Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyi pénzből tudsz élni?

Torolt_felhasznalo_148975
Torolt_felhasznalo_148975
Létrehozva: 2015. július 18. 21:55

Nemrég az egészségügyben dolgozók, most a szociális ágazatban dolgozók szégyenletes adatait láthatjuk a kézben tartott lapokon. Nettó 85 ezer forint egy diplomás szociális munkás bére, 6 év munkaviszony után. De vannak még valakik, akik (talán csak még) nem álltak oda melléjük egy papírra írva azt a számot, ami a halálukhoz vezet. Pedig kellene, ott kellene állniuk nekik is. Annak a 200 ezer embernek, akiket a rendszer szó szerint halálra ítélt. Nem csak őket persze, de legyen elég egy cikkben 200 ezer társunk haldoklása, ne legyünk telhetetlenek. Ennyi ember van ma az országban, akik a koruk alapján még nem jogosultak nyugdíjra, de betegségük, fogyatékosságuk okán nem találnak munkát, vagy nem képesek, nem alkalmasak munkavégzésre. Ők azok, akiket "potyautasoknak" nevezett valahol, valamikor valaki. Ennyi sorsot nem tudok megírni, de egyet igen. 


Róluk már beszéltem, a régebbi olvasók biztosan ráismernek a családra. Nevet most nem fogok írni. Okom van erre.


A nő 33 éven keresztül ápolónőként dolgozott és fizette az adót, járulékokat, a férj 34 évig építési vállalkozó volt. Van egy gyerekük, éppen most érettségizik. Az anya fordult hozzám az év elején. Akkor már tartósan éheztek, de a közelgő érettségi volt az, ami miatt megszületett a segítséget kérő levél. A gyerek miatt, akinek nem volt öltönye, amiben ballagjon, érettségizzen. Megírtam, az olvasók segítettek. Sokan, nagyon sokat. Van, aki a mai napig segít, fizeti az internetet a családnak. Ez jól végződött, gondolhatnánk. Pedig nem. Nem egészen.


Van valami, amit én már tudtam az első perctől kezdve, de nem írtam meg. Az anya végstádiumú rákos. Nem operálható. Az ő nagy álma volt az, hogy a gyereke úgy ballaghasson, mint azok a gyerekek, akik szerencsésebbek nála. Szerette volna még látni, hogy a fia boldog, hogy elindul az életbe. Lassan ez is bekövetkezik, az érettségi után az egészségügyben tanul tovább a gyerek. Hogy néhány hónap levegőhöz jutott ez a család, hogy tudtak fűteni, enni, kaptak rengeteg ruhát - ez a civileknek köszönhető. Senki másnak.


 A szociális háló nem működik. Semmi sem működik. Ez a nő 40 ezer forint ellátást  kap 33 ledolgozott év után. Ennyiből nem jönnek ki a gyógyszerei sem. Az alapbetegségére sem, a rákbetegségre már csak fájdalomcsillapítóra lenne szüksége, de arra sem futja. Ha fáj, akkor sír és nyöszörög. Halkan, hogy a gyerek ne hallja, mert ő nem tud róla.


A férj ellátása 60 ezer forint. A gyógyszerei havonta 40-45 ezer forintba kerülnek. Hármuknak kell tehát megélni havi 100 ezer forintból, rezsit fizetni, enni, mosószert, tisztálkodó szereket vásárolni, buszbérletet váltani a gyereknek, fizetni a menzát. Az átmeneti megkönnyebbülés után ismét a mélyben vannak, de ez várható, tudható volt. Ennyi pénzből nem lehet megélni.


Ennél csak az borzasztóbb, hogy sokak számára a 60, de még a 40 ezer forintos ellátás is csak vágyálom. Ugyanis sokan 28.500 forint ellátást kapnak. Olyan emberek, akik semmit nem tudnak már tenni önmagukért. Parkinson-kórosok, látásukat elvesztettek, végtag csonkoltak, izomsorvadásban szenvedők, rákbetegek és még ezer okból munkaképtelenek. Őket kiáltotta ki a rendszer "potyautasnak", akik nem akarnak dolgozni, csak élősködni a közösből. Ők mennek felülvizsgálatra, őket alázzák sokszor porig az orvosnál, a hivatalban, mindenhol.


