Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó budapesti szülészet?

vkatalin1982
Létrehozva: 2015. március 11. 14:44

Sziasztok,


Tudom, sok internetes lap foglalkozik a témával, viszont vagy csak szakmai szemmel, hivatalos adatokat közölnek budapesti szülészetekről, vagy régebbi tapasztalatokat olvastam csak, így most szeretnék egy fórumot, ahol olyanok (és tényleg csak olyanok) írják le a tapasztalatukat, akik az elmúlt 1-2 évben szültek Budapesten.


Tervezünk babát, és úgy szeretnék orvost választani, hogy a legjobb orvos, legjobb kórház legyen..(naír álom ?) ...sajnos jó orvost ismerek, de rossz kórházban dolgozik (Flór Ferenc, Kistarcsa).


Sajnos amiket olvastam eddig, hogy jó kórház, egy orvos ismerősünk teljesen megcáfolta: pl. Szt Imre kórház nagyon rossz, nem ajánlja, Uszokiból maguk a női orvosok is más kórházba járnak szülni, illetve nőgyógyászatra.


Szóval várom a tapasztalatokat, és ajánlásokat, hogy ki a jó orvos, melyik kórházban.

  1. 2015. március 12. 16:4776.

    Hét éve fizettem hetvenezret Amugy végig ott volt a közelben mig vajudtam többször bejott Majd császár lett raadasul Igy plane mondhatni megdolgozott érte A penzt nem elore adtam hanem első kontrollon Nem hiszem h ha nem remel tolem penzt nem jon be

    előzmény:
    phangan (62)
    2015-03-12  16:05
  2. 2015. március 12. 16:4275.

    én is ott szültem oda jártam terhesgondozasra es fogadott orvosom csinálta a UH-t Abban az időpontban amikorra megbeszéltük Nem kellett uh rendelesen sorbaulni semmi ilyesmi nem volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (51)
    2015-03-12  15:25
  3. 2015. március 12. 16:4174.

    Meghalt egy kismama, pár órával császár után.


    A szemem már így marad, de amúgy nem vészes, csak retinaleválás veszélye miatt nem lehet erőlködni. 2 különböző kórház főorvosa mondta rögtön, szóval nem tiltakozhattam.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (72)
    2015-03-12  16:34
  4. 2015. március 12. 16:3573.

    Mindjárt...

    előzmény:
    vadmacs (71)
    2015-03-12  16:31
  5. 2015. március 12. 16:3472.

    Sajnos a szemről hallottam...nálad azóta minden rendben?


    Sejtettem hogy valami hasonló lehet, akár magas vérnyomás, akár valami más.


    Milyen híreket, mi történt?

    előzmény:
    vadmacs (69)
    2015-03-12  16:26
  6. 2015. március 12. 16:3171.

    függönnyel?:-)

    előzmény:
    Nikita 666 (70)
    2015-03-12  16:29
  7. 2015. március 12. 16:2970.

    Két gyerek, az első a magyarnál, a második pedig keleten egy nyugati kórházban.


    Ott mondjuk szuper volt az ellátás, függönnyel ellátott két ágyas szobák, bármit rendelhettél enni. De baccus, egy napra forintra átszámolva több százezer volt!

    előzmény:
    vadmacs (67)
    2015-03-12  16:23
  8. 2015. március 12. 16:2669.

    ja, nem vettem magamra, csak magyarázatképpen írtam


    a szemem miatt nem szülhettem normál úton, és tényleg nem mindegy ki vág föl stb. lásd legfrissebb híreket:-(

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2015-03-12  16:24
  9. 2015. március 12. 16:2468.

    Nem is rád gondoltam, ha jól sejtem neked nyomós ok volt a császárra. Jogos, a császár már műtét.


    Egy ügyeletes a kórházi napok alatt ha nem is rohangál hozzád, nem is beszélget veled negyed órát, a kritikus időszakban akkor is a tudása javát adja. Utána már mindegy, mennek a látogatók, családtagok. Én legalábbis úgy vagyok vele, nem szeretem az áljópofit, amiért ráadásul fizetnem kell.


