Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyi pénzből tudsz élni?

Torolt_felhasznalo_148975
Torolt_felhasznalo_148975
Létrehozva: 2015. július 18. 21:55

Nemrég az egészségügyben dolgozók, most a szociális ágazatban dolgozók szégyenletes adatait láthatjuk a kézben tartott lapokon. Nettó 85 ezer forint egy diplomás szociális munkás bére, 6 év munkaviszony után. De vannak még valakik, akik (talán csak még) nem álltak oda melléjük egy papírra írva azt a számot, ami a halálukhoz vezet. Pedig kellene, ott kellene állniuk nekik is. Annak a 200 ezer embernek, akiket a rendszer szó szerint halálra ítélt. Nem csak őket persze, de legyen elég egy cikkben 200 ezer társunk haldoklása, ne legyünk telhetetlenek. Ennyi ember van ma az országban, akik a koruk alapján még nem jogosultak nyugdíjra, de betegségük, fogyatékosságuk okán nem találnak munkát, vagy nem képesek, nem alkalmasak munkavégzésre. Ők azok, akiket "potyautasoknak" nevezett valahol, valamikor valaki. Ennyi sorsot nem tudok megírni, de egyet igen. 


Róluk már beszéltem, a régebbi olvasók biztosan ráismernek a családra. Nevet most nem fogok írni. Okom van erre.


A nő 33 éven keresztül ápolónőként dolgozott és fizette az adót, járulékokat, a férj 34 évig építési vállalkozó volt. Van egy gyerekük, éppen most érettségizik. Az anya fordult hozzám az év elején. Akkor már tartósan éheztek, de a közelgő érettségi volt az, ami miatt megszületett a segítséget kérő levél. A gyerek miatt, akinek nem volt öltönye, amiben ballagjon, érettségizzen. Megírtam, az olvasók segítettek. Sokan, nagyon sokat. Van, aki a mai napig segít, fizeti az internetet a családnak. Ez jól végződött, gondolhatnánk. Pedig nem. Nem egészen.


Van valami, amit én már tudtam az első perctől kezdve, de nem írtam meg. Az anya végstádiumú rákos. Nem operálható. Az ő nagy álma volt az, hogy a gyereke úgy ballaghasson, mint azok a gyerekek, akik szerencsésebbek nála. Szerette volna még látni, hogy a fia boldog, hogy elindul az életbe. Lassan ez is bekövetkezik, az érettségi után az egészségügyben tanul tovább a gyerek. Hogy néhány hónap levegőhöz jutott ez a család, hogy tudtak fűteni, enni, kaptak rengeteg ruhát - ez a civileknek köszönhető. Senki másnak.


 A szociális háló nem működik. Semmi sem működik. Ez a nő 40 ezer forint ellátást  kap 33 ledolgozott év után. Ennyiből nem jönnek ki a gyógyszerei sem. Az alapbetegségére sem, a rákbetegségre már csak fájdalomcsillapítóra lenne szüksége, de arra sem futja. Ha fáj, akkor sír és nyöszörög. Halkan, hogy a gyerek ne hallja, mert ő nem tud róla.


A férj ellátása 60 ezer forint. A gyógyszerei havonta 40-45 ezer forintba kerülnek. Hármuknak kell tehát megélni havi 100 ezer forintból, rezsit fizetni, enni, mosószert, tisztálkodó szereket vásárolni, buszbérletet váltani a gyereknek, fizetni a menzát. Az átmeneti megkönnyebbülés után ismét a mélyben vannak, de ez várható, tudható volt. Ennyi pénzből nem lehet megélni.


Ennél csak az borzasztóbb, hogy sokak számára a 60, de még a 40 ezer forintos ellátás is csak vágyálom. Ugyanis sokan 28.500 forint ellátást kapnak. Olyan emberek, akik semmit nem tudnak már tenni önmagukért. Parkinson-kórosok, látásukat elvesztettek, végtag csonkoltak, izomsorvadásban szenvedők, rákbetegek és még ezer okból munkaképtelenek. Őket kiáltotta ki a rendszer "potyautasnak", akik nem akarnak dolgozni, csak élősködni a közösből. Ők mennek felülvizsgálatra, őket alázzák sokszor porig az orvosnál, a hivatalban, mindenhol.


