Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zéró teljesítmény

pompidouenne
Létrehozva: 2015. július 29. 21:14

Sziasztok!


 


Amióta második gyerkőcömmel visszamentem dolgozni, de már előtte is kezdődött, úgy látom teljesen meggajdult a világ.


Azt én értem, hogy nem lehet élet- és versenyképes az a cég, vagy gazdaság, ami úgy működik, mint régen: azaz irodások bementek dolgozni, és a sok kávé és cigiszünet és traccsparti közé beiktattak egy kis munkát...


Manapság viszont úgy látom ennek a brutál ellenkezőjét éljük. Minden normázva, s nem csak a tárgyakkal való foglalatosság, hanem az emberekkel való is, ami nem túl életszerű.


Mostanában, kiindulva a saját munkámból és az ottani elvárásokból, már bárhol járok azon gondolkodom, hogy vajon az ott dolgozók is normában vannak-e? Vajon már a pénztárost is "mérik", hogy hány vevőt szolgált ki, netán hány árut húzott át a kasszaszalagon?! És büntetik, ha alulteljesít? Vagy a hentesáru eladó teljesítményét is értékelik aszerint milyen gyorsan szeletel vagy vágja fel a húst?!


 


Tudtok példákat valós helyzetekre, amik be vannak normázva, s aminek a teljesítési kényszere állandó nyomás alatt tartja  a dolgozókat?!


 


És tudtok olyan foglalkozásokat, ahol nem halsz éhen, van egy tisztes kereseted, de nem suttognak 8 órán át a füledbe, hogy még, még gyorsabban?!


 

  1. 2015. július 31. 11:35101.

    Igen, erre már én is gondoltam, hogy a selfcheking pénztárral lassan eltűnnek a pénztáros alkalmazottak. Itt a Tescoban is van már 4 db.


    Viszont ha így is lesz, kb. ugyanoda jutunk ám, mint ahol most vagyunk. Ugyanis akkor meg a self.ch. pénztár előtt fogunk sorban állni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (94)
    2015-07-31  11:00
  2. 2015. július 31. 11:18100.

    Gyorspénztár.... Jó dolog lenne. Csak nem mindig látom értelmét.


    Főleg, mikor pont zárva van. Én gyakori "vendég" lennék ott pedig, nekem marha jól jönne. Aztán valahol ki van írva, hogy az alkalmazottak is ott fizethetnek. Váltáskor ebbe belefutni, előtted áll kb. 4-6 bolti dolgozó, ugyanott vagy, mint máshol.


    De a legszebb a figyelmetlen, tapintatlan réteg, aki tojik rá, hogy az gyorspénztár, és a fullra pakolt kocsijával beáll oda. Én szólhatok neki szépen, de rám vagy hallgat, vagy nem. Végül is nem vagyok direktor a boltban. Itt viszont tényleg a pénztáros határozottságára lenne szükség, ő szóljon neki, hogy ott nem fizethet.

    előzmény:
    abak (84)
    2015-07-31  08:57
  3. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. július 31. 11:1099.

    Az a vicc, hogy eredetileg Európában arról volt szó, hogy "minden dolgok mértéke az ember" - na, ezt veszítjük el folyamatosan!


    Kíváncsi leszek a BRICS országok megoldásaira, ott vannak csak igazán nagy néptömegek! A TV-ben egy elemző azt mondta múltkor, hogy azok az emberek jólétét akarják most megcélozni, és azon keresztül produkálni gazdasági fellendülést, ugyebár a dollártól függetlenné tett közös piacukon... érdekesen hangzik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (95)
    2015-07-31  11:04
  4. 2015. július 31. 11:1098.

    Önkéntes  munkát ne is mondd, mert erre ugrok!


    Szálanként tépném ki a haját, aki kitalálta.


    Egyik fő gond, hogy egyszerűen nincs annyi hely, ahová mehetnének a gyerekek. Fiamék gimijében 26 osztály majd 800 gyerek. A szülőket kérik, hogy próbáljanak helyet keresni.


