Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mohamed lesz a Charlie Hebdo címlapján

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 13. 16:25
Hatvanezer helyett hárommillió példányban és 16 nyelven jelenik meg a lap következő száma.

Nők Lapja Café: Mohameddel a címlapján jelenik meg szerdán a Charlie Hebdo
  1. 2015. január 18. 22:44476.

    akkor  ahihetetlenül olreáns franciák menjenek el azokra a munkahelyekre,ahol az arabok dolgoznak és dolgozzanak helyettük


    ja és szüljenek is,mert azt sem hajlandóak.

    előzmény:
    saschamora (462)
    2015-01-18  20:33
  2. 2015. január 18. 22:21475.

    Megmondom őszintén én nem ismerem őket közvetlen közelről, mert itthon nincs olyan nagy közösségük. De hiszem, hogy vannak teljesen normális muszlimok is, Törökországban mikor voltam ott sem volt semmi gondom velük. Viszont azt is tudom, hogy a kereszténység és az iszlám már régóta "verseng" egymással. Hülye dolog, mert alapvetően ugyanabban az egy Istenben hisz mind két vallás. Mondhatnánk azt is, hogy a két vallás unokatestvére egymásnak 😊

    előzmény:
    Sissi52 (474)
    2015-01-18  21:58
  3. 2015. január 18. 21:58474.

    Nem eggyel volt, volt tobbel is. Egyet emlitettem.  Vegsosoron, ha nincs fontos munkajuk es attol lehet rohangalni, mint  a hasmeneses, nem a en dolgom. A problema alapvetoen nem is ez. Hat aszongyak van jo muzulman is. Biztos, csak en nem lattam. Sokat lattam,de egy se volt az. Felolem, ha engem beken hagy.

    előzmény:
    Steampunk (472)
    2015-01-18  21:44
  4. 2015. január 18. 21:50473.

    Sosem allitottam, hogy tokeletes lennek,na, jo, csupan viccbol, hogy en vagyok, az egy kivetel, de sosem itt a forumon.


    Hat meg te, te aztan jol a sor vegen alltal.


    Mellesleg kifogytal az eszervbol, eddig tartott, atmentel szemelyeskedesbe, most ujra befejezted velem a kovetkezo sosemszolszhozzam hozzamszolasig. Meg humorod is van. ???

  5. 2015. január 18. 21:44472.

    Neked volt egy rossz tapasztalatod muszlim vallasuval, de ez ugye nem jelenti azt, hogy minden muszlim valassu ilyen. Gondolom aki hithű muszlim és fontos neki a napi 6 ima, az valahogy megoldja. Én pl.  Dohányzom naponta 5-ször biztos lemegyek 10 percre, hát ez van,  a munkáltató nem tiltja. Mondjuk így is tele vagyok tuloraval, szóval bele fér 😊


     

    előzmény:
    Sissi52 (463)
    2015-01-18  20:40
  6. 2015. január 18. 21:34471.

    Nekem nem KELL semmit tenni sem ala sem fole sem melle tenni egy imadkozo muzulmannak. Neked kell.

    előzmény:
    Nikita 666 (467)
    2015-01-18  20:59
  7. 2015. január 18. 21:31470.

    Nem azert fog hozzaszolni,mert te megengeded, vagy nem engeded meg.

  8. 2015. január 18. 21:28469.

    Ahogy latom, sejtettem egyebkent, ha te valamit "osztan" megmondasz, az persze, hogy nem ugy van. Ilyen vagy, tudom, ismerlek. Az en vallasom egyik papja az ilyen emberre azt mondta, hogy nem szotarto, hanem sotarto.


    Annyira nem erdekelt a muzulman vallas, amikor kozottuk dolgoztam, kerdeztem a muzulmanokat a vallas lenyegerol, de egy se tudott mit mondani. Most majd utana nezek kicsit, hogy mi a franc ez, de kulonosebben nem erdekel. Tudod, ki terit egy muzulman ele kendot vagy barmit a foldre. Almodik, ha azt hiszi, hogy en szolgaja vagyok neki, raadasul a sajat szertaramban. Anyja pi..ja.En is vagyok olyan ember, mint o, szolgalja ot a mondtam mar ki.


    Elentem mellette, hozza se szoltam, de elore megmondtak mas muzulmanok, ha be merek menni a szertaramba, amit o kerdezes nelkul bevett, ertsd elfoglalt, az en megkerdezesem nelkul, bosszut fog allni. Ja,mert az o rokona volt az adosikkaszto tolvaj tulaj. Az allamtol lopott egymilliardot.


