Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. március 17. 07:0426.

    Akkor tőled is megkérdezem, két felnőtt, érett, egymást szerető ember között hogyan létezhet erőszak?

    előzmény:
    *jinx* (21)
    2015-03-16  14:27
  2. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. március 16. 20:4025.

    Joga van nemet mondani. Na igen. A megerőszakolt nők nagy része  mondja is. Mire is megy vele? Ja igen. Mondhatja, hogy "nem", mert ahhoz joga van, de ez a lényegen nem változtat. Ha komolyan is gondolná, hogy "nem", előtte még jól el is vernék, aztán erőszakolnák meg. 


    Hogy azért képben legyünk, házasságnak nevezzük azt az együttélést is, ahol a feleket már rég nem a szeretet és a harmónia tartja össze, hanem a kényszer, az érzelmeket pedig inkább az utálat és a gyűlölet jellemzi, de az ösztönök még működnek. Ebben az esetben használják a nőket, nagyivben tojva arra, hogy egyáltalán közösülésre alkalmas állapotban vannak-e. (ezalatt azt értem, hogy kellően benedvesedett)


    "Normális" nőnek ez nem szex, hanem erőszak. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  3. 2015. március 16. 17:0124.

    tudod, nekunk ejropaijaknak' nem alapbeallitas a muzulmanias primitiva'! :-D

    előzmény:
    Nikita 666 (18)
    2015-03-16  14:00
  4. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. március 16. 15:0023.

    Nikita666: De, ízlik a szex, ha én is akarom - vagy ha én kezdeményezek.


    Ha egy pasi szexet akar, és nem vagyok ráhangolódva, akkor húzzon fel, őrjítsen meg, legyen gyengéd, legyen izgató (úgy, ahogy én szeretem - egy összeszokott pár tudja, kinek, mi a jó) de ne várja, hogy kötelességszerűen széttegyem a lábamat. (Ezt meghagyom neked, ha már szerinted ez a része a bulinak). Pláne ne erőszakoskodjon. Elvégre, ha ő fáradt, én sem szúrom seggbe egy uborkával.


    Normális lelkületű nőnek lehetnek problémái, érezheti magát szrul, lehet beteg - ilyenkor sem szabad nemet mondani?


     


    Mégis miből gondolod, h nálunk normális az ivászat (a férjem pl. antialkesz, utálja még a szagát is a szesznek)? Próbáld meg a férjemet leitatni - aki nem szokott inni, azt nem fogod leitatni, még véletlenül sem. Mert bármibe teszed, kiérzi a szesz szagát-ízét, belenyal, és otthagyja.


    Főzés? Hallottál már munkahelyi étkezdéről? Étteremről? Kapaszkodj meg, nálunk pl. az sem elvárás, h minden nap meleg ételt vigyek ételhordóba a férjem munkahelyére - mert én is dolgozom. Második műszak? Nálunk közös az is. Mert a család is közös.


    Nagyon sajnálom azokat a nőket, akiket azért vesznek el, hogy legyen tiszta gatya, meleg étel, rend és tisztaság a lakásban, meg egy pár széttett láb, ha ahhoz szottyan kedve az uraságnak. Kész szerencse, hogy manapság már van más lehetőség is.


    A férfiaknak NŐ kell. Mindenkinek mást jelent a NŐ. Van, akinek az előző bekezdés. Másnak meg egy társ, akivel együtt vannak jóban-rosszban, és a szexet kölcsönösen kívánják, együtt élvezik, nem csak apu ürít egy lyukba. Igényszint kérdése - ha neked megfelel a 'kötelesség', én nem foglak lebeszélni. De nálam ez nem így működik.


    Abban igazad van, egy normális kapcsolatban nincs erőszak - de ehhez az is kell, h ha kell, takarékra kapcsolja magát apuci - ui. nem nagyranőtt kamasz v. ösztönállat, hanem ember.

    előzmény:
    Nikita 666 (20)
    2015-03-16  14:17
  5. 2015. március 16. 14:4222.

    A "házastársi kötelesség" kifejezést az elnyomó erőszakos férfiak találták ki, hogy legitimálják az erőszakoskodást.


