Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mohamed lesz a Charlie Hebdo címlapján

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 13. 16:25
Hatvanezer helyett hárommillió példányban és 16 nyelven jelenik meg a lap következő száma.

Nők Lapja Café: Mohameddel a címlapján jelenik meg szerdán a Charlie Hebdo
  1. 2015. január 18. 00:47401.

    Cak annyi kulonbsggel, hogy ide bejott es meg mindig jon rengeteg csocseleknep. Epp most neztem a pacienseim nevsorat,mennyinek vegzodik a neve -szki-re.


    Az amerikait odakuldik, hogy oljel, tehat nem magatol teszi. Megis mi a munkaja egy katonanak? Olnie kell. Jobb vagy rosszabb egyik terrorista vagy orult gyilkos,en fel sem tennek ilyen kerdest. Inkabb olyat, melyik az elvetemultebb orult. Nem sajnalja az aldozatait, abszolute semi erzese nincs iranta. Nyugodtan hazamegy,megvacsorazik es alszik, ra se gondol soha.


    Legjobb a szitava loves helyben. Ugysem magyarazza el a targyalason, miert tette.  Es ha igen, akkor mi van. Legfeljebb, hogy ki kuldte, stb, de ugysem mondja meg. Bar van eszkozuk, hogy szoszatyarra tegyek, megengedett. Aztan meg etessuk is, meg szines teve, edzoterem.

    előzmény:
    Steampunk (397)
    2015-01-18  00:05
  2. 2015. január 18. 00:38400.

    Te amugy oszinten lattal mar eletedben fekete tinit? mert en tanitottam oket iskolaban,az olyan volt, csak feketek jartak oda. Tini, milyen szep kifejezes, csakhogy ezak a tinik bizony felnottmeretuek, es erosek, mint a bika. A rendornek is nekimentek, egymast meg ha nincs rendor, szettepik. Tudod, te miert sajnalod oket es kiket sajnalsz? Verben forog a szeme, korbekorbe, fujtat, mint a bika, meg csak 3. osztalyos,de mar meg tudna olni az osztalytarsat,mert az elvette a ceruzajat. Konyvet nekik? Lehetetlen. Szettepi. Ceruzajat szettordeli. Fenymasoltam lapokat. Kiadtam a hazit. Majd mikor az osztaly elvonult nagy ordibalas kozepette, szedtem ossze a padok alol a hazifeladat lapokat. Mi lesz ezekbol a gyerkekbol? Fekete tanaruk megmondta, mi lenne, mennek, ahol az apjuk is van,a bortonbe. Ez az iskola azert lett volna, hogy kiemelkedjenek.


    5 percenkent zajlottak az eletre halalra szolo bunyok az osztaly kozepen, szekeket dobalva tordelve a masikon. A rendor megmondta, mi meg ne probaljunk kozbeavatkozni.


    Amelyik itt tortent, arra jobban oda tudtam figyelni. Apuka anyuka vesz a csemetejenek igazinak latszo fegyvert. majd a tinike kimegyaz utcara,es minden arrajaro fejehez tartja a pisztolyat. az egyik arrajaro megelegelte es felhivta a rendorseget. A rendorseg kiment, felszolitotta atinit, tini, ja, nekem tini a kamaszodo ugyetlen, magaval kezevel labaval mit sem tenni tudo fiatalka, szovala tini nem engedelmeskedett a rendor felszolitasanak, mint semmi egyeb masnak sem, hat igy jart. Ezek tenyek, hogy az ember sajnalja, meg utana miket magyaraznak bele, az mar ugyis mindegy. Fegyver van nalad, a rendorseg felszolit, hogy dobd le a fegyevert es emeld fel a kezed, ha nem teszed, bizony igy jarsz. O halott. A masik annyira megszoritotta, hogy megfulladt, tehat nem lottek halomra. Arrol reszleteket nem tudok, neten olvastam. Nem itt tortent.


