Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó budapesti szülészet?

vkatalin1982
Létrehozva: 2015. március 11. 14:44

Sziasztok,


Tudom, sok internetes lap foglalkozik a témával, viszont vagy csak szakmai szemmel, hivatalos adatokat közölnek budapesti szülészetekről, vagy régebbi tapasztalatokat olvastam csak, így most szeretnék egy fórumot, ahol olyanok (és tényleg csak olyanok) írják le a tapasztalatukat, akik az elmúlt 1-2 évben szültek Budapesten.


Tervezünk babát, és úgy szeretnék orvost választani, hogy a legjobb orvos, legjobb kórház legyen..(naír álom ?) ...sajnos jó orvost ismerek, de rossz kórházban dolgozik (Flór Ferenc, Kistarcsa).


Sajnos amiket olvastam eddig, hogy jó kórház, egy orvos ismerősünk teljesen megcáfolta: pl. Szt Imre kórház nagyon rossz, nem ajánlja, Uszokiból maguk a női orvosok is más kórházba járnak szülni, illetve nőgyógyászatra.


Szóval várom a tapasztalatokat, és ajánlásokat, hogy ki a jó orvos, melyik kórházban.

  1. 2015. március 12. 11:0026.

    Én tegnap voltam az Istvánba szülés felkészítőn, mert ott fogok szülni. Pont mondták, hogy most lettek felújítva a szobák. Megszünt az 5 ágyas szoba 3 ágyas lett belőle és az összes szobában van fürdő. 4 ágyas a legnagyobb szobájuk de abba is lett fürdő. Plusz csináltak még két alapítványit így összesen 5 van és 12.000/ éjszaka. Majd szeretnék szülőszoba látogatásra is menni. Sajna ahogy olvasom a csecsemősök a legtöbb kórházban lutrik :(

    előzmény:
    Miror (20)
    2015-03-12  10:15
  2. 2015. március 12. 10:5125.

    Igen, igazad van! Ez igy működik. Ez egy szolgáltatás amire ha igényt tartasz annak ára van! Ha ügyeleteshez beesek max akkor utólag én döntök, de máskülönben fizetni kell.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2015-03-12  10:25
  3. 2015. március 12. 10:4224.

    Hát a rooming-in miatt igen, elég fárasztó a 2 szobatárs és babáik, de a látogatókat kicsit megfékezhetnék. Az alapítványi szoba így aranyat ér, még ha fizetni is kell érte. Csak rossz, hogy vagy van, vagy nincs szabadon :(


    A többi dolog más kórházakban is előfordulhat!

    előzmény:
    Miror (20)
    2015-03-12  10:15
  4. 2015. március 12. 10:2723.

    Mégis csak furcsán nézed a mai világot....általában ha igénybe veszel egy szolgáltatást, jelenesetben pl. hogy készenlétben álljon az orvos, akkor nem te fogod megszabni a tarifáját. Ha elviszed a kocsidat a szerelőhöz ő fogja megmondani a munkadíjat és nem te, hogy neked mennyit is ér meg.

    előzmény:
    vkatalin1982 (13)
    2015-03-12  09:37
  5. 2015. március 12. 10:2522.

    Ez nem így működik.


    ha felkérész egy orvost, akkor ő bizony meg fogja mondani előre a tarifáját. Ez nem csak a szülésért, hanem azért, hogy bármelyik pillanatban a rendelkezésedre áll.


    Az én dokimnál teljesen hivatalosan ki van írva, hogy a szülés utáni felülvizsgálatnak mennyi az ára (számlát ad róla a magánrendelés keretében). Ebben benne van az is, hogy ezért mikor, hogy áll a rendelkezésedre. Ha neked az ár nem megfelelő, akkor nem őt válaszod.


    Hülye hasonlat, de, ha felfogadsz egy szobafestőt, ő is előre megmondja az árat, nem te döntöd el, hogy neked mennyit ért a munkája.

    előzmény:
    vkatalin1982 (14)
    2015-03-12  09:41
  6. 2015. március 12. 10:2321.

    Ott szült a lányom a közelmúltban kétszer. Remek orvosok vannak.


    Az összes hozzászóláshoz csak annyit, hogy minden kórházban vannak jó orvosok, de mindenkinek más és más a jó orvos.

    előzmény:
    vkatalin1982 (19)
    2015-03-12  09:55
  7. 2015. március 12. 10:1520.

