Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanó ujj,csak műtét?

mazsola7
Létrehozva: 2015. július 16. 11:26

Másfél hónapja megfájdult egy hosszabb biciklizés után a jobb hüvelykujjam alsó ízülete.Fájdogált, majd később nehezen tudtam kinyújtani, olyankor pattant egyet.


A háziorvos reuma szakr.re küldött, de sokára kaptam csak időpontot, viszont kézsebészetre hamarabb bejutottam, ott rögtön rávágták,pattanó ujj, műtét!


Se egy röntgen, más vizsgálat labor ,semmi...


Én reumára, köszvényre is gondoltam, de ha pattanó ujj is, az az ínhüvelygyulladásból alakul ki.


Előbb valamilyen vizsgálat, vagy kezelés jó lett volna.


Van itt valaki, akinek műtét nélkül is helyrejött....?


Ha pedig már átesett ilyen műtéten megosztaná a tapasztalatait?

  1. 2015. július 19. 16:0126.

    Igen, hát ritka az olyan sebész, aki ne műtétet javasolna... és ritka az olyan füvesember aki kés alá küld nem pedig a gyógyfüveti ajánlja...:) ez ilyen. Hogy mi a valóban legjobb azt sajnos nem tudjuk.. de te szeretnéd elkerülni a műtétet, így érdemes körülnézni még az alternatívák között.


    Ha nem kérdezi hogy voltál-e már másik dokinál, ne mond szerintem. Ha érdezi mond el, hgy igen, ő műtétet javasolt, te meg nem szeretnél, ezért vagy itt. Milyen egyéb ötletei vannak...?

    előzmény:
    mazsola7 (24)
    2015-07-19  04:48
  2. 2015. július 19. 04:4825.

    Koszi!!


    Aug.5 re kaptam idopontot a reuma szakr.re(1 honapja)


    Oda el akarok menni mit mond.De azt nem tudom,elhallgassam e,h mar voltam mas dokinal,es az mutetet javasolt.


    Ki kene zarni par mas betegseget,pl koszveny,artritis,ezek hajlamositanak erre a korra.


    Az a baj h elso korben muteti megoldast ajanlanak...

    előzmény:
    FullMoon (23)
    2015-07-18  23:13
  3. 2015. július 19. 04:4824.

    Koszi!!


    Aug.5 re kaptam idopontot a reuma szakr.re(1 honapja)


    Oda el akarok menni mit mond.De azt nem tudom,elhallgassam e,h mar voltam mas dokinal,es az mutetet javasolt.


    Ki kene zarni par mas betegseget,pl koszveny,artritis,ezek hajlamositanak erre a korra.


    Az a baj h elso korben muteti megoldast ajanlanak...

    előzmény:
    FullMoon (23)
    2015-07-18  23:13
  4. 2015. július 18. 23:1323.

    Drukkolok Neked, hogy rendbejöjjön műtét nélkül is...! Lehet jó lenne felkeresni egy másik orvost is hogy szakvéleményt kérj tőle elmondva, hogy elsősorban elkerülnéd a műtétet, tehát kezdjétek az alternatív megoldási módokkal..

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  5. 2015. július 18. 21:0122.

    Hülyen fogalmaztam. :) Piroxicam hatoanyagu tabletta is van, de en a kremet ajanlottam.


    Nem tudom biztosan, hogy neked is hasznalna-e, de talan a legolcsobb krem, egy probat meger.

    előzmény:
    mazsola7 (17)
    2015-07-18  15:36
  6. 2015. július 18. 18:4721.

    Hát igen...:(

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-07-18  16:30
  7. 2015. július 18. 18:4720.

    Köszi,ezt még nem hallottam.Almaecetet borogatásnak tudok elképzelni, és fogyasztószernek is jó,azt tudom...


    Örülök, hogy neked használt,lehet h kipróbálom, ártani ,nem árt.


    Hol hallottál, vagy olvastál erről, hogy jó lesz?

    előzmény:
    Móni40 (18)
    2015-07-18  16:02
  8. 2015. július 18. 16:3019.

    Ha megműtenék,akkor a műtét után hetekig kénytelen lennél bármi áron pihentetni.


    Első körben tényleg a legjobb választás,gyógymód a konzervatív kezelés.


    Amúgy minden gyulladás rosszabbul "viselkedik",nehezebben jön rendbe ilyen hőségben.


    előzmény:
    mazsola7 (15)
    2015-07-18  15:33
  9. 2015. július 18. 16:0218.

    Nekem a szülés után alakult ki az ún.pattanó ujj-sajnos,elég kellemetlen volt és megműtötték.Maga a műtét nem gáz,kb.10 perc alatt rendbetették,csak egy pár napig volt kellemetlen,de nagyon jól helyrejött.Akkor azt mondta az orvos,hogy van rá esély,hogy minden ujjamon jelentkezni fog szép sorban és hogy valóban csak műtétileg lehet megoldani...Természetesen nálam elinult a folyamat,kb.2 hónap múlva jött a következő...Már meg is volt az időpontom a műtétre,amikor elkezdtem nagy dózisban almaecetet inni-a nagy dózis annyit jelent nálam,hogy 3x2evőkanál értelemszerűen 3x2dl vízben-a műtétre már nem mentem el,ugyanis teljesen helyrejött,illetve azóta sem jelentkezett újra... Próbáld ki-nekem bevált,pedig tényleg mindenhol azt hallottam,hogy nem jön rendbe csak a műtéttől...