    Azonkívül szabályozva, hogy egy nap csak 3 órát lehet, egy héten is van valami maximum. Gyerek úgy gondolta, hogy most a nyári szünetben letudja a nagy részét, semmi nem lett belőle. Pl. a meghírdetett könyvtárak nyáron jelentős részben zárva tart.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (91)
    2015-07-31  10:47
  5. 2015. július 31. 11:0997.

    Na, ezt én is utálom, ahol már nincs ilyen pakolós rész. Én ritkán járok a Lildl-be, és ott általában csak egy lekvárt vagy paradicsomos halat veszek, nem is kell pakolni.


    De a hülyeséget már terjesztik. A Körkemence utcai Spar, amit nagyon klasszul felújítottak és sokkal jobb benne vásárolni, mint néhány éve (de azért mégsem olyan böszme nagy, mint a Fehérvári úti), már ott is megszüntették a rámolós részt. A kasszánál, ahol a nő lehúzza a cuccokat, a pultnak vége van, mint a botnak. Mondtam is a kiscsajnak, hogy ez egy idióta döntés volt. Azt mondta, hogy őszerinte is, senkinek sem tetszik, de nem tudnak mit csinálni.


    Azt én is szeretem, ahol van ilyen elválasztós rámolós rész. Mondjuk én mindig figyelek arra, hogy el ne rakjam más cuccát. Meg arra is, hogy az enyémet se vigyék el. De van ahol még az az elválasztó kis pálca is hiányzik.


    Melyik CBA-t írod? Ami a Szigethy és a Tihanyi sarkán van? Mondjuk oda nagyon ritkán járok.

    előzmény:
    Lillaréka (68)
    2015-07-30  18:30
  6. 2015. július 31. 11:0496.

    Nem kell nagyon gyűjtögetni. Általában 500 forintos cimletekben adják, ez egy havi (átlag) adagnál is 16 darab. Amit a pénztáros egyenként szignál.

    előzmény:
    évi* (60)
    2015-07-30  17:22
  7. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. július 31. 11:0495.

    Hivatalok is csak azért vannak még kábé, mert a politikusok nem merik leépíteni az egész bagázst, mert akkor kitör a botrány! Mindent lehetne már elektronikusan intézni, oszt csá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (94)
    2015-07-31  11:00
  8. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. július 31. 11:0094.

    Különben lehet, hogy pár év, és feleslegessé válik az egész vita. Lehet, hogy addigra nem is lesznek kasszások pl., meg máshol is a legtöbb munkát gépek fogják végezni (ahogy már most is egyre több helyen), és akkor nem kell normázni, csak imádkozni, hogy a létminimumot elérje valahogy a pénztárcánk, amikor már nem lesz szükség az emberi munkaerőre sem, nemhogy az emberi hozzáállásra! Pl. a könyvtárban is úgy van ma már, hogy csak felteszed a kölcsönkönyveket a leolvasóba, és már ki is adja a blokkot, hogy mikor vidd vissza - nem kell ide könyvtáros, kérem szépen! Tescoban is lehet már kasszás nélkül fizetni! Majd csak megszokjuk... sőt, később már el sem fogunk menni bevásárolni, majd a drónok hazahozzák, ami kell!

  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 10:5693.

    Nyolc-tíz embert kivárni akkor is embertelen, ha éppen nem szöszmötölőst fogsz ki. Én már nem is járok másmilyen boltba, csak ahol csöngetnek a másik pénztárosnak két-három sorban álló után, és jön megnyitni egy új pénztáros egy másik kasszát. Ez egy jó megoldás, nem pedig az, ha már attól szívrohamot kapsz, hogy kanyargó sorba kell beállnod egyetlen pénztárhoz...


