Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola ma Magyarországon

Vándorlány
Létrehozva: 2015. január 30. 18:22

Iskolai oktatás, rosszabb mint valaha, ilyen még gyerekkoromban sem volt, hogy annyi kötelező órája van egy kicsinek is már, hogy háromig tart. Padban ülni, egész nap, elméletben unalmasan tanulni, negatívan értékelni még az életkedve is elmegy a gyereknek, nem hogy a tanuláshoz való vágya.


Minden nap olvasok valami elkeserítőt a jelenlegi oktatási rendszerünkről, amivel egyébként is tökéletesen elégedetlen vagyok. Boldog lennék, ha a gyerekeim olyanban tanulhatnának, mint pl. az itt leírt holland, vagy akár az angol is. De mit tehet az, aki itt él, és az ittenit szörnyűnek találja, költözzön el emiatt boldogabb országokba még akkor is, ha a környezetét, munkáját szereti? Vagy nyugodjon bele, hogy az ő gyerekének ez jut. Lehet a megnyomorító, elsősöknek-háromig-padban-ülős-órájuk van rendszerből, ahol a 89 % már nem is jó stb... rendszerből egészséges felnőtt? Ezekről a kérdésekről nagyon szívesen olvasnék gondolatmeneteket Dr. Vekerdy Tamás-tól. De bárkitől. Rengetegen vagyunk, akik ezekkel a kérdésekkel küzdünk.


Egy egészséges, jól működő , motivált társadalom alapjai születnek meg a JÓ iskolában. 


Mikor fogják ezt végre belátni Magyarországon ?


http://divany.hu/kolyok/2015/01/27/se_orarend_se_lecke_u szni_es_angolul_viszont_mindenki_tud/


 


(Nem is tudom  hová tegyem, életmód, egészség, karrier, család,  és ez van csatornába is illik a téma úgy gondolom!)

  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 30. 20:3726.

    Ez nagyon nem igaz. Tapasztalat.

    előzmény:
    KN18 (15)
    2015-01-30  20:09
  2. 2015. január 30. 20:3525.

    Jaj, hát ahányan vagyunk annyi féle tudást tartanánk fontosnak, hogy átadjuk a gyereknek. Ezt nem csak te tudod. Én naponta meglepődöm a vásárlóim körében, hogy milyen szintem fogalmuk nincs pl. a mosásról, meg ezer féle gyakorlati ismeretről.  

    előzmény:
    Vándorlány (19)
    2015-01-30  20:20
  3. 2015. január 30. 20:3224.

    Szia!


    Az én lányom 6. osztályos.


    Elsőben nem 45 perces óráik voltak, sőt csengetés sem volt. Minden tárgyból annyit tanultak egy etapban, amennyire látta atanárnő, hogy tudnak figyelni. Ez kb. 20-25 perc volt, utána szünet, majd újabb másik óra 20-25 percben. Így tényleg sok órájuk volt egy nap.


    Nem gondolnám, hogy 8-kor kezdődő tanításnál, sok szünettel beiktatva, a gyereknek fél 1-kor végeznie kellene.


    Mitől hulla fáradt? Az enyéim nem voltak azok, max fél év, év vége előtt kicsivel.


    Orba-szájba szünetek vannak. Őszi, október 23 vagy nov. 1 ünneplése, téli, síszünet, húsvét, képzési, oktatási tavaszi és még a jó ég tudja milyen szüneteket kanyarítanak ki a tanárok.


    Én meg ezen vagyok ki, hogy minden hónapra jut egy szünet, amikor bacnak tanítani.


    Legközelebb pl febr 9-11 síszünet. Sielni ugyan senki nem megy a suliból, de szünet van.


    Én is jártam suliba, nyomták nekünk a 0. órától a 8. óráig, de bajom nem lett.


    Szerintem meg simogatós, puhány és semmit nem tanítós lett az oktatás. Egy tökös tanárral nem találkoztam az elmúlt 14 évben!


    Új iskola. Iskola mellett tornacsarnok épült, azzal az elgondolással, hogy majd ott tornáznak minden nap a gyerekek. De nem, mert délelőtt a női kézilabda válogatott edz, vagy a csörgőlabdások vagy bárki, délután a fizetős sportegyesületek.