    A megallapodas lehet a munkaadoval,ja csak tobb tiz szazezer muzulman 5-szor leszalad imadkozni munkakozben, kozben valakinek dolgoznia is kell.


    Ha masnak is van Istene, akkor viselkedjenek ugy, hogy masokat is tiszteletben tartanak es pont, plane ha ok mentek masok oszagaba. Meg masok szertaraba.


    Nincs kerdesem hozad, ha erdekel engem a muzulman vallas, utana nezek, es csupan olyan mertekben, amennyire en akarom, mert bovebben erdekli a fraszt,de nem engem.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (467)
    2015-01-18  20:59
  9. 2015. január 18. 21:21468.

    sokan kérdik,hogy ki kérte az islamokat,hogy ide jöjjenek?


     a fehér ember is odatolakodott,de mennyi,de mennyi helyre,ahova nem kérték


    ki kérte,hogy bombázzák cafattá Líbiát?

  10. 2015. január 18. 20:59467.

    Kérdések tömkelege. Megígértem magamnak hogy nem szólok hozzád, de most kivételt teszek.


    Egy imát lehet későbbre is halasztani.


    Ha valaki előtted imádkozik, attól még el lehet menni mellette, akár elé is lehet kerülni, de ilyen esetben a földre az imádkozó elé kell tenni valamit.


    Az imát bizonyára megbeszélik a munkaadóval. Az a megállapodás pedig ami a munkaadó és a beosztott között létrejön, nem a többi dolgozó dolga.


    Nem csak neki van Istene, hanem az összes többi vallásos embernek is ugyanaz az Istenük, Isten csak egy van. Csak a hitük megélése más.


     

    előzmény:
    Sissi52 (463)
    2015-01-18  20:40
  11. 2015. január 18. 20:56466.

    Persze, modernkori nepvandorlas. Minenki mehet, amerre akar. Jopofak, akik mennek valahova az illeto orszag alakalmazkodjon hozzajuk. Pl itt a hispanik nepek nem tanulnak meg angolul, akkor na hogy dolgozik? hat Amerika tanulja a spanyolt, mert szot kell erteni veluk. Igen,nagy teher az allamnak, mert ok faljak fela segelyek nagy reszet, ami itt kajajegy, orvosi ellatas, ruha, iskolaztatas  meg keszpenz. Minel tobb gyereket csinalnak,mert csinalnak, annal tobbe kerul az allamnak.


    Mikor en befejeztem a foiskolat es utana 4 honapig kellett dolgoznom ingyen heti 40 oraban, ez volt a gyakorlat, szombat vasarnap dolgoztam penzert, es mentem kerni az allamtol segelyt, azt mondtak az ugyintezok, hogy ok meg ilyet nem lattak. (Barataim mondtak, hogy kerjek.) Elmentek megkerdezni a supervisort, aki engedelyezte par honapra. Ugyanakkor tele volt a kormanyiroda varoja latino asszonyokkal, akiknek volt 5-6 gyerekuk, es kihallottam, hogy mifele segelyeket kapnak, igen, keszpenzt is, az asszonyok nem dolgoztak, gyartottak a gyerkocoket. Kell  a nem dolgozo ingyenelobol minel tobb. Legalabb ha nem tanul, dolgozna, de nem. Es az allam a gyerkeket nem hagyja segely nelkul. Evvan. Ok nem dolgoznak, nem alkalmazkodnak, de legalabb nem robbasztgatnak. Muveltseg, iskolazottsag zero. Talan a gyerekeik majd.


     

    előzmény:
    hus (457)
    2015-01-18  19:13
  12. 2015. január 18. 20:51465.

    Szia, már vártalak. Habár nem itt ebben a topicban, de tulajdonképpen mindegy.


    Teljesen mindegy mit mondok, ezek félnek tőlem!


     


    Éljenek állampolgári jogaikkal, csak nyugodtan. A diliflepnit viszont sajnos senki nem fogja kérni tőlük.


    Miért ne akarnának marni a nyugattól? Ahol széthúzás van, ott mindig lehet kaszálni. Másrészről, mielőtt valami történne, a figyelmeztetés mindig előbb megy. És akik szólásszabadságos állampolgárként úgy válik hogy majd a káricálásaik által meg lesznek védve bárki által is, azok jó nagyot koppannak. Az összes ilyen figyelmeztetést komolyan kell venni, kivédeni nem lehet. Én speciel azért jöttem haza, mert gond volt. Pár hónap múlva, de megtörtént.

    előzmény:
    saschamora (461)
    2015-01-18  20:30
  13. 2015. január 18. 20:40464.

    sok

    előzmény:
    saschamora (462)
    2015-01-18  20:33
  14. 2015. január 18. 20:40463.

