Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajfestésről érdeklődnék.

búzavirág13
Létrehozva: 2015. augusztus 5. 19:05

Sziasztok!


 


Egy kérdéssel fordulok hozzátok, elsősorban olyan lányokhoz, asszonyokhoz, akik festik,illetve festetik a hajukat.


 


Két három havonta festetem a hajamat,mivel nagyon sok ősz hajszálam van. Utolsó két alkalommal egy új fodrásznál voltam, mivel a régi fodrászom sajnos kiment külföldre dolgozni. Itt az új helyen, csípett a felkenés után a festék, körülbelül tíz percig, ezt jeleztem is a fodrásznak, aki azt monda, nyugtatásként, hogy ha nem múlik el,tíz perc után, előbb lemossa. Más probléma nem volt szerencsére, nem is lett piros a fejbőröm, nem is viszketett, csak ez a festék nagyon kiszárította a a hajamat , és hamar ledobta a, Egy Klíer szalonban csinálták.


 


Volt régebben is hogy csípet, de most megijedtem, és már három hónapos lenövésem van, ami eléggé hát, hogy is mondjam,nem szép látvány. ide nem megyek vissza, kerestem itt a városunkban egy fodrászt, aki Wella hajfestékkel dolgozik és ez egy új, állítólag kíméletesebb festék..hát nem tudom. Hívtam magán Bőrgyógyászt is hajfesték allergia vizsgálat miatt, ,aki azt mondta ilyenkor nem csinálnak tesztet. Csak ősszel .


 


Szóval a kérdésem az lenne, hogy veletek is elő szokott e ilyen fordulni,hogy csíp felkenés után a hajfesték?


 


Válaszotokat előre is köszi szépen Gabi

  1. 2015. augusztus 9. 13:5051.

    Szia!


    Köszi!Jól kioszottad.


    Most néztem meg egy topikban le buta parasztozta a magyarokat.


    Akinek nem inge úgysem veszi magára, de azért szomorú, hogy ilyen emberek írogatnak, ilyen szavakat, bár önmagát minősíti.Látod, azt észre sem vettem, hogy fejbőrt írt Pulcsi, csak annyi maradt meg , hogy vigyázat..


    A lányom már csak nevet rajtam, ma ezt mondta:


    - Anyu Te lassan már a szúnyogtól is félsz. Mióta elkezdtem belépni a változó kor előtti időszakba, nagyon megváltozott a tűrőképességem, nincs türelmem, idegesebb vagyok,  temetések után,  mert kettő is volt idén a családban, pánikrohamaim voltak. Férjem vitt az ügyeletre. Eléggé rosszul voltam.


     


    Most már jól vagyok, csak az az állandó feszültség, hőhullámok..Nem a topik témája az igaz, bocsi, de voltam nőgyógyászomnál is, említettem neki a tüneteket, de nem igazán reagált rá, annyit mondott, hogy ő nem híve a mesterséges hormonoknak, nem kell hormon vizsgálat, próbálkozzak természetes dolgokkal, pl poloskavész tea , egyebek nézzek én magam utána az interneten..


     

    előzmény:
    Lédienn (50)
    2015-08-09  13:01
  2. 2015. augusztus 9. 13:0150.

    Azta! Nem semmi,hogy már megint külföldön élő,de a magyar nyelvet is rosszul,helytelenül beszélő egyed oktat,mert már magyarul is elfelejtett! Ehhez azért nagy arc kell!


    No,akkor magyar nyelvtanból egy kis emlékeztető!


    "hajbőr" nem létezik,csak fejbőr! Valamint magyarul a "peroxide" csak peroxid "e" végződés nélkül! 


    Akit érint mindenki tudja,hogy nem önmagában a hajfesték "csíp",de a peroxidot a festékhez kell keverni és a magyar köznyelv a keverékre már csak "festéket" mond,igen helyesen! Ez a festék elegy pedig csíphet!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100788 (47)
    2015-08-09  01:52
  3. 2015. augusztus 9. 10:4549.