    Normális lelkületű férfi érti a NEM-et, nem nyomul, nem kezd el manipulálni, sértegetni, nem játssza a sértődöttet, pláne nem erőszakoskodik, erőszakolja meg azt akit állítólag szeret.

    előzmény:
    Nikita 666 (20)
    2015-03-16  14:17
  6. 2015. március 16. 14:2721.

    A téma a házasságon belüli erőszak, nyilván arról írtam (nem céloztam rá, leírtam konkrétan).

    előzmény:
    Nikita 666 (19)
    2015-03-16  14:06
  7. 2015. március 16. 14:1720.

    Szerintem te is ismered ezt a kifejezést, csupán kekeckedsz.


    Miért mondtál volna nemet akkor, ha házastársi kötelességként említik házasságkötés előtt? Nem ízlik a szex? Mert akinek igen, annak teljesen mindegy hogyan nevezik a gyereket. Normális lelkületű nő nem fog nemet mondani a férfi vágyaira. Ugyanúgy lehet kötelességként említeni a főzést is, nem? Általában a nők főznek, nem? Második műszak, erről a kifejezésről sem hallottál?


    Hm, úgy látom a te környezetedben normális dolog az ivászat. Próbáld ki, itass egy olyan férfit aki egyébként nem szokott inni, bealszik. Ergo, erőszak képtelen.


    És, a tévedések elkerülése végett, a férfiak nem azért házasodnak, hogy boldog családi életet éljenek nyugisan 3 gyerekkel, esetleg valaki tiszta gatyával, meleg étellel várja őket. Nekik NŐ kell.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (17)
    2015-03-16  01:27
  8. 2015. március 16. 14:0619.

    Ácsi, te most a házasságon belüli, vagy az azon kívüli szexuális erőszakra célzol? Nagyon nem mindegy.


    Y megy az utcán, X megkívánja, megerőszakolja. Elítélendő.


     X ugyanakkor egy szerető férj, aki nem erőszakoskodik a feleségével soha, sőt, más nővel sem. Az utcai erőszak csak egy feltevés.


    Nem, nem farok vezérelt ösztönlények. Kizárólag esznek, isznak, alszanak. Szeretkezni csak akkor szoktak, amikor az asszony megengedi.


    Ember, a nemi élet is egy szükségletnek a kielégítése. Rendben, nem mindenkinél.

    előzmény:
    *jinx* (16)
    2015-03-15  23:35
  9. 2015. március 16. 14:0018.

    Én szintén. Csakhogy, te NEM akarod érteni.

    előzmény:
    saschamora (15)
    2015-03-15  20:47
  10. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. március 16. 01:2717.

    Nikita 666: 'Házastársi kötelesség?' Paradoxon - ha házastársi, akkor szeretetből, önként csinálunk valamit - a házasság két ember szövetsége. Kötelességből nem szövetkezünk, és nem lehet senkit szeretni, tisztelni, kívánni.


    Nem tudom, te milyen államban/vallás szerint esküdtél, vagy melyik évszázadban -  nálunk sem a katolikus, sem az állami esküvőn nem volt ilyen kitétel. Ha ezt is meg kellett volna ígérni, h 'végrehajtom a kötelességemet', tutira nem mondok igent.


    Egyébként, én olyan férfival nem kezdenék, aki annyira nem tud uralkodni a vágyain, hogy akár kötelességként is követelje a szexet. Normális lelkületű pasi nem is élvezi, ha egy nő csak kötelességből van vele.


    'Ha a férfi beivott, és úgy erőszakoskodott. Ha egyszer, akkor képtelen az erőszaktételre.'


    Mi van? Ha egyszer megtette, akkor képtelen rá? Csak mert kivételes eset. Bakker, ha megtette, akkor nem lehet képtelen rá.

    előzmény:
    Nikita 666 (14)
    2015-03-15  20:38
  11. 2015. március 15. 23:3516.

