Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajfestésről érdeklődnék.

búzavirág13
Létrehozva: 2015. augusztus 5. 19:05

Sziasztok!


 


Egy kérdéssel fordulok hozzátok, elsősorban olyan lányokhoz, asszonyokhoz, akik festik,illetve festetik a hajukat.


 


Két három havonta festetem a hajamat,mivel nagyon sok ősz hajszálam van. Utolsó két alkalommal egy új fodrásznál voltam, mivel a régi fodrászom sajnos kiment külföldre dolgozni. Itt az új helyen, csípett a felkenés után a festék, körülbelül tíz percig, ezt jeleztem is a fodrásznak, aki azt monda, nyugtatásként, hogy ha nem múlik el,tíz perc után, előbb lemossa. Más probléma nem volt szerencsére, nem is lett piros a fejbőröm, nem is viszketett, csak ez a festék nagyon kiszárította a a hajamat , és hamar ledobta a, Egy Klíer szalonban csinálták.


 


Volt régebben is hogy csípet, de most megijedtem, és már három hónapos lenövésem van, ami eléggé hát, hogy is mondjam,nem szép látvány. ide nem megyek vissza, kerestem itt a városunkban egy fodrászt, aki Wella hajfestékkel dolgozik és ez egy új, állítólag kíméletesebb festék..hát nem tudom. Hívtam magán Bőrgyógyászt is hajfesték allergia vizsgálat miatt, ,aki azt mondta ilyenkor nem csinálnak tesztet. Csak ősszel .


 


Szóval a kérdésem az lenne, hogy veletek is elő szokott e ilyen fordulni,hogy csíp felkenés után a hajfesték?


 


Válaszotokat előre is köszi szépen Gabi

  1. 2015. augusztus 8. 14:4626.

    Jaj! Lehagytam, hogy Szia!

    előzmény:
    búzavirág13 (24)
    2015-08-08  14:31
  2. 2015. augusztus 8. 14:4525.

    Jelenleg a Wellaton 8/74-es színét kedvelem (csokis karamell). Ez a hajszín nekem olyan természetes. Többen megkérdezték, hogy ez az eredeti hajszínem-e? Tudom, hogy nem egy csúcsminőségű festék, de ez a szín csak ebben létezik, ezért használom ezt.


    Korábban használtam drágább hajfestéket is, próbálgattam különböző színeket... Volt, hogy fodrász festette... Volt, hogy melír csíkokat tett bele a fodrász. Na szóval, sok félét kipróbáltam az évek során.

    előzmény:
    búzavirág13 (24)
    2015-08-08  14:31
  3. 2015. augusztus 8. 14:3124.

    Szia!


     


    Igen, változunk, szinte állandóan


    Stressz, változókor,stb...


    Milyen festékkel van festve a hajad?


    Egyszer még kb. 25-30 éves lehettem, beszélgettem egy akkor velem egykorú lánnyal, aki otthon feketére szokta festeni magának a haját. Azt már olvastam, hogy a fekete hajfesték a legkárosabb, a legtöbb ppd  anyagot az tartalmazza,.Sajnos Ő kapott komoly allergiát, kórházba is került. Elmesélte részletesen hogy járt. nem felejtettem el. Mivel őszült nagyon  már fiatalon és gondolom ezt nem szerette volna, miután meggyógyult  ,  ő hennával festette a haját, de attól nagyon vörös volt neki. Nekem igazán tetszett . Szép volt neki, fényes.Azzal is végzett bőrpróbát.


     


    Ami nagyon megmaradt az emlékeimben, az az hogy azt mondta, hogy utólag vissza gondolt és minden hajfestés után napokig viszketett a fejbőre. az már jelezte, akkor, hogy allergiás a festékre.

    előzmény:
    töltőtoll (23)
    2015-08-08  14:05
  4. 2015. augusztus 8. 14:0523.

    Nekem egyszer régebben, amikor új fodrászhoz mentem, azzal kezdte, hogy "volt már festve?" Mondtam, hogy igen. Ez volt a "bőrpróba".  Gondolta, hogy ezzel a válasszal el van intézve a teszt.


