  23. 2015. január 16. 00:3879.

    "Azt észrevetted, hogy két-három év elteltével a párkapcsolatok többsége felbomlik. Ha ráismertek volna az igazi társra és őt választják, akkor a kapcsolat jóval tartósabb. Tehát nem ismerik fel az igazit, mégis vonzódnak hozzá."


     


    Nem ismerik fel. Nem ismerik ki a saját párjukat sem az emberek. Sok nő nem jön rá, hogy igazából kivel él együtt és ez fordítva is igaz. Sokan megalkotnak egy képet a fejükben, hogy milyen az az ember. Sok nő meg még úgy is van vele, hogy ilyen, de nem baj, majd idővel változtatok rajta. Sokszor ez nem megy.

    előzmény:
    Nikita 666 (74)
    2015-01-15  22:31
  24. 2015. január 16. 00:3278.

    Én is így látom, hogy érzelmi mazo. Mivel a többi kolléga pszichopata és mert volt időm kicsit kiismerni, én őt is ebbe a kategóriába tenném. Viszont ő az elbűvölő pszichopata álarcában tetszeleg és ilyen kislányos bája van.


    Amúgy csinosan öltözködik, visszafogottan, de nagyon  elegánsan és kopogós cipője van. Nem egy előnyös ez a cipő. Túl hangos. Tudod az a furcsa, hogy sok szállodában igen mély szegénységből jött emberek dolgoznak. Ezek az embertípusok, egy részük iszonyat törtető és nagyon könnyen gázol át másokon. Meg alapvetően ezeket az embereket korábban igen komoly traumák érték, ami hatására sokuk kifordult önmagából.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (73)
    2015-01-15  22:28
  25. 2015. január 16. 00:1377.

    Talán lehet benne valami, hogy megsajnálja, mert látja benne a kisfiút.


    Oké, de az ilyen kisfiúkat már nem kell félteni. Elég jó kapcsolatai vannak, jól kereshet ez a kisfiú.


    Ráadásul azt gondolom tudod, hogy egy szállodaigazgató helyetteshez és egyben legfőbb ügyintézőhöz fut be minden infó, ami ott történik azzal kapcsolatban. Úgy értem a részlegek vezetői hozzá mennek be naponta és teszik meg neki a jelentéseket és persze beszélgetnek is. De egy olyan helyen, ahol az embereket kohol vádakkal küldik el, ott érdekes beszélgetések zajlanak. Egyik ismerősöm azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy ez a nő annyira hülye lehet, hogy nem látja át mi is történik valójában és megvezetik. Meg lehet vezetni egy szállodaigazgatót. Neki azért mindent át kéne látni. Mondjuk átlátja és úgy látja át, hogy sok minden felett szemet huny.

    előzmény:
    FullMoon (72)
    2015-01-15  22:01

Címlap

top