Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli Intézet kérdések

kisdinnye82
Létrehozva: 2015. február 23. 11:39

Sziasztok,


 


Csütörtökön megyünk az első konzultációra a budapesti Kaáliba.


Van valakinek tapasztalata, hogy az első konzultáción mi történik? Ilyenkor is csinálnak uh-t?


köszi a válaszokat!

  1. 2015. március 2. 12:0226.

    Szia! 


    Mi sztem nem vagyunk átlagos pár a férjemmel, mert nálunk ő intézte az időpont kérést . Én annyit csináltam, h a honlapon megneztem a dokikat, mondtam melyik szimpatikus, és végül a harmadik legszimpatikusabbhoz kerültünk. Azt hiszem a másik kinezett dokihoz többet kellett volna várni és ezért. Úgyhogy szszerintem lehet választani a dokit.


    Igen tudják a nemet főleg ha ilyesmit  vizsgálnak, mint nálunk is, de nem mondják meg. 


    Sok mindentől  függ mennyit ültetnek vissza. A korodtol, a próbálkozások számától, az állapototoktol, hogy mennyi embrió lett, stb. De beultetes előtt megmondja a doki, h mennyi jó embrió van és ő mennyi visszaulteteset javasolja. Hallottam olyat, h kettőt javasolt, de a pár kiharcolt hármat. Sztem ha csak egyet szeretnétek, abba biztos belemennek. Mi kettőt szerettünk volna, és a doki pont ezt is javasolta. Egy maradt velünk. Párban fagyasztjak az embriokat viszont emlékeim szerint. Így ha mondjuk kettő embrió lenne beultetheto, de csak egyet kértek, nem biztos h le tudják fagyasztani a másikat, de nem akarok hülyeségeket írni. Erre is rá lehet kérdezni tőlük majd. 


    Én is féltem tőle. Biztos voltam benne hogy elsőre nem sikerülhet,  a férjem voltoptimistább :). 

    előzmény:
    Hugi76 (25)
    2015-03-02  11:25
  2. 2015. március 2. 11:2525.

    Szia, Te melyik dokihoz jártál? Ha kérek időpontot, akkor kérdezik, hogy kihez szeretnék menni?


    Visszatérve a genetikai vizsgálathoz, ha megnézik a kromoszómákat, akkor azt is megmondják, hogy lányt vagy fiút ültetnek be? Mert akkor már a nemét is látják ugyebár.


    Amúgy mindig két babát tesznek vissza? Férjem már attól retteg nehogy ikreink legyenek, bár én nem vagyok ennyire optimista, inkább attól tartanék, hogy egy sem tapad meg.

    előzmény:
    Malvin27 (23)
    2015-02-27  17:18
  3. 2015. március 2. 11:1824.

    Szia!


    Sajnos ezek nekünk nincsenek meg (HIV, hepatitis), bár a vércsoportom tuti rajta van valamelyik előző leletemen. Régebben nekünk csináltak kromoszóma vizsgálatot is, lehet, hogy azon rajta van a férjemé is.


    Majd írj a fejleményekről, kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    kisdinnye82 (22)
    2015-02-27  15:59
  4. 2015. február 27. 17:1823.

    Szia, 


    Én is ismerem az érzést, hogy jobb lenne ha találnának hibát.. 


    Nem biztos, hogy kell mehtukrozes is. Sztem doki és beteg függő. Nekem csak petevezetek atjarhatosagit kért a dokim, de én másnál voltam.


    Mi is hamar kaptunk időpontot konzultációra, viszont májusban már csak novemberre volt lombik hely. Pár hete vagy az origon vagy az indexen volt egy interjú a Kaali proffal, abban azt írták, h ha most kér vki időpontot lombikos, azt októberre v novemberre tudják felirni. Próbálj rakeresni a cikkre sztem. 

    előzmény:
    Hugi76 (20)
    2015-02-27  13:39
  5. 2015. február 27. 15:5922.

    a HIV, Hepatits, vércsoport meghatározás, sperma analízis eredményeket fogadta el, gondolom látta, hogy 3 évre visszamenőleg van kb. 8 sperma analízis eredmény, és mind jó, a legutóbbi novemberi, így az nem fog most hipp-hopp változni

    előzmény:
    Hugi76 (19)
    2015-02-27  13:23
  6. 2015. február 27. 15:5721.

    Szia,


     


    Szerintem még nem akart belemenni ilyen korán, hogy mikorra lenne hely a lombikra, gondolom erről majd akkor beszél, ha kiderül, hogy nincs olyan probléma amit kezelni kell....


