Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyi pénzből tudsz élni?

Torolt_felhasznalo_148975
Torolt_felhasznalo_148975
Létrehozva: 2015. július 18. 21:55

Nemrég az egészségügyben dolgozók, most a szociális ágazatban dolgozók szégyenletes adatait láthatjuk a kézben tartott lapokon. Nettó 85 ezer forint egy diplomás szociális munkás bére, 6 év munkaviszony után. De vannak még valakik, akik (talán csak még) nem álltak oda melléjük egy papírra írva azt a számot, ami a halálukhoz vezet. Pedig kellene, ott kellene állniuk nekik is. Annak a 200 ezer embernek, akiket a rendszer szó szerint halálra ítélt. Nem csak őket persze, de legyen elég egy cikkben 200 ezer társunk haldoklása, ne legyünk telhetetlenek. Ennyi ember van ma az országban, akik a koruk alapján még nem jogosultak nyugdíjra, de betegségük, fogyatékosságuk okán nem találnak munkát, vagy nem képesek, nem alkalmasak munkavégzésre. Ők azok, akiket "potyautasoknak" nevezett valahol, valamikor valaki. Ennyi sorsot nem tudok megírni, de egyet igen. 


Róluk már beszéltem, a régebbi olvasók biztosan ráismernek a családra. Nevet most nem fogok írni. Okom van erre.


A nő 33 éven keresztül ápolónőként dolgozott és fizette az adót, járulékokat, a férj 34 évig építési vállalkozó volt. Van egy gyerekük, éppen most érettségizik. Az anya fordult hozzám az év elején. Akkor már tartósan éheztek, de a közelgő érettségi volt az, ami miatt megszületett a segítséget kérő levél. A gyerek miatt, akinek nem volt öltönye, amiben ballagjon, érettségizzen. Megírtam, az olvasók segítettek. Sokan, nagyon sokat. Van, aki a mai napig segít, fizeti az internetet a családnak. Ez jól végződött, gondolhatnánk. Pedig nem. Nem egészen.


Van valami, amit én már tudtam az első perctől kezdve, de nem írtam meg. Az anya végstádiumú rákos. Nem operálható. Az ő nagy álma volt az, hogy a gyereke úgy ballaghasson, mint azok a gyerekek, akik szerencsésebbek nála. Szerette volna még látni, hogy a fia boldog, hogy elindul az életbe. Lassan ez is bekövetkezik, az érettségi után az egészségügyben tanul tovább a gyerek. Hogy néhány hónap levegőhöz jutott ez a család, hogy tudtak fűteni, enni, kaptak rengeteg ruhát - ez a civileknek köszönhető. Senki másnak.


 A szociális háló nem működik. Semmi sem működik. Ez a nő 40 ezer forint ellátást  kap 33 ledolgozott év után. Ennyiből nem jönnek ki a gyógyszerei sem. Az alapbetegségére sem, a rákbetegségre már csak fájdalomcsillapítóra lenne szüksége, de arra sem futja. Ha fáj, akkor sír és nyöszörög. Halkan, hogy a gyerek ne hallja, mert ő nem tud róla.


A férj ellátása 60 ezer forint. A gyógyszerei havonta 40-45 ezer forintba kerülnek. Hármuknak kell tehát megélni havi 100 ezer forintból, rezsit fizetni, enni, mosószert, tisztálkodó szereket vásárolni, buszbérletet váltani a gyereknek, fizetni a menzát. Az átmeneti megkönnyebbülés után ismét a mélyben vannak, de ez várható, tudható volt. Ennyi pénzből nem lehet megélni.


Ennél csak az borzasztóbb, hogy sokak számára a 60, de még a 40 ezer forintos ellátás is csak vágyálom. Ugyanis sokan 28.500 forint ellátást kapnak. Olyan emberek, akik semmit nem tudnak már tenni önmagukért. Parkinson-kórosok, látásukat elvesztettek, végtag csonkoltak, izomsorvadásban szenvedők, rákbetegek és még ezer okból munkaképtelenek. Őket kiáltotta ki a rendszer "potyautasnak", akik nem akarnak dolgozni, csak élősködni a közösből. Ők mennek felülvizsgálatra, őket alázzák sokszor porig az orvosnál, a hivatalban, mindenhol.