Közben szép csöndesen minden támaszt kirúgnak alóluk. Tudok olyan nőről, akinek kerekesszékre lenne szüksége, mert nem tud járni. A meglévő széke szétesett, nem javítható. Legközelebb 4 év múlva írhat fel neki az orvos új eszközt. Addig a nő a lakásában hason csúszva közlekedik, de 4 év múlva sem lesz jobb a helyzet, hiszen még a kötelező "önrész" is sok tízezer forint, arra sem lesz pénze.


Emberek élnek köztünk elképzelhetetlen nyomorban, miközben nekik esélyük, reményük sincs arra, hogy majd lesz jobb is. Mitől lenne? Ők nem tudnak javítani a helyzetükön. Nem tudnak munkát vállalni sem fehéren, sem feketén. Járni sem tudnak sok esetben. Ők még koldulni sem tudnak és azt hiszem, nem is akarnak. Hullott ágat sem "lophatnak", hogy meg ne fagyjanak, mert hogy jutnának el az erdőbe?


Nincs pénzük ételre, sem gyógyszerre és nincs meg az a remény sem, hogy majd jobb lesz. Nem lesz jobb és nem rajtuk múlik. Egy nyugdíjkorhatár alatt rokkant ember minimális ellátása 28.500 forint. Rendszeres segélyre az jogosult, akinek a havi bevétele nem haladja meg a 25.600 forintot havonta. Ezek a számok 2008. óta változatlanok.


Ezek a "potyautasok" sokszor 20-30-39 éven keresztül fizették az adókat, járulékokat és most haldokolnak közöttünk. Mi, akik szerencsések vagyunk, mert van munkánk, mert valamennyire egészségesek vagyunk, fizetjük az adókat, járulékokat. Ha te, én, a szomszédom holnap stroke-ot kap, amiből évekig lábadozik valaki, akkor ott van vége a dalnak. Ha baleset ér, ha lebénulsz, megvakulsz és nincs családod, akik el tudnak tartani, akkor vége van. Ahogy most elnézi a társadalom a sérült, beteg emberek halálos itéletét, úgy fognak átnézni fölötted, fölöttem, bárki fölött.


Szembe kellene már nézni a helyzettel, ameddig nem túl késő. Ameddig már nincs visszaút, nincs hová visszamenni és nincs kinek visszamennie. Mert nem marad más, csak egy kötél a fűtőtesten. Mert azt kerekesszékből is el lehet érni.

  1. 2015. július 21. 14:1151.

    Csakhogy te nem ezt írtad, hanem azt hogy az adójuk csak fikció.


    Fikció egy fenét. Egy tanár adója pont olyan mint egy fodrászé. Egy bíróra esetleg nagyobb szükség van, mint egy vállalkozóra.


    Aki komolyan azt gondolja, hogy a közalkalmazottakra nincs szükség, hogy csak megtürt személyek, az egyszerűen nem tiszta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (48)
    2015-07-21  13:58
  2. 2015. július 21. 14:0450.

    Meg ha érvényes, akkor ellátták az ismerősödet is, nem?


     

    előzmény:
    KN18 (42)
    2015-07-21  10:17
  3. 2015. július 21. 14:0449.

    Gondolom ez volt három havi tb (nyilván nincs előírva, hogy hány év tb fizetés után látnak el), amire itt az eurós (régen E111) kártyát itt is kiadják. De kiderül, ha November visszajön.

    előzmény:
    KN18 (42)
    2015-07-21  10:17
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 13:5848.

    szóba nem hoztam fontosságot vagy nem


    csak nem ártana tudni mi, ki termeli a pénzt és kik élnek azok adójából


    apparatcsikok kellenek! az más kérdés, hogy mekkora vízfej


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (47)
    2015-07-21  13:53
  5. 2015. július 21. 13:5347.