    Én január elején kértem az időpontot hozzájuk, szóval kb. 1.5-2 hónap. Az első konzultáció 15.000 Ft volt, és a férjem is jött velem, nem mondták külön, hogy mindkettőnknek menni kell, de szerintem ez így normális.


    A Jánosban az inszem is ingyen van, és a vizsgálatok is, a gyógyszerekért kell fizetni.


    A Kaáliban az inszem fizetős, a lombik támogatott.


    Nekem 3 inszem volt a Jánosban és 3 inszem magán dokinál - nála az inszem 30.000 volt + előtte az uh-ok 5000 Ft-ba kerültek, szóval az is volt minden hónapban kb. 50-60ezer + a gyógyszerek.... 


     


     

    előzmény:
    Hugi76 (19)
    2015-02-27  13:23
  7. 2015. február 27. 13:3920.

    Szia, lehet, hogy hülyén hangzik, de én már sokszor úgy voltam vele, hogy jobb lenne ha találnának nálam valamit, ami megmagyarázza a sikertelenséget. Igaz, én a rossz progeszteronszintet is problémának gondolom, de valahogy ezzel senki sem foglalkozott eddig. Pedig már a lányom is nehezen fogant meg és vetélésem is volt. Viszont stimulálással ez is megoldódik és progeszteront is adnak a lombik vagy inszem után.


    A gyógyszerek ára tényleg jó sok. Én most az inszemre csak clostit, ovitrelle szurit és utrot kaptam volna, persze ki is váltottam ezért is gondolkodom, hogy megcsináltatjuk ha már elég jók lesznek a kiskatonák hozzá. Viszont az inszem is 35 ezer ott, ahová most járok.

    előzmény:
    Malvin27 (17)
    2015-02-26  20:18
  8. 2015. február 27. 13:2319.

    Szia, örülök, hogy jól alakult az első konzultáció. Neked milyen leleteid voltak, amiket elfogadott? Méhtükrözésen még én sem voltam, de akkor erre számítani kell.


    Érdekes, hogy nem mondta, hogy várni kéne utána. Mondtátok, hogy a támogatott lombikra mennétek? Bár örülnék, ha tényleg nem kéne várni. Lehet, hogy év elején még több hely van???


    A konzultációs időpontra mennyit kellett várni? Oda mindkét félnek menni kell? És fizetni kell?


    A Jánosban ingyenes az inszem? Sajnálom, hogy ott nem voltak jók a dokik.


    Én is drukkolok neked, hogy elsőre sikerüljön a lombik.

    előzmény:
    kisdinnye82 (16)
    2015-02-26  17:39
  9. 2015. február 26. 21:0718.

    Drukkolok nektek, hogy javuljon a férjed eredménye! Aztán uccu neki az inszemnek vagy a lombiknak!  6 év jó sok idő, mi kicsit több, mint 4 éve próbálkozunk, és nincs még gyerekünk - nekem mostanra fogyott el az optimizmusom, és pár hete lettem kicsit depressziós, de pont jókor jött a Kaális időpont, most új erőre kaptam! 

    előzmény:
    Hugi76 (15)
    2015-02-26  14:19
  10. 2015. február 26. 20:1817.

    Szerintem az biztató, h nálad nem találtak bajt, és akkor még a férjed is javulhat! 


    A durva az, h támogatja az OEP a gyógyszereket, mégis iszonyat drágák. Mi emlékeim szerint arra is költöttünk 100-150.000,- Ft- ot, és tényleg minimális dózis kellett nekem. 


     

    előzmény:
    Hugi76 (15)
    2015-02-26  14:19
  11. 2015. február 26. 17:3916.

    Sziasztok,


     


    Voltunk a Kaáliban, Dr. Szmatona Gábornál - nekünk nagyon szimpatikus volt, sok mindent elmagyarázott, ábrákat mutogatott. Szerencsére az eddigi leleteket elfogadta, ennek nagyon örülök, mert kiszámoltam ezek kb. 60.000 Ft-ba kerülnének.... Folyton kérdezte, hogy van-e kérdésünk, észrevétel, stb.