Közben szép csöndesen minden támaszt kirúgnak alóluk. Tudok olyan nőről, akinek kerekesszékre lenne szüksége, mert nem tud járni. A meglévő széke szétesett, nem javítható. Legközelebb 4 év múlva írhat fel neki az orvos új eszközt. Addig a nő a lakásában hason csúszva közlekedik, de 4 év múlva sem lesz jobb a helyzet, hiszen még a kötelező "önrész" is sok tízezer forint, arra sem lesz pénze.


Emberek élnek köztünk elképzelhetetlen nyomorban, miközben nekik esélyük, reményük sincs arra, hogy majd lesz jobb is. Mitől lenne? Ők nem tudnak javítani a helyzetükön. Nem tudnak munkát vállalni sem fehéren, sem feketén. Járni sem tudnak sok esetben. Ők még koldulni sem tudnak és azt hiszem, nem is akarnak. Hullott ágat sem "lophatnak", hogy meg ne fagyjanak, mert hogy jutnának el az erdőbe?


Nincs pénzük ételre, sem gyógyszerre és nincs meg az a remény sem, hogy majd jobb lesz. Nem lesz jobb és nem rajtuk múlik. Egy nyugdíjkorhatár alatt rokkant ember minimális ellátása 28.500 forint. Rendszeres segélyre az jogosult, akinek a havi bevétele nem haladja meg a 25.600 forintot havonta. Ezek a számok 2008. óta változatlanok.


Ezek a "potyautasok" sokszor 20-30-39 éven keresztül fizették az adókat, járulékokat és most haldokolnak közöttünk. Mi, akik szerencsések vagyunk, mert van munkánk, mert valamennyire egészségesek vagyunk, fizetjük az adókat, járulékokat. Ha te, én, a szomszédom holnap stroke-ot kap, amiből évekig lábadozik valaki, akkor ott van vége a dalnak. Ha baleset ér, ha lebénulsz, megvakulsz és nincs családod, akik el tudnak tartani, akkor vége van. Ahogy most elnézi a társadalom a sérült, beteg emberek halálos itéletét, úgy fognak átnézni fölötted, fölöttem, bárki fölött.


Szembe kellene már nézni a helyzettel, ameddig nem túl késő. Ameddig már nincs visszaút, nincs hová visszamenni és nincs kinek visszamennie. Mert nem marad más, csak egy kötél a fűtőtesten. Mert azt kerekesszékből is el lehet érni.

  1. 2015. július 22. 08:38101.

    Vérzik...? De mégis sok vállalkozó él így, és nem azért, mert különben éhen halna, hanem mert pontosan tudják, hogy lehet a fizetési kötelezettségek alól kibújni.


    Gondolom általánosságban önzetlenségből van nagyon sok vállalkozónak a gyereke nevén a vállalkozás. Mert igaz, még iskolába jár, de apu-anyu, szigorúan elváltan, alkalmazottak.


    Lehet, hogy a NAV 100 Ft-ot behajt, de milliárdokat mégse képes. Pedig mindenki áll a kapuban, és dörömböl, hogy márpedig fizetni akar, ha kő kövön nem marad, akkor is!!


    Mindegy, minden szentnek maga felé hajlik a keze.

    előzmény:
    KN18 (94)
    2015-07-21  21:06
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 07:27100.

    Ugye nyugdijbol is vonnak adot.. Akkor lassan mondhatjuk, hogy mindenki a nyugdijas adojabol el :)

    idézet:
    ezanick* (77)
    2015-07-21 19:17:00

    hallottál arról a politikusi felvetésről, hogy minden magyarnak járjon alanyi jogon jövedelem, embernek 50ezer gyerek 25ezer.....?


    ha ezt adóztatva volna, akkor ki kit tart el


    első nekifutásra jól hangzik, ezzel nyerhetnek a nácik és orbán ellen


    másodikra már nem ennyire biztató, mert a nép rasszizmusára és irigységére alapozva elég jó ellenkampányt csinálhatnak


    már itt is előjött az indiánozás


     

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2015-07-21  19:17
  3. 2015. július 22. 06:5499.

