Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Első repülőút előtt

bórika
Létrehozva: 2015. június 20. 14:48

Sziasztok !


Még sosem repültem, most alkalmam lesz rá. Hamburgban vagyok augusztus elején fogok hazautazni. Gondoltam most megrendelem a repjegyet, de már itt elakadtam . Hol a legjobb ? Nemcsak árban gondolom, hanem hozzáállásban, segitőkészségben is.... És amiatt is aggódom, nem fogok-e elveszni a Hamburgi reptéren Egyéb tanácsokat is elfogadok :)


Köszi előre is !

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 23. 06:5126.

    ez az adott ember gügyeségétől függ


    rengeteg ember a papírtérképen se volt képes eligazodni


    rengeteg ember a gps se tudja normálisan beállítani kezelni


    és nem azért mer valami nagyon bonyolult dolgok ezek, hanem mert az esze nem sok van


     


     

    előzmény:
    drvia (24)
    2015-06-22  23:45
  2. 2015. június 23. 00:0025.

    Igazad van! Én is úgy vagyok evvel a nyelvtudás dologgal, hogy ha valaki egy idegen országba megy azért egy kicsit nem árt valamilyen nyelven beszélni a magyaron kívül. Bármilyen gond jöhet közbe, betegség, baleset, esetleg elveszíti az iratait, és nem tud kommunikálni. Én egyedül utaztam Venezuelába, előtte tájékozódtam az ottani viszonyokról, az utazással kapcsolatos elvárásokról, szállást foglaltam már itthonról Caracasban egy szállodában, hogy ne ott kelljen keresgélnem szállást.
    Természetesen beszélem a spanyolt egy bizonyos szinten, de még így is volt némi nehézségem az első pár napban, amíg megszoktam, hogy nem tudok magyarul beszélgetni csak magammal.

    előzmény:
    Sushi (10)
    2015-06-22  12:10
  3. 2015. június 22. 23:4524.

    az ősember is félt a villámtól, mert nem járt iskolába


     


    Ezen most jót vigyorogtam.


    Azért egy kicsit elvarázsolt kastély a reptér. Főleg a nagy repterek Frankfurt, München, Hamburg, Róma..szóval azért aki először jár ott forgathatja a fejét, mi merre található.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2015-06-22  12:08
  4. 2015. június 22. 22:3123.

    Köszönöm szépen, pont erre gondoltamTudom, hogy bénának tűnök, de nem szeretnék csak ott állni és nézni , mint a birka :) Köszi, köszi !

    előzmény:
    ezanick* (22)
    2015-06-22  21:23
  5. 2015. június 22. 21:2322.

    Hol a legjobb rendelni? Ahol a legolcsobb :))


    edreams.com is egy jo oldal. Ott sok tarsasag gepet osszehasonlitjak. Igaz fapadosokat nincsenek benne. Nem tudom van-e jaratuk, de ott is erdemes korulnezni.  Esetleg, ha az edreams kidob valamilyen tarsasagot, akkor a kozvetlen lapon is erdemes megnezni az arat. Kulonbozo lehet, A kiszolgalasban ilyen rovid uton nem nagyon van egetrengeto kulonbseg. Legalabbis en nem tapasztaltam meg. 


    Ha van nagy borondod, erdemes kimenni idoben, mert nem tudod mennyi ido mig felveszik. Hosszu sor lehet. 


    Nos, bemesz a repterre, megkeresed melyik pultnal van kiirva Budapest, odamesz, feladod a borondod. Megmutatod a beszallokartyad, kapsz egy ragacsot ra, a masik felet a borondodre teszik. 