    Ezzel az értetlenkedéssel és a szexuális erőszak -szerinted -létjogosultságával csak azt erősíted, hogy a ffiak többsége faszvezérelt primitív ösztönlény. 

    előzmény:
    Nikita 666 (14)
    2015-03-15  20:38
  12. 2015. március 15. 20:4715.

    szerintem nagyon vilagosan fogalmaztam, alapszinten. ha nem erted, hat' nem! :-D

    előzmény:
    Nikita 666 (14)
    2015-03-15  20:38
  13. 2015. március 15. 20:3814.

    Amit leírtál igaz is lenne, ha nem házastársakról lenne szó.


    A házastársi kötelességben feketén fehéren benne foglaltatik a kötelesség szó. Tehát, illető feleség nem mondhatja kényeskedve, hogy most NEM. Az aktus módját viszont ellenezheti, ha az nincs kedvére. De mivel ezt már kifejtettem, nem fogom még egyszer leírni.


    És mivel minden erőmmel azon vagyok hogy próbáljalak megérteni, megkérlek hogy írjál egy olyan feltételezett szituációt, amikor a nő NEMET mondd, és az erőszakká fajulhat. Azt az egyet ne említsed hogy a férj beivott, és úgy erőszakoskodott. Ha egyszeri kivételes eset, akkor a férj képtelen az erőszaktételre. Ha viszont alkoholista, akkor asszonyka már a házasság előtt is látta ezt, esetleg vele ivott. ha nem tetszett neki hogy iszik a férfi, miért ment hozzá? Senki nem kötelezte. Tehát ez alapból nem lenne jó példa.


    Azt pedig légyszíves vedd figyelembe, hogy egészséges emberek házassága szerelmen alapszik. Márpedig egy szerelmes nő még akkor sem mondd NEMET, ha éppen nincs kedve az aktushoz, ugyanis tudja hogy evés közben úgyis megjön az étvágy. Ennek az ellenkezője is igaz, szerelmes férfi soha nem fog erőszakoskodni a szeretett nővel.


    Tehát, legalább egy példát várok. Még valami, a "nehezebb napok" sem tartoznak ide. Ugyanis ezt a férfi a nővel együtt kapja, pár év házasság alatt hozzászokhatott már a néha NEMET mondáshoz. De ebben az esetben is vannak kivételek, amikor a nő nem ellenkezik, viszont a férj fogja vissza magát.


    Tehát, felnőtt, érett, egymást szerető, testileg és lelkileg egészséges emberek házasságában mikor beszélhetünk nemi erőszakról?

    előzmény:
    saschamora (13)
    2015-03-15  20:06
  14. 2015. március 15. 20:0613.

    "Mindenkinek mást jelent az erőszak!"


    az eroszak minden nyelven, minden kulturaban azt jelenti, hogy eroszakkal,- testi folenyed altal, mentalis megfelelmitessel, -lelki terror altal, elveszed azt, amire en azt mondtam hogy NEM!


    a hazastarsi kotelesseg pedig nem azt jelenti, hogy amikor az egyiknek kell, akkor a masiknak kotelezo, ugyanis az egyik nem birtokviszonyban all a masikkal (nem a tulajdona, hogy akkor, es ugy hasznalja ahogy neki tetszik) hanem jogi es gazdasagi viszonyban. a hazassagai kotelesseget akkor latja el a masik, amikor o maga is akarja-egyetert-kivanja-megengedi. ami ezen tulmegy, az EROSZAK. bt. kategoria egy hangyanyit is kulturalt orszagban.

    előzmény:
    Nikita 666 (6)
    2015-03-10  19:07
  15. 2015. március 13. 21:2312.

    Sejtettem hogy vannak nők akik utálják, de hogy sok...és még te is ezt írod. Tudod, látszik is rajtuk. Ők azok, akik búval vannak bacva.


     

    előzmény:
    elsi1 (11)
    2015-03-13  20:58
  16. 2015. március 13. 20:5811.

    Sok nő eleve utálja  a szexet,de hát kell a gyerek(az meg szexből van),meg hát  apasit szex-szel lehet megfogni ,na és egy tisztes nő 30-ig eladja magát,szóval igen,amíg muszáj,addig megjátsszák,hogy szeretik a szexet,amíg el nem veszik őket,vagy meg nem születik a kívánt gyerekszám,utána meg bemondják az unalmast,fiam,nekem ennyi elég volt.

    előzmény:
    Nikita 666 (10)
    2015-03-13  20:44
  17. 2015. március 13. 20:4410.