    Az allamnak nem kellene hagyni, hogy ilyen modon lepjenek fel egyesek. A torvenyeket kellene minden francia allampolgarra egyenranguan alkalmazni. Kerdeztek itt tolem, hogy ha a muzulmanok naponta 5 alkalommal levolnulnak imadkozni a foterre, ami egyesek munkahelyetol talan eleg messze van, akkor nem dolgoznak, vagy hogy? Leall a gep, vagy mi? A nem muzulmanok dolgoznak helyettuk? Aki ugyeletben van, allah Akbar felkialtassal ott hagyja az orhelyet vagy korhazi beteget?


    Az en kolleganom, a bekes muszlim megkerdezesem nelkul bevonult a szertaramba, es bosszut allt, amiert be mertem menni a sajat szertaramba a felszerelesemert. Bekes? Eroszakos!!! Hetkoznapi, mezei vallasos no.


    Csak o, csak o, mert neki istene van.

    előzmény:
    gazpacho (458)
    2015-01-18  19:36
  15. 2015. január 18. 20:33462.

    a hihetetlenul tolerans franciak mar ez az eset elott is elkivantak a sok kokorszaki tudjukkiket' a halal farkara. hat meg most!

    előzmény:
    gazpacho (458)
    2015-01-18  19:36
  16. 2015. január 18. 20:30461.

    oszt' miert? mert azt mondod? :-D


    a szolasszabadsag pont azt jelenti, hogy hulyenek lenni allampolgari jog, es ennek ertelmeben lehet irni, rajzolgatni, a fej letepese nelkul.
    termeszetesen ez egy civilizacios vivmany, es kuszob. primitiv, civilizalatlan vadbarmok szamara erthetetlen, bar jobban mondva inkabb haszontalan, ugyanis semmit sem kaszalnak belole. csak kapni, marni szeretnek a romlott nyugattol, es erkolcstelen polgaraitol.

    előzmény:
    Nikita 666 (459)
    2015-01-18  19:55
  17. 2015. január 18. 20:26460.

    Jol tetted, hogy jottel. Barki johet, akinek mondandoja van es jonni akar.


    Ez a topic eddig normalis es tisztesseges hangnemben zaljott.


    Ezutan is igy lesz.


    Ez forum, chat es szolasszabadsag van, ha tetszik valakinek, ha nem.

    előzmény:
    brekica (452)
    2015-01-18  17:48
  18. 2015. január 18. 19:55459.

    Többen emlegették itt a szólásszabadságot.


    Nos, egy okos ember a szólásszabadság leple alatt nem fog hülyeségeket beszélni, írni és rajzolni. Nem azért mert nem meri megtenni, hanem több annál hogy megtegye.

    előzmény:
    gazpacho (458)
    2015-01-18  19:36
  19. 2015. január 18. 19:36458.

    Francaiországban a többség szerint korlátozni kell szólásszabadságot és abba kel hagyni  a Mohamed-karikatúrákat

  20. hus
    hus
    2015. január 18. 19:13457.

    Legalabb nekunk magyaroknak kellene tudni, hogy a tortenelem mikepp rendezte amit rendezett. Amikor a torokok nem jutottak el haboruval Europaba,  eppen a magyarok miatt, akkor a tortenelem szabad utat engedett a bevandorlasra kenyszerult torok nepnek  (meg mas nepeknek is) egy par szaz evvel kesobb.  Tehat hivatalosan lehetoseget adott a harc nelkuli  bevandorlasra a gazdasagi bevandorloknak.


    Ha  visszaelnek azzal, hogy oseik akaratat figyelembe vettek, engedtek  a bevandorlast , ha az islam  vallas mindent elkovet, hogy a keresztenyeken bosszut alljon, akkor azt nem szabad megengedni.


    Szabad az ut  szinte mindenkinek, aki akar es a lehetosege megadja a nepvandorlast, johet, mehet a vilagban.


    Csak tudomasul kell venni az elo nep szokasait is. Nem csak a neki tanitott es sajat maga altasl felvett szokasokat az eletbol.