    Mert nem mindig lődörögve van időd vásárolni, persze, olyan is van, hogy két órát elnézelődve vásárolok, akkor már ne siessek túlzottan a pénztárnál se, de ha pl. munka előtt ugrok be egy boltba vagy délután sietnék valahova időpontra, akkor simán berohanok, célirányosan leveszem a polcról azt a két-három cuccot, amire szükségem van, megyek a pénztárhoz (mindez eddig fél perc volt), és igen rosszul tudna esni, ha onnantól még negyedórás sorban állás várna rám. De mint mondtam, tényleg nem megyek már olyan boltba, ahol ezt megengedik maguknak. Csinálják meg azzal, aki elviseli, én nem fogom. Nem könyörgök egyik áruháznak sem, hogy náluk költhessem el a pénzem, ennyire egyszerű. (Bár egyébként egy nagy bevásárlásnál se feltétlenül óhajtom a kétórás vásárlást további félórás kasszavárással megtoldani.)

    előzmény:
    abak (90)
    2015-07-31  10:37
  10. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. július 31. 10:5392.

    Szep noies modszer. Mivel en viszonylag nagydarab fiu vagyok,en rendszerint erobol politizalok: visszalokom a kocsit a gyomraba. Ha kedves vagyok,akkor csak oldalra.Ha a manus/no meg ram is mer nezni ezek utan csak siman raszolok,h "huzzal mar a f..omba a kocsiddal!" Vagy valami effele kedvesseget.


    Ha meg valaki kosarral rohadtul mogemall, szinte ralep a sarkamra, akkor meg csak siman konyokossel nyitok. Ha norol van szo,akkor meg latvanyosan benyulok a gatyamba es megvakarom a seggem,majd kb az orra ala dugom a kezem. Noknel ez hat. Ne felj egybol rajonnek,hogy nem annyira sietos,hogy annyira mogem alljanak.


    A gyerekeseket utalom a legjobban, aki loki elore a kolket,hogy mar o jon... mondjuk veluk meg ugy lehet ki..ni,hogy egyszeruen mar csakazertsem sietek.

    előzmény:
    évi* (61)
    2015-07-30  17:24
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 10:4791.

    Hogy a fő felvetésedre is reagáljak: szerintem az van ebben is, mint sok minden másban: olyanban próbáljuk meg most utánozni a nyugati országokat, amik már ott is kezdenek becsődölni, ha nem már be is csődöltek. Ill. nem lehet mindent változtatás nélkül átvenni, mert ami esetleg mondjuk Amerikában flottul működik, az nálunk nem fog, mert mások az előzményeink, más közegben nőttünk fel.


    A szolgalelkű utánzásnak nincs jó vége. Főleg, ha olyan területekre is kiterjesztik ezt a normaelvűséget, ahol nem is lehet matematikai eszközzel mérni a dolgozók teljesítményét. A tanároknál is bevezették már a portfóliós minősítési rendszert, de darab-darab alapon, amely teljesen alkalmatlan a valódi pedagógusi tevékenység mérésére. Az értelmetlen idő-beszabályozásnak (hol kell valakinek eltöltenie mennyi időt kötelezően) szintén csak gátolják a fejlődést, nem pedig elősegítik. Már a diákokra is kiterjesztik ezt az őrületet (szintén külföldi példát illesztve ebbe a rendszerbe, amitől pedig teljesen idegen) : ld. pl. a kötelező önkéntes munkát mint az érettségi feltételét. Már a neve is egy önellentmondás, és teljesen nyilvánvaló, hogy normális gyerek ott blicceli el, ahol tudja, de még egy kötelező "norma", aminek semmi értelme a mai magyar valóságban. Legalábbis ebben a formában.


    Szóval igazad van, manapság már szinte nincs terület, amit felülről jövő agyonszabályozottsággal, normaelvűséggel meg ne próbálnának megnyomorítani. Kérdés, meddig tűrik az emberek, mikor mondják azt, hogy elég. Erre lennének pl. hivatottak a szakszervezetek, de azok se csinálnak semmit, legalábbis amit én látok, ott egy-két elégedetlenkedő tévényilatkozatnál több nem nagyon telik tőlük.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2015-07-29  21:14
  12. 2015. július 31. 10:3790.

    Ha mát nyolcan-tizen állnak előtted és mindenki csak 2 percet pakolászik pluszban, az már több mint egy negyedóra.


