Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csak az okostelefon nem ciki?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 16. 11:40
A lányom tízéves koráig abban a hitben éltem, hogy sikerült úgy nevelnem, soha ne a szerint ítéljen meg másokat, hogy mennyi pénzük van, és hogy sose akarjon rivalizálni külsőségekkel az osztályban. Ma már úgy látom, hogy az utóbbi piszok nehéz kérdés. 

Nők Lapja Café: ,,Anya, tök ciki ez a telefon, mikor kaphatok már egy újat?"
  1. 2015. január 16. 17:2826.

    A gyerekeim iskolájában alsóban tilos a mobil használata. Ott lehet, de csak a tanórák végeztével lehet megnézni, csak azért, mert sokan járnak sportolni, külön órákra és jó, ha a szülő-gyerek váratlan helyzetben elérhető. Ha valaki hamarabb előveszi - ok nélkül - akkor elveszi a tanító és csak a szülő veheti át.


    Felsőben ha cseng órán, akkor szaktanári és elveszik a telefont, amit az igazgatónál vehet át a szülő.


    Benne van a házirendben, mindenki tudomásul veszi. 


    El sem tudom képzelni, milyen légkör lehet egy olyan iskolában, ahol a tanárt/diáktársat alázzák és ezt felveszik telefonnal, majd perceken belül ott a YouTube-on.


    Nincs a mobilokkal semmi baj. Használati tárgyak.  Egyszerűen a helyén kell kezelni a dolgokat, akkor is ha drága cuccról van szó. Aki ezt megérti, sosem fog hencegni semmi drága dologgal. 

  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 16:5525.

    Mért baj az, ha valakit érdekelnek a technikai újdonságok? Nincs ezzel semmi baj, ha a saját pénzén veszi.


    Egyébként meg az előfizetésed mellé ingyen "utánad dobott" telefont hülyeség lenne visszautasítani. Tudod: "Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el" :) Adják egy ezresért, eladom a apróhirdetési oldalon 21-ért, 20 ezer tiszta haszon :))

    előzmény:
    ezanick* (24)
    2015-01-16  16:39
  3. 2015. január 16. 16:3924.

    Bizony, milyen jo is 400%-ra,...


    Nekem randult az arcom joparszor, pl ha valakinek van egy mukodo 1 eves okos mobilja, akkor az miert nem jo mar? Csak mert kijott a kovetkezo modell? S azt mondjak ugye, hogy hozzad vagjak fillerekert. Jah x ezer elofizetes meg meg x a torlesztes 2 evig...( nem tudom a pontos szamokat)  . Tenyleg fillerek. Fokepp gyereknek. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (23)
    2015-01-16  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 16:1723.

    Emlékszem arra a Provident-reklámra, hogy elromlott a mikró, jaj, mi lesz, ha mire apa (anya?) hazaér, nem lesz mikró? Vegyünk fel Provident-hitelt a mikróra, és jaj, apa milyen boldog lesz, hogy este hazajön, és van új mikró - vagy valami ilyesmi.


    Akkor csak fogtam a fejem, hogy ilyen nincs. És tuti volt olyan tévénéző, aki a reklám után azt mondta, hogy milyen igaza van, a Provident jó dolog. Ebből a szemszögből a mobilra hitelt felvenni gondolatra nekem már arcizmom sem rándul.

    előzmény:
    ezanick* (17)
    2015-01-16  15:54
  5. 2015. január 16. 16:1722.

    En nagyon hasznosnak talalom az okos telefont. Szeretem. Gyerekeimnek is az van. Igaz nem 10-11 eves korban kaptak ( akkor meg nem is volt:) ). Szeretem, hogy barmikor barmit meg tudok nezni. Ra tudom tolteni a belepojegyet, repulojegyet egyre tobb helyen elfogadjak igy. Nem kell papirozni. De hogy egy gyereknek hany eves koraban nyomnam a kezebe ez egyeni. Abszolut a helyzettol fugg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (19)
    2015-01-16  16:01
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 16. 16:1321.