    USA is ezert engedne meg a  delieknek, hogy akik mar  ott vannak, az esetleg maradhassanak  hivatalosan is. Nem konnyu ez az allamnak, az embereknek es orszagnak negy teher.


    előzmény:
    Sissi52 (447)
    2015-01-18  17:04
  21. 2015. január 18. 18:59456.

    Hat vagy a Jehova. Odajon hozam, hogy o engem most megterit. Jol van mondom, mondjad,mert pontosan akarom tudni, hogy mit nek kerek beloled. Aztan a kezemebe nyomja a fuzetecskejet, es amikor odaerek, hogy ha nem hiszed, amit en mondok neked, hogy hinned kell, akkor a tuzes pokolban fogsz elegni. Na, mondom, itt alljunk meg egy szora. Meg a kovetkezo oldalon, hogy a jehova mennyorszagban boldog lesz mindenki, oreg es fiatal. Na, mondom, en mar idosebb vagyok, de boldog csak fiatalon tudnek lenni, nem tetszik nekem, hogy a boldog orszagodban is oreg legyek. Aztan meg, ha Jehovatanu? lennek, azontul mar nem volna szabad mondanom, hogy Isten, hanem Jehova. Szoval felsohajtanek, hogy o, jehovam. Nem birnak beszippantani, egyik vallas sem, mert annyi sebbol verzik. Isten neveben, ja. Szikraval nem jobbak, mint mas, sot, nekik isten mindent megbocsajt. De ha valaki ezt hiszi, akkor legyen boldog, es menjen Isten, o, bocs jehova neveben. Csak ne probalja meg ram tuszkolni. Csak a jehova legalabb nem "robbasztgat", valoban bekes vallas. Az iszlam nem bekes, mert ha egy resze bekes, a masik meg nem, akkor ugy egyaltalan nem bekes a Tudom egyebkent, a bekes vallas leple alatt mi megy. Mar irtam a szemelyes tapasztalatomat. Ahhoz, hogy valakinek mas a vallasa, vagy egyaltalan nem hisz semmifele istenben, nagyon alapos agymosas szukseges. Engem ha kinavallatassal probalnanak meg ravenni, hogy hiszek allahban, akkor lehet azt mondanam,de sokat erne vele, mert ugysem hinnek. Ki kellene vagnia agyam nagy reszet, hogy eszetlen zombie legyek. Lodorognek meg szedelegnek ott egy fekete lepelben, sokat erne velem. Olyan vallas, mint a hatramenes.


    Hat mikor azt lattam, hogy a muszlimok ellepik Parizs foteret, mozdulni sem lehet toluk, es akik azokban az utcakban laknak, haza sem lehet menni toluk, mindenhol egymast ero seggek vannak az utcakon. Elni es elni hagyni, kerik, akkor ok is azt tegyek. Kemeny szabalyok kellenek, es azokat kemenyen betartani, betartatni!


    USA-ban igazi fegyvernek latszo fegyevert fog egy szemely az arrajarok fejehez, valaki megelegeli, beszol a rendorsegnek, a szemely nem engedelmeskedik a rendor felhivasanak, nem dobja le a fegyvert es nem emeli fel a kezet, hat igy jart. Ilyen vilagban elunk. Mert ha valodi fegyver lett volna? Nem az volt, kitor a patalia, de ha az lett volna?


    Persze, hogy nem a terroristaknak kuldik a csomagot, nem hittem, hogy van,aki annyira naiv, hogy igy fogja fel.

    előzmény:
    hus (454)
    2015-01-18  18:17
  22. 2015. január 18. 18:32455.

    Csokolom, ha valamirol vitazni akarok, akkor ismrnem kell a masikfel szempontjat is, amivel szembe akarok szallni. Dehogynem kell ismerni az eszjarasukat, csak igy lehet egy lepessel megelozni oket. Amit gyebet irsz, azt mar tobben is leirtak, de az csupan tundermese, hogy aszondod, mit kell vagy mit kellene, de egyelore ezen a szinten ragadtunk. Hogy ne az legyen, arra kellene konkret lepeseket tenni, ami meg ma nincs. Hogy aztan valaha lesz-e, azok fogjak azt is iranyitani, akiknek a penz es hatalom a kezukben van, hogy mi az o erdekuk. En ameddig szet tudok nezni idoben es terben, elore es hatra, az ember mindig is irtotta egymast, es igy van ez ma is. hogy mit kellene tenni, szep gondolat. Menjunk, tegyunk.

    előzmény:
    brekica (452)
    2015-01-18  17:48
  23. hus
    hus
    2015. január 18. 18:17454.