    Csak ismételni tudom akik már írták: olyan sorrendbe pakolok fel a szalagra, ahogy a szatyromba akarok pakolni.

    előzmény:
    cabron (44)
    2015-07-30  13:03
  13. 2015. július 31. 10:2189.

    Gyorskasszanak en azt lattam, ahol keves arut vasarolnak. Max 5 termeket. 

    előzmény:
    mozigépész (77)
    2015-07-31  06:35
  14. 2015. július 31. 10:1088.

    Amigy en is sokszor tunodtem ezen. A boltban "orakat" csamborog valaki, a kasszanal meg hirtelen surgos lesz :) erdekes az ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (49)
    2015-07-30  14:43
  15. 2015. július 31. 10:0587.

    En mindig tobb szatyrot nyitok meg a bevasarlokocsiban, igy nem kell tartaniom attol, h hegyes dolgok kiszurjak a tejfolomet, mert abba a szatyorba pakolom be, amibe nem teszek hegyes dolgot. A hutesre szoruloak, fagyasztottak szinten egy helyre mennek. Egyszeru a keplet. Ha a kezem lassabban mozog, mint a penztarose, akkor keves, konnyu termek marad meg, amit barmelyikre radobalhatok. Ritkan van szuksegem az autonal rendezgetni. Csak akkor, ha marad olyan, amit nem szatyorba tettem.


     


    "Kultúrlények lennék, vagy nem? Tényleg qrva nehéz azt az 1-2 perc pluszt a pénztárnál tolerálni (amit mellesleg ő ugyanúgy visszakap a kipakolásnál), hogy MINDENKINEK kicsit jobb legyen a komfortérzete."


    nem kap vissza, ha sokan allnak elotte es mindenki lassan pakol.


    eveket eltem olyan orszagban, ahol azon mosolyogtam, hogy almodoznak a kasszasok :)  iszonyat lassuak voltak. Nem zavart, mert nyugodtan el tudtam pakolni, es raertem, de a sor az sokkal lasabban ment le, mint itthon. Sokszorosa volt a varakozasi idonek. Igaz, h az emberek nem akartak szivinfarktust kapni, ha egy neni elkezdte kiszamolgatni aprobol a fizetnivalot :)


     

    előzmény:
    cabron (44)
    2015-07-30  13:03
  16. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 31. 09:3486.

    Ez éppen, hogy így van. Pont ezt akartam írni.

    előzmény:
    Lillaréka (78)
    2015-07-31  06:55
  17. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. július 31. 09:0885.

    Különben a "régi szép időkben" volt egy-két ilyen mondás, hogy "A vendég szava parancs", meg "A vevő mindenek előtt"...


    Nos, ehhez nincs is mit hozzáfűzni tulajdonképpen, szóval akár tovább is gondolhatjuk: ha nekünk felnőtteknek nincs gondunk ezzel a rohanással, akkor a gyerekeinktől se várjuk már el, hogy elolvassanak pl. egy terjengősebb szépirodalmi művet, vagy hogy előreengedjenek - akár a bevásárlószatyorral - az ajtóban! És hasonló udvariassági gesztusok... Elvégre nincs erre idő, nem igaz?!


    Javaslom, hogy ne is köszönjünk egymásnak, mert az igazából időpocsékolás, ha jobban meggondoljuk!

  18. 2015. július 31. 08:5784.

    A gyorspénztár azt jelenti (sok helyen ki is írják), hogy max. 3-5 tételnél veheted igénybe.


    Egy sima mezei vásárló, szerinted végignézi, hogy melyik árunak milyen a kódja? Ha jól tudom a kód minden terméknél azonos számjegyből áll.

    előzmény:
    mozigépész (77)
    2015-07-31  06:35
  19. Torolt_felhasznalo_952962
    Torolt_felhasznalo_952962
    2015. július 31. 08:3283.