Közben szép csöndesen minden támaszt kirúgnak alóluk. Tudok olyan nőről, akinek kerekesszékre lenne szüksége, mert nem tud járni. A meglévő széke szétesett, nem javítható. Legközelebb 4 év múlva írhat fel neki az orvos új eszközt. Addig a nő a lakásában hason csúszva közlekedik, de 4 év múlva sem lesz jobb a helyzet, hiszen még a kötelező "önrész" is sok tízezer forint, arra sem lesz pénze.


Emberek élnek köztünk elképzelhetetlen nyomorban, miközben nekik esélyük, reményük sincs arra, hogy majd lesz jobb is. Mitől lenne? Ők nem tudnak javítani a helyzetükön. Nem tudnak munkát vállalni sem fehéren, sem feketén. Járni sem tudnak sok esetben. Ők még koldulni sem tudnak és azt hiszem, nem is akarnak. Hullott ágat sem "lophatnak", hogy meg ne fagyjanak, mert hogy jutnának el az erdőbe?


Nincs pénzük ételre, sem gyógyszerre és nincs meg az a remény sem, hogy majd jobb lesz. Nem lesz jobb és nem rajtuk múlik. Egy nyugdíjkorhatár alatt rokkant ember minimális ellátása 28.500 forint. Rendszeres segélyre az jogosult, akinek a havi bevétele nem haladja meg a 25.600 forintot havonta. Ezek a számok 2008. óta változatlanok.


Ezek a "potyautasok" sokszor 20-30-39 éven keresztül fizették az adókat, járulékokat és most haldokolnak közöttünk. Mi, akik szerencsések vagyunk, mert van munkánk, mert valamennyire egészségesek vagyunk, fizetjük az adókat, járulékokat. Ha te, én, a szomszédom holnap stroke-ot kap, amiből évekig lábadozik valaki, akkor ott van vége a dalnak. Ha baleset ér, ha lebénulsz, megvakulsz és nincs családod, akik el tudnak tartani, akkor vége van. Ahogy most elnézi a társadalom a sérült, beteg emberek halálos itéletét, úgy fognak átnézni fölötted, fölöttem, bárki fölött.


Szembe kellene már nézni a helyzettel, ameddig nem túl késő. Ameddig már nincs visszaút, nincs hová visszamenni és nincs kinek visszamennie. Mert nem marad más, csak egy kötél a fűtőtesten. Mert azt kerekesszékből is el lehet érni.

  1. 2015. július 21. 19:1476.

    A vállalkozó, arra vállalkozik, hogy a saját tudásából, tehetségéből, erejéből megél. Semmire nincs garancia. Nekem mondta már vevő, hogy ő aztán nem tudna ilyen szinten elkötelezett lenni a vásárlók felé, hogy vasárnap délelőtt is felveszi a telefont, meg hétköznap este 7 órakor. Hát ha nem vesszük fel az a mi bajunk, a saját zsebünkre megy. De ő ezt valahogy nem vágta. 


    Van egy folyamatban lévő ügyem az önkormányzatnál a hivatalos intézési idő 30 nap. Szerettem volna megoldani a dolgot és a 21.napon bemerészkedtem a hivatalba, és mertem érdeklődni. Közölték velem, hogy a intézési idő 30 nap, amit bizonyos esetekben (ügyintéző szabadságon, beteg..) még 30 nappal meghosszabbítható. Kellett nekem bemenni, 4 nap múlva megkaptam a levelet, hogy még 30 nappal eltolódik az ügy megoldása.