    Így van. Egy használt 'okoska' is megteszi egy 10-12 évesnek. (mondjuk én karácsonyra vettem férjnek egy Samsung telefont, újat, fejhallgatóval, céges előfizetés keretében, 5000 ft-ért.csak készülék, nem kellett plusz előfizetést sem venni)

    előzmény:
    ezanick* (17)
    2015-01-16  15:54
  7. 2015. január 16. 16:0520.
    Nem tartom helyesnek a gyerekek szeretetének ilyenképpen történő "megvásárlását". Azzal sem értek egyet, hogy az iskolában villogjanak a mobiljaikkal! Ezzel csupán egy hibás értékrendet tanulnak, ami a felnőttek körében is sajnos elterjedt. Csak az számít, akinek nagyobb értékű tulajdona van. Így sose értik meg, hogy mennyit kell dolgozni valamiért és nem is becsülik meg ezeket a "fogyócikkeket". Nem tagadom, hogy jó, ha bizonyos esetekre van mobilja a gyereknek, de arra, hogy haza tudjon szólni elég egy alapkészülék. A barátokkal, haverokkal a suliban és utána is tud beszélni, böngészni és játszani otthon is lehet.
    Ez nem maradiság kérdése és áraikat tekintve nem is annyira pénz kérdése. Jelenleg azt látom, hogy a gyerekek mindent megkapnak, hogy menők lehessenek: mobil, laptop, tablet, stb. Természetesen a lehetőségekhez képest és azon felül is a legdrágábbat. Szerintem, amikor majd 16 éves és vállal diákszövetkezeten keresztül munkát, tehát maga is tesz bele valamit és nem csupán elvárása és követelése van, akkor természetes, hogy besegítsen a szülő. A gyerekek többsége jelenleg szinte képtelen normális (kinek mit jelent ez a fogalom) elfoglaltságot találni magának. Nem hiszem, hogy a mobil, vagy a számítógép/laptop/tablet folyamatos nyomkodása, többnyire öldökölős játékok sokat lendítenének a személyiségfejlődésükön.
    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a hozzászólásom.
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 16:0119.

    Jó, a hülyékkel nem lehet mit tenni. De ez nem okostelefon-függő, csak most az NLC az okostelefont vette elő mint mumust. Mert mumus az mindig kell :)

    előzmény:
    ezanick* (17)
    2015-01-16  15:54
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 16. 15:5918.

    Az új telefont vagy az Iphone-t teljes mértékben hülyeségnek tartom egy gyerek kezébe adni. Kapja meg anyu vagy apu régi telefonját, oké. És természetesen itt nem azt pártolom, hogy a kölkök a suliban a telefonjaikkal villogjanak, de bazira megváltozott a világ, sajnos szar iránybaés a legtöbb gyerek azt látja (sajnos ez magyar mentalitás) hogy "csak akkor vagy ember ha kirakod a fuxod".


    Valamilyen szintem 20 éve is megvolt már ez, csak akkor a GameBoy volt nagy szám.

    előzmény:
    cabron (11)
    2015-01-16  14:50
  10. 2015. január 16. 15:5417.

    Persze, fontossagi sorrend. Szerintem is. En is hasznaltat vettem annak idejen a gyereknek, elso telefonnak. Nem volt tole baja. De az ujak ara tenyleg nem keves sok embernek. S sokszor en is azon csodalkozom, hogy valakinek hogy lehet ennyire fontos, hogy elso helyen van az okos telo. Havi elofizetesi dij plusz havi torlesztes, de evente uj telefon van, kozben masra esetleg nem jut. Ismerek olyan csaladot, ahol minden csaladtagnak folyamatosan a legujabb van...


    Na nem vagyunk egyformak, de hogy hitelt sose vallanek be egy okos telora az nagyon valoszinu. Vagy meg tudom venni vagy nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (16)
    2015-01-16  15:51
  11. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 15:5116.