    Aztan mesz az atvizsgalashoz. Ki van irva, nyilakkal jelezve merre menj. Ott is sor lesz. Szepen leveszed az oved, az orad, kiteszed a zsebedbol a talcara a mobilod, kulcsod stb, ha benne van. Aztan ra a talcara meg a laptopod, ha van es zacskoban a folyadekjaid, kremjeid, ami egyenkent max 1deci, de osszesen max 1 liter. Es szepen atmesz a kapun, ami ha mindent jol csinaltal nem fog csipogni, ha megis, akkor ott motozasra szamithatsz.


    majd ha atertel szepen felnezel a tablara, ahol ki lesz irva melyik kaputol megy a geped. Erdemes a gep szamat nezni, mert elofordulhat, h mas gep is megy abba az iranyba, ne tevesszen meg. Majd nyilakat kovetve odamesz a kapuhoz. Kozben ha van idod, nezelodhetsz a shoppokban, vasarolhatsz. A beszallokartyan rajta van mikorra kell a kapuhoz erned. Ott amikor mar beszallitanak, kerik az utlevelet es beszallokartyat ( lehet a mobilodon is, altalaban, de ezt ellenorizni kell) a hostesek. Majd valoszinuleg buszra kell szallnod, ami a repulogephez visz. Itt megkeresed a helyed, ami ismet a beszallokartyan van, felteszed a kezipoggyaszt atetocsomagtartoba, aztan leulsz szepen. Amikor elhelyezkedett mindenki bekotod magad es figyeled mit mond a legiutaskisero. Repulsz, aztan mikor leszall a gep, busz, terminal. Ott elindulsz a jel fele, ami mutatja hol talalod a borondod. Ott ki lesz irva, hogy melyik szalagon lesz minden borond, ami a te gepeddel jott. Megkeresed a szalagot. Megvarod mig megjon a borond leveszed es kisetalsz. 


    Jah praktikus tanacs, ha nem egyedi borondod van, praktikus vmi ismertetot ra tenni, konnyebb megismerni. Pl a foggantyura egy szines szalagot.


    nem fogsz elveszni. Egyszeru. Ha a piktogrammokat ismered semmi gond. Nyelv sem kell igazan hozza. Sok ismerosom abszolut idegen nyelv nelkul utazik.


     

    előzmény:
    bórika (1)
    2015-06-20  14:48
  6. 2015. június 22. 19:4121.

    Nem teljesen mindegy hol van és milyen oldalról rendel? Ez nem kötözködés, csak kérdés, hogy mi lehet a buktatója. Kinyomtatja a jegyét, oszt' utazik, vagy kis sem nyomtatja, csak megmutatja okostelón.


    Pl. Szicíliában, amikor rájöttünk, hogy helyben marha drága az autóbérlés, akkor bementünk egy hotelbe, és neten megrendeltük az autoberlesonline.hu-n az autót, kifizettük, és a helyi kölcsönzőben átvettük.


     

    előzmény:
    Sushi (6)
    2015-06-22  10:01
  7. 2015. június 22. 17:4620.

    Bocs nem akartalak megbantani, de lattam mar karon varjut ...


    Ha beszelsz ertesz nemetül a flüge.de oldal jo, az össze Nemetorszagbol indulo repülöjaratot összehasonlitja adott napon, adott repterekröl.


    Hamburg valoban nagy, viszony a germanwigs terminalja pl egesz jol atlathato. AZ tudom hogy pl van Hamburg-Stuttgart Budapest jarat, de az emliett oldalon Direktflug megjegyzessel nyugodtan keresgelhetsz.


    Jo ötlet kimenni a repterre elötte es ottani pultnal erdeklödni jegyarak felöl (Germanwings, Lufthansa)


    de a lufthansanak van biztos varosi irodaja is. Viszont ismerkedni a repterreligy is lehet

    előzmény:
    Sushi (16)
    2015-06-22  15:50
  8. 2015. június 22. 17:0019.

    Köszi a segitséget! Én csak azt szerettem volna tudni, hogy mindegy milyen oldalról rendelek jegyet, meg kb ennyit, hogy nyugi menni fog, más sem szállt fel rossz gépre :) Nem gondoltam, hogy nyelvtanulási vitát robbantok ki :) Köszi még egyszer !!

    előzmény:
    drvia (3)
    2015-06-22  01:02
  9. 2015. június 22. 16:5618.

    Köszi a biztatást ! Remélem úgy lesz ! 

    előzmény:
    cabron (12)
    2015-06-22  15:08
  10. 2015. június 22. 16:5417.

    Köszönöm az eddigi hozzászólásokat !


    A tények :


    a cég autójával érkeztem, akinél dolgozni kezdtem 1 hónapja. Ez első alkalommal mindig igy van. Viszont innentől kezdve magam szervezem az utazásomat.