    Tanár nincs, minden második órájuk tanársegédes. Vagy ért a tantárgyhoz vagy nem. Leginkább nem és akkor jön a: menjünk át a sportcsarnokba, nézzünk körül ott. A gyerekek 45 percig ülnek és nézik a női kézlabda válogatott edzését, tanítási időben!


    Tegnap előtti órarend: 1. német  megtartva, 2. magyar - helyett tornacsarnokban nézelődés, 3. matek - megtartva, 4. történelem - tanár a kézisekkel diák olimpián volt, tehát nézelődés a tornacsarnokban, 5. torna, de nem volt, mert foglalt volt a csarnok, így a lelátón ültek, 6. környezet - megtartva tanársegéddel, ismétlés. Mentek volna a tornacsarnokba, de az osztály belázadt, hogy kockásra nézték már magukat ott.


    Na, ez a botrány és nem a tanítás!


    Tantárgyanként átlag 20-30 órával maradnak el. Hogy ki, mikor és hogyan pótolja ezt be, arra a szülőin senki nem válaszolt nekünk.


    Én boldog lennék, ha a gyerekem tényleg tanulna és nem lébecolna miniszteri engedéllyel az iskolában. Nagy csinnadrattával felavatták, de se tanári kar, se átgondoltság. Tanulás meg főleg nincs.


     


     

    előzmény:
    Vándorlány (13)
    2015-01-30  19:57
  4. 2015. január 30. 20:3023.


     


    Pontosan ezt látom én is...


     


    De annyira szűklátókörűek egyesek, hogy egyszerűbb azonnal a magyar lehetőségeket szidni...


     


    A világ 9/10 részén a miénknél nagyságrendekkel rosszabb iskolák vannak....

    előzmény:
    KN18 (15)
    2015-01-30  20:09
  5. 2015. január 30. 20:2722.

    Az órarend megszabott, lehet szidni érte az oktatási rendszert, de az, hogy a pedagógus mennyire dicsér, hogy csinál kedvet a tanuláshoz az viszont tanító függő, az nem az oktatási rendszer hibája.

    előzmény:
    Vándorlány (19)
    2015-01-30  20:20
  6. 2015. január 30. 20:2521.
    előzmény:
    no_signal (17)
    2015-01-30  20:15
  7. 2015. január 30. 20:2320.

    Menteném, de hogyan? Mennék külföldre, de sok mást meg sajnálnék itt hagytni, ugyanakkor nyilván tudom, hogy ezek az évek hatnak az emberre.. 


    Azt hittem ide jön majd más is, aki hasonlóan érez..

    előzmény:
    Antenka (18)
    2015-01-30  20:18
  8. 2015. január 30. 20:2019.

    Olvasd el pl. ezt, egy sima állami iskola Angliában: http://www.nlcafe.hu/baba/20140526/miert-koltozu nk-haza-angliabol/


    Szerencsém van, a gyerekeim könnyen és jól tanulnak, még boldogok is. Csak én tudom, hogy rengeteg felesleges, hogy lehetne sokkal érdekesebben, használhatóbban átadni, életszerű hasznos információkkal tömni a fejüket, gyakorlatiasan, lehetne többet dícsérni, minden gyereket érhetne több sikerélmény, és lehetne a 8 óra iskola helyett, mondjuk 5, megtalálhatnák minden gyerekben a jót, a dícsérendőt..hisz mind a társadalom tagja lesz.


     


    Otthonoktatásban azért nem gondolkozom, mert fontosnak tartom az iskolát mint intézményi, mint másodlagos szocializációs hely. Illetve nem szeretném az anya-gyerek kapcsolatba ezt belehozni, nem vagyok én pedagógus, biztos meg  tudnám csinálni, de nem szeretném. Azt szeretném, ha a közoktatás lenne jobb! Sokkal jobb, igen, a mi adónkból jutna erre sok!

    előzmény:
    KN18 (16)
    2015-01-30  20:10
  9. 2015. január 30. 20:1818.

    Ne haragudj, amiért elkeserítelek, de amíg az Orbán-rezsim lesz kormányon, addig ez marad.