    A sztIstván babás kórterme egy borzalom!! A csecsemősök halál leterheltek,. Alapítványi szobát vehetsz ki, ahol egyedül vagy, máskülönben nem fogsz aludni 2 percet sem mert 3 csecsemő nem egy időben ordít. Plusz a látogatók rettentő zavaróak,hogy egész nap egy átjáróház van. Úgy szoptattam ott, mintha a bkv-n lennék.  Megalázó és borzalmas,hogy terpeszben mászol fel az ágyra, kilóg a bugyid, a fél melled közben meg a szomszédos kismamák rokonai vesznek körbe és lóg a kabátjuk széle a levesedbe.

    előzmény:
    vkatalin1982 (19)
    2015-03-12  09:55
  8. 2015. március 12. 09:5519.

    Igen, én sem üvegfalat szeretnék, hanem babás kórtermet.


     


    Bajcsy-ról, orvosokról valaki valamit? Ott állítólag bent lehet apuka is.

    előzmény:
    mancika (11)
    2015-03-12  09:09
  9. 2015. március 12. 09:5318.

    Igen, én is a jók között hallottam eddig az Uzsokit, csak tényleg elgondolkodtam, hogy maguk az ottani orvosok miért nem tartják jónak? Nem fejtette ki az ismerősöm, hogy miért nem jó az Uzsoki, vagy inkább ő átlagosnak mondta....


     

    előzmény:
    asztanaviszta (8)
    2015-03-11  19:29
  10. 2015. március 12. 09:5217.

    Köszi,


    A Szent IStvánban maga a szülészet is normális meg a csecsemőosztály is? Meg lehet nézni szülés előtt? Te megnézted már milyen?

    előzmény:
    phangan (9)
    2015-03-11  20:00
  11. 2015. március 12. 09:5016.

    Szia! Valóban sok a feltétel amiket szeretnél, azt ajánlom,hogy tedd ezeket fontossági sorrendbe. Nálam ez így volt. 


    Parás vagyok, nem bírom a fájdalmat,ha van egy orvosom aki emberileg megfelel, elérhető bármikor, korrekt és emberszámba vesz az volt a legfontosabb. Minden más körülmény az orvossal együtt jár mint egy csomag, ami vagy tetszik vagy nem. Nálam az orvos személye döntött. 


    Fontos volt,hogy női orvos legyen, aki szűlt már, tehát tudja miről beszél, mit érzek és élek át!


    Ő a Szt Istvánban vezet le szülést, emellett magánrendelése van ami nem túl olcsó 16ezer/alkalom, de nem bántam meg a döntést. A mai napig hálás vagyok neki, a lélekjelenléte és a szülés alatti bánásmódért, ha ő nincs ott feladtam volna. 


    Elérhetőséget ha érdekel szívesen küldök.


    De tényleg azt javaslom,hogy fontossági sorrend alapján dönts, minden nem fog összejönni amit szeretnél, de kívánom,hogy sikerüljön,hátha szerencséd lesz! 


    Magánba csak a szülés 800.000 a többi vizsgálatot hozzáadod akkor egy új autó ára is kijön. 

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  12. 2015. március 12. 09:4315.

    Fura anya lehetsz, ha te a gyerekednek orvosi, egészségügyi szempontból nem a legjobbat szeretnéd.......


    Én azt szeretném, hogy ne csesszék el a szülésemet, és a babámmal is minden rendben legyen. Erről kértem véleményt.

  13. 2015. március 12. 09:4114.

    l. másik válaszomban is, igen, tisztában vagyok vele, hogy a terhes nőket a legszebb pillanataiban "kirabolják", merthogy a babádért mindent megteszel, reménykedve, hogy te is túléled és a babád is a szülést, és mindent rendben csinál az orvos. Csak nem mindegy, hogy ő fixálja a tarifáját, majd utólag elcseszi az életedet (barátnőmnél elég nagy galibát okozott), vagy te döntöd el, hogy ha minden rendben van veled és babáddal, akkor a munkájáért ennyit szánsz (vagy ennyit TUDSZ szánni).


    És szeretném ismételni, nem az ilyen jellegű kérdéseket, véleményeket várnám, sokmindennel tisztában vagyok, hanem a kórházakról a véleményt, és jó orvos tapasztalatokat zeretnék hallani.

    előzmény:
    huncut (5)
    2015-03-11  15:54
  14. 2015. március 12. 09:3713.