    Egyébként évek óta festem, festetem a hajam, de most legutóbb nekem a hatóidő vége felé már viszketett a nyakamnál. Úgyhogy, szerintem sok mindentől függ, változhatunk is az évek alatt. A festék is változhat...

    előzmény:
    búzavirág13 (22)
    2015-08-08  13:21
  5. 2015. augusztus 8. 13:2122.

    Ma vett édesanyám egy fodrászkellékes boltban hajfestéket magának. Egy újabb kiadású Wella koleston perfect innosense. Az mondta az eladó neki, hogy érzékeny bőrű embereknek való, de sokat nem tud róla, mivel  még új. Bele van írva a dobozában található használati utasításban, hogy minden egyes hajfestés előtt bőrpróbát kell végezni, akkor is, ha már használta a terméket. Ez minden hajfestékre igaz.


    Minden egyes vendég hajfestése előtt el kell hogy végezze a fodrász a bőrtesztet, ez is bele van írva.


    Ez nem is tudtam. Sehol nem csinálják, macerás lenne és minden egyes alkalommal be kellene külön menni..ezzel védi magát a gyártó, vagy valóban ez lenne az ideális ?


    Szóval ezzel a festékkel festünk Édesanyámnak, előtte mindkettőnkön bőrpróbát végzünk.

    előzmény:
    búzavirág13 (1)
    2015-08-05  19:05
  6. 2015. augusztus 8. 13:1121.

    Zacher Gábor nagyon szimpatikus ember számomra.


    Egyik ismerősöm el szokott menni az előadásaira.


    Ma vettünk  illatmentes testápolót, dm-ben,érzékeny bőrre valót,na attól nem viszket a bőre anyumnak és engem sem zavart az erős


    illat.


     

    előzmény:
    antironia (20)
    2015-08-06  19:57
  7. 2015. augusztus 6. 19:5720.

    Egész egyszerűen buta fanatikusok! Számukra a természetes az minden jó, a mesterséges meg ördögtől való.


     


    De kérdem én... Hát nem a természet alkkotta meg a legkegyetlenebb mérgeket...? Légyölő galóca, nadragulya, és a többi....



     


    Hasonló esetről hallottam, mikor valakire rádumáltak valami "méregtelenítő" kúrát (ugye erről sem kell írnom, hogy tömény bullshit, Zacher Gábor jól beszólt nekik...).


    Az illető baromi rosszul lett a második napon. És azt mondták neki, hogy ez jó jel, mert most távoznak a mérgek... Asszem a végén kórházba is került szegényke...


     


    A "szuperegészséges" és "szupertermészetes" méregtelenító vackoktól.

    előzmény:
    búzavirág13 (19)
    2015-08-06  14:46
  8. 2015. augusztus 6. 14:4619.

    szia!


    Hát köszi!De tényleg, nagyon!


    Örülök, hogy indítottam ezt a topikot. Máris sok hasznos dolgot tanultam, megtudtam!


    Mindenkinek köszönöm, a hozzászólást.


    Remélem, még lesz olyan is, aki megírja, szintén járt úgy, hogy csípte az első 10 percben a fejbőrt a festék, bocsi nem rossz szándékból írtam, csak anyumét,  sógornőmét nem szokta, csak egyszer - egyszer..vagy nem is figyelték..nem olvastak annyi hülyeséget össze, mint én.


     


    Antal Valit olvasva, akkor kezdem gyanút fogni, sőt rendesen kiakadtam,  mérges lettem, egy dolgon, amit ott olvastam.


    Egy lány írta, nekik, hogy az ő hatásukra áttért a hennás hajfestésre. írja nekik, hogy a hennás festés után kiütések lettek a fejbőrén, megduzzadtak a nyaki nyirokcsomói. Mit tegyen? Én mint laikus is ilyen reakcióra azt írtam volna neki, hogy mielőbb menjen el egy bőrgyógyász szakorvoshoz.


    Hát ők nem így tettek.Azt írták, vagy valami más okozta, vagy ő nem helyesen járt el hajfestés közben, de a henna biztosan nem okozója a tüneteinek, mert a henna tiszta növényi, teljesen allergia mentes. Hát bármely növényre illóolajra is lehet bárki allergiás. Lásd anyum a natúr testápolóra , melyben szintén illóolaj van. Viszket tőle rendesen..


    Szóval ezen nagyon kiakadtam.