    Elírtam, ŕlmomban is azon agyalok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100788 (47)
    2015-08-09  01:52
  4. 2015. augusztus 9. 10:3948.

    Ajaj, akkor is lehet gond? Hát nekem kezd elmenni a kedvem az egész hajfestéstől, mŕr ŕlmomban is azon agyalok. Nem merek nekiŕllni.  még az allergia teszthez sem volt kedvem. Majd ma délután. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100788 (47)
    2015-08-09  01:52
  5. Torolt_felhasznalo_100788
    Torolt_felhasznalo_100788
    2015. augusztus 9. 01:5247.

    N E M  a FESTEK   csipi  a hajborodet,   hanem  a peroxide  amivel  keverik!


     


    VIGYAZAT!!!!


     


     


     

    előzmény:
    búzavirág13 (1)
    2015-08-05  19:05
  6. 2015. augusztus 8. 17:4446.

    Na végre lassan elindulunk fagyizni. Talán már nincs olyan nagyon meleg kint.


    Jó hétvégét!

    előzmény:
    búzavirág13 (45)
    2015-08-08  17:38
  7. 2015. augusztus 8. 17:3845.

    Biztos szép frizurád.


    Én is most fogok vágatni, de annyit ahogy te is írod, hogy még össze tudjam kötni. elől is vágatok meg néztem már jóval áll alá ér és így már nagyon nyújtja az arcomat.


    Most voltam az udvaron, a férjem autót szerel és felkiáltott, az ta hogy le van már nőve a hajad, (3 cm)most mézem, kint természetes fényben nagyon látszik.


    Mondtam neki jövő héten lesz festés vágás..már alig várom!

    előzmény:
    töltőtoll (44)
    2015-08-08  17:27
  8. 2015. augusztus 8. 17:2744.

    Nekem hasonló, mint a festékes dobozomon a nőnek! A frufrum rövidebb, mint a képen, de olyan félrefésült. Hátul pedig lépcsőzetes, mert hullámos a hajam. Pénteken vágattam, így most a vállamig ér. Annyira éppen hosszú, hogy ilyen melegben még össze tudom fogni. Nekem ez vált be, évek óta ilyen, csak a hossza változik.

    előzmény:
    búzavirág13 (43)
    2015-08-08  17:18
  9. 2015. augusztus 8. 17:1843.

    Milyen a frizurátoknak a fazonja?


    Az enyém is régóta ugyanaz a fazon, vállig és , vagy ha sikerül növeszteni, mint most, akkor mell fölé érő, kicsit lépcsőzetesen vágott. Elől valamikor volt oldal frufrum, de most lenövesztettem állig.


    időnként elkap a hév, váltanék, más fazonra, de nem tudom mi állna jól és ez végül is tetszik is.

    előzmény:
    Lédienn (40)
    2015-08-08  17:02
  10. 2015. augusztus 8. 17:0742.

    Én évekig az Excellence-t használtam, és most is meg szoktam nézni a színeket, hogy van-e már a Wellatonhoz hasonló szín, mert akkor visszatérnék az Excellence-re.


    A Müllerben ráadásul eredeti német van, figyelem, hátha kijönnek új színekkel még.

    előzmény:
    Lédienn (39)
    2015-08-08  16:56
  11. 2015. augusztus 8. 17:0641.

    Intersparban is árulják ezt a hajfestéket!

    előzmény:
    Lédienn (39)
    2015-08-08  16:56
  12. 2015. augusztus 8. 17:0240.


    Fodrászhoz én csak vágatni járok. Nekem félhosszú hajam van és évtizedek óta egy nagyon jól bevált "kortalan" mindig divatos fazont viselek,ráadásul jól is áll.

    előzmény:
    töltőtoll (38)
    2015-08-08  16:24
  13. 2015. augusztus 8. 16:5639.

    Ezt a márkát (L'Oreal Excellence) mindig,mindenhol árulják itthon az egész országban. (Külföldön is lehet kapni,csak ott a színeknek más a számozása).