    Ha te lettel volna ott, es a te fejedre fogta volna ra az igazinak latszo fegyveret, mit tettel volna?


    Aztan naponta latsz ilyen hireket, vagy ez most igy osszejott,mert nekem mindegy, hogy fiatalkoru tesz masvilagra vagy nagykoru. De inkabb ne tegyen egyik sem, csak ugy mondom, ugyanugy merev hulla leszek, ha a tinitek vagy egy  felnottkoru bika lo szitava.


    Most itt ebben a varosban, ahol a "baratsagos fegyverrel" jaro tinit oltek meg, a feketek osszeszovetkeztek, hogy feher rendoroket olnek meg. Egyik kollegam mutatta a fia jelvenyet, hogy most fejezte be a rendorakademiat es kezd a legveszelyesebb helyen, es o felti a fiat. Meghogy nincsenek veszleyes helyek.oda jartam tanitani egy evig, tudom. Mondjuk, ahol tanittottam az mar kertvaros volt, de atmentem a teruleten.


    Gyere ki, nezz szet, es megtanulsz zihalni ha maskent nem kapsz levegot. Persze, csak az jojjon, aki birja, en birom.


    De igen, sajnalunk minden artatlanul szenvedot, te nem.? Csak en azt szoktam mondani,ha Amerika egyet fingik,masnap mar szagolja az egesz vilag. Hogy Magyarorszagon mi tortenik, megtudja Magyarorszag.

    előzmény:
    gazpacho (396)
    2015-01-17  23:48
  3. 2015. január 18. 00:38399.
    Öngyilkos lett a Charlie Hebdo-üggyel megbízott nyomozó

     


    Ezt valahogy nem reklámozzák.


    Az elkövetők nemhogy francia állampolgárok,de már az öreganyjuk is  ott született.

    előzmény:
    Steampunk (398)
    2015-01-18  00:21
  4. 2015. január 18. 00:21398.

    . Franciaországban várható volt ez a lépés, hisz több fenyegetés is érte már a lapot. Ha nem húzzák ki a gyufát ezekkel az ocsmány karikaturakkal, nem történt volna mind ez.  Minden ilyen merényletnek előzménye van. Csak úgy, indok nélkül nem gyilkolnak. Akár itt, akár 911 vagy a futó versenyen történt merénylet. 

    előzmény:
    Sissi52 (384)
    2015-01-17  22:45
  5. 2015. január 18. 00:05397.

    úgy tudom a Franciaországban történt gyilkossagot francia állampolgárok követték el,  akik muszlim vallasuak. Amerikában a tinik az amerikai sulikban akik lövöldöztek, amerikai állampolgárok, a norvég terrorista aki több embert megölt, norvég állampolgár. Persze nem is azt mondom hogy te old meg, én sem tudom. De semmivel nem rosszabb az a francia aki gyilkol mint az az amerikai aki Irakban gyilkol artatlanokat, lényegében az összes ilyen cselekedett politikai vagy vallási indokbol ered.

    előzmény:
    Sissi52 (394)
    2015-01-17  23:30
  6. 2015. január 17. 23:48396.

    Kétnaponta jön a hír,hogy lelőttek egy újabb fekete tinit.


    Vagy megfojtottak


    I can't breathe


    Azt mondtam,hogy x forintnak meg felelő összegért lehet kapni benzint USA-ban,nem azt,h forintért.


    Azért írtam,hogy tudja érzékelni az átlagmagyar is,hogy még így is nevetségesen olcsó


    Irakban,Afganisztánban hány és hány ártatlan gyerek veszti el a lábát,karját?


    Őket miért nem sajnáljuk,ők nem érdekesek,mert nem gazdagok a szüleik és nem járnak elitiskolába?


     

    előzmény:
    Sissi52 (391)
    2015-01-17  23:09
  7. 2015. január 17. 23:39395.