    Az azért úgy nem működik, hogy mindent akarok, csak épp sokat fizetni érte nem... Azért érdemes a realitások talaján maradni. Valamit valamiért. El kell dönteni, mi a fontosabb.

    előzmény:
    ezanick* (15)
    2015-01-16  15:37
  12. 2015. január 16. 15:3715.

    Persze, van olcsobban, mint az uj, csak sokszor az sem olcso sok embernek. Es sokan csak ujat szeretnenek muszaki cikkbol, marcsak a garancia miatt is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (14)
    2015-01-16  15:33
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 15:3314.

    Persze. Éreztem én is, hogy ez a hozzászólásom gyenge pontja :))


    Na szóval csak azt akartam mondani, nem csak horribilis áron lehet mobilhoz jutni. Pl. simán lehet a gyereknek használt mobilt venni, legtöbbször semmi baja, csak megunta a korábbi gazdája.

    előzmény:
    ezanick* (12)
    2015-01-16  15:05
  14. 2015. január 16. 15:1413.
    Én a tanárok helyében megtiltanám, azt is, hogy a gyerekek a kurta szünetekben bekapcsolják a telefont. Csináljanak helyette valami értelmeset: beszélgessenek, futkározzanak az udvaron stb.
  15. 2015. január 16. 15:0512.

    Elofizetes melle... Na ez lenyeges mondat. De ki az aki egy 10-11 eves gyereknek elofizeteses telefont vesz?


    tudom, h a kartyat ki lehet cserelni benne, de akkor egy felesleges elofizetes van, vagy az elofizeteses kartya bekerul egy regebbi telefonba... Szoval azt akarom mondani, hogy egy gyereknel az ember altalaban feltoltokartyas telefonban gondolkodik leginkabb ( szerintem, legalabbis az enyemnek az van)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (8)
    2015-01-16  14:07
  16. 2015. január 16. 14:5011.

    Mindenki azirányba fejlődik, amit fontosnak tart, amire szüksége van, amit hatékonynak tart az életviteléhez. Miért kell MINDENBŐL a legjobbat, a legmodernebbet, legújabbat? Azért, mert csak? Hm?


    Ne mondd már, hogy 10-11 éves gyerekek körében az a normalitás, hogy ciki, ha nincs BÁRMIBŐL is a legújabb darab nála, rajta, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2015-01-16  13:55
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 14:4010.

    Egy BlackBerry vagy iPhone esetleg lehet státuszszimbólum, de 2015-ben egy sima okostelefon nem az. Egy technikai eszköz, ami segíti az életed. Nem jelentősebb normál esetben, mint egy számítógép vagy egy hűtőszekrény. Ár-érték arányban igazodjon az ember igényeihez, akkor jó. Lehet nélküle élni, az igaz, de a másik véglet már nem. Semmiképpen nem státuszszimbólum, az kb. 10-15 éve volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (9)
    2015-01-16  14:31
  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 16. 14:319.

    Kinek mi ciki, egyén kérdése.Nekem a faláb sem az, csak  battyogni tudjon az aki erre rászorul.


    A telefonokra visszatérve csak az lehet ciki és iszonyú kellemetlen ha nem működik.


    Igen,haladni kell a korral.Na, de akkor is ha ki sem tudnád használni?! Hát persze,  csak vásárolj és vásárolj és vásárolj.


    Jó, ha neked ez a státuszszimbólum annyira fontos vedd meg.Csak maradjon pénzed zabára is.Mert a segélyért sorbanálloknál gyakran látok "okos".okat.


    Nem adnék egy fillért sem azoknak akiknek  a teló fontosabb mint a bendője, meg a tető.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  11:40
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 16. 14:078.

    Csődbe? Ezt sosem értettem. Egy mobiltelefon, még egy "okos" is, ma már egyáltalán nem luxustermék, az árát tekintve sem. Az én jelenleg SE telefonomat, ami egy erős középkategóriás telefon, talán annál kicsit jobb is, 990 (!) forintért adták az előfizetésem mellé. A férjem, aki ezer éve ugyanannál a szolgáltatónál van, minden hűségidő hosszabbítása után grátisz kap egy telefont potom pénzért. Most először gondolta úgy, hogy oké, akkor most egy kifejezetten jó telefont választ. És ezért fizetett 3, azaz háromezer forintot. És alap-előfizetése van, semmi luxus.