    Hegedűs Zsuzsától kapja. Ferge Zsuzsát ne keverjük ide.

    előzmény:
    sinister28 (67)
    2015-07-21  17:58
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 06:3598.

    csak arról beszéltünk páran a közalkalmazottak kapcsán, hogy nem ők tartanak el senkit az adójukból


    ahogy ez itt elhangzott


    a túlsok közalkalmazott is egy állami pazarlás sok más között


    ahogy az is


    a meghalt apám nyugdíjából valamennyit mégis kifizetnek az anyámnak


    amikre te még panaszkodsz azok reálisak is lehetnek és nekem se tetszene sok dolog, viszont hogy ezeket ne kelljen átélni elég korán el kellett határozni anno, HOGY CSAK maszek leszek (anno így mondták) és ezen az úton kellett következetesen járni


    ennek az az ára, hogy mindig az egyénnek önmaga kell az életét elrendezni, de nincs főnők, felettes ...


    ha befizetem havonta a 4-500dollárt doktorbiztosításra, akkor bármi bajom lesz ellátnak ingyen nagyon jó kórházakban, ha félreteszek elég pénzt akkor vénen is élhetek a megszokott életszínvonalon


    ennyi az ára a szabadságnak


     

    előzmény:
    sinister28 (88)
    2015-07-21  19:55
  5. 2015. július 21. 21:1897.

    Én magam is kényszervállalkozó vagyok. 16 évvel ezelőtt 3 éves ikerpár gyermekkel egyetlen munkáltató sem alkalmazott volna. Mellesleg megértem őket. 


    Butikosok már vagy 20 éve nincsenek, mióta megjelentek a kínai "kereskedők" A kiállított számlák utáni bevétel bizonyos adónemek alapja. (nem az adózás utáni eredmény) Mégis ki az a barom aki nem létező bevételek után adózik? Az nagyon régen lehetett amikor tőled ezt kérte egy vállalkozó


     

    előzmény:
    sinister28 (80)
    2015-07-21  19:22
  6. 2015. július 21. 21:1796.

    Sajnos ez nincs így. Egyeseknek.


    T.bányán lakik egy panelban egy naaaagy magyar felszámoló cége, aki véletlenül csak évi 130 céget számol fel, véletlenül csak neki. Kb olyan cégnevekkel futottak, hogy "átbasztalak bt", "deficit kft", meg ilyenek. ;-)))

    előzmény:
    KN18 (94)
    2015-07-21  21:06
  7. 2015. július 21. 21:1095.

    Ez a típus az, aki ismer könyvvizsgálót és felszámolót is...


     


    tudod milyen egyszerű lenne a megoldás? A végén csak egy piros lámpa villogna, hogy kit kell kitenni az irszágból...


     


    nem, nem indulok és ha mégis a diktatúra terhe mellett leHetne szavazni :-)


    ja és egy év türelmi idővel indul, amíg átnyálazom a papírokat... ;-)))) és én genyó vagyok, megtalálok mindent :-)

    előzmény:
    sinister28 (86)
    2015-07-21  19:46
  8. 2015. július 21. 21:0694.

    Ez a történet több sebből vérzik. Tartozás nem vész el, csak gyarapodik.


    A NAV ma már 100.-ft tartozást is behajt, kíméletlenül. Ha nincs pénze le kell ülje mint Zalatnai, meg az Gusta tulajdonosa.

    előzmény:
    sinister28 (86)
    2015-07-21  19:46
  9. 2015. július 21. 21:0393.

    Mert míg élt, befizette. Egyébként ha jól tudom, nem hozzákap, hanem választhatja a magasabb nyugdíjat, édesapádét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (81)
    2015-07-21  19:23
  10. 2015. július 21. 21:0192.

