Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bárányhimlő: itt az országos járvány

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 26. 22:46
Nemcsak az influenzának, de a bárányhimlőnek is szezonja van, az országos járvány miatt jó néhány óvoda összevont csoporttal, néhány gyerekkel üzemel. De tehetünk ellene valamit?

Nők Lapja Café: Bárányhimlő: itt az országos járvány
  1. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2015. január 28. 19:0951.

    Hatása abban a vonatkozásba amiért előállítják.

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2015-01-28  16:56
  2. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2015. január 28. 19:0550.

    Ha oltásról beszélsz az a lényeg, hogy legtöbbnek nincs hatása.

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2015-01-28  16:56
  3. 2015. január 28. 18:2249.

    Ma találtam, az oltásellenesek eccerű  logikája...


     


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (40)
    2015-01-28  05:42
  4. 2015. január 28. 17:3648.

    "Viszont te cáfolhatnád tudományos alapon,akár linkekkel is,hogy miért szűnt meg a világon pl. a feketehimlő..."(Lediann) - erre ajanlottam Dr Suzanne Humphries ( o orvos) eloadasait es konyvet, amire a valaszod : 


    "Köszi és beszélek angolul is,de mint már említettem,engem nem érdekelnek a benyomott linkek"(Lediann)


    Sikerult eldonteni, hogy vegul mit szeretnel link ugyben? 


    Manapsag a diplomas szakmakhoz kell a net egyebkent. Nem hinnem, hogy neked diplomad van, ha igy mellozni tudod a netrol letoltheto szakirodalmat.....


    Irtam, hogy ha tudsz hozni tudomanyos forrasokat, szivesen megnezem oket. Emlitettem, hogy a masik forumon linkeltem tobb orvost es tobb tudomanyos forrast. Hiteles informacokkal ervelni, velemenyt cserelni van ertelme, ez nem trollkodas. 


    A folyamatos sertegeteseknek, amit viszont Te csinalsz, semmi ertelme! TE trollkodsz! 

    előzmény:
    Lédienn (44)
    2015-01-28  09:53
  5. 2015. január 28. 16:5647.

    Pedig a csak  kórokozók a lényegesek - ha  oltásokról beszélünk.

    előzmény:
    hutchi (45)
    2015-01-28  16:44
  6. 2015. január 28. 16:5346.

    Ha tudná, sosem emlitette a nevezett betegségeket együtt.

    előzmény:
    cabron (43)
    2015-01-28  08:11
  7. 2015. január 28. 16:4445.

    Koszi


    persze, hogy nem kovetkezik. Felsoroltam nehany gyerekbetegseget, peldakent, hogy a mi idonkben mik voltak. Korokozokrol szo sem volt. Ugy latszik semmi kivetni valo nem volt a hozzaszolasomban, ugyhogy ki kellett vmit talalnia. 


    Lediann detto. O is ugyanezt csinalja. 

    előzmény:
    cabron (43)
    2015-01-28  08:11
  8. 2015. január 28. 09:5344.

    Nem csak azt nem tudja,hanem még a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában a védőoltásokkal kapcsolatban sem.


    A fertőzések,járványok természete,emberekre gyakorolt hatásai miatt nagyon fontos tudni a vírusok,baktériumok közötti különbséget! A fertőzések,járványok terjedése és következményeik miatt fejlesztették ki a különböző védőoltásokat.


    Persze leáll itt  bokszolni és az internetről citált áltudományos linkekre hivatkozik,próbálja a hülyeségét magyarázni. Számára nem meggyőzőek,sőt hiteltelenek az évtizedes tudományos kutatások,gyakorlati tapasztalatok,mert számára csak az lenne elfogadott,ha ezekről az evidenciákról szintén a netről nyomnánk be neki linkeket. (Szerintem csak trollkodik és provokál).


    Mondjuk számára az sem elég bizonyíték,hogy ő is megérte a felnőttkort is és nem halt meg kisgyerekként járványos gyermekbetegségekben,mert megkapta a védőoltásokat ellenük. Az oltásellenesek ezt sem gondolják végig,csak nyomják a hülyeséget,meg hogy "felesleges,káros szegény gyerekeknek" oltást adni.


    Nekik is felesleges volt?


     


     

    előzmény:
    cabron (43)
    2015-01-28  08:11
  9. 2015. január 28. 08:1143.

    Nem értem, miért következik ebből a mondatból, hogy nem tudja mi a különbség a vírus és a baktérium között.

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2015-01-27  20:53
  10. 2015. január 28. 06:3242.

    Ha tudnád, sosem irtál volna le egy bizonyos mondatot.


    Azt amit korábban idéztem tőled.


     


    De lehet azóta sikerült rákeresni, hogy miért is mondtuk Lédiennel azt amit mondtunk??


     

    előzmény:
    hutchi (41)
    2015-01-28  06:24
  11. 2015. január 28. 06:2441.