    Na szóval, ha én 2 x 30 napig nem szolgálnék ki egy vevőt, akkor utána már nem is kellene.

    előzmény:
    ezanick* (72)
    2015-07-21  18:51
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:0875.

    senki nem vág semmit a fejükhöz


    AMEDDIG normálisak


    nem képzelik be, hogy ők tartják el a vállalkozókat


     

    előzmény:
    sinister28 (67)
    2015-07-21  17:58
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:0574.

    én azt a mocsok gondolkodást gyűlölöm ami mindig másokra mutogat


    a magyar népnek az eü dolgok miatt nem vaj van a fején össznépileg, hanem kilóméter vastag trágya


    olyan országokat ne említs ahol soha nem volt az a mocsok az eü terén ami magyarországon van


     

    előzmény:
    November5 (64)
    2015-07-21  17:33
  4. 2015. július 21. 18:5873.

    12 milliós műtétről írsz, azért arról sokat hallani, hogy a tb a nagy összegű, drága beavatkozásokat felülbírálja és nem minden esetben engedményezi. Nem vonom kétségbe, hogy megoldható, csak furcsa. Nekem.

    előzmény:
    November5 (63)
    2015-07-21  17:24
  5. 2015. július 21. 18:5172.

    A vallalkozoNak nem jar fizetett szabadsag. Ha belefer neki, akkor tud szabira menni, ha nem akkor nem tud. Nem jar neki. Ha nem termelte ki evkozben a szabadsaga arat, akkor nem utazgat.


    sinistre: Ugye a vallalkozot csak ugy tudjuk elkepzelni, hogy dozsol a penzben, pedig emlekezzunk csak a kenyszervallalkozokra.. 

    előzmény:
    kukacapja (68)
    2015-07-21  18:00
  6. 2015. július 21. 18:4771.

    Te valamit elneztel, senki sem tamadta a kozalkalmazottakat, Senki sehol nem mondta, h nem dolgoznak a kozalkalmazottak! S igen a kepviselo sem termel. Azt is az allam fizeti , ahogy a kozalkalmazottakat is. Azaz az allambacsi egyik zsebebol kiveszi a penzt, aztan amasikba beteszi adobeszedessel. Nincs kivulrol beszedett ado. Nehez ezt meglatni? 


    a kisebbsegi kerdes az tok mas. 


     


     

    előzmény:
    sinister28 (67)
    2015-07-21  17:58
  7. 2015. július 21. 18:1270.

    Én tetszikellek, ha más nem is. 


    Jogos, amiket írsz. 


    VálasszatOk meg engem! Nem lesz egyszerű, mert nem indulok. 


    Diktatúra lesz. Minden ellopott lovét visszaszerzek, aki lop, az karóban végzi. A fizum egy tisztes fix összeg lesz. Nem tartok igényt hozzászólási pénzre, vagy lakástámogatásra. Utazni nem akarok, ha valaki akar valamit idegyön :-))))


    Na, most vesztettem a nemlétező szavazótáborom :-))))

    előzmény:
    sinister28 (67)
    2015-07-21  17:58
  8. 2015. július 21. 18:0369.

    Ne legyél rasszista!


    Dobálgatnak a közösbe!


    A markukat ;-)


     


    bár azok mellett a markok mellett már nem htb-s gazdagasszonyt is láttam ;-)

    előzmény:
    November5 (63)
    2015-07-21  17:24
  9. 2015. július 21. 18:0068.

    Egyszerű a válasz: mert lopnak. 


    Vannak hobby tolvajok, akiknek semmi nem elég, de a vállalkozók többsége nem ez a kaszt. 


    Lehet mondani, hogy persze több van neki, mint egy állami alkalmazottnak (ez sok esetben nincs is így), de többet is kell dódozni. Szabi papíron van, mert akkor kell dódozni, amikor munka van... Pld egy lángosárus sose nyaral, legfeljebb telel. Egy balatonparti vendéglátós 2,5-3 hónap alatt kell megtermeljen 12 havi büdzsét. 