    Viszont elküldött méhtükrözésre: választhatok, hogy Tb alapon csináltatom, de akkor 2-3 hónap mire megvan, és akkor be kell feküdnöm a kórházba 2-3 napra, és altatnak, meg méhszáj tágítás van, na ezt mindenképp el szeretném kerülni, így inkább azt választom, hogy fizetős magánrendelésre megyek (50.000 Ft), de itt nincs altatás, tágítás, kb. 20 perc alatt megvan - inkább ez. Március 11-én megyek is, mivel jövő héten fog megjönni, és azalatt nem lehet. + még amit kért, 3. napi hormon -ez meglesz a jövő héten, és egy rákszűrés, ezt megcsinálják a méhtükrözés előtt.


    Ha ez a 3 dolog megvan, akkor vissza kell mennem hozzá, és megbeszéljük a továbbiakat, én úgy vettem ki a szavaiból, hogy ha ezek rendben vannak, akkor indíthatunk. Bár nekem ez furcsa, mert azt hittem, hogy több hónapos várólista van. Na de majd megmondja hogyan tovább.


     


    Mi régen a János kórházba jártunk ott volt 3 inszemináció, de megfogadtam, hogy oda soha többet nem teszem be a lábam.


    A doki flegma volt, nem küldtek el cukorterheléses vizsgálatra, inszem előtt nem nézték meg uh-gal, hogy tényleg volt-e tüszőrepedés, és még sorolhatnám...... De tudom, hogy mindenkinek más jön be, nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak.

  12. 2015. február 26. 14:1915.

    Szia, mi már több mint 6 éve próbálkozunk a kistesóval, de sajnos sikertelenül. Én többször nekifutottam a kivizsgálásoknak, de sosem találtak semmit, 3 évvel ezelőtt még a párom eredménye is tökéletes volt ezért Őt azóta nem nézték. Tavaly év végén újra elmentem egy új nőgyógyászhoz, megcsináltattam minden vizsgálatot, hormonok, átjárhatósági, IR régebben volt nézve,de az sem vagyok, peteérésem is van. Egyedül a progeszteronszintem alacsonyabb, mint kéne. Ezután inszemet javasolt a doki, hogy próbáljuk meg, de odáig nem jutottunk, mert most meg a spermavizsgálat eredménye lett rossz. A férjem elment andrológiára, ahol tulajdonképpen a korával magyarázták a rossz eredményt(40 lesz idén), ami időnként jobb vagy rosszabb lehet, talán az inszemhez is elég lenne, de mivel a lányunknál van a kromoszómahiba ezért lenne jobb a lombik. Remélem az én stimulálhatóságommal nem lesz gond és legalább így nem kell túl sok gyógyszer meg szuri. Lehet, hogy még csináltatunk majd egy inszemet, ha pár hónap múlva javul a férjem eredménye. Most nagy dózisú vitaminokat szed, hátha segítenek.


    A lombikos gyógyszereket nem támogatja a TB? Vagy miért olyan drágák ezek?

    előzmény:
    Malvin27 (14)
    2015-02-26  13:32
  13. 2015. február 26. 13:3214.

    Szia! 


    Ha jól gondolom, csak a ferjednel van valami probléma, nálunk legalábbis így volt. Így én tok jól reagáltam a kezelésre, viszonylag kevés gyógyszer kellett, ezen tudtunk spórolni. Plusz a legtöbb vizsgálatot máshol csinaltattuk tb alapon. Nem olcsó így se, de más gyógyszerre költ annyit, mint mi a genetikai vizsgálatra.


    Hogy miért ok. Egyrészt ismerősi körben volt olyan, aki hozzájuk járt, és sikerült is nekik. Másrészt,  bár nem néztünk annyira körbe, sztem itt viszonylag olcsó a kezelés, főleg az oepes támogatás miatt, meg hogy máshol is csinálhatok a vizsgálatok. Ezen kívül csak a szent János kórházon ( remélem jól emlékszem a nevére, rég volt) gondolkodtunk, mert az még olcsóbb, a teljes tb miatt, viszont emiatt féltünk hogy ott sokan vannak, sokat kell várni mindenre. Amúgy is sokszor magánrendelésre járunk pl. fogorvoshoz, mert ott időpont van, te jössz, normálisak veled a penzedert. A végső lökést az adta, hogy a nőgyógyászom által a szent Jánosban ajánlott orvosno éppen szülési szabadság miatt nem vállalt kezeléseket. Így ez maradt, de nem bantuk meg. Elnézést ha valahol mégis olcsóbb, v gyorsabb a kezelés, tényleg nem néztünk utána alaposan. De egy igaz: az lesz a jó orvos és jó intézet, ahol osszejon a gyerek. Kinek mi. 