    Mert szerinted tanárra, orvosra vagy adóbeszedőre nincs szükség? Dehogynem, az csak technikai kérdés hogy az ő fizetésüket nem közvetlenül adják a felhasználók, hanem az államon keresztül.


    Egyébként szerinted egy fodrász nem a többi vállalkozó, alkalmazott pénzéből van eltartva?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (27)
    2015-07-20  13:22
  6. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 21. 13:4846.

    Nagyon szomorú amit le írsz és igaz ... Ha valaki már 50 körül van és ne adj Isten munkát keress nem veszik fel , nyugdíjba nem mehet mit csináljon ? pedig sokszor a 30- 40 éves fején át ugrik nem beszélve arról hogy becsületesen el végzi a munkáját . 


    Mindig a pedagógus , egészségügy , közalkalmazott van porondon hogy milyen keveset keresnek . Miért is ? Hány ember le dolgoz 10-12 órát kevesebb fizetésért ? És nincsenek be jelentve, nem mernek betegek lenni, nincs szabadság mert akkor ki rúgják . És nem kell irigyelni a kis vállalkozókat ...akkora terhet rónak rájuk hogy ha mindent be fizet lehet hogy valóban nem marad pénz öltönyre ,nem beszélve arról hogy el végzi a munkát a nagy vállalkozó a pénzt meg kapja de nem fizeti ki azt aki valóban dolgozott . De a kis vállalkozó akkor is ki kell fizesse az embereket nem beszélve a járulékos kőltségeről amit a NAV pillanatokon belül le vesz és igazán nem érdekli hogy a vállalkozónak marad vagy sem pénze bármire is ...És ebből a köz alkalmazott mindig és időben meg kapja a pénzét !!! Sírnak de egy sem áll fel hogy más munkát keress mert tudják ennél jobb nincs ...időre mennek , pontosan fel állnak az asztaltól , lehet fölényeskedni a hozzá "járuló " alattvalóval aki ügyes bajos dolgát intézi ,van kávé szünet, szabadság, ingyen utazás ,ruha pénz stb . amit persze nem számítanak juttatásnak és persze van a hála pénz , vagy csoki , vagy kávé vagy akármi amit a vállalkozó juttat azért hogy el végezze azt ami a kötelessége .


    A tanár, ovonő azért lett az aki mert hivatásból ,nem ? De azért panaszkodnak ! És minden évben meg kapják az ajándékot mert év vége van ,mert ballagás van és a konyhás néninek is ajándék jár , de még a kazán szerelő Pistának is ... és ezt meg kezdjük már a bölcsibe ...ballagunk ...


    Az egészségügyről ne is beszéljünk ...mindenki tartsa a markát ... a takarító nőnek is adni kell mert ki sepert az ágy alatt. 


    És nem érdekli egyiket sem hogy a nyomorult öreg , vagy munka nélküli miből adja ... Én még nem találkoztam olyannal aki azt mondja ne , tessék el tenni mert sértő ...


    A házi orvosom munka időben !!! mikor várunk rá akik után kapja a pénzt az államtól fogadja a saját betegeit mind privát rendelő , ugyan ott , ugyan abba a helyiségbe , az állam tehát általunk finanszírozott eszközökkel , majd ha azokat el látta jöhet a többi ...és szán ránk 5 percet mert a többi adminisztráció ! És közbe meg ossza velünk hogy milyen szegénység van Afrikába ahova el repült a mi pénzünkön...


    Igen ügyintéző most egyet értek veled ...sajnos a közalkalmazottak nem érzik hogy ők vannak értünk nem fordítva és mi fizetjük őket ...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148975 (1)
    2015-07-18  21:55
  7. 2015. július 21. 12:1945.