    Egyébként a közalkalmazott és az alkalmazott között munkamorál, stb-ben nincs különbség. Hol nem tojik rá, ha nincs munka? Nem az ő hibája és ez igaz is. 


    Egy átlagos cégvezető (nem keverendő rotschildékkel) nem ismeri azt a fogalmat, hogy nyugodt nyaralás. Ő akkor is "ügykezel". 


    De a gondolat, hogy "fikció" nem erről szól. Csupán arról, hogy a netto jár, hisz dolgozik. Viszont a brutto és netto különbözete nem létezik, mint pénz. Ennek megértéséhez fejben be kellene ülni az államkincstárba és sasszemekkel figyelni kiktől jön bele a fizikailag is megfogható pénz. 


     


    Sok dottore barátom van, abban igazad van. Lehetne mesélni, milyen költségek vannak, amik elkótyavetyélődnek. 


    Kb 1 éve az egyik nagy magyar kórház pld vett két gépet. Egy is sok lett volna, mert még használni se tudják. Mindezt 20 millióval drágábban, mint indokolt lett volna... És ez még mindig aprópénz. 


    Mindig rájövök, hogy rossz szakmát és lelket választottam...

    előzmény:
    sinister28 (62)
    2015-07-21  17:15
  10. 2015. július 21. 17:5867.

    Lehet a közalkalmazottnak a fejéhez vágni, hogy nem termel, de akkor minden képviselőnek a fejéhez vághatnád, és azok még nem is 87 ezerért "nem termelnek", hanem nyílt és titkolt milliókért, nem ritkán milliárdokért.


    De DOLGOZNAK. Ugyanezt nem lehet elmondani indián jellegű honfitársainkról, akik nem termelnek, nem dolgoznak, viszont sok gyereket szülnek, mégsem téma, hogy miből élnek.


    Pedig van olyan, aki tényleg talicskával hordja haza a pénzt, meg kapja a malacot Ferge Zsuzsától, és teszi az Audiba.. 


    Ami meg külön vicc kategória, hogy az bírálja és gúnyolja messziről az országot és az itt élőket, akik köszönik szépen, nem kérnek belőle, mert a "közös terheket" vigye más, aki ugye mind idióta... no, de kibicnek, mint mondják, semmi sem drága.


     

    előzmény:
    ezanick* (65)
    2015-07-21  17:41
  11. 2015. július 21. 17:4366.

    Tudtommal nem minden haziorvos vallalkozo. De lehet igazad van. Enyem az volt, be is zart, nem tudta fenntartani a rendelot, eszkozoket, asszisztenst fizetni, stb.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (60)
    2015-07-21  16:22
  12. 2015. július 21. 17:4165.

    Azert ugye abban megallapodhatunk, hogy a kozalkalmazottak nagy resze nem unios penzbol kapja a fizeteset, hanem az allami koltsegvetesbol. Azaz allambacsi egyik zsebbol kifizeti a masikba beteszi az adot, semmi penztermeles nem tortenik. A kozalkalmazott pedig az adopapiron latja,mert mashol sehol.


    Itt nem arrol van szo, hogy a kozalkalmazott nem dolgozik meg a penzeert, megdolgozik erte, oke biztos van olyan, aki nem, de a tobbseg igen. De nem termel .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (57)
    2015-07-21  15:35
  13. 2015. július 21. 17:3364.

    Gúnyolódj kedvedre, a legtöbb - sőt minden hozzászólásodból süt a gyűlölet az ország felé. De inkább így hányd ki magad, mint itt élj a közelemben, de jópofizz a szemembe.


    Cinikus vagy, megteheted, de igen, engem ez bosszant, mert pénzkidobás. Olyan emberre, aki kb a te szinteden van. Jön, visz és mocskolódik anélkül, hogy valóban itt élne.