    Mondom, ne vedd magadra.

    előzmény:
    vadmacs (63)
    2015-03-12  16:09
  10. 2015. március 12. 16:2367.

    az utolsó bekezdésed nem egészen értem

    előzmény:
    Nikita 666 (66)
    2015-03-12  16:17
  11. 2015. március 12. 16:1766.

    Ha valaki hirtelen épp az ügyeletes orvosnál szül, az is ugyanúgy be fog menni érdeklődni- emberségből.


    De amiről itt a topicban szó esik, az olyan, mintha a szülészek lélektelen szakmunkások lennének, akik futószalagon vezetik le pénzért a szülést, ha pedig nincs pénz akkor selejtet kreálnak.


    Aki szülésznek tanult, azt az embert valami motiválta, és ez nem más, mint a szakma szépsége.


    Akinél például én a másodikat szültem, előre szólt, hogy nála csak a gondozásért kell fizetni, a kórház adja a fizetését a szülés levezetéséért. És a kórház árában kőkeményen benne volt minden. Nem érte meg. Félidőben vettem észre, a doktornőnek igencsak domborodik a hasa. Előttem járt két hónappal. Kérdeztem hogy most mi lesz? Mondta hogy semmi gond, bent lesz nálam. Na ja. Az utolsó fél órában érkezett, és ideges volt mert a babája beteg volt, ráadásul előttem vezetett le egy szülést, azért késett. Mellettem sorban potyogtatták ki a babákat a férfi dokiknál, nálam imádkoztak a nővérek hogy még ne legyen meg.


    Külföldön, külföldi (nyugati) kórházban. A magyar átadott volna a kollégájának mert másnaptól szabadságra ment, de szólt hogy beugrik, mert ez a baba másnap még meglesz. Be is jött, igaz a kórházi dolgozók küldték hozzá a taxit, de bejött. Frissen, és végigröhögtük a szülést. Egy fillért nem kapott. Csak hozzá jártam gondozásra, mégis egy jó ismerős lett belőle.


     

    előzmény:
    vadmacs (58)
    2015-03-12  15:53
  12. 2015. március 12. 16:1465.

    Sajnos az van,hogy nőgyógyászt ajánlani a legnehezebb és nem is szerencsés.


    Annyira egyéni,hogy kinek melyik doki jön be. Nagyon gyakori,hogy akit mindenki istenít az neked pont nem jön be és te emiatt majd szidni fogod és gyakori az is,hogy kevésbé felkapott,istenített dokival éppen te lennél maximálisan megelégedve. A kórházakkal is többnyire ez a helyzet. Szóval lutri és saját magadnak kell megkeresned a neked legmegfelelőbbet.


    Ha egy adott kórház női nőgyógyászai vagy az ott dolgozók nem akarnak kollegához menni szülni,vizsgálatra stb. az nem azt jelenti,hogy nem tartják szakmailag jónak a kollegát,hanem ennek sokkal prózaibb oka van. Ugyanis akivel nap-nap után együtt dolgozik,zavarná a szituáció,ha pont a jól ismert kollegának kellene  levetkőznie,'kitárulkoznia' és legintimebb dolgairól beszélnie páciensként,majd páciensből kellene 'visszaváltania' kollegának,főnöknek,beosztottnak. Ezt sok eü. dolgozó nem tartja szerencsésnek,ezért 'házon kívül' keresnek orvost,főleg nőgyógyászt maguknak.


     

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  13. 2015. március 12. 16:1164.

    Én vidéki kórházban szültem, választott orvossal, akinek nem keveset fizettünk. Viszont végig korrekt volt, pedig minden sz r összejott a terhesség alatt, és a szülés alatt is végig biztonságban éreztem magam. Ez nekem megert mindent. De első babáskent nem tudtam, hogy aki talán picit fontosabb is a szuleskor az orvosnál, ha amúgy minden rendben zajlik, a szülésno. Mázlim volt, nagyon kedvesét fogtam ki. De lehet, hogy a topic indító erre is áldozhatna majd. Ez (is) megeri. Amúgy meg kórházban lenni szar. Szülés után lenn lenni szar. Hogy frissen festett a fal, engem baromira nem érdekelt, inkább az, h mielőbb haza mehessunk. Három napot ki lehet bírni bárhol. Szerintem. 


     

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  14. 2015. március 12. 16:0963.