    En megszoktam, hogy pl. munkakeresesnel felveteli elbeszelgetesre feketeszoknya-feher bluzba megyek. Hat itt is ugy mentem eleinte. Gyogyszergyarba palyaztam, ott fel kellett venni a ruhara feher kezes-labast az elbeszelgeteshez is. A no furan nezett ram es mondta, nem gondolta, hogy valaki is szoknyaba jon... Aztan lattam baratnoket/kollegakat, akik vizsgakra sem oltoztek be fekete szoknya-feher bluzba, meg semmire - atlagba veve meg "normalis" oltozkodesem is elegansabb, mint itt a tobbseg, meg fekete szoknya-feher bluz helyett is.

    előzmény:
    etilany (32)
    2015-07-20  20:19
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 10:2744.
    előzmény:
    KN18 (42)
    2015-07-21  10:17
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 10:2043.

    ez komoly tétel a sokmilló soha nem fizető honfitársad mellett


    meg a doktorok taligával viszik haza a lóvét évtizedek óta az állami intézményekból


    télleg télleg a kurva örmény


     

    előzmény:
    November5 (41)
    2015-07-21  09:56
  10. 2015. július 21. 10:1742.

    Ez biztos? Az egészségügyben dolgozol?


    Én személyesen kértem már mr vizsgálati időpontot egy romániai ismerősömnek és csak úgy írták be, hogy előtte lefuttatták, hogy valós-e az euro-s kártya, melynek a számát megadták.


    Itt a Klínikán minden rendelőnél ki van függesztve, hogy aki nem rendelkezik magyar TAJ kártyával annak pontosan mennyit kell fizetnie egy egy vizsgálatért. (15 ezer ft-nál kezdődnek az árak.)


    Számomra hihetetlen, hogy alig 21 ezer ft-ért meg elvégeznének egy műtétet.

    előzmény:
    November5 (41)
    2015-07-21  09:56
  11. 2015. július 21. 09:5641.

    Mindehhez még az a felháborító, hogy Ukrajnából, Romániából, Örményországból és még ki tudja honnan érkező betegek, akik befizetik a pár havi TB összegét, ugyan olyan ellátásra jogosultak, mint a hazánkban született, Magyar állampolgár, aki itt él, dolgozik és minden járulékot befizet, mióta eszét tudja.


    Konkrétan: Örmény beteg, három havi, azaz 3X6.930 Ft-ért megkapta a 12 milliós gyógyítást, ami nem életmentő volt. Soha életében nem fizetett ide adót, előtte TB-t, vagy bármilyen más formában pénzt a közösbe, ám a közösből jutott neki - nem kevés. Majd vette kalapját és visszament hazájába röhögve és gyógyulva.


    Nos... Talán ezen is el kellene gondolkodni, hogy hol dobálunk ki pénzt. Ez az ország még ezt is megengedheti magának.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148975 (1)
    2015-07-18  21:55
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 09:5640.

    ez a jatt, lefizetés babámfasza, jajjjj de jóó megy nekem lássák....


    nem tudom mikor megy ki a volt bolsi országok embereiből


    és ugye ami még fontos a prolikkal jár sok jobbmódú együtt


    ami nyugaton nem igazán jellemző, így az a kisértés is kisebb, hogy futni a gazdagabb élete után


     

    előzmény:
    ezanick* (39)
    2015-07-21  09:41
  13. 2015. július 21. 09:4139.

    Az biztos, hogy nem normalis, amikor valaki a nyomorra szul raadasnak ugy, hogy kilatasa sincs, hogy kilep belole. Jo par ismerosom a harmadik gyereket a 10 ev otthonmaradas miatt vallalta be a semmire, mert eppen nem talalt munkat. Mibol gondolja, h 10 ev mulva konnyebb lesz? Soot 3 gyerekkel mar..