    Próbáld megemészteni, vond le a konzekvenciákat, és sürgősen mentsd a gyerekedet, amilyen gyorsan csak tudod.

    előzmény:
    Vándorlány (14)
    2015-01-30  20:01
  10. 2015. január 30. 20:1517.

    Ez nem igaz.

    előzmény:
    KN18 (15)
    2015-01-30  20:09
  11. 2015. január 30. 20:1016.

    Ha ennyire probléma számodra az oktatási rend, akkor miért nem választottátok az otthon oktatást?

    előzmény:
    Vándorlány (13)
    2015-01-30  19:57
  12. 2015. január 30. 20:0915.

    Nagyon ne essél hasra a külföldi iskoláktól mert ha OTT is csak átlagember vagy akkor, csak PONT olyan jut mint itt. Arról nincs mit írna. Amikről olvasol azok csak tehetős embereknek érhetők el, átlagnak soha.

    előzmény:
    Vándorlány (14)
    2015-01-30  20:01
  13. 2015. január 30. 20:0114.

    Durva emberkísérlet, és nem tehetek semmit ez ellen? Olvasom a cikkeket, beszámolókat más országok oktatásáról, és közben azt érzem, itt éppen ez a cél, lefárasztani, kimeríteni, elvenni a kedvét, letörni a lelkedést, betörni és megtanítani, hogy nyomja fáradtan is, és örül ha egy fél jó szót kap érte..kreativitástól elvenni az energiát, szabálybetarásra tanít, amit az ereje utolsó cseppjével is tenni kell.


    És igen, sok sok értelmetlen tanulnivaló.. :(


    Most komolyan ezért el kell innen költözni? 


    Igazán felléphetne sűrgősen néhány szakember, bár nem tudom, hogy mit lehetne tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (12)
    2015-01-30  19:46
  14. 2015. január 30. 19:5713.

    Pedig így van sajnos, talán azért nem hallottál róla, mert még csak a most elsősöket és a másodikosokat érinti. Ez a két első ilyen évfolyam. (Három gyerekem van, képben vagyok, ötödikes, másodikos, elsős).


    Nincs olyan, hogy fél egykor elviheti a szülő, hisz még akkor bőven órája van. Pedig szándékosan alakítottuk úgy az életünket, hogy megtehetném és meg is tenném ha lehetne.


    Kötelező tesi, -az is beosztott idő, amikor pontosan megvan hogy mit kell csinálni, az előtte lévő szünet el is megy az öltözéssel, odamenéssel és az utána lévő is. 


    Mindegy hogy iskolaotthonos e vagy sem, hiszen ennyi órát nem lehet lazán elosztani.


    Ha 3-kor végeznek, akkor gondolhatod, hogy nincs idő másfél óra játékra, jó ha elég négyig az idő a házifeladatra, ha mégsem, akkor lehet hazavinni a hullafáradt gyereket és házit csináltatni vele, miután több mint 8 órát bent töltött az iskolában.

    előzmény:
    KN18 (11)
    2015-01-30  19:41
  15. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 30. 19:4612.

    Itt -szerintem- nem azzal van gond, h a gyerekek egesznap suliban vannak. Az tök normális. De egy elsősnek 3 v 4 ora épp elég lenne. 5 meg 6 tanóra?? 7 éveseknek? Nooormális??

    előzmény:
    KN18 (11)
    2015-01-30  19:41
  16. 2015. január 30. 19:4111.

    Soha nem hallottam még ilyet, hogy a kisgyerekek reggel 8-tól délután 3-ig a padban űlnek.


    Eleve van kötelező napi testnevelés óra. Ha napközis akkor a tanórák után van legalább 1,5 óra ebédre, játékra kikapcsolódásra. Ha iskolaotthonos rendszerbe tanul, akkor pedig úgy délelőtt, mint délután is van olyan óra amiben játszanak.


    De ezt a szülő maga választja. Aki akarja akár már 12 30-kor hazaviheti a gyereket az iskolából.


    Más topicokban meg arról olvasni, hogy a bölcsi csak 15 30 van, akkor most, hogy is legyen jó???

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  17. 2015. január 30. 19:3610.

    Hát ez bizony elég nagy baj!