     

    előzmény:
    antironia (17)
    2015-08-06  11:42
  9. 2015. augusztus 6. 11:4418.

    És még ezt is ajánlom... :)


     


    http://samli-projekt.blogspot.hu/2013/12/antal-vali.html


     


     


    A SÁMLI egy mozaikszó, a Sarlatánok, Áltudományok, Mágiák LIstája kezdőbetűiből alkotva.

    előzmény:
    búzavirág13 (15)
    2015-08-06  10:50
  10. 2015. augusztus 6. 11:4217.

    Inkább ködpiszkálóékat olvasd, ott gyógyszerészek és farmakológusok írják a posztokat. És persze ekézik AV-t.


     


    Pont egy hajfestéssel kapcsolatos poszt a legelső a találatok közül:


    http://kodpiszkalo.blog.hu/2014/10/29/henna_695


     


    És itt a többi is, ha kíváncsi vagy....


    http://kodpiszkalo.blog.hu/tags/antal_vali


     


     

    előzmény:
    búzavirág13 (15)
    2015-08-06  10:50
  11. 2015. augusztus 6. 11:0016.

    Annyit azért meg kell, hogy írja a Lavera testápolójáról, a vadrózsa illatút  vetttem meg, hogy bár az illat nekem erős, zavaró, de a bőrömnek jó volt, szépen hidratálta, nem irritálta.

  12. 2015. augusztus 6. 10:5015.

    Hát olvasgattam az oldalait.. , de minek, már kiakadtak Tőlem itthon. meg saját magamat is kiakasztottam most már tudok nevetni magamon, de akkor..


    az ott olvasottak miatt nem mertem három hónapja hajat festeni, mert ott írta, hogy ha csíp a hajfesték, az már az allergia egyik előjele. Reméltem is, hogy a világosabb szín miatt és az új festék , miatt, de akkor is bennem volt a félsz..


    Mert persze, vagy egy szint amíg, az ember vigyáz az egészségére, próbál minél kevesebb vegyszert magára kenni, de nem kell betegesen .  meg hát ugye az is lehet hogy üzlet..jó drágán.. pl a Lavera fogkrém nagyon tetszik itthon a családnak. Megvettem a tesáplolóját is, aminek olyan erős illata van,  annyira zavaró volt számomra, nem bírtam elviselni magamon a férjem is megjegyezte.. milyen kellemetlen  illatom van..odaadtam anyukámnak, kipróbálni, mit szól hozzá, Ő azt mondta, lehet ez  natur,  akkor is neki viszket tőle a bőre.

    előzmény:
    antironia (14)
    2015-08-05  22:02
  13. 2015. augusztus 5. 22:0214.

    Ha van egy csöpp eszed, olyan messzire szaladsz antalvalitól, amennyire csak lehet!


     


    Sarlatán kókler nőszemély, képes a dihidrogén monoxidot is rákkeltőnek beállítani....


     


    Nekem a fodrászom egy ideje ammóniamentes MATRIX hajfestéket használ, ez egyáltalán nem csíp, és kímélőbb a hajnak.

    előzmény:
    búzavirág13 (2)
    2015-08-05  19:30
  14. 2015. augusztus 5. 20:4213.

    Arra is gondoltam, bár lehet, hogy tévedek, hogy mivel áttértem közben a natúr hajsamponokra  lehet jobban kiszárította a fejbőrt, amiatt is csíphette a festék, mintha úgy érezném szárazabb, alapból is szárazabb lett a bőröm mindenhol,  az utóbbi években. amit az idő  múlásának is betudhatok.                                                                 

  15. 2015. augusztus 5. 20:3812.

    Valahogy így csináltuk, húsz percig volt a lenőtt részen, majd a végére a már festett részre tíz perce szoktuk rátenni igen.

    előzmény:
    Zsánna (11)
    2015-08-05  20:30
  16. 2015. augusztus 5. 20:3011.

    Amikor felkened, és összefésülöd, majd letelik az idő, amire befogja az ősz hajszint, utána, kis langyos vízzel össze kell a végével emulgeálni, ha jól emlékszem, hogy egyenletes legyen a szín, és azt is 5-1ö percig hagyni, utána lemosni.


     

    előzmény:
    búzavirág13 (9)
    2015-08-05  20:12
  17. 2015. augusztus 5. 20:1510.