    Bocsi, de én császárral szültem, programozottan. Előre nem kérte a doki, én úgy gondoltam, hogy adom, biztos magyar beidegződés:-) Nagyon odafigyelt rám a kórházi napok alatt, egy ügyeletes nem biztos, hogy megteszi.

    előzmény:
    Nikita 666 (59)
    2015-03-12  15:59
  15. 2015. március 12. 16:0562.

    Szerintem a fizetés azért is alakul ki egyre jobban, mert sajnos rengeteg helyen hátrányt élvez az, aki nem fizet, nincs fogadott orvosa, stb... Komplikáció, és idősebb korban levő szülés esetén pláne nem szeretik. Ilyen az egészségügy itthon.


    Egyébként vérlázítóan magasnak tartom az összegeket, és 70 ezernél azért van bőven magasabb tarifa is, és márpedig azért tartom soknak, mert bent van összesen 10 percet, a legvégén. Előtte a szülésznő van ott. Ezért manapság sokan szülésznőt fogadnak, és dokit nem. És igen, szülész-nőgyógyász távoli ismerős szerint azt kell megfizetni, hogy ő bármikor elérhető, bármikor felveszi a telefont és megválaszolja a kérdéseket, és a pihenését is megszakítja, ha beindul a szülés. Hát, és ha én nem hivogatok senkit? :D Arra a 10 percre a kitolásra adok 100 ezret?

  16. 2015. március 12. 16:0461.

    Fene tudja, ez habitus kérdése, engem sosem érdekelt, hogy - akármiről legyen is szó - a dokimmal személyesebb, barátibb kapcsolatban legyek.


    Egy orvossal szemben nekem annyi az elvárásom, hogy szakmailag a topon legyen, tegyen meg minden tőle telhetőt az egészségem érdekében.


    De mivel nem szültem (és már nem is fogok), szüléssel kapcsolatban ez csak elmélet marad. De egyéb téren, ami egyébként terhességgel, esetleges szüléssel kapcsolatos vannak tapasztalataim, ugyanis szerettem volna szülni, csak nem jött végül össze. Tehát azért annyira mégsem a levegőbe beszélek. Szóval, amikor kórházban voltam (3x is), plusz különféle vizsgálatok stb, akkor is így gondoltam. Sőt, így is cselekedtem. Akit épp dobott a gép. Azért volt egy doki, aki ultra szimpi volt, az sztk rendelésen igyekeztem hozzá menni, de ez sem jött mindig össze.


    Szóval én nem látom reálisnak azt a pénzt, amit nők képesek dokiknak kifizetni szülés és körülményei címen. De mondom, habitus kérdése, van, aki ettől megnyugszik és ez a legfontosabb.

    előzmény:
    vadmacs (58)
    2015-03-12  15:53
  17. 2015. március 12. 16:0260.

    Az orvos személye a megnyugtató, akiben bízok, és nem akar az ember ilyenkor még azon is parázni,hogy ki lesz ott? Oltári nagy különbség van orvos és orvos között tudásban, tehetségben. Én eü-ben dolgozóként ezt látom, és ezért nem bíznék a véletlenben ilyen esetben, nem a torkom fáj vagy kötőhártyagyuszim van,hanem szülök..

    előzmény:
    cabron (56)
    2015-03-12  15:49
  18. 2015. március 12. 15:5959.

    Áruljátok már el, mi kerül 70-80 ezer forintba?


    Mert képtelen vagyok felfogni, hogy vannak emberek, akik egy olyan szolgáltatásért még pluszban fizetnek, ahol egyébként is a legjobbat kell nyújtani. Szóval, győzzön meg valaki, hogy ha én nem fizetek 70 ezret, akkor bent marad a gyerek, és életem végégig állapotosan fogok mászkálni. Esetleg nem vágják el a köldökzsinórt. Vagy bent hagyják a lepényt. Vagy nem varrnak össze.


    Nos? Kíváncsian várom, ki mivel indokolja hogy ő bizony fizet. Szinte minden a szülő nőn múlik. Ők pedig a megkülönböztetett figyelemért fizetnek.