    Mindrol tudok. Te mit tudsz csinalni,hogy Mo-n ne legyen olyan szar a politika? ha ideszuletsz, szidjanak teged, amiert anyad itt hozott a vilagra? ha haboru van,meg jo vagy agyutolteleknek? Tehetsz ellene?

    előzmény:
    Steampunk (390)
    2015-01-17  23:03
  8. 2015. január 17. 23:30394.

    Vezetokkel a nepekkel egyutt.


    Terroristak allampolgarok. Amig nem tamadnak es meg nem olik oket.


    En nem fogom megoldani a vilag osszes problemajat. Ne rajtam kerjetek szamon. bar meg tudnam. Eloszor is no vagyok,masreszt nem vagyok gazdag, se penzem, se hatalmam nincs. Mit tehetek? Eszem,amit nekem foztek. Sem a regmultrol, sem jelenrol nem tehetek. Amirol tehetek, arrol tettem is. Meg teszek is.


    Igy ha USA politikajaval elegedetlenek vagytok, nem en vagyok a megfelelo szemely, akivel targyalhattok. Nem tudom megoldani.

    előzmény:
    Steampunk (392)
    2015-01-17  23:19
  9. 2015. január 17. 23:23393.

    Tudom,nem mi tehetunk arrol sem. Teged kerdeznek, ha haboru van es jon a behivo, menned kell, nem? nem tudnek igy elni, hogy allandoan ezzel foglalkozzak. Biztos ha az en fejem folott zugnanak a bombak,maskepp velekednek, de igy most szerencsere nem tudok es nem is akarok. Remelem,en mar meguszom haborut, mig en elek.


    Az osszes haboru szemetseg, ferfiak csinaljak.

    előzmény:
    Steampunk (390)
    2015-01-17  23:03
  10. 2015. január 17. 23:19392.

    És amikor azt mondod hogy a fehérek fogjanak össze, kire gondolsz? A vezetőkre vagy a népre? Kik a terroristák? Nem vezetők hanem állampolgárok. 

    előzmény:
    Sissi52 (391)
    2015-01-17  23:09
  11. 2015. január 17. 23:09391.

    Hol lovik ugy a feketeket? Odautazom azonnal, szolj es gyere velem.


    Itt nem forintert adjak a benzint,de most rohejesen olcso.


    A piszkos politikarol meg nem a nep tehet. Mit ertesz az alatt, hogy Amerika? Ja, tudom, Amerikat, csak lehet, te mashogy, mint en. A politika a politika, nem a nep. Evvan mindenutt.

    előzmény:
    gazpacho (389)
    2015-01-17  23:02
  12. 2015. január 17. 23:03390.

    Pl. Irak, Afganisztán 

    előzmény:
    Sissi52 (386)
    2015-01-17  22:55
  13. 2015. január 17. 23:02389.

    Amerika az álmok országa,úgy lövik a feketéket,mint nálunk a nyulakat.


    És még ők beszélnek emberi jogokról


    Guantanamot meg sem említem.


    És azt sem,hogy mióta Amerika "békefenntart"  Irakban több ember halt meg,mint az egész Saddam rezsim alatt.


    Amerika ott védi az emberi jogokat ,ahol olaj van,már így is piszok 120 ft körüli   áron van a venzinjük,pedig nemrég még bőven 100 alatt volt.


    És mi van a szélsőballal,ők nem veszélyesek?Dehogynem

    előzmény:
    pannacotta (376)
    2015-01-17  22:04
  14. 2015. január 17. 23:01388.

    Itt is vannak szegenyek, hajlektalanok. De mindennek oka van. Tolem kernek ma, aki egy filler meg nyelvtudas nelkul jott ide 15 16? eve. Persze, amit tudok, adok. Gazdag nem vagyok, abbol elek, amit keresek.

    előzmény:
    Steampunk (383)
    2015-01-17  22:44
  15. 2015. január 17. 22:58387.