     


    Sok sikert kívánok tényleg. 

    előzmény:
    Hugi76 (13)
    2015-02-26  12:54
  14. 2015. február 26. 12:5413.

    Köszönöm szépen a válaszod, úgy látom még igencsak gyűjtenünk kell, ha minden ilyen drága lesz.És még így sem 100%, hogy lesz belőle baba, aki egészséges lesz. Én nagyon tartottam ettől, hogy egyszer idáig jutunk és akkor nagyon meg kell gondolnunk, hogy tényleg akarunk-e még egy babát és végigcsináljuk-e ezt a procedúrát. Az idő meg csak telik, nem vagyunk már olyan fiatalok, hogy sokáig filózzunk ezen.


    Budapesten a Kaáli Intézet a legjobb vagy ti miért ezt választottátok?


    Azt hiszem bele fog telni egy kis időbe, mire kiválasztjuk a számunkra legjobb intézményt és belekezdünk a dologba.

    előzmény:
    Malvin27 (10)
    2015-02-26  07:55
  15. 2015. február 26. 08:5412.

    Sziasztok,


     


    köszi a válaszokat, ma megyünk 1-re, este megírom mi történt.


    Én nagyon bízom bennük :-)

    előzmény:
    Hugi76 (9)
    2015-02-25  15:35
  16. 2015. február 26. 08:0111.

    Azt elfelejtettem megirni biztatáskent, hogy mindezek ellenére mi sikerrel jártunk, remélem ti is így fogtok! 


    Ha van még kérdésed és tudok, szívesen segítek.

    előzmény:
    Hugi76 (8)
    2015-02-25  15:26
  17. 2015. február 26. 07:5510.

    Szia! 


    ICSI eljárás szerintem minden lombikos helyen van, a lényege az, hogy nemcsak összeeresztik a leszivott petesejteket a himivarsejtekkel lesz ami lesz alapon, hanem kicsit megvagjak a petesejteket és a legjobbnak látszó himivarsejteket beleillesztik. Így nagyobb az esélye a megtermékenyítésnek.


    Nekünk is volt pgd eljárás is, ez az embriok beultetes előtti genetikai vizsgálata. Ez egy extra vizsgálat, 2013- ban az alapdija 30.000,- Ft volt és embrionkent további 10.000,- Ft. Ezt szerintem csak az istenhegyi úton végzik el egy genetikai centrumban. Nekünk 10 embriót vizsgáltak meg, így 130.000,- Ft volt csak ez. Ebből öt volt jó, tehát van értelme a szuresnek. Ennek meg az a lényege, hogy mikor még nem befolyásol semmit, egy sejtet kivagnak az embriokbol és azt vizsgálják. Viszont, csak célzottan nézik van- e hiba, nem az összes létező genetikai betegseget. Így elofordulhat, h hiába mondjak hogy jó az embrió, más betegsége lehet. Túl kicsi a sejt, hogy mindent szűrni tudjanak. Az embriok a sejtlevetel ellenére tudnak fejlődni tovább, bár csökkentheti a lombik sikerességet is a vizsgálat. Azt mondta a doki nekünk hogy azért, mert stresszkent élik meg az embriok a beavatkozást.


    Remélem segítettem. Üdv 

    előzmény:
    Hugi76 (8)
    2015-02-25  15:26
  18. 2015. február 25. 15:359.

    Majd légy szíves írd meg milyen volt az első konzultáció.

    előzmény:
    kisdinnye82 (6)
    2015-02-23  14:00
  19. 2015. február 25. 15:268.

    Sziasztok!


    Én is szeretnék néhány infót kérni, bocsánat hogy nem nyitok új topikot.


    Tegnap javasolták a férjemnek az andrológián, hogy menjünk lombikra és az ICSI beavatkozást ajánlották. Ilyet bárhol csinálnak? Mivel van már egy kromoszómahibás kislányunk javasolták, hogy genetikai vizsgálat is legyen a beültettet embriónál. Én ilyet még nem hallottam, mennyire megszokott dolog vagy ez egy extra vizsgálat? Így drágább is lenne a beavatkozás?


    Elnézést, de teljesen tudatlan vagyok még, fogalmam sincs merre induljunk, hová menjünk, mi hol mennyi stb.


    Bármilyen infót szívesen fogadok.

  20. 2015. február 24. 08:027.