    Ez  hasonló lehet mint az a kijelentés, haragszom, nem főzök, nem mosok rá. Nem beszélek hozzá, nem szeretkezem vele. Tehát büntetés, nem egyenlő felek élnek együtt.


    Ha nem képesek szeretkezni ezek a nők a férjeikkel, akkor lelkileg hogyan kerülnek közel hozzájuk? Valami formális együtt élés, papírjuk van róla hogy mégis neve legyen a gyereknek. Senki nem kötelezte ezeket a nőket, hogy hozzámenjenek egy olyan férfihez, akit nem tartanak kívánatosnak sem testileg, sem szellemileg.


    A házasságon belüli nemi élet természetes kell hogy legyen mindenkinek.

    előzmény:
    szárnyasló (9)
    2015-03-13  16:58
  18. 2015. március 13. 16:589.

    Házasságon belüli nemi erőszak- én nem tudom hová rakni ezt. A házasok olyan emberek, akik szándékosan és önként azért élnek együtt törvényesen, hogy ágyat, asztalt, életet megosszanak egymással. Hol kezdődik az, hogy erőszak? Hány év telik el egy házasságban, amíg az egyik fél testiségét a másik elutasítja, és ha az egy NEM-re nem teszi hátra a kezét, akkor az erőszak...és mindkét oldalról jöhet? Ha valaki alkoholista, vagy megcsalták, vagy ő csalt vagy ....ilyesmi- akkor nem szabad együttmaradni. De ha ilyen nincs, akkor hogy torzulhatnak el az egymásról alkotott vélemények? Hogy lehet erőszaknak hívni azt, ha apu a "nagy ágyban" anyut ölelgeti- mert ha anyu beteg, akkor nyilván ez kommunikáció kérdése, de ha semmi ilyen nincs, és anyu rendszeresen nemet mond- mitől házasság az egész? Miről szól egy ilyen házasság? Minek van együtt a másikkal bárki, ha soha nem kíván vele lenni?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  19. 2015. március 13. 16:158.

    Ne haragudj, de te még nagyobb butaságokat írsz. (Nem szokásom ilyesmit írni, de amilyen az adjon Isten...)


    Két ember között akik szeretik egymást, hogyan lehet azt a kifejezést használni hogy "rendelkezésére áll" ?


    Felnőtt emberek házasságában benne foglaltatik a nemi élet, kivéve ha valamilyen betegség miatt az nem megengedett. A házasság nem azt jelenti hogy nekem most nincs kedvem, a másik oldja meg a problémáját kézimunkával. Jóban és rosszban együtt, igen akkor is, ha épp valamelyik félnek nincs kedve. És ennek nem erőszak a neve. Van egy elnevezésünk rá, házastársi kötelesség. És nem, ne gondold hogy csak a nők részéről. Egy elhízott macának is vannak vágyai, amit a férjnek ugyanúgy ki kell elégítenie.


    Hogy létezik, hogy egy nő, aki valaha szerette azt a férfit, kiszeret belőle olyannyira, hogy szeretkezni sem óhajt vele? Ha egy nő élvezi a szexualitást, akkor nem ellenkezik. Sok nő nem élvezi az együttléteket, a férj igényli, a feleség ellöki magától, kész az erőszak. És könnyebb egy férfire rásütni azt hogy erőszaktevő a feleségével, mint a feleségnek bevallani azt, hogy semmi öröme nincs a nemi életben.


    Nem, nem láttam. Hol lehet párkapcsolatot nézni?Mondjuk a tiédet?


     

    előzmény:
    Rugove (7)
    2015-03-13  10:55
  20. 2015. március 13. 10:557.

    Ne haragudj, de oruletes butasagokat irsz. Az emberek valtoznak, az erzeseik is valtoznak, es nem, a hazassaggal nem azt irja ala az ember, hogy ezentul mindig es minden helyzetben rendelkezesere all a hazastarsanak.