    De még mindig csak azt tudom mondani, hogy ebben az országban nincs diszkrimináció. Elvégre a kurva örmény is megkapja gombért az ellátást. Gondolom a te hazádban én, mint magyar állampolgár csak súlyos pénzösszegért kezeltethetném magam nem sürgősségileg. Akkor hol is bánnak az emberrel szemetebb módon? Ahol megkapja az ellátást a két szép szeméért vagy ahol földönfutóként élhet tovább egy család, ha meg akarja gyógyíttatni egy családtagját.


    A doktorok meg nem érdekelnek. Én ápoló vagyok és autóval viszem haza a pénzt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (43)
    2015-07-21  10:20
  14. 2015. július 21. 17:2463.

    Igen, konkrétan betegágy mellett dolgozom. Befizette 3 hóra a TB-t, lett érvényes TAJ kártyája, onnantól kezdve a rendszer elfogadott mindent. A kutya nem néz utána, hogy mennyit is fizetett be előtte vagy van-e, volt-e jövedelme, bejelentett munkahelye stb.


    De mondok én jobbat is. Hasonló paraméterekkel kezelt beteg megkérdezte, hogy hogyan kaphatna ő nálunk nyugdíjat. Mert ugyan itt él évek óta, de eddig szerencsejátékokból tartotta el magát, nem dolgozott sehol bejelentve. Pókerezett és a többi és a többi. De most jó lenne neki nyugdíj.


    A pofám leszakad ilyenkor, a többi gondolatom inkább nem írom le.


    De elég csak kissebbségeinkre gondolni, akiknek jár minden, de a közösbe ők se nagyon dobálgatnak bele.

    előzmény:
    KN18 (42)
    2015-07-21  10:17
  15. 2015. július 21. 17:1562.

    Csendesen megkérdezném, a "kártyapénzt" ki fizeti? Nem az állam?


    Gondolom nem hallottál arról a botrányról, miszerint a háziorvosok hozzájuk sosem járó 'betegeiknek' mindenféle vizsgálatot írtak elő, mert többet kaptak akkor, mint amikor csak papíron léteztek...??


    Jól agyonhallgatták ám ezt is, de attól még kiderült, és van, aki figyel.


    Ami a közalkalmazottak adóját illeti, kedves "fikciózók", csak kérdezném, akkor náluk a bruttó is csak fikció? Mert ugye bruttóban nem 87 ezret vinne haza. 


    Azt mondjátok szabadság jár nekik. A vállalkozónak nem jár? Ruhapénz.. csak megkérdezem, a vállalkozókat arról lehet felismerni, hogy pucéran kénytelenek járni, annyi járulékot meg adót fizetnek? Ne értsetek félre, én egyiktől sem irigylem, de a legtöbb általam ismert vállalkozó azért nem hal éhen, köszöni szépen, nagyon szépen ruházkodik, nagyon jól ismeri a kiskapukat, és konkrétan van, aki ellen több csődeljárás folyt már, (miközben virágzó üzlete van), mint ahányszor nyaralni ment, pedig minden évben megy. Kértem már, ne legyetek álszentek.


    Ami pedig azt illeti, hogy kinek az adójából kit tartanak el, lehet egymásra köpködni, meg mutogatni, de tény, hogy azok adójából folyik be több, akiket könnyebb utolérni, mert a fizetésük "kéznél van", és nem bevallás meg ügyeskedés kérdése.


    Igen, ha egy vállalkozó mindent tisztességesen befizet, lehet, nem tud megélni... valahogy mégse hullanak mint a legyek.

    előzmény:
    asztanaviszta (60)
    2015-07-21  16:22
  16. 2015. július 21. 16:2761.

    Kevered a dolgokat.


    Ha valaki bejelentkezik a magyarországi eü. ellátásra, fizeti a havonkénti  6 ezer valahányszáz forintot, akkor jogosult arra, hogy minden eü,. szolgáltatást igénybe vegyen. Sajnos ez a helyzet visszássága, hogy aki pillanatnyilag nem rendelkezik biztosítással, hiába fizette előtte 20-30 évig is, akkor sem jogosult, aki meg 3 hónapja fizeti, az bármit igénybe vehet.