    Szép ez a történet, de akit kérdeztél az hülye és nem vállalkozó. 


    3 olyan tétel van, ami garantálja a nav könyvvizsgálatot. Ott meg akkor is birságolnak, ha bem találnak semmit. 


    Ma mo.-n aki egy mol nafyságú cég teheti meg, hogy negatív bevallást produkál évekig. 


    A másik, amit érdemes figyelemve venni, hogy a vállalkozás a bér után 29,5%-ot fizet még. Ezen felül a táppénz 30%-át, amikor beteg a dolgozó. Értsd, ha kiesett és nem termel a dolgozó, a vállalkozás akkor is fizet neki....


    ez lenne az egyik terület, amit robbantani kellene. Semmi nem tartható meg belőle. + még a robbantás után kpmoly garanciát is kell biztosítani, hogy az új rendszer marad és a kövi hülye nen alakítja vissza, mert továbbra sem fognak a vállalkozások bevallani. + még egy-két komoly skalpot ki is kellene rakni elrettentésnek. 

    előzmény:
    sinister28 (80)
    2015-07-21  19:22
  11. 2015. július 21. 20:5091.

    Mutass nekem egy országot a világon (japán kivételével), ahol az eü-ben nincs korrupció. 


    Javaslok megjegyezni két általános szabályt:


    a korrupcióhoz nem ország kell, hanem pénz és ember, aza nem területfüggő


    a korrupció az, amiből kihagybak. Aki benne van, nem tartja annak. Befektetés. ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (74)
    2015-07-21  19:05
  12. 2015. július 21. 20:4690.

    Tudok neked 4 olyan mr és ct gépet mobdani, ahol azért állnak sorba a rákos emberek, mert annyi a beteg. Ja. A sutyi fizetős. Még éjjel is mennek a gépek. Állami pénzen, más, tisztességesen megdaganatosult beteg taj számára. 


    Ma, ebben az országban kevés az a rendszer, amit módosítani lehetne. Ahogy anyám mondaná, A tendrakáshoz először robbantani kell....


    az a baj, hogy Mátyás óta annyira hozzászoktak a "pribékek" a tolvajláshoz, hogy a robbantás se lenne egyszerű...

    előzmény:
    KN18 (73)
    2015-07-21  18:58
  13. 2015. július 21. 19:5889.

    Ezt én nem hiszem el. Amikor a házasságom révén Magyarországra költöztem, még nem volt munkahelyem. Kezdtem intézni a  papírokat, és akkor közölték, hogy nem úgy van az, hogy fizetem azt a  minimális TB-t amit egyébként a munkanélküli magyar állampolgárok, hanem a minimálbér 33%-át kell fizetnem, és ha majd legalább 9 hónapot fel tudok mutatni itteni lakosként, akkor majd fizethetem én is azt a  normál munkanélküli TB-t (amennyiben addigra sem találokm munkahelyet). Hacsak nem változtak a  törvények (és szerintem ezen a  téren nem változtak), akkor a szóban forgó örmény biztos, hogy nem 3x6930-al úszta meg azt a  bizonyos műtétet.

    előzmény:
    November5 (41)
    2015-07-21  09:56
  14. 2015. július 21. 19:5588.

    Igen, minden országnak vannak kisebbségei, közszolgái is meg vállalkozói is, nem vitatja ezt senki. Még azt sem mondom, hogy máshol jobb, mert én itt élek. De.. ha valaki nem oka a problémáknak, akkor kár piszkálni. 


    Attól, hogy már nem dolgozom közalkalmazottként, az nem azt jelenti, hogy nem dolgozom, csak máshol. És tőlem is jó sok adót, meg mindent le tudnak vonni, mert nekem még adókedvezményem sincs.


    Persze, amikor lejárt a szerződésem, felkértek, hogy közmunkásként nem mennék-e vissza... mert abban nagyon szívesen segítenek, mert jól dolgoztam én, csak hát ugye a Minisztérium kérte, hogy csökkentsenek létszámot.


    50 ezerért.. nem is értem, miért viszketett a bekapós ujjam....?