    En sajat eletemben csak annyi fenytelent latok, hogy fizethetnenek tobbet, adhatnanak tobb szabit es lehetnenek ujra fizuemelesek. A nagy politik nincs jelen a mindennapi eletemben. Belezapulni nem akarok. Ugyis minden eljut az emberhez.  

    előzmény:
    Steampunk (383)
    2015-01-17  22:44
  16. 2015. január 17. 22:55386.

    Nem tudom masok eletet elni, nekem csak egy van. Magamrol beszelhetek.Termeszetesen sajnalom, ha valakinek nem jott be. Tudod, az eletben van egy nagyon fontos dolog. A rossz dolgokat meg kell uszni. Ahogy az olasz iskolasfiu irta a dolgoztaban, remelem, en meguszom. Milyen okos gyerek. Mi, akik ma elunk, eddig meg megusztuk. Es ez a lenyeg. Nem tudom, kikre gondolsz, kiket oltek meg. Kik oltek meg artatlanokat mostanaban. Itt USA-ban. A terrortamadas aldozataira. En lattam azt a fiut, akinek mindket laba leszakadt a bostoni bombazas soran. Nem szemelyesen,de egy eletre eleg nekem. Helyes egyetemista, sportolo fiu. O nem uszta meg, de el es nincs elkeseredve. Az amerikaiak ilyenek,en csodalom oket ezert.

    előzmény:
    Steampunk (383)
    2015-01-17  22:44
  17. 2015. január 17. 22:47385.

    Nem, donteseket nem hozok. Ha rajtam allna, kevesebb gyerek szuletne, akiket ket el lehetne latni minden joval, haboruk nem lennenek. Naivsag.

    előzmény:
    Steampunk (377)
    2015-01-17  22:06
  18. 2015. január 17. 22:45384.

    Most latom ezt a hozzaszolasodat. Hat mar irtam,az USA szigorubb ellenorzeseket tesz olyan helyeken, ahol tomeg van, az osszes kormanyhivatalokba olyan szigoru ellenorzessel lehet bemenni, mint pl a repterre. A rendorok szamat megsokszoroztak, pl mikor New Yorkban jartunk 911 utan, akkor mondtak, hogy a rendorok szamat felmeltek New Yorkban 30 ezerre. A rendori intezkedeseket megszigoritottak, van is belole baj, balhe, itt ritt pl tunderpilla az agyonlott teenager miatt. Hat aki kozteruleten embereket fegyverrel vagy annak latszo targgyal fenyeget vagy veszelyeztet, lathatoan,az szamithat ra, hogy igy jar. Rinak is most itt emiatt, de egyebkent is muszaj megszigoritani a rendori intezkedeseket. Itt egyebkent is a rendor koztiszteletben allo, tanult ember, es tisztelik is.  


    Nem hinnem, hogy az USA mentesult a terrortamado fenyegetesektol, de most valoban Europa a fo cel, ezert is felek, mert Brusszelben van, akit legjobban szeretek EU-nal. Ugye ott van az unio. Lehet celpont szerintem akar USA akar Europa, nem is tudom, mi rohognivalo van a mas bajan, mikor en megmondtam nekik, a kovetkezo celpont ti lehettek.


    Biztos, hogy nagyon fel vannak keszulve a rendorok itt, akar Europaban is, mert egybol szetlottek itt is a tamadokat, meg Parizsban is. Tehat meglelik oket. Csak sajnos azt nem lehet elore tudni, hol tamadnak legkozelebb. Megelozni nem lehet.

    előzmény:
    pannacotta (374)
    2015-01-17  22:01
  19. 2015. január 17. 22:44383.

    Én csak annyit szeretnék mondani hogy ne egyénileg nézd hanem globálisan,  ne legyél elfogult,  lehet hogy Amerika veled jót tett,  de sok más ember halálát  okozta. És ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Mert nem egy oldala van, nem csak fényes. 

    előzmény:
    Sissi52 (382)
    2015-01-17  22:29
  20. 2015. január 17. 22:29382.