    Közép  barna az alap szinem, halántéknál teljesen ősz, fejtetőn kb fele. Biztos 9% oxi volt..mivel világosabb lett az egész hajam festés után.

    előzmény:
    Hajnika24 (6)
    2015-08-05  20:03
  18. 2015. augusztus 5. 20:129.

    Bizony nagyon nem szép már a hajam, fele, ősz fele barnás vegyesen a lenőtt rész meg kifakult, most már világos barnás vöröses.


    Már kellemetlen..


    Jó tipp régebben itthon festettük.

    előzmény:
    Zsánna (5)
    2015-08-05  20:00
  19. 2015. augusztus 5. 20:078.

    Köszi!


    Két napos volt a hajam és lehet nem volt kellően zsíros a festéshez. Igen itt a másik fodrásznál említettem a bőrpróbát, de nem tetszett neki. Megveszem magamnak a festéket, elvégzem itthon a bőrpróbát, és ha minden rendben, akkor festünk.

    előzmény:
    Hajnika24 (4)
    2015-08-05  20:00
  20. 2015. augusztus 5. 20:037.

    Köszi, megnyugtattál, mert már kezdek rettegni, nem véletlenül az allergia előjele volt e a csípés, nekem is gyanús volt, hogy világosabb lett, a haj színem a festése után, de azt mondta hogy 6 % oxi- val keverte, viszont zavarban volt a fodrász lány, miután mondtam, hogy csípi. Azt mondta lehet jobb lenne a hennára áttérnem.. Az őszeket sem úgy fogta be, mint ahogy a régi fodrászomnál szokta.


    Barátnőm szerint is túl sok volt az oxi kevés a festék..


    Mennénk nyaralni két hét múlva és nem szívesen mennék 3-4 cm . lenőtt őszes hajjal


    Köszi még egyszer                                                                                                                                          

    előzmény:
    Liliom63 (3)
    2015-08-05  19:50
  21. 2015. augusztus 5. 20:036.

    Azért ez nem teljesen így van pl lehet fekete az alap ősz hajjal. Na ha ebből középbarnát szeretne  nem elég a 6% . Persze itt nem a 90%-ban ősz hajról beszélek.

    előzmény:
    Liliom63 (3)
    2015-08-05  19:50
  22. 2015. augusztus 5. 20:005.

    Ha aggályaid vannak, miért nem vásárolod meg, és végzed el magad?


    Biztosan emlékszel, hogyan történt az fodrásznál, azt kell neked is tenni.


    Gyorsan megvan, és ha ismét valami nem smakkolna, lehet leöblíteni.


    Ha három hónapig hagyod lenőni, még ha lassan is nő a hajad, az már nem lehet kevés, amit színezni kell.


     


     

    előzmény:
    búzavirág13 (2)
    2015-08-05  19:30
  23. 2015. augusztus 5. 20:004.

    Valószínű erős volt a hidrogén peroxid. Vagy volt hámsérülés a fejbőrödön ami lehet szemmel nem is látható. Ne menj frissen mosott hajjal festetni, ha kicsit zsíros a fejbőröd az védi. Ha allergiára gyanakszol (ez nem valószínű) előtte végeztess a fodrásszal bőrpróbát.

    előzmény:
    búzavirág13 (2)
    2015-08-05  19:30
  24. 2015. augusztus 5. 19:503.

    Tul  erös,  vagy  túl  sok oxigentát  rakott bele  a fodrász azért  csipte  a fejbörödet.


    Ösz  haj esetén  csak 6%-os  oxigenta  kell hogy  befogja  a tövét.


    Egy  6%-os  oxigenta  nem  csip.


    Szerintem nem  a festék  a bünös,  hanem nem volt megfelelö a keverési  arány.


     

    előzmény:
    búzavirág13 (1)
    2015-08-05  19:05
  25. 2015. augusztus 5. 19:302.

    A hajfesték neve, amivel szeretném festetni, ha egyáltalán elmegyek,  Wella koleston innosence.  Natúr közép barna színre szoktam festetni. Olvastam Antal Vali blogot , ahol olyan ijesztő dolgokat olvastam a hajfestékekről, hogy egyszerűen nem merem befestetni.

    előzmény:
    búzavirág13 (1)
    2015-08-05  19:05

Címlap

top