    "Nem kell megtanulni a terroristák fejével gondolkodni, hanem meg kell szüntetni a terrorizmust. "   -irod.


    De hogy fogod elkezdeni? (ez csak peldakent irom)


    Ha igy lenne, akkor a bortonokben sem tanulmanyoznak soha azt, hogy a bunozo a legkegyetlenebb buncselekmenyet miert kovette el. Eppen a gondolkodasmodjukat kell tudni azoknak is. Mivel ezeket a fanatikusokat nem iteltek el, mert nem is tudjak oket torveny ele ellitani, azert ugye nem baj, ha tudjak, hogy gondolataik mikent szottek? Ha egy lepessel elorebb vagy gondolatban, mint a terrorista, akkor van eselyed ellene tenni valamit.  De ha rabeszeled meg aljassagra, akkor hozzajarulsz te is a kegyetlenseghez. (szinten altalanos pelda)


    Raadaasul az islam fanatikusok minden vallast el akarnak torolni, csak a sajatjukat akarjak megtartani itt a Foldon.


    " Nem kell fegyverrel, segélycsomagokkal segíteni egy körbezárt városban rekedt terroristákat, mert"


    Itt alljunk meg egy kicsit. Nem a terroristakat segitik, hanem  az embereket, akiket elszigeteltek a terroristak a kulvilagtol.  Ezektol az embertol ok veszik el az elelmiszert es faljak fel, meg feketen kereskednek vele, mert megtehetik.

    előzmény:
    brekica (452)
    2015-01-18  17:48
  24. hus
    hus
    2015. január 18. 17:59453.

    A vallasok gunyolasara meg egy kis okuk sem volt? 


    Dehogynem!


    Minden vallas gunyolja a masik vallast.


    Az meg nem jelenti azt, hogy  vegkepp el is akarja torolni azt.


    A vallas mit csinal, amikor nem jot? Mert nagyon sokszor a jo ugy erdekeben cselekszik. 


    Gazpacho emlitette Afrikat, hat ott eppen vallashaboru van az egesz kontinensen. Az allam, a vallas, a fanatizmus harcol egymassal. A nagyhatalmak pedig harcolnak Afrikaert egymassal. A talon alatt. Az a rengeteg szerencsetlen sorsu ember mikor fog megszabadulni a gonoszkodoktol, nem lehet tudni. Az ENSZ fegyvere a szabalyzatuk lenne.  Keves, vedhetetlen a tomegirtokkal szemben. Raadasul azokkal szemben, akiknek nincs is torvenyes orszaguk. Azok ellen milyen torvenyt lehete alkalmazni? 


    Tanitani kellene ott, ahol szukseg van ra, az analfabetizmust eltorolni, felszamolni azt mondjak. Igen, ha nem eppen az ellen harcolnanak, hogy az meg ne tortenjen.


    "Én úgy vélem van egy bizonyos pont amit már nem engedelyeznék, ahogy horogkeresztet sem lehet engedélyezni, úgy én a vallások kigunyolasat sem engedelyeznem."


    Azert a gunyban is van annyi ero, hogy okulni is lehet belole annak, aki azt akarja.


    " kigunyolasat sem engedelyeznem." - irtad. 

    előzmény:
    Steampunk (449)
    2015-01-18  17:18
  25. 2015. január 18. 17:48452.

    Nem tudom gazpacho mit miért ír neked, és mit fog válaszolni, én csak a saját véleményemet írom le.


    Nem kell megtanulni a terroristák fejével gondolkodni, hanem meg kell szüntetni a terrorizmust. Nem kell kiképezni és pénzelni gennyládákat szuverén, törvényes államok megbuktatására, nem kell vallási ellentéteket szítani, és nem fegyverkezésből kell élni pld...Nem kellene hosszú háborúról álmodozni gazdasági haszonra számítva, hanem ténylegesen cselekedni kellene, és nem csak akkor és ott kell terrorizmusról sikítozni, ahol a saját  érdekek sértve vannak. Nem kell fegyverrel, segélycsomagokkal segíteni egy körbezárt városban rekedt terroristákat, mert ahogy nincs kicsit szűzlány, úgy nincs mérsékelt terrorista sem!


    És nem kell demokráciáról, szólásszabadságról sem hadoválni olyan államoknak, ahol a Charlie Hebdo meg sem jelenhetne.

    előzmény:
    Sissi52 (448)
    2015-01-18  17:15

Címlap

top