    Néha az az érzésem, hogy olyan emberek szapulják a mobilt, akik minimális tények birtokában sincsenek...

    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (4)
    2015-01-16  12:37
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 16. 13:557.

    Szerintem meg épp az a szánalmas hülye, aki akkor érzi magát embernek ha beszól a "technikának". 


    Kedves hozzászólók!! Attól, hogy ti maradtok a 90-es évek szintjén, bocsássatok meg, hogy más fejlődik.


    És nem sikk analógnak lenni, nagyon nem. -felnőtt emberként-

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  11:40
  21. 2015. január 16. 13:426.

    Jaj, én akkor már törlöm is regemet, mert egy vállalhatatlan őskövület vagyok.


    Egy 10 éves " buta" telót használok, és eszem helyébe nincs lecserélni, okosra meg aztán pláne.


    Skandallum!!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  11:40
  22. 2015. január 16. 13:175.

    Kicsit zavarban vagyok. Azoknak mi ciki, akiknek meg ennivalora sem telik.? Most szegenyek vagy nem szegenyek a magyarok?


    Szoval akiket leneznek,mert nincs meg a legujabb fazon szerinti mukutyujuk, azok mik? Azok nem emberek? Jol megmondta Einstein, amikor a technika legyozi az embert, akkor jon el az idiotizmus.


    Akkor majd nem tudja, mennyi ketszer ketto, ha nem lesz aram? En szereztem egy okostelefont, de rohejesen olcso havidijjal, $20, mas ha olcson hasznalja, az kb $50 neki, egyebkent meg mukutyunkent $100. Nekem nem kell masra, csupan emergency telefonhivasra. Szoval felhivok nappal valakit, ha tenyleg muszaj. Estere ott az otthoni telefon. Na meg a laptop.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  11:40
  23. 2015. január 16. 12:374.
    Ilyenkor 2 dolog jut eszembe: egyrészt igenis kitiltanám az iskolákból az "okos" telefonokat. Több szempontból: ne flancoljanak, ne vigyék csődbe a családot, ha eltűnik, vagy történik vele vmi, de főleg: TANULJANAK. Ne Facebookozni, ne a Google-ről válaszolni a kérdésekre, ne egy App-al megoldani az egyenleteket, stb. Csak tanulni, mint régen. Otthon majd lehet "okosozni" - amíg a szülő hagyja. A suliba max. egy 2-3000 forintos régi /hagyományos, nyomógombos, buta.../ telefon, tényleg csak a szülők miatt.
    A másik dolog viszont ennek a technikai része. Ha már feltalálták a Duo Sim-et, akkor azt is ideje lenne megoldani, hogy ne kelljen cserélgetni a Sim-kártyát a telefonok között, hanem, hogy "ugyanazt" a számot /kártyát/ több telefonba is be lehessen tenni. Központilag persze legyen bemérhető, hogy hol van az A, vagy a B kártya, de fizikailag legyen egy az okos otthoni és egy a buta iskolai telefonban.
  24. 2015. január 16. 12:153.

    soha ne aszerint ítéljen meg másokat, hogy mennyi pénzük van, és hogy sose akarjon rivalizálni külsőségekkel


    Hú, ez aztán nehéz lehetett, főleg azok után, hogy egy olyan lapnál dolgozol, ahol a cikkek jó része erről szól.


    bevallom, én karácsonyra megtörtem


    Húha, vagyis tartott vagy 3 hónapig míg kitartottál az elveid mellett? Igazi jellem!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  11:40
  25. 2015. január 16. 11:402.
    Nekem sincs okostelefonom. És ciki, nem ciki egy ideig biztos nem is lesz. Ezzel is tudok sms-t írni, tudnak hívni és is tudok hívni, itthon számítógépen tudok netezni, ennyi. Elnézem a fiatalokat, hogy szintem már csak ez az életük.....

Címlap

top