    Beszélek németül, ha nem is tökéletesen, de eddig még bármit el tudtam intézni, és mindenki megértett.


    Nem pánikolok a repüléstől. 


    Csak én vagyok az a szerencsétlen, aki még repülőtéren sem járt , nem hogy repült volna... 


     

  11. 2015. június 22. 15:5016.

    Engem azert az is erdekelne, hog

    Talan egyedül az elsö? Akkor miert nem figyelt oda, amikor valalkivel volt? Az en gyerekem 13 evesen repült egyedül elöször, elötte velem, akkor 6 eves volt. Es sikerült neki. Jo oke, tud nemetül-


    Tehat akkor megint a nyelvtudasig jutunk. Csak mellekesen tudom, milyen az atlagmagyarok nyelvtudasa. Neheany evig volt szerencsem idegenvezetni, hat meg egy üveg vizet sen tudtak a szallodaban rendelni.

  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 22. 15:3815.

    pont pánikrozi való bezárni 1 repcsibe

    előzmény:
    cabron (14)
    2015-06-22  15:36
  13. 2015. június 22. 15:3614.

    azt tudom. :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (13)
    2015-06-22  15:29
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 22. 15:2913.

    én nem pánikolok

    előzmény:
    cabron (12)
    2015-06-22  15:08
  15. 2015. június 22. 15:0812.

    Vannak olyan emberek, akik be tudnak pánikolni egy ilyen helyzetben. Pedig, ha valahol könnyű eligazodni, akkor az egy reptér. Még akkor is, ha különösebb nyelvtudással nem rendelkezik az illető.


    Szóval, kedves Bórika!


    Nem kell félni, inkább élvezd ki az új élményeket!


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2015-06-22  12:08
  16. 2015. június 22. 14:0511.

    Nagyjabol igazad van. De az tokmindegy, hogy a legiutas kisero milyen nyelven szol hozza, egy 1-2 oras uton plane, ebed nem lesz ugysem, tehat meg annyit sem kell megertenie, hogy csirket vagy halat ker, innivaloknak meg kb. ugyanaz a nevuk, a tobbit is lehet alapbol erteni, ha meg angolul sem tud az illeto , akkor is!

    előzmény:
    drvia (7)
    2015-06-22  11:50
  17. 2015. június 22. 12:1010.

    Mondjuk, en egy kicsit ki vagyok hegyezve errre az idegennyelv dologra, mert annyian mennk külföldre egy f..g nyelvtudas nelkül, es akkor ide irnak a forumra, jaj micsinajjak micsinajjak senki nem beszel magyarul

    előzmény:
    drvia (8)
    2015-06-22  11:56
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 22. 12:089.

    ezért sokan félnek is felülni rá.


    azoknak ott a remek vonat, busz


    az ősember is félt a villámtól, mert nem járt iskolába


    a mai embernek lényegében a tudása miatt nagyobb realitással kell bírni


    a repterek nem elvarázsolt kastélyok


    akinek bonyolult így is az fogadjon fel kisérőt


     

    előzmény:
    drvia (7)
    2015-06-22  11:50
  19. 2015. június 22. 11:568.

    Ha nem beszél németül, akkor jobb egy utazási irodában jegyet rendelni. Amikor én Münchenből jöttem haza bementem a Hauptbahnhof melletti utazási irodába és ott rendeltem meg a jegyet. Kicsit drága volt 137.-€, de ennél olcsóbb akkor nem volt. 55 perc alatt itthon voltam és még nem jártam a Müncheni reptéren soha. Igaz én beszélek németül és már sokat repültem volt tapasztalatom.
    Annyit csak el tud gagyogni ha nem beszéli a nyelvet, ha ott van Hamburgban. Valahol csak lakik és lehet ismerőse is aki valamelyest beszéli a nyelvet.

    előzmény:
    Sushi (6)
    2015-06-22  10:01
  20. 2015. június 22. 11:507.