    Félreértettél, nem azt mondom, hogy nem szeretném megfizetni, de egyrészt van, ami esetében már "rablás"-nak és szemtelenségnek tartom azt, hogy a nőgyógyászok mit elkérnek a semmiért, másrészről meg nem a szülésről magáról beszélek, hanem bármi más nőgyógyászati dologról, ainél nem készenlétben kell állnia, hanem azért kapja a fizetését, hogy ellássa a betegeket.


    És én egy olyan becsületes orvost keresnék (bár lehet, hogy nincs?), aki nem azért tanulta ki a szakmát, hogy magánpraxisban megszedje magát, és elhanyagolja a TB-s betegeket, hanem aki azért tanult, hogy ellásson mindenkit, csak aki nem akar feltétlenül ülni a kórházban, azt választhatja őt a magánpraxis között.


    Van olyan doki, aki terhesgondozást nem is vállal a kórházban, csak magánpraxisban, így nincs választásod, ha ő az orvosod, fizetsz a semmiért (merthogy terhesgondozáson semit nem csinál havonta, csak megkérdezi, hogy minden rendben van-e). És ha szükséges, vérvétel, UH, egyéb dolgokra pedig ad beutalót a kórházába. Én több ilyen esetről hallottam, ez bevált módszer, főleg főorvosoknál.


    És amit félreértettél, hogy nem azt írtam, nem akarom megfizetni, ha valami pluszt kérek tőle (pl. álljon készenlétben), hanem az, hogy én döntsem el, hogy mennyit "ér" a munkája, és nem ő mondja meg, hogy ez a műtét 40 ezer, az a szülés meg 150 ezer. (merthogy ismerek ilyen dokit).


     

    előzmény:
    évi* (3)
    2015-03-11  15:28
  15. 2015. március 12. 09:1012.

    jav. oda nem mennék

    előzmény:
    mancika (11)
    2015-03-12  09:09
  16. 2015. március 12. 09:0911.

    én anno úgy választottam kórházat, hogy ne legye messze, ha be kell járni, v. ha beindul a szülés. ill. azt tudtam, hogy a mávban jó dokik vannak.


    aztán végül teljesen másképp' alakult.


    hidd el, megtalálod majd a számodra megfelelő dokit és kórházat, ami megfelel majd neked.


    az biztos, hogy oda mennék, ahol pl. csak üvegfalon lehet kukucskálni. ez pl. a máv, de ha téged nem zavar, akkor oké. :)


    a szoptatást nem tudtuk volna megoldani, ha nincs legalább napi 3 ember, aki ébresztgeti a babát, mert állandóan elaludt. :)


    és a szigorú látogatási rendtől is megőrültem volna.


    így a János nekünk megfelelt. nem egy luxus hely, de ki lehetett bírni, pedig 1 hetet voltunk bent.


     

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  17. 2015. március 12. 09:0510.

    jó a MÁV, én ott szültem volna, de végül a Jánosban kötöttem ki.


    nem bántam meg, mert a MÁV-ban nagy a szigorúság. viszont jók a dokik.


    Jánosban ügyeletben szültem, max. figyelmet kaptam, lehet hogy szerencsés voltam.


    A csecsemősök általában segítőkészek, ha kérdezel ott.

  18. 2015. március 11. 20:009.

    Szent Istvant is dicserik.


    De ha jol gondolom akkor maganrendelesre fogsz jarni. Rengeteg forum van am ebben a temaban. En rakerestem a maganrendelokre, amik a kornyekunkon vannak, mazli, hogy a dokit nagyon dicsertek neten es nagy plusz hogy pont a kiszemelt korhazamban, a Szent Istvanban vezet le szuleseket.


    A menete ugy nez ki, hogy havonta egyszer megyek hozza, ahol ultrahangra kerul sor, megbeszeljuk a kovetkezo par hetben aktualis vizsgalatokat, dolgokat, es persze ha barmi kerdesem, problemam lenne, akkor segit. A korhazba kuld vervetelre. De 12. heti kombinalt teszt masik maganrendelobwn ugymond klinikan volt, az azert durva osszeg volt. Egyeb kiadas, ha 4D-re akar menni az ember, az 15 ezer korul van. Tehat a terhesseg alatt levo terhesgondozast ki tudod kb szamolni hogy hany alkalom, en a 9. heten voltam eloszor. A vegen viszont sokszor van CTG na azt nem tudom hogy mindig nala kell-e majd mert annak borsos ara van ha a sok alkalmat osszeadom. 