    Az összes drogériában (DM,Rossman,Müller) kapható! Én éppen ma vettem magamnak megint a Müllerben és nagyon szép barna árnyalatokat is láttam. Amúgy a Müllerben ez a hajfesték sokkal olcsóbb,mint a többi drogériában. Tényleg nagyon tudom ajánlani mindenkinek ezt a márkát,mert nagyon jó minőség és mindig garantált a szín is. Mondom,húsz év tapasztalatom van ezzel a hajfestékkel.


    Mivel nagyon természetes hatású a szín,senki nem hiszi el,hogy festett. A fodrász,akihez időnként vágatni járok,mindig megdícséri a hajszínem és mindig kérdezi,hogy melyik festéket használom.  Szerintem nagyon megéri az árát. Fodrásznál nem csak a festéket,hanem munkadíjat is fizetsz és ezért is sokkal többe kerül,mint ez a festék.


     

    előzmény:
    búzavirág13 (37)
    2015-08-08  16:13
  14. 2015. augusztus 8. 16:2438.

    Többek között ezért is tértem vissza a saját festésre, mert a bolti festék mindig ugyanolyan színű. A fodrász meg állandóan variált, mindig más színű lett. Mert hol ebből, hol abból a színből tett bele többet.

    előzmény:
    búzavirág13 (36)
    2015-08-08  16:04
  15. 2015. augusztus 8. 16:1337.

    Még annyit írok,hogy ma voltam kozmetikusnál, szemöldököt szedetni. az ország nyugati részében lakunk, nem főváros.Kérdeztem tudna e jó fodrászt ajánlani,  aki tényleg mint szakember is jó, mint ember is meghallgatja a kérésemet, segít a véleményével, pl frizura fazon kiválasztásában, de azt mondta ilyet nem tud sajnos jó szívvel ajánlani.


     


    Mert ott a bérleti díj a sok járulék a sok nyűgös vendég, és ebbe  is bele lehet fásulni. mert lényeg a profit.. Kivétel van. pl lányom fodrásza egy  srác, ő nagyon jó. De hozzá egy másfél hónap, mire rád kerül a sor.

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2015-08-08  15:36
  16. 2015. augusztus 8. 16:0436.

    Szia!


    Tényleg örülök, és köszi!


    Azt a hajfestéket, aminek a nevét leírtad, anyunál már használtuk. Erre emlékszek! Nagyon szép lett neki a haja, még most is eszemben van, szép érdekes barnás, talán kicsit nugátos volt neki,  pedig nem mostanában volt. Talán 10 éve is volt.  Az őszeket is befogta neki.


    Igen én is a saját haj színemhez közelit szeretnék, tehát középbarna,


    Na és most hogy írod, mikor utoljára festve volt a hajam és csípett, akkor be volt izzadva a fejbőröm, mert siettem, meleg volt és túlöltöztem. Arra figyelek hogy zsíros hajra festek vagy festetek.


    Nézegettem az elmúlt években készült képeket magamról. Milyen szép dús volt amíg magunk festettük itthon. Tőfestés, majd a végére tíz perce rátenni. szebb volt mint mostanában. mert kb öt éve fodrász festi.


    Anyu két hete festette fodrásszal és meglepődtem,mikor elmesélte, hogy a fodrász először megmosta  haját, levágta, majd utána festette. Ilyet én még nem is hallottam. És állítja, hogy a színpalettáról nem azt sötétszőke színt választotta, hanem középbarnát. jól áll neki ez is, de mint érdekesség leírtam. Tudom, hogy mindenki haján más egy adott szín. Azt mondta ezután csak én festhetem neki, inkább vegyük meg a festéket.


     

    előzmény:
    Lédienn (34)
    2015-08-08  15:36
  17. 2015. augusztus 8. 15:4735.

    Tényleg szép a színe!