  18. 2015. január 30. 19:279.

    Elsős az egyik gyerekem, egy héten 4-szer van 6 órája, és egyszer öt. Az ebéddel együtt, a 6 órás napokon 3/4 3-kor végez, egy héten négyszer! Akkor nekilátnak a házifeladatnak..

    előzmény:
    nyugger (2)
    2015-01-30  18:39
  19. 2015. január 30. 19:228.

    A többi is ilyen, szóval nem alapítványi, fizetős iskolákról van szó.

    előzmény:
    antironia (7)
    2015-01-30  19:20
  20. 2015. január 30. 19:207.

    öööö... a cikkben azt írják, hogy katolikus iskola

    előzmény:
    sziga (5)
    2015-01-30  19:10
  21. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 30. 19:116.

    Nagyon jó lehet így iskolába járni. Minden tiszteletem. Hát, angyon díjaztam volna, ha a lányom is így tanulhatott volna, értelmes, élethez szükséges dolgokat, mint KRESZ, angol a sok idiótság helyett, amit otthon a fejükbe vertek (volna) a felejtésnek. 

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  22. 2015. január 30. 19:105.

    Állami. Hollandiában élő barátnőm fia is ilyenbe jár.

    előzmény:
    antironia (3)
    2015-01-30  18:52
  23. 2015. január 30. 18:574.

    Egy telibetalálós komment, muszáj idéznem.


     


    tralalala

    Csak pár példa, ha Magyarországon lenne mindez, mi lenne a reakció, indexcikkel, felháborodott blogokkal, vasingtonposztos véleménycikkekkel (amiket persze magyarok írnak, csak mégis jobban hangzik, hogy ez a vasingtonposzt véleménye, mint hogy XY-é):

    - "Az ebéd rendszerint szendvics" Orbánviktor éhenhalasztja a gyermekeinket!!!
    - "A délelőtti tanítást háromnegyed tizenkettőkor egy hosszabb ebédszünet zárja le. Ekkor a szülők eljönnek a gyermekükért, és elviszik őket az iskolából." És aki nem ér rá akkor az dögöljön meg, mi? Kösz Orbán!
    - "Közétkeztetés nincs" - aki szegény haljon éhen mi, rohadt felcsúti!
    - " az asztalokat fészekszerűen rendezték el, hogy tudjanak egymáshoz szólni a gyerekek" Így nem tudnak figyelni a tanárra, micsoda marhaság!
    - "Hollandiában szabad iskolaválasztás van, ami az állami, magán és egyházi iskolákra is kierjed" Úristen dehát ez SZEGREGÁCIÓHOZ vezet, azonnal be kell tiltani!!!
    - "etika, viselkedésmód (!) " Agymosáás! Népneveléés!
    - "egészen negyed négyig" Orbánviktor elveszi tőlünk a gyerekeinket!!!
    - "Hollandiában az oktatás 16 éves korig ingyenes" és akkor 16-18 év között fizessen, kapzsi kormány!!! És akinek nincs pénze mit csináljon?

    és a többi, és a többi.

    Aztán meg megy a fórumon a siránkozás, hogy de nálunk miért nem olyan az oktatás, mint Hollandiában. Ugyan gyerekek.

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  24. 2015. január 30. 18:523.

    Általában délelőtt vannak a nehezebb, koncentrációt igénylő tanórák. A délelőtti tanítást háromnegyed tizenkettőkor egy hosszabb ebédszünet zárja le. Ekkor a szülők eljönnek a gyermekükért, és elviszik őket az iskolából. Az ebéd rendszerint szendvics, a főétkezés Hollandiában a vacsora. Ha valaki nem tudja elvinni a gyermekét, csomagolhat neki ételt, amit az iskolában fogyaszt el, de a déli gyerekfelügyeletért fizetni kell.


     


     


    Hogy örülnénk ennek a magyar (dolgozó) anyukák!


     


    Nem szól a cikk arról (vagy csak felületesen olvastam), hogy ez egy magániskola, vagy a "rendes" állami...?

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  25. 2015. január 30. 18:392.

    Az elsősöknek 3-ig van órájuk? Na ne. 12-ig, nem?

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22

Címlap

top