    de az sem normalis, hogy egy par  nagyon jol lereso, vagy nyalni akaro szulo azt gondolja(ez mar tizeneve volt nalam) , hogy elso osztaly evvegen a tanaroknak tobb tizezres ajandekra kell osszedobni. Szerencsere en le mertem allitani ezt, de sokan kukan neztek. Mondtam, ha most ilyen ajandek elsoben, akkor mit akartok majd 8. vegen adni? En ebbe nem megyek bele, mert azt az ezer forintot, ami ram jut inkabb allatkertre koltom. ( teszem hozza sok gyerek az allatkertig nem jutott el.. En meg visszakaptam, h nekem jo, mert megengedhetem magamnak, kozben meg ajandekoznanak ezreket elso evvegen? ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (38)
    2015-07-21  09:16
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 09:1638.

    az a nem normális MINDEGYIK országban, ha olyan koldusoknak vannak gyerekeik, akiknek teher a gyerek normális életvitele


    nem azt kellene legalizálni azzal hogy jaj de sokba kerül az iskola


     

    előzmény:
    ezanick* (37)
    2015-07-21  09:08
  15. 2015. július 21. 09:0837.

    Nyugat es nyugat kozt is van kulonbseg.  Es ott is iskola es iskola kozt is. Van ahol vegig egyenruha kell, megszabjak milyen tudomanyos szamologepet hasznalhat a gyerek, ( kotelezo erettseginel is) kulfoldi kirandulasok a normalisak. (Tanult nyelv orszagai) es sorolhatnam hosszan. 


    S szerintem a kirandulasok, szinhazlatogatasok stb soran olyan elmenyeik vannak, amik mindig megmaradnak. Masreszt kozossegformalo is. Ezert nem orulnek, ha nem mennenek. En is szivesen emlekszem vissza rajuk. Igen biztosan soknak megterhelo, de sok gyereknek ez az egyetlen lehetosege kimozdulni, latni. Ha nem kenne kirandulas soha semmit nem latna esetleg. Persze nem kell elszallni az arakkal. 


    Abban egyetertek, hogy a felesleges rongyrazas nem kell, fokepp ha nem tudja vki finanszirozni, de egy oltony vagy egy csinos ruha a lanyoknak balra, erettsegire nem gondolom, hogy a rongyrazas kategoria. Akkor igen, ha ez nem normal arfekvesu, s csak ott es akkor hasznalhato. 


    Az ajandekokat a pedagogusoknak sosem tartottam normalisnak. Egy bonbon vagy egy csokor virag nalam a normalis ajandek. Nem tizezres nagysagban. azt meg vegkepp elfogadhatatlannak tartom mikor a tanar mondja meg mit szeretne ajandekkent :O. 


    Apropo, tudtommal a tankonyvkolcsonzeses rendszert mar felmenoben bevezettek. Azaz a kicsik mar ingyen kapjak a tankonyveket, vagy nem?


     


     


     

    előzmény:
    HataMari (28)
    2015-07-20  15:07
  16. 2015. július 21. 07:3536.

    Szerintem is nagyon fontos az osztálykirándulás, főleg a mai virtuális világban, ahol már szinte csak a neten lógnak a gyerekek.


    A kirándulások, táborok olyan élmények melyek megismételhetetlenek.

    előzmény:
    etilany (32)
    2015-07-20  20:19
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 07:3035.

    18éves korig ingyenes a népiskol + kaja


    AKINEK ez nem felel meg, mehet fizetős jobb szinvonalúba


    a prolik közé nem akarod a gyereked járatni akkor fizetsz


    nagyanyákat szokás ingyencselédnek használni (akinek ráfér a képére)


    egy MÉRNÖK keres eleget a felesége és a gyereke eltartására


    az ápolónő ott se az a tanultsági fok, amiért rendes bért fizetnek


     

    előzmény:
    KN18 (34)
    2015-07-21  06:54
  18. 2015. július 21. 06:5434.

    Nem tudom, hogy hol élsz, ez nem derül ki a bem lapodról.


    Azokban az országokban ahol  nincs szalagtűző, jellemzően végzős bál szokott lenni. Hát az sincs ingyen.