    "Nevezetesen, nem tudod mi a különbség baktérium és virus között. 
    Arra sem jöttél rá, miből derült ki."


    Szamomra az derult ki, hogy ezt te kitalaltad, es most azt kepzeled, hogy ha elegszer elmondod majd egyszer igazza valik

    előzmény:
    Lillaréka (40)
    2015-01-28  05:42
  12. 2015. január 28. 05:4240.

    Miért? külföldiában tán nincsenek "hibbantcsabák"
    Attól hiteles egy link, hogy külföldi?
    ugyanmáááár..


    Az meg  kiderült, miért hiszel a hibbantcsabás  linkeknek  kiderült. alapvető dolgokkal sem vagy tisztában.


    Nevezetesen, nem tudod mi a különbség baktérium és virus között.
    Arra sem jöttél rá, miből derült ki.


    Pedig Lédienn elég világosan felhivta rá a figyelmed.


     


    Az interneten  ezerrel terjed az áltudmány, a kóklerség és kuruzslás is.


     


    Képzeld el  a dihidrogén- monoxid is micsoda  veszélyes anyag.  Olyan "tudományos" magyarázatot fűztek hozzá,  hogy miért. És akinek az alap tudása sincs meg, az szépen minden marhaságot bekajál. Akár a dihidrogén- monoxid károsságát is.
    Vagy azt a sok okosságot az oltásokról...

    előzmény:
    hutchi (37)
    2015-01-28  01:57
  13. 2015. január 28. 03:2339.

    Köszi és beszélek angolul is,de mint már említettem,engem nem érdekelnek a benyomott linkek,nem a neten tanultam a szakmát sem. Valamint inkább hiszek a több évtizedes gyakorlati tapasztalatomnak,melyek szintén egybe esnek az eddigi tudományos megállapításokkal is. 


    Ezek szerint szükségesek a védőoltások,mert nélkülük még mindig pusztítanának a világjárványok. Még mindig pusztítana pl. a feketehimlő is és tucatnyi kisgyerek nem érné meg a felnőtt kort,mert rémes kínok között meghalna valamelyik fertőző gyermekbetegségben úgy,mint néhány évtizede is,amíg nem volt ellenük védőoltás.


    Ezzel szemben te ezeket a tudományos elméleti és gyakorlati tényeket nem tartod kellően megalapozottnak,mert nem nyomok be ezeről linkeket,és amúgy is csak "hitrendszernek" nevezed az oltások szűkségességét,hatásosságát.  Állítod ezt úgy,sok oltásellenes önjelölt áltudóssal együtt,hogy minden szülséges védőoltást megkaptatok,ezért esélyetek sem volt már megbetegedni. 


    Szóval lécci ne csúsztass,mert akit érdekel visszaolvas és nyílvánvalóvá válik,hogy ki és mit írt.


    Igen,az értetlenséged,dilettantizmusod a témával kapcsolatban sajnos már inkább tragikomikus,mint vicces.


     


    .


     


     


     

    előzmény:
    hutchi (38)
    2015-01-28  02:22
  14. 2015. január 28. 02:2238.

    En viszont egyaltalan nem tartom "viccesnek" hogy ilyeneket irogatsz. Nezz utana! Raadasul te angolul is tudsz? A masik topicba sok angol nyelvu linket feltettem. Ha szeretnel tobbet megtudni a feketehimlorol, vagy poliorol, Dr Suzanne Humphries-t ajanlom, feltettem a teljes svedorszagi eloadassorozatat, vagy megveheted a konyvet is, ha erdekel. 

    előzmény:
    Lédienn (30)
    2015-01-27  20:53
  15. 2015. január 28. 01:5737.

    "A tények mint olyanok téged a legkevésbé sem izgatnak fel, úgy látom"


    kerdes mit nevezel tenyeknek. A szemelyes velemenyed nem tenyek kategoria. A masik forumon linkeltem, nezz at oda. Ha gyerekkent nem kapja el a rubeolat, felnottkent is beadathatja, gyerektervezes elott, de ne engem kerdezz, nem fogom megmondani mit csinalj. 


    Szerinted az orvosok kulfoldon es otthon mind labantcsabat olvasnak? Vagy o is orvos? Vagy miert emlegeted? En orvosi velemenyekrol beszeltem, hogy az orvosok velemenye ter el oltastemaban. 

    előzmény:
    Lillaréka (34)
    2015-01-27  21:13
  16. 2015. január 28. 01:4336.

    Pontosan. Nem elunk a "sotet kozepkorban", nem kell hinni, utana lehet nezni a dolgoknak :)

    előzmény:
    Lillaréka (35)
    2015-01-27  21:13
  17. 2015. január 27. 21:1335.