    Emlékeim szerint az elsőn semmi fizikai vizsgálat nincs. Papírok, beszélgetés arról, ki mit szeretne, lehetőségek felvázolása, ha van döntés arról, hogy mi merre, akkor felírják a vizsgálatokat. Ami megy tb-re, azt arra írják, nem helyből a saját fizetősre. Tapasztalataim szerint teljesen korrekt ügyintézés van.

    előzmény:
    kisdinnye82 (1)
    2015-02-23  11:39
  21. 2015. február 23. 14:006.

    köszi.....


    már elég sok vizsgálat megvan, cukorterhelés megvan, sajnos IR-em van, de már 1 éve diétázom, anti-müllerian megvan, petevezeték átjárhatóság, PCT - bár ez a kettő azt hiszem a lombik miatt nem kell


    kicsit elkeseredtem, hogy pont most emelték ezt az összeget  ez az én formám


    azért úgy készülök a konzultációra, hogy hanyatt dobom én is magam, és talán mégsem lesz ilyen rossz a helyzet  

    előzmény:
    tjudit7 (5)
    2015-02-23  13:06
  22. 2015. február 23. 13:065.

    Az Oep által nem támogatott lombik esetén 150e ft kell fizetni(decemberben emelték fel 80e ft-ról), és akkor nincs akadály az időponttal, a ciklus, és egy sor elővizsgálat végeztével indítható a lombik, támogatásnál ezt az összeget lehet megspórolni, viszont van egy várólista ami több hónapos, van ahol fél évre előre kell feliratkozni, hogy megússza az ember ezt a 150e ft-ot költséget. 


    Az injekciók sajnos drágák 80e - 360e ft-ig lehet az összeg személytől függ mennyi kell. 


    Viszont egy csomó vizsgálat kell majd az inzulinterheléses vizsgálattól elkezdve, altatóorvosi vizsgálaton keresztül vérvételek ciklus elejei-végei, és sorolhatnám, én hanyat dobtam magam amikor odaadta a listát :)


     


     

    előzmény:
    kisdinnye82 (3)
    2015-02-23  12:03
  23. 2015. február 23. 12:394.

    Szia! 


    Köszönöm :). Erről én is csak hallottam, mert annyira szerencsések voltunk, hogy elsőre sikerült. Viszont, még rögtön a legelső konzultáción mikor felirt minket a hónapokkal későbbi varolistara a doki, sejtelmesen annyit mondott, hogyha akkor nem sikerül, lesz egy alternatív gyorsító ötlete. Gondolom erre célzott akkor, de nem fejtette ki, később pedig tárgytalanna vált nálunk. 


    Remélem lombik nektek is csak egy lesz akkor!!! 

    előzmény:
    kisdinnye82 (3)
    2015-02-23  12:03
  24. 2015. február 23. 12:033.

    Szia,


     


    Köszönöm a választ! Még egy kérdésem lenne, sok helyen olvastam már, hogy lehetőség van előrébb hozni a lombik idejét egy kb. 100.000 Ft-os összeg befizetésével.... Ez igaz? 


    Nekünk volt már 6 inszem, így lombik lesz már nekünk is.


    Gratula a kislányotokhoz! 

    előzmény:
    Malvin27 (2)
    2015-02-23  11:51
  25. 2015. február 23. 11:512.

    Szia! 


    Kicsit már megfakultak az emlékeim, mert már két éve, hogy az első konzultáció volt ott nekünk, de szerintem nem volt akkor még uh. 


    Minden korábbi leletunk vittük már lemasolva nekik, azt el is tettek, plusz kellettek a taj kártyák,személyik, ha van házassági anyakönyvi kivonat.


    A dokink ( Sajgó Attila volt)  megnezte a papírjaink, mondta hogy mikorra tud felirni az oepes lombik varolistara, s hogy addig milyen vizsgálatokat kell megcsinaltatnunk. Nem volt mindet muszáj ott csinálni, de parhoz ragaszkodott hogy ott legyen, pl. Uh, sperma vizsgálat. Lehetett kérdezni, csak beszélgettünk, és a végén újabb időpontot egyeztetünk velük.


    Sok sikert, remélem hamar osszejon. Mi szerencsések voltunk, a lányunk épp mellettem játszik :).


     


    Annyi, hogy nálunk eleve csak lombik jöhetett szoba, inszemek nem voltak. Remélem tudtam segíteni, ha vmi még érdekel, írj nyugodtan.


     


    Üdv  

    előzmény:
    kisdinnye82 (1)
    2015-02-23  11:39

Címlap

top