    Igazából elbeszélünk egymás mellett, én fújom amit láttam, te mondjátok amit tudni véltek.


    Tudod mi tetszene? Ha nem úgy lenne, hogy befolyik 100, ellopnak 120-at, eurós hitelekkel, majd megmagyarázzák miért nagyon ügyesek, amiért valamennyit visszalöktek. Na ez FIKCIÓ. Meg utópia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (84)
    2015-07-21  19:37
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:4787.

    vedd költőinek


    az itt elhangzottra reagáltam (de azért már elég sok ilyet olvastam itt) máskor is


    csóró kis ország asszem így is sokkal több közmelóst tart, mint amennyi elég lenne


    nem nyúlnak hozzá a kormányok, mert szavazatot vesztenének és lenne + 200ezer munkanélküli


     


    minden területen a górék dőzsőlnek a melósok nem


    aki vállalja, hogy soha nem megy állásba az elkerülheti ezt


    vér kell elég a pucába a magánzósághoz


     

    előzmény:
    sinister28 (83)
    2015-07-21  19:33
  16. 2015. július 21. 19:4686.

    Pedig mint már írtam, van olyan ismerősöm, ugyanazt az üzletet vezeti, lassan 10 éve, még a helyszín is ugyanaz, és évről évre más néven van, mert az előzőeket csőddel felszámolja, és már a 4. családtag nevén futtatja a dolgokat.. nemcsak az államnak, magánszemélyeknek is milliókkal tartozik, de azért St. Tropez-ba jár nyaralni :)


    Nem tudom hogy csinálja, de valahogy csak megoldja.

    előzmény:
    KN18 (85)
    2015-07-21  19:41
  17. 2015. július 21. 19:4185.

    A számlák költségként elszámolhatóak (bizonyos feltételek mellet) nem az adóból kerülnek levonásra.


    Olyan, hogy veszteséges vállalkozás már rég nem lehet.

    előzmény:
    sinister28 (80)
    2015-07-21  19:22
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:3784.

    minden országnak vannak négereik is akiket a köz tart el


    és közalkalmazottak is


    ma már nem lehet éhendögleszteni a lump szart se, még ha olyan sokan is vágynának erre


    mert ma még közmelós vagy, holnap munkanélküli és RÁKERÜLSZ egyből a dögöljenek éhen listára


     


    az adóhatóság megint csak balkáni szar


    és ha holnaptól amcsis kemény lenne, akkor meg az nem tetszene


     

    előzmény:
    sinister28 (80)
    2015-07-21  19:22
  19. 2015. július 21. 19:3383.

    Azt képzelnék? Nem hiszem, pedig ismerek jó párat. Velük dolgoztam, pár hónapja még. Sose hallottam, hogy szidnák a vállalkozókat, a bérlapjukat annál inkább. Már a saját bérlapjukat.


    Amiért még hálás is lehet, mert megmagyarázzák neki, miért csak annyi az annyi. És pofátlanul hazudnak a szemükbe. Amikor az év végi jutalom egy szelet sütemény, mert amúgy, jól dolgoztak ők. A vezetőség meg duhajozik... meg edzőtermet kap.


    És... a ruhapénz talán az egyetlen, amit a fejükhöz lehet vágni, de én például hiába dolgoztam velük több, mint 1 évig, valahogy kimaradtam. És ha hozzáadod az évi 60 ezret a bérükhöz, a havi 87 ezerhez, akkor tényleg szégyellje magát, mert kapja? De azt tudta valaki, hogy például meg van szabva mit vehet? Szoknyát, fehér blúzt, ha 20 van már, akkor is. Magassarkú cipőt. Kötelezően. 


    Na mindegy. Végül is, már nem dolgozom ott, mindegy nekem mit, mennyit kap.. mert én már azt se.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (75)
    2015-07-21  19:08
  20. 2015. július 21. 19:3182.

    Nem dicseret, nem szidas. Teny.


    Komolyan nem erted?


    ird le legyszi azt a pontot, ahol egy kozalkalmazott kivulrol penzt tesz a rendszerbe.