    Nem szeretem a sötét középkori  nézeteket   fertőzését.

    előzmény:
    hutchi (33)
    2015-01-27  21:11
  18. 2015. január 27. 21:1334.

    és mi van, ha pont  nem esik át?


    Ahogy nem esett át a nagynéném sem   ..  és ezért  aztán elkapta a rubeolát terhesen.


     


    Ha nincs járvány, és az oltásnak köszönhetően nincsenek  már a gyerekközösségekben járványok.. Magyarországon, akkor   nincs kitől elkapni. Egyébként a lányok kapnak egy emlékeztető oltást is kamaszként. Tehát védettek.


    A tények mint olyanok téged a legkevésbé sem izgatnak fel, úgy látom. 


     


    Milyen érdeked fűzödik a  hibbantcsaba féle nézetek terjesztéséhez?  fizet érte?


     

    előzmény:
    hutchi (32)
    2015-01-27  21:06
  19. 2015. január 27. 21:1133.

    Mi a celom neked mi a celod ezzel, hogy itt kampanyolsz? 

    előzmény:
    Lillaréka (31)
    2015-01-27  21:02
  20. 2015. január 27. 21:0632.

    Ugye tudod, hogy ha a lanyod gyerekkorban atesik a rubeolan, akkor felnott koraban, amikor tehes lesz , mar vedett, tehat a magzata nem lesz veszelyben. Vagy mit nem ertesz.....

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2015-01-27  20:50
  21. 2015. január 27. 21:0231.

    Engem is nagyon érdekelne, hogy mi a célja..


    Kit akar meggyőzni?


    minek ez a trollkodás?


    A hibbantcsaba hivők úgyis csak a kuruzslós oldalaknak hisznek.
    és inkább a saját gyereküket-  is életveszélynek teszik ki, vagy hagyják meghalni... de nekik akkor is igazuk van.

    Gondolj a Jehova Tanúira...  őket sem érdekli, ha meghal a gyerekük..csak a saját hibbant hitük, a lényeges és fontos.


     


    még egy fontos kérdés! mire jó ez az nlc-nek??


     

    előzmény:
    Lédienn (30)
    2015-01-27  20:53
  22. 2015. január 27. 20:5330.

    Ugye viccelsz? 


    Mondd,hogy amit állítasz az csak hülye vicc,provokáció a részedről!


    Nyomd már be azt a tudományos linket,ami leírja,bizonyítja amit itt állítani próbálsz,hogy pl. a feketehimlő megszűnésének a világon semmi köze az ellene adott oltásnak! Mert szerinted ez csak "hitrendszer".


    Gondolom,te is csak azért nem kaptad meg a feketehimlőt,mert akkor hittél az oltás hatékonyságában?  Vagy mégsem?


    Vagy akár a diftériát,gyermeknénulást? 


    Tulképpen,mi a francért boxolsz itt? Ott a "szabad világban" ahol élsz semmi nem kötelező. Mondjuk olyan is.

    előzmény:
    hutchi (25)
    2015-01-27  20:31
  23. 2015. január 27. 20:5329.

    Mi meg emlekszunk a mumpszra, a kanyarora, a baranyhimlore, a skarlatra es ezert (sem) nem rohanunk oltatni.


    EZT irtad!


    és te irtad.


    és bár Lédienn  megpróbált felvilágositani miért hülyeség  amiért ezeket összehoztad.. nem sikerült megértened.


    Tehát.. nem tudod mi a különbség virus és baktérium között.

    előzmény:
    hutchi (27)
    2015-01-27  20:42
  24. 2015. január 27. 20:5028.

    Gondoltam.. hátha ..  van annyi képzelőerőd, hogy   mondjuk bele tudod képzelni magad annak a kismamának  a helyébe, aki elkapta a  rózsahimlőt. Terhesen. És beteg vagy halott babája született.
    Vagy a férfi aki nemzőképtelen lett, mert elkapta a mumpszot.


     


    Te voltál rózsahimlős.. a lányodat  majd nem oltatod be ellene.
    Mivel a hülyeséget  te és a hozzád hasonlók ezzerrel  terjesztik a neten-- a hülyeség fertőzőbb mint a járványos gyerekbetegségek, majd  megdicséred magad ha a lányod terhesen leszrózsahimlős.


    Milyen tudományos    oldalt vársz te ezekhez a  tényekhez, amikor magad  is rá tudsz keresni, de csak a hibbantcsabának hiszel, aki a saját gyerekét is elteszi láb alól hogy a "tudományát" igazolja.

    előzmény:
    hutchi (26)
    2015-01-27  20:36
  25. 2015. január 27. 20:4227.

    Nem tudom ki nem tudja a bakterium es virus kozti kulonbseget, es nem tudom ki nincs tisztaban ezekkel a betegsegekkel, de nem en. Nem tudom kivel keversz ossze, vagy mit hol olvastal.......

    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2015-01-27  20:27

Címlap

top