    Aki nem rendelkezik  magyar TAJ kártyával, annak a már általad is említett összeget kell fizetni.


    A romániai ismerősöd valószínűleg hazájában váltotta ki a kártyáját, itt ellenőrzik, hogy az mire nyújt fedezetet.

    előzmény:
    KN18 (42)
    2015-07-21  10:17
  17. 2015. július 21. 16:2260.

    A háziorvosod vállalkozó. Minden költségét maga fedez.


    Az állam nem finanszírozza az eszközeit, mindent az u.n. "kártyapénzből kell állnia. Ezt a hozzá bejelentkezett és ellátott betegek után kapja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (46)
    2015-07-21  13:48
  18. 2015. július 21. 16:0659.

    Bocsánat, hogy beledumálok, de ügyintézőnek igaza van:


    minden állami alkalazott adója, tb-je, járuléka fikció. 


    Egy papírra skrajbolt szám, ami fizikailag megfogható pébzben sosem létezett és szükségtelen is, hogy létezzen. Ahhoz, hogy az állam egyik zsebéből a másikba tegy nem is lenne értelme. 


    Ez nem a munkáról, a fontosságáról, csupán egyszerű pénzügyi tény. 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (51)
    2015-07-21  14:11
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 16:0258.

    44.


     

    előzmény:
    trebaci (56)
    2015-07-21  15:21
  20. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 21. 15:3557.

    sőtpláne, vannak olyan közalkalmazotti munkakörök, ahol a fizetés nagyobb részét uniós pályázatokból kapják.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (55)
    2015-07-21  14:42
  21. 2015. július 21. 15:2156.

    Aha, OK


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (53)
    2015-07-21  14:31
  22. 2015. július 21. 14:4255.

    Te isten barma, szerinted egy tanár bére miből van? A legyek hordják össze? Nem kisgyerek, azt bizony pont úgy mi fizetjük, mint a fodrászt. Az oka, hogy az állam adja oda neki az, hogy iskolába járni kötelező, és sok proli alkalmazott, vállalkozó képtelen lenne kifizetni az árát. Detto az orvosokat is. A népesség 30%-a fizeti a költségek 75%-át. És abban a 30%-ban bizony akad közalkalmazott is. Mert esetleg olyan tudása van, amit az átlag nlc-s hőbörgő meg sem közelít, így bizony kénytelen a közösség annyit fizetni neki.


    Lehet arról beszélni, hogy túlzott a hivatalnok bázis (az), hogy óriási a bürokrácia (az), és a közhivatalnokok egy rész inkább kapálna krumplit, azzal is több hasznot hajtana,


    de kijelenteni azt, hogy a közalkalmazottak csak a mi kegyelemkenyérünkön élnek, teljes hülyeség, ilyen csak a legsötétebb hőbörgőnek jut eszébe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (52)
    2015-07-21  14:21
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 14:3954.

    közalkalmazottak adóztatni olyan marhaság
    mint ha a családi kasszából adsz a gyerekednek zsebpénzt
    és kiszabsz rá adót
    és 3-4 helyen könyvelik és pár köztes bankszámlán át visszautalják a családi kasszába

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (51)
    2015-07-21  14:11
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 14:3153.

    Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel, tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan esetén bejelentett szálláshellyel rendelkezzen Magyarország területén. Az egyéves időtartamba beleszámít az a legfeljebb kilencven napos időszak is, amely alatt a belföldi személy nem rendelkezett Magyarország területén bejelentett lakóhellyel.

    előzmény:
    trebaci (49)
    2015-07-21  14:04
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 14:2152.

    fasz kiváncsi ilyen agyatlan szövegekre


    nem kéne sok ész ahhoz, hogy tudd a közalkamazott bére miből van


    melyik fodrászt fizeti az állam? idióta


     

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (51)
    2015-07-21  14:11

Címlap

top