    Lett volna bármelyikőtök az én helyemben, kétszer is meggondolná hogy beszél-e pénzről. Nem tudtatok pihenni a többiek látogatóitól? Hm, én éjfélkor megszültem, másnap délután már mostam, főztem, és egy seregnyi vendég jött hozzánk.

    előzmény:
    vadmacs (52)
    2015-03-12  15:33
  19. 2015. március 12. 15:5358.

    ez is igaz, de nem jobb olyannál szülni, akivel végig csináltad a terhesgondozást, személyesebb viszonyod van vele, szülés után bemegy, meglátogat stb.?

    előzmény:
    cabron (56)
    2015-03-12  15:49
  20. 2015. március 12. 15:5157.

    Így igaz.

    előzmény:
    vadmacs (55)
    2015-03-12  15:42
  21. 2015. március 12. 15:4956.

    Egyetértek.


    Én biztos nem választanék dokit szüléshez. Minek? Majd szülök annál, aki épp a kórházban van és passz. Attól, hogy fizetek egy dokinak, nem biztos, hogy flottabbul levezeti a szülést.


    Mégis mennyivel lehetsz nagyobb biztonságban egy olyan dokinál, aki lenyomott 12 órát, majd éjjel felcsörgeted, hogy gyere apukám, szülünk, mint annál, aki akkor nyomja az aktuális műszakját. Attól nem lesz valaki fittebb mentálisan, fizikailag, hogy pénzt kap. Max. úgy csinál, mintha. Asszem a legtöbben ezt akarják megfizetni. Hogy meglegyen a látszat, mert az olyan megnyugtató.

    előzmény:
    Nikita 666 (54)
    2015-03-12  15:42
  22. 2015. március 12. 15:4255.

    Arról nem beszélve, hogy még csak tervezik, ki tudja mikor lesz aktuális, minden rosszindulat nélkül.

    előzmény:
    cabron (53)
    2015-03-12  15:34
  23. 2015. március 12. 15:4254.

    És remélhetőleg nem tervez más nő sem szülni épp akkor. Orvos hiába mond 3 nőnek igent, akik különböző időpontban szülnének, ha becsúszik melléd egy túlhordás és egy koraszülés, a doki vajon melyiket választja?


    Az orvosok többsége lelkiismeretesen vezeti le a szülést, még akkor is ha nem az ő betege. Én más nő helyében kizárólag a terhes gondozásért fizetnék.


    De valahol röhej, hogy szülés esetében még mindig árakról beszélnek az emberek. Hát persze, szemérmetlenül ki lehet használni azokat, akik bíznak. Szerencsére már (még) van kivétel ilyen esetekben is.

    előzmény:
    cabron (47)
    2015-03-12  15:08
  24. 2015. március 12. 15:3453.

    "Van olyan doki, aki terhesgondozást nem is vállal a kórházban, csak magánpraxisban, így nincs választásod, ha ő az orvosod, fizetsz a semmiért (merthogy terhesgondozáson semit nem csinál havonta, csak megkérdezi, hogy minden rendben van-e). És ha szükséges, vérvétel, UH, egyéb dolgokra pedig ad beutalót a kórházába. Én több ilyen esetről hallottam, ez bevált módszer, főleg főorvosoknál."


    Ha ő az orvosod? Nyilván senki nem tartott senkinek pisztolyt a fejéhez, hogy őt válassza. Valószínűleg úgy választották, hogy tudták, ez ezzel jár.


    Magán rendelés esetén nem csak azért fizetsz, hogy biztos legyél abban, hogy jó kezekben vagy, hanem, hogy biztos legyél abban, hogy tutira a választott orvos kezei közé kerülsz, + időt takarítasz meg.


    Hiába mész TB alapon egy általad kiszemelt doki rendelési idejében, egyáltalán nem biztos, hogy amikor sorra kerülsz tényleg ő fog megvizsgálni. (Leküldenek helyette valakit az osztályról, mert valami olyan dolog történt, amiben ő a legkompetensebb stb.)

    előzmény:
    vkatalin1982 (13)
    2015-03-12  09:37
  25. 2015. március 12. 15:3352.

    Ja, értem, akkor az én dokim tényleg megérte:-)


    Mellesleg és most is szívesen kifizetném neki a magánrendelést meg a 80.000-t a császárért, de átment magánkórházba, most nem neki fizetek, de nem is annyit, de mivel ragaszkodok hozzá....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (51)
    2015-03-12  15:25

Címlap

top