    Nem,nem sarkitok, amikor a rengeteg segelyezesrol beszelek, akkor rogton meg kell emlitenem a haborukat is? Miert? Ha jot mondok, rogton huzzam le valami rosszal? Tudom mi van, nem a falvedon elek. Nem tehetunk rola. azt eszunk, amit odafent foznek nekunk a sajat penzunkon.


    Velem jot tett az USA, csak halas lehetek. Elso iskolamban itt kitanittatott ingyen, a tankonyveimet is ingyen kaptam, meg buszjegyre meg kajara is jutott. Utana is sokszor, ill mindig szinte ingyen tanultam.

    előzmény:
    Steampunk (379)
    2015-01-17  22:11
  21. 2015. január 17. 22:24381.

    Ezt megint csak nem Amerika fogja ossze, hanem itt elnek Amerikaban. Ill akik iranyitjak, innen iranyitjak. Tobbnyire.


    Tudom egyebkent, amikor is pl a kis Bor Panka enekli a szekely himnuszt, hat az gyonyoru, hogy ott minden Magyar egyutt, ugyanazt erzi. Sirni tudnek.


    Itt meg, hogy en USA-ban elek, biztos takaritok, meg ennel rondabb dolgok. Majd eszembe jut, de nem fontos. Ha meg kiderul, hogy diplomat szereztem itt, pedig mikor idejottem, meg se tudtam mukkanni, akkor meg hazudok. Minek? Itt tudjak, hogy en vagyok az egyik amerikai csoda, es ez eleg. Ja, hogy dicsekszem, nem igy mondjak, fenyezem magamat, pedig csupan teny. Itt buszkek ram, a magyaroknak nem muszaj, de gyalazni sem. Ja,meg irigy vagyok, de mire? eletemben nem voltam irigy. Ami a mase,az nem az enyem, en addig nyujtozkodom.

    előzmény:
    pannacotta (376)
    2015-01-17  22:04
  22. 2015. január 17. 22:13380.

    Nekem sincs, velem csupan jot tett.  Engem az USA, a kormany felkarolt, kitanittatott, az emberek segitettek ujrakezdenem.


    Volt itt egy muszlim no, itt ugralt egy este vagy 5 gyerekkel, hogy honnan csoppent ide, valami homalylott,az ura verte ki az utcara, de a kormanyhivatalban,ahol voltam, mondta az ugyintezom, hogy rohannia kell este 5 ora volt, es meg ma este meg kell oldania a no elhelyezeset, ennivalo meg minden a gyerekeknek.

    előzmény:
    pannacotta (372)
    2015-01-17  21:56
  23. 2015. január 17. 22:11379.

     kisse sarkitasz,  azért ne emeljük már Amerikát a "nagy segítő,  mindenkinek csak jót akar" emelvenyre,  sok, nagyon sok vér tapad a jelképes kezéhez. Ezt is lásd ne csak a szépet. 

    előzmény:
    Sissi52 (363)
    2015-01-17  21:39
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 17. 22:08378.

    Szerintem nincs olyan, hogy NLC népe. Itt különböző országból, de országon belül is különböző régiókból fórumoznak. Még két embert sem lehetne mondani, akik azonosak, vagy egységnek tekinthetők, hát még ha ennél sokkal több emberről van szó. Megannyi kor, élethelyzet, műveltségi szint, egységnek tekinteni ezeket az embereket nem nagyon érdemes, mert tévútra visz. Ha valamiféle állam az államban közösségnek gondolod őket, az is téves, mert itt semmiféle közös múlt, jelen vagy jövő nincs, semmilyen értelemben.

    előzmény:
    Sissi52 (375)
    2015-01-17  22:01
  25. 2015. január 17. 22:06377.

    Mivel nem vagy benne az amerikai kormányban és nem hozol döntéseket, csak egy állampolgár vagy a többi millióval együtt, nincsen igazán beleszolasod a politikába. 

    előzmény:
    Sissi52 (362)
    2015-01-17  21:31

Címlap

top