    Triniti33 a jucamuca nevu e-troll.
    Amerikaban lakik , csoro 56-os bevandorlo,  amcsi-mucsai,  es meg most is azt hiszi becsi KIRALY van Magyarorszagon...
    Ott az amerikai mucsan vegyesboltban vasarol, s mig a tulaj elso fia betolti a benzint a kopott trabijaba .


      Akasszanal , potyogtetve es papirzacskozva a vitaminos csokoladerudat es a sort , meg a ragtapaszt ,  megnezi a tulaj kasszazo felesege  kerek tukorbol, van-e pisztoly a fara fole fuggesztve , s a pult alatt a tulaj kisebbik fia puskat szorongat , mert ki tudja...

    előzmény:
    Lillaréka (78)
    2015-07-31  06:55
  20. Torolt_felhasznalo_952962
    Torolt_felhasznalo_952962
    2015. július 31. 08:2282.

    szamot az ajtonal?


    Es varja meg az utolso szamos , aki csak egy kenyeret vesz , a tobbi elotte levo negyven nagybevasarlasat?

    Ez hol van igy? Valami birkakat szamolo jaromban? Onnet pottyantal ide , juca?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604077 (79)
    2015-07-31  07:47
  21. 2015. július 31. 08:2081.

    Áruld már el, hogy miért totojázás az, ha kulturáltan szeretném visszatenni a kosaramba azt, amit vásároltam?


    Vagy erre csak nekem van igényem?


    Engem baromira nem érdekel, ha valaki puffog mögöttem (neki lesz szarabb napja tőle), de akkor sem vagyok hajlandó még az esélyét sem megadni annak, hogy tönkremenjen (kiszakadjon, kilukadjon stb.), amiért pénzt adtam.

    előzmény:
    Lillaréka (63)
    2015-07-30  17:28
  22. 2015. július 31. 08:1980.

    Nagyon elkanyarodott a téma a bolti, hogyan pakoljunk a kasszánál irányba.


    T indító, meg nem is szól hozzá, hogy mit is szeretne?

  23. Torolt_felhasznalo_604077
    Torolt_felhasznalo_604077
    2015. július 31. 07:4779.

    abban nincs teljesen  igazad,  hogy  az  alkalmazott  "nem  tehet  rola"---MERT:


    szolhat  a  tulajnak,  so"t,    raszolhat  UDVARIASAN  a  tolakodokra  is.


     


    Milyen  fajta  uzlet  ez,  emirol  szo  van??,---miert  van  az  a  nagy  tolakodas?


     


    Es,  miert nem kapnak  szamokat  az  emberek  mar  az  ajtonal????


     

    előzmény:
    Lillaréka (78)
    2015-07-31  06:55
  24. 2015. július 31. 06:5578.

    Aztán mire megyek vele?


    Nem az a szerencsétlen kasszás- vagy eladó tehet arról ami az üzletben  folyik.  Nem fogom bántani olyanért, amiről ő tehet a legkevésbé és  ő is sziv valami idióta marketinges barom ötlete miatt......
    Ezeket a hülyeségeket ugyanis nem a  kereskedők találják ki.
    Egy kereskedőnek  - már ha igazán kereskedő- az a lényeg, hogy a vevő minél többet vásároljon térjen  vissza- mert jól érezte magát az üzletben.
    Idióta marketinges meg azt hiszi, hogy  a vevő attól érzi jól magát, ha  megfagyasztják az üzletben  bömböl a fülében a zenebona és még ráadásként tukmálnak rá  és sürgetik is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604077 (75)
    2015-07-30  23:57
  25. 2015. július 31. 06:3577.

    Szerintem a gyorspénztár azt jelenti, hogy rövid kódjaik vannak (4 vagy 5 számjegy), és éppen ezért nem kell mindent kirakni, kiemelni a kosárból, a nagy cuccok maradhatnak. Ha több darabot veszel valamiből, elég 1-et kitenni, pl. nem kell ugyanabból a fajta joghurtból kirakni a különböző ízesítések miatt, vagy ugyanez kávékapszulánál, kenyérlisztnél, macskakajánál stb.

    előzmény:
    WASP (59)
    2015-07-30  17:17

Címlap

top