    Es mi az, hogy mit nevezunk eroszaknak? Amit az egyikre rakenyszerit a masik. ennyire egyszeru - nem kell ehhez vibrator.


    Lattal te mar parkapcsolatot?!?

    előzmény:
    Nikita 666 (6)
    2015-03-10  19:07
  21. 2015. március 10. 19:076.

    Most olvastam végig a cikket.


    Még bizarrabb mint gondoltam.


    Megnézném az ilyen nők arcát, amikor egyszer beindulnak a férjüktől, aki viszont aktus közben egyszer csak azt mondaná, most meggondoltam magam, nem akarom folytatni a szeretkezést, nincs kedvem hozzá, erőszaknak érzem.


    Az a nő már az erőszaktétel előtt lelki beteg aki attól retteg, ha nem teljesíti a férje óhaját akkor a férj elhagyja. Az is kérdéses a cikkben, mit neveznek nemi erőszak alatt. Kikötözést, harapást, esetleg a vibrátorral történő aktust? Mindenkinek mást jelent az erőszak. Egészséges emberek közötti házasságnál nem fordulhat elő erőszak. Ha csupán arra utalnak, hogy az illető feleség pillanatnyi elmebajában nem kívánta széttárni a combjait noha erre értelmes okot nem tud felhozni, akkor a férj "erőszakossága" jogos. Házasságkötéskor kimondta a feleség az igent, a nemi aktusra is. És ha figyelembe vesszük azt a tényt, ami felett sok nő elegáns szűzkurvaként elsiklik, hogy a nemi aktus elsősorban a szaporodást szolgálja, akkor nincs miről beszélni. A férj csak ennek a parancsnak engedelmeskedik. Addig döngeti az asszonyt, amíg megtermékenyül. Ja, hogy a feleség nem élvezi az együttlétet? Hm, előfordul. Akkor miért ment hozzá feleségül? Nem panaszkodni kell az ilyeneknek, hanem elválniuk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  22. 2015. március 10. 17:495.

    Érett emberek házasságához hozzátartozik a szexuális élet. Erőszakról két esetben beszélhetünk, az egyik jogos. Amikor a férfi aberrált közeledését utasítja vissza a feleség. A másik játszma. Amikor a feleség a házsártja, hisztije miatt mond nemet.


    Direkt érett embereket írtam. Hogy létezik, hogy két olyan ember köt olyan házasságot, amiben az egyiknél csak évek múlva derül ki, hopp, ő most análisan is ki szeretné próbálni? Ezeket mind meg kell beszélni, nem kizárólag azt hogy mennyi gyereket szeretnének, és milyen színű legyen a tapéta. Azt pedig mélyen elítélem amikor a nő sértettségében, esetleg valamit követelve manipulatív célokra használja fel a szexualitást.


    Normális érett embereknél pedig a házasság olyan intim, hogy  családon beüli erőszak nem fordulhat elő. Sem egymással, sem pedig a közeli és távoli családtagokkal.


    Mikor merjük már nyíltan kimondani, hülye infantilis emberek házasodnak nyakra főre, csupán vonzalom alapján? Állítólagos felnőtt nők választanak olyan férfiakat, akiket később valahogy nem kívánnak. Ők is hirtelen ébrednek rá erre? Alkoholista a férfi, trehány, koszos? Azelőtt nem volt az? Amikor pedig a férfi házasságon kívüli partnert keres mert feszíti a sperma, és nem óhajt felnőtt létére mono szexelni, akkor a kis tündibündi feleségek meglepődnek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 10. 12:254.

    amikor a pasik megunják a sok szeszélyt


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  24. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 10. 10:133.

    A nem, az nem, ez elég egyértelmű. Az erőszakos szex nehezen érthető, hiszen ha nincs meg a kölcsönös egymásnak okozott öröm, akkor az a szexnek csak valamilyen önző, alacsonyabb foka lehet.


     


    Tehát itt a hangsúly az erőszakosságon van, amely az emberiség rákfenéje és a vesztét fogja okozni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  25. 2015. március 9. 18:462.
    Nagyon jó írás.

Címlap

top