    Az árak-bérek viszonylatban sok helyen, sokat olvasni. Egyben megegyezik minden vélemény, a minőség mindenütt drága. Családunkban van egy lány sok évvel ezelőtt a magyar férjével kitelepült Amerikába (Florida). Ő ápolónő a férje pedig mérnök. Ott olyan drága a bölcsőde és az óvoda, hogy a két magyar nagymama vigyáz fél éves váltásban a gyerekekre. Anyuka a szülések után csak néhány hetet volt otthon, mert különben elvesztette volna az állását. Gondolom az iskola sem lesz ingyen.

    előzmény:
    HataMari (28)
    2015-07-20  15:07
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 05:4433.

    Bizony! Ezzel nagyon fején találtad a  szöget! 

    idézet:
    etilany (31)
    2015-07-20 20:03:18

    elég idióta világ az ahol az egyén nem tudja mi az ő szerepe a társadalomban és a pénze az miből van


     

    előzmény:
    etilany (31)
    2015-07-20  20:03
  20. 2015. július 20. 20:1932.

    Tankönyvkölcsönzést már ide is bevezették (persze lehet, hogy nem minden suliban van így, ezt nem tudom). Viszont érdekes módon, van olyan szülő, aki ezen felháborodott, mert hát így a  gyerek ki tudja milyen könyvet kap, esetleg szakadt, koszlott, tudomisén. Jómagam nemhogy nyugatabbra, de keletebbre jártam iskolába és bizony végig iskola által kölcsönzött tankönyveink voltak. Szóval ez nem a  Nyugat találmánya....de egyébként tök ésszerű dolog.


    Sok értelmetlen dolog van, de az osztálykirándulásokat nem tudom, miért ellenzed. Nyilván, nem kell Bécsbe vagy Párizsba osztálykirándulni, de önmagában egy osztálykirándulásban semmi rongyrázást nem látok. 


    Szalagavató... tényleg nincs? Azt is lehet értelmesen. A mi giminkben fehér ing kellett mindehhez és fekete szoknya/nadrág. Az meg mnidenkinek volt (ha mégsem, hát a  ballagó "egyenruha" is az volt, és a szóbeliken is jónéven vették ezt az összeállítást.


    Magyarán a szokásokkal önmagában nem lenne gond, én abban látom a  problémát, hogy szinte minden szülőin azok a hangadók, akiknél nem gond a pénz, a többi birka szülő meg hallgat mert szégyenli, hogy szóljon, hogy ő nem engedheti meg magának. A pedagógus meg szó nélkül végignézi, ahelyett, hogy normális, ésszerű keretek közé terelje az elképzeléseket. 

    előzmény:
    HataMari (28)
    2015-07-20  15:07
  21. 2015. július 20. 20:0331.

    Bizony! Ezzel nagyon fején találtad a  szöget! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (27)
    2015-07-20  13:22
  22. 2015. július 20. 15:5030.

    Mert neked max ennyi jut eszedbe a vállalkozókról, hogy ők luxusban élnek. Hát lehet, kinek kinek mi a fontos.


    ""én meg a közalkalmazotti fizetésem járulékaiból tartom el a szegény minimálbéres vállalkozókat ....."" Ezt magyarázd már el konkrétan, hogy hogyan is történik a gyakorlatban! Mert egy vállalkozó semmilyen szociális juttatásra nem jogosult.


     

    előzmény:
    szineskarika (26)
    2015-07-20  12:54
  23. 2015. július 20. 15:4829.

    Ritka dolog, de most nagyon egyetértek veled.


    Mert ahogy írod, ha ennyire rosszul áll mindenki, akkor miért kell minden alkalmat állandóan, egymást túllicitálva megragadva ajándékozni orrba-szájba...?!!


    Ezt sose értettem, és érdekes módon, hiába nem ajnározom a tanárokat, mégis jó tanuló mindkét gyerekem. Korrepetálásra meg azért járt a nagyobbik, mert kihagyott egy fél évet (betegség miatt) és így tudta bepótolni, de!! Fontos hozzátennem, hogy nem kellett érte fizetni, mert tudták, hogy miért jár...