    Na a ferjed tenyleg tesz be. Mivel ot nem az allam fizeti. S igen nagyon sok, tul sok az adoteher. Szerintem ez sem vitatema itt.


    nem arrol beszelunk ki mit csal, kinek van ra lehetosege vagy nem. Te vesztesegesrol beszelsz. Tudtommal minimalber utan kell adoznia a vallalkozonak, akkor is, ha eny filler bevetele sincs. De javitson ki az aki jobban ert hozza.


    Na de akkor, ha a segelyt megadoztatjuk, akkor onnantol a segelyen elo adojabol el a valalkozo?  Fuggetlenul attol, h dolgozik vagy sem. 


     


     


     


     

    előzmény:
    sinister28 (80)
    2015-07-21  19:22
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:2381.

    komolyan fogalmam sincs


    annyit tudok az anyámnak volt kettőötven fölött, ahogy az apám meghalt még kapott hozzá 70-80


    de hogy halott után miért adnak az is elég érthetetlen


     

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2015-07-21  19:17
  22. 2015. július 21. 19:2280.

    Értem, akkor ezek szerint ez dicséret volt nekik.


    Nem más a kisebbségi kérdés, mert arról folyik a vita, hogy a közalkalmazott nem termel, de fizetést az kap, és még adót sem fizet. Csak papíron. A kisebbség meg még papíron se. És ugyanabból a közösből kap, amibe ugye a vállalkozók fizetnek csak be sokat. 


    A férjem nem vállalkozó, nem is közalkalmazott, és adókedvezmény ide vagy oda, majdnem a fele fizetése megy járulékokra és adóra. A nyavalya verné ki, hogy nem tud alóla kibújni... 


    De hallottam kényszervállalkozóról... meg is kért, ugyan nem takarítónő, de gyűjtsem már neki a tisztítószeres számlát, mert azt levonhatja az adójából... meg ha irodaszert veszek, arról is kérjek. Ja, és nincs véletlenül butikos ismerősöm, aki áfáért adna el neki számlát?


    Viccből megkérdeztem, abszolút nem akarsz adózni? Válasz: hülye vagy?! Sikerül évről évre veszteségesnek lennem!


    Még jó, hogy a férje az ügyvezető igazgató, akit szintén az éhenhalás kerülget... (persze a 300 nm-es házat és az új autót örökölték)


    (élő szülőktől...)

    előzmény:
    ezanick* (71)
    2015-07-21  18:47
  23. 2015. július 21. 19:2079.

    Na igen. Te erdeked, hogy akar ejjel is melozz. En voltam ez is az is.. Egyikben volt munkaido es  fizetett szabadsag a masikban nem.. Igaz az elsoben egyeztetni kellett a masikban magam dontottem melyik nap nem termelek penzt..

    előzmény:
    KN18 (76)
    2015-07-21  19:14
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 21. 19:1878.

    44.


    tartalmazza, ki hogy kaphat ellátást


    Társadalombiztosítási szempontból belföldi személynek minősül:



    a Magyarország területén bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár, a bevándorolt, letelepedett jogállású, illetve menekültként elismert személy,
    • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy, aki bejelentett lakóhellyel rendelkezik,
    • a hontalan.

    Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel, tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan esetén bejelentett szálláshellyel rendelkezzen Magyarország területén. Az egyéves időtartamba beleszámít az a legfeljebb kilencven napos időszak is, amely alatt a belföldi személy nem rendelkezett Magyarország területén bejelentett lakóhellyel.


     


    NINCS türelmem nagyon átolvasni


    de úgy érzem az nem megy, hogy egy másik ország állampolgára 3 havi befizetéssel jogosult bármire is


     

    előzmény:
    KN18 (73)
    2015-07-21  18:58
  25. 2015. július 21. 19:1777.

    Ugye nyugdijbol is vonnak adot.. Akkor lassan mondhatjuk, hogy mindenki a nyugdijas adojabol el :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (75)
    2015-07-21  19:08

Címlap

top