     

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  10. 2015. július 18. 15:3617.

    Köszi amúgy, de a pattanó ujjra is jó?Nagyon sok krémet kipróbáltam már, ezt még nem...


     

    előzmény:
    mazsola7 (16)
    2015-07-18  15:34
  11. 2015. július 18. 15:3416.

    :) Köszi:)


    gondoltam hogy a krémet kenni kell,és nem enni..:)

    előzmény:
    Utóélet (14)
    2015-07-18  12:28
  12. 2015. július 18. 15:3315.

    Hát igen,én is azt gondoltam, hogy lemondom.Végső esetben még mindig elfogadhatom.


    Csak az a baj, hogy pihentetni nem nagyon tudom, hiszen pont ez az ujj kell mindenhez+Dolgozom is, szóval necces.


    Próbáltam fáslizni,akkor viszont nagyon megmerevedik a h.ujj és akkor tényleg fájdalmas, és pattanó,ha kiegyenesítem.


    A Mesulidot lassan 2 hete szedem,de nem érzem különösebb fájd. csill. hatását...de a gyulladást ha csökkentené, már jó lenne.


    Ezért fordultam a gyógyteák felé.


    A fizioterápiára is járok, azt még a ho. írta fel, lézeres, és Uh os kezelés....

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2015-07-18  11:43
  13. 2015. július 18. 12:2814.

    Nekem teniszkönyököm volt es piroxicam hatoanyagu krem hasznalt. Nagyon ajanlom! (tehat nem belsoleg, hanem külsoleg)


    Jobbulast!

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26
  14. 2015. július 18. 12:1813.

    Javítás!


    *A szteroidok és nonszteroid Mesulid* gyors javulást hoznak.....

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2015-07-18  11:43
  15. 2015. július 18. 11:4312.

    +1 vélemény és egyetértés abban,hogy pihentetés,rögzítés,kenegetés,türelem! Tehát konzervatív kezelés!


    Sztem első körben mondd vissza a műtétet! A sebészeknek az a dolguk egyebek mellett,hogy operáljanak bármit. Ők igen hamar azt ajánlják,rámondják,hogy szabjuk át,vágjuk ki akár 'nyaktól bokáig' ami nem jó,nem oda való.


    Ínhüvelygyulladás főleg nagyfokú megeröltetés miatt alakul ki különösen azoknál,akiknél gyengébbek az ízületeket tartó,rögzítő szalagok. Régebben nagyon gyakori volt főleg a gépírónőknél,akik napi 8-10 órát verték a mechanikus írógépek billentyűit,hogy a kézfejen,csuklón alakult ki náluk visszatérően az igen fájdalmas ínhüvelygyulladás. 


    Ilyenkor régen a gépírónők betegállományba mentek és a sebészeten többnyire begipszelték vagy fáslizták 1-2 hétre pl. a csuklójukat,ha ott volt a gond. Ha nagyon gyakran visszatért a gyulladás és már kitüremkedett,fájdalmas csomó is volt a kézfejen,csuklón,akkor operálták. De ha valaki továbbra is erölteti és hajlamos is az ínhüvelygyulladásra,akkor ismét kiújul! A műtét látványos javulást hozhat,de csak ideig-óráig.


    A szteroid (Mesulid) igen gyors javulást hoz,de nem ártalmatlan szer és nem jó gyakran használni. Az alapproblémát (gyenge ízületi szalagok) pedig nem oldja meg sem a szteroid,sem a sebész kése.


     

    előzmény:
    mazsola7 (10)
    2015-07-16  14:03
  16. 2015. július 18. 07:2411.

    Szívesen fogadom,ha még írtok tapasztalatokat.


    Én nemrég vettem borókabogyó teát, ezt javasolták,valamint, csalán-és zsurlóteát is iszom, kenegetem ,fáslizom ..


    És reménykedem, hogy nem kell műtétre menni...

  17. 2015. július 16. 14:0310.

    :)az vagyok,nagyon turelmes....


    Csak muteni ne kelljen...nem akarok kicseszni a m.tarsaimmal se,h pont nyaron megyek el betegre...


    A vicc,h megvan a muteti idopont,juli 28., de le lehet mondani...nem akartam kapasbol elutasitani a dokinal.


    Nem szteoroid gyullcsokkentot irt fel a haziorvos,a Mesulid granulatumot.


    Te mit szedtel?


     

    előzmény:
    veresildi (8)
    2015-07-16  13:26
  18. 2015. július 16. 13:589.

    ertem,koszi.

    előzmény:
    veresildi (6)
    2015-07-16  13:17
  19. 2015. július 16. 13:268.