    Ami az ápolónőket illeti, meg kell védjem őket.. (nem mindet persze). Soha senkitől nem kértem, és nem fogadtam el semmit. Mert bár 92 ezerért  dolgoztam (adókedvezményt férjem veszi igénybe) szívből tettem, és fontosabb volt egy-egy mosoly, vagy 'köszönöm', mint bármi más. Tudom, nem mindenki ilyen, de a többség igen. És nem bocsátkozom vitába, egy-egy ember után ne vonjunk már le általános következtetéseket.


    Ami a topik témáját illeti, gúnyolódás ide vagy oda, sajnos az ember nem tudhatja mi vár rá.. és ne gyertek azzal, hogy itt mindenki örökké azon agyal, hogy jaj, ma de jó, de ha holnap baj lesz, akkor mi lesz..? és mindenkinek hegyekben áll a minimálbérből megtakarított pénze. Mert álszentnek nem kell lenni. Csak az emberekből már ezen a fórumon az együttérzés kiveszett, inkább szarkasztikus megjegyzéseket tesznek és kételkednek, ahelyett, hogy hálásnak lennének, amiért nekik jobb soruk van. Kellene némi alázat, mert magasról lehet nagyot esni.


    Igenis vannak a rendszernek potyautasai, akik sose dolgoztak, csak a markukat tartják, és van, aki ha egy életet ledolgozik is, egy betegség miatt bajba kerül.


    A sors nagyon kemény tréfamester, amit ma megítélsz, holnap a te sorsoddá válik....

    előzmény:
    HataMari (28)
    2015-07-20  15:07
  24. 2015. július 20. 15:0728.

    Miota van szerencsem nyugatabbra elni es itt iskolaba jaratni a gyerekeimet, azota nem ertem, mi a jofenere van ez a rongyrazas a semmit nem kereso magyarok altali iskolarendszerben. Itt ahol elek NEM kell alsos gyereknek fuzeteket, iskolai konyveket venni-fuzeteket adja az iskola, konyvek eves kolcsonre vannak szinten iskola altal. Szulo vesz iroszerszamokat, vonalzot, szinest, foilctollat, de amelyik gyereknek nincs, annak ad az iskola. Osztalypenz nincs, minek is lenne, kirandulas nincs evente, nincs szalagavato, ballagas, kotelezo fiuknak oltony/lanyoknak szoknya-egyenbluz, amit fizessen a szulo, ha probalnak bevezetni, hat lenne tgv meg metro sztrajk megint, mint szokas itt. Felsobb osztalyokba mar kell venni fuzetet, de konyveket meg mindig iskola kolcsonzi eves viszonylatra. Ritka osztalykirandulas/iskolai kirandulas eseten a szerintem (es tobbseg atlag itt elo honos szemely szerint is!)nem tulzott, sot csekelyke  osszeg otbbszoros reszletbe fizetheto, az arra raszoruloknak meg ebbe is segitebnek, csak kerni kell.


    Es itt a minimum kerest 3,5-szorose a magyar minimumnak, az arak viszont nem 3,5-szorosei a magyar araknak, energia arak nem nagyon ternek el, elelmiszer arak duplaja kb, ruha-cipo arak megegyezok vagy olcsobbak...stb.


    Talan be kene szuntetni a rongyrazasos evnyito-osztalypenz-szalagavato-egyenruha-ajandek-a*taneron ek-az-evzarora rendszert, meg bevezetni az eves tankonyvkolcsonzest, mindezert persze magyarorszagi metrokat meg expresszeket leallito orszagos sztrajkok kellenene, ami meg nm jllemzo a Magyarokra.....

    előzmény:
    etilany (23)
    2015-07-19  19:10
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 20. 13:2227.

    de jó a köznek, hogy ennyi esze van az alkalmazottainak


    a köz az a termelőszféra befizetett adójából van eltartva


    a te fizetésed is a minimálbéres és a többi vállalkozó adójából van


    a te adód csak egy fikció,

    előzmény:
    szineskarika (26)
    2015-07-20  12:54

Címlap

top