    Aki első alkalommal repül, érthetően tart egy kicsit az utazástól.
    A repülés nem hasonlítható össze egy buszos, vonatos utazáshoz, mert sok a szigorítás és  a repcsi mégiscsak fent repked a levegőben, ezért sokan félnek is felülni rá.
    A fiamék is most áprilisban repültek először és elkövettek néhány szarvashibát, pl  a jegyvásárlásnál a párja lánykori nevét írták be az online jegyfoglalásnál. Még szerencse, hogy beszélek németül és le tudtam beszélni a légitársaságnál a problémát.
    Aztán az utazáskor figyelmeztettem őket, hogy a táskában nem lehet folyadék, élelmiszer, kozmetikai cucc, ha van azt külön be kell tenni zárható tasakba.
    Szóval kell a tájékozódás, annak aki még nem repült.
    Az információ a reptéren is elég macerás. Amikor Venezuelába utaztam, Rómába kellett átszállnom és nem sokat tudok olaszul, csak németül és spanyolu, de az információnál senki nem beszélt sem németül, sem spanyolul, nehéz volt kommunikálni, de túléltem.
    Szóval neki sem a pesztrálás a lényeg, hanem a kommunikáció. A repülőn sem biztos, hogy megértik azt a nyelvet amit beszélsz. Én ALITALIA légitársasággal utaztam a Róma-Caracas gépen, a légiutas-kísérő olaszul beszélt hozzám. Még szerencse, hogy némi hasonlóság van az olasz és a spanyol nyelv közt, így nagyjából értettem mit akar.


     

  21. 2015. június 22. 10:016.

    Evi, ha kint van akkor magyar oldalrol szerintem nem jo rendelni. De szerintem nemcsak az a baja, hogy honnan rendelje, hanem hzogy milyen nyelven - szerintem, nekem ez az erzesem, az a nagyobb gond


     

    előzmény:
    évi* (5)
    2015-06-22  09:57
  22. 2015. június 22. 09:575.

    Hamburg-Budapest, augusztus 6. Bravofly-on keresztül 25.000 Ft.


    Germanwings.


    www.bravofly.hu

    előzmény:
    bórika (1)
    2015-06-20  14:48
  23. 2015. június 22. 09:284.

    Van a flüge.de oldal, eleg sokat hirdetik a tv-ben, arra nem gondoltal? Nemetül tudsz? Mert akkor lehet kerdezni, es segitenek. Ha nem tudsz nemetül azt tanacsolom, tanulj meg

    előzmény:
    bórika (1)
    2015-06-20  14:48
  24. 2015. június 22. 01:023.

    Utazási irodában is megveheted a repjegyet. Én csak úgy beírtam a neten és 31.278.-Ft-ért találtam egy útra szóló jegyet Budapestre Hamburgból.
    A reptér ugyan elég nagy, de nem fogsz eltévedni. Mindent jeleznek nyilakkal, számokkal és monitorokon láthatod mi honnan indul, hová kell menned. Ajánlatos legalább 2 órával előbb kimenni, mert bármi közbejöhet.
    Ami nagyon fontos: Nézz utána, hogy mekkora poggyászt vihetsz magaddal, mert az eltérhet légitársaságonként. Arra is ügyelj, hogy a kézipoggyászban ne legyen élelmiszer, ital semmilyen folyadék, még  a parfüm is gondot okozhat. A kozmetikai dolgokat tedd a bőröndbe, még a dezodort is, mert nem lehet a táskádban. Az út max. 2 órás, tehát amit lehet csomagolj bőröndbe.
    Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.

    előzmény:
    bórika (1)
    2015-06-20  14:48
  25. 2015. június 21. 23:522.

    a reptér tele van. Ha tudod a nyelvet, akkor nincs az az Isten, hogy eltévedj...de megpróbálhatod :D 


    A hozzáállás hostessenként változó. Kinek jó napja van, kinek nem :) Egy társaságon belül is nagyon változó, mikor milyen mosollyal találkozom. 


    Segíteni nekik nem nagyon lesz mit...viszont magadon segythetsz, ha megnézed az összes lehetséges társaság oldalát és árat választasz! 


    2 eurocity megy Hamburgból Pestre!  és dél/kora délután indul...és este ér Pestre :) 


     


     

    előzmény:
    bórika (1)
    2015-06-20  14:48

Címlap

top