    A szulesert a terhesgondozas 8-10x-esét szoktak elkerni, mar ha vki igy keri es nem nagyobb intervallumot mond, mert olyat is hallottam.

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  19. 2015. március 11. 19:298.

    És, hogy megcáfoljalak:


    Az én dokim is az Uzsokiban végez műtéteket, vezet le szüléseket, igaz rendelése csak magánban van.


    Budapesti szinten elhelyezés, ellátás, felszerelés szempontjából a jók közé tartozik.

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  20. 2015. március 11. 19:247.

    40 ezerért magánban max. 1 vizsgálat és 1 labor.


    Legjobb orvos, legjobb kórház, a lehető legolcsóbban.


    Hol élsz?


    Mehetsz államiba, ott nem kell fizetned, de nem is szabhatod meg a feltételeket.


    Illetve bonyolíthatod magánban, de ott mélyen a zsebedbe nyúlhatsz. Vizsgálatok, labor, szülés, stb. összességében közelebb az 1 millióhoz. Viszont lehetnek kéréseid, elvárásaid.

    előzmény:
    vkatalin1982 (2)
    2015-03-11  14:46
  21. 2015. március 11. 17:206.

    Épp hogy a Szent Imre jó, mindennel fel van szerelve. Más az, ha valaki ott dolgozik, és más az, ha betegként kerül oda. Én például csak jót hallottam, rengeteg nőismerősöm feküdt benn.  És mindegyik agyon dicsérte. Úgy hallottam, a szülészet-nőgyógyászat részt teljesen felújították. Az egyik gyerekem ott született, már akkor is jó volt. És már akkor is oda mentek a mentők az inkubátorokért a többi kórházból. Ha valaki szülni akar, az sem mellékes hogy a csecsemő osztály milyen.



    Legjobb orvos...nos, nem írhatom le kik szültek ott.

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  22. 2015. március 11. 15:545.

    Magánkórházban 40 ezerért rád se néznek:-( kicsit sok a kritérium aminek meg kell nálad felelni.  Tisztában vagy vele, hogy egy magánrendelésen a terhesgondozás alsó hangon 10 ezer/ alkalom és hogy a doki, akihez magánrendelésre jársz egy állami kórházban is pénzt kér a szülésért?


     

    előzmény:
    vkatalin1982 (2)
    2015-03-11  14:46
  23. 2015. március 11. 15:514.

    hát az tévedés, hogy magánban ma kb. bármit megcsinálnak 40e-ért, max. valami anyajegylevétel.


    Én 2009-ben SOTE-s dokihoz jártam magánrendelésre, a végén 80e-t kapott, a normál nőgyógyis visit 8-10 szeresét "szokták" adni. Mivel csak császárral szülhettem, a majd beesek az ügyeleteshez eleve kizárt.


    A dokim utána átment magánkórházba, de még a 2.-nál a magánrendelőjében intéztem a legtöbb dolgot a szülésen kívül :-) Nem mondom meg mennyi lett a vége.


    Most már csak a magánkórházban rendel, így minden vizsgálatért ott fizetek, még magamnak sem vallom be mennyi lesz a vége, de ugye nőgyógyászt nem váltogat az ember :-(

    előzmény:
    vkatalin1982 (2)
    2015-03-11  14:46
  24. 2015. március 11. 15:283.

    Várj, ezt most nem értem: Szeretnéd a legjobb dokit a legjobb állami kórházban, végülis magán megbízva (rendelési idején túl is álljon készen, ha szülsz), de nem szeretnéd megfizetni az ennek megfelelő legnagyobb összeget...

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  25. 2015. március 11. 14:462.

    Nekem pl. az is fontos, hogy a doki, mégha magánpraxisba kell is járnom terhesgondozásra pénzért, tud egyéb dolgokat a kórházban TB-re megcsinálni (pl. vérvétek, UH, stb,) és nem fix díjjal dolgozik a kórházban, hanem csak én rám bízza a "hálálkodást". Sajnos egy ismerősünknek fixen mondta a doki, hogy igen, a műtét megy TB-re, de neki adjon 40 ezret zsebbe....ennyiért azt a műtétet megcsinálnák egy magánkórházban is jobb körülmények között, szóval ez kész rablás....és ilyen nőgyógyászt nem szeretnék.

Címlap

top