    A hűsítős zöld a jó mivel a másik nem nyugtató hatású. Nem tudom mennyi ideig kenegetted, de azért adj neki egy-két hetet legalább.


    Idézet Dr Váczi Gábor szakorvos honlapjáról:


    Kezelés

    A kezelés célja az elakadás, roppanás megszűntetése és az ujjak fájdalom nélküli teljes mozgásterjedelmének helyreállítása. Az inak körüli gyulladás és megvastagodás megszüntetésével az inak könnyű csúszását kell lehetővé tenni az ínhüvelyben. Nyugalomba helyezés, rögzítők használata, gyulladáscsökkentő gyógyszerek adása javasolt. A kezelés része a kéz tehermentesítése, az ismétlődő mozgások kerülése.


     


    Szóval nagy hülyeséget nem írtam. Türelmesnek kell lenni.

    előzmény:
    mazsola7 (3)
    2015-07-16  13:01
  20. 2015. július 16. 13:207.

    Nem vakbélműtétről van szó, ami magától nem múlik el. Nekem is műtétet mondtak, de örömmel közölhetem, hogy egy éve nem újult ki és nem fáj, valamint a műtét sem 100%.


    A bütyök műtét sem tuti megoldás, de van olyan segéd eszköz ami ha lassan is, de segít rajta, szintén kipróbálva rokon által.

    előzmény:
    djoli (5)
    2015-07-16  13:13
  21. 2015. július 16. 13:176.

    Szó szerint nem használtam a hüvelykujjam, hanem a mutató és a középső ujjammal próbáltam kiváltani, meg főleg a másik kezemet használtam. Nem azt mondom, hogy egyszerű volt megszokni, de mivel nagyon fájt, így kénytelen voltam. A mozgatást a műtét utánra mondják állítólag.

    előzmény:
    mazsola7 (4)
    2015-07-16  13:05
  22. 2015. július 16. 13:135.

    Jó olvasni, hogy műtét nélkül is sikeresen felgyógyul vki vmiből, bár én úgy gondolom, ha felmerül a műtét eshetősége és szükségessége, akkor az egyéb kezelgetés csak ideig-óráig szünteti meg a dolgot, de ne legyen igazam. Bocsi a vészmadárkodásért! :)

  23. 2015. július 16. 13:054.

    Ha fásliztad éjjel nappal, hogy tudtál vele akármit is csinálni???Én tudok még vele fogni , de nincs benne sok erő, és néha fájdalmas...


    van ahol meg pont azt írják, hogy mozgatni kell, mert megmerevedik ,betokosodik az ízület...

    előzmény:
    veresildi (2)
    2015-07-16  12:34
  24. 2015. július 16. 13:013.

    Köszi, hogy válaszoltál, örülök, hogy neked sikerült.


    Viszont, nem nevetek, mert a lóbalzsamot én is kipróbáltam, nekem nem igazán hozott javulást.Először a csilis, melegítő, majd a hűsítő zöld színűt vettem.


    Viszont mikor svédcseppel borogattam jobb volt kicsit.


    Most vettem borókabogyó,és csalánteát,ezt fogom inni..


    Még megpróbálok majd egyezkedni a reumatológussal,hátha ad valami gyógyszert, és ír fel ujjrögzítőt,lehet ugyan recept nélkül is venni...de 30 éve fizetem a TB.-t...


    Én nagyon félek minden műtéttől, tiszta röhej, pedig eüben végeztem, és szoc. területen dolgozom.Most megnéztem a műtétről egy videót,brr...és még lehet szövődménye, kiújulhat stb...sok férdés-választ, fórumot elolvastam már...

    előzmény:
    veresildi (2)
    2015-07-16  12:34
  25. 2015. július 16. 12:342.

    Jelentem, nekem sikerült!


    Kb 3-4 hónapig kínlódtam vele, időnként nagyon fájt, de miután azt hallottam, hogy a műtét sem 100% és legalább egy hónap kell a műtét után, hogy rendesen használni tudjam , valamint újra előjöhet így nem vágtam bele, hanem kezelgettem.


    Először is fásliztam éjjel-nappal, hogy ne tudjam mozgatni, valamint annyira fájt, hogy amikor fogni próbáltam vele, elejtettem azt amit kézbe vettem. Ezen kívül próbáltam mindenféle ízületi gyulladásra ajánlott krémeket, napjában többször kenegetni, bemasszírozni. Lassan javulgatott, de meleg szívvel javasolom a ( ne tessék nevetni) lóbalzsamot. Mi kínai boltba vettük, de állítólag gyógyszertárban is lehet kapni, és ez a neve.


    Tapasztalatom az, hogy a pihentetés a legjobb neki, nem szabad mozgatni, legalább is nekem ez vált be.


    Egy éve rendben van, teljesen elmúlt.

    előzmény:
    mazsola7 (1)
    2015-07-16  11:26

Címlap

top