    Hát pontosan ilyen  színre lett kétszer festve, mit a képen, amit belinkeltél, ez van most lenőve.csak hamar ledobta a festéket, jó pénzért befestettem, aztán tessék.. Ennél az enyém sokkal sötétebb szokott azelőtt lenni. A lányomnak , aki 25 éves, ez a világosabb jobban tetszik, azt mondta fiatalosabb, mert így 46 évesen fehér bőrhöz erre is figyelni kell.


    Köszi, meg meglesz a fagyizás!


     


     

    előzmény:
    töltőtoll (31)
    2015-08-08  15:31
  18. 2015. augusztus 8. 15:3634.

    Szia!


    Talán örülsz még egy véleménynek,tapasztalatnak.


    Én kb.20 éve saját magam festem a hajam,akkor kezdtem erősen őszülni. Amikor hajfestéket kerestem,nekem az egyik legfontosabb szempont volt,hogy a lehető legtermészetesebb szín legyen és a legjobban hasonlítson az eredeti hajszínemhez és könnyű legyen a használata. Ezért nekem a L'Oreal Excellence hajfesték nagyon bejött,mindezeket "tudja",így kezdetektől csak ezt használom. Szerintem nagyon szép és igen jó színskálája is. Mondjuk nem olcsó,de minőség és ezért nekem nagyon bejött ez a márka,így nekem megéri. Kb. 5-6 hetente kell festeni a hajamat,ami félhosszú és még soha nem volt semmi panaszom.


    Nekem akkor szokott kicsit csípni a festék,ha nagy meleg van(mint most) és sokat izzad az ember,így a fejbőr is mindig nyirkos emiatt. Ha ilyenkor kell festeni,akkor kicsit csíphet a festék felvitel után. (Egyébként szőke,kékszemű,fehérbőrű vagyok. Ez a típus elvileg elég érzékeny ilyesmire.)


    Alap és ezt mások is írták,hogy soha ne frissen mosott hajat fess! Én mindig legalább 5-6napot várok mosás után a hajfestéssel. Az a jó,ha egy kicsit már zsíros a haj.


    Soha nem festetném fodrásszal a hajam. Ők kevés kivételtől eltekintve csak úgy találomra,gondolomra "tapasztalatból" löttyintik,öntik a festékhez a nem mindig friss és akárhány százalékos hidrogént. Ez is oka annak,hogy hiába u.az a fodrász, u.az a hajfesték és mégse ugyan olyan szín lesz minden alkalommal a végeredmény. Ez az általam is használt két komponenses hajfestékkel soha nem fordul elő.


    Hennától nagyon sok nőnek lesz allergiája!! A henna amúgy rendkívül allergén növény. A legtöbb hagyományos hajfestékkel festett hajat pl. nem lehet hennával festeni és ez fordítva is így van.


    előzmény:
    búzavirág13 (1)
    2015-08-05  19:05
  19. 2015. augusztus 8. 15:3333.

    Most már lila színű dobozban van, tekerj lejjebb, azon jól látszik. (A régi csomagolás a sárga volt.)

    előzmény:
    töltőtoll (32)
    2015-08-08  15:32
  20. 2015. augusztus 8. 15:3232.
  21. 2015. augusztus 8. 15:3131.

    Próbáltam neked belinkelni, nem tudom sikerült-e?


    Ha nem, keress rá légyszi, tényleg szép szín.


    Jó fagyizást!

    előzmény:
    búzavirág13 (30)
    2015-08-08  15:16
  22. 2015. augusztus 8. 15:1630.

    Nekem is viszket most, de még hogy!


    A melegtől, mert nekem majd három hónapja nem volt festve így festéstől kizárt. a tarkómnál folyik rólam az izzadság, a vásároltam délelőtt, kegyetlen meleg van kint . Most meg is mosom, mert este fele elmegyünk fagyizni, sétálni,  már összeáll , zsíros .Becsavarom, mert váll alá ér jóval, aztán akkor nem látszik annyira a lenővés. Még jó hogy fent nem annyi az ősz hajam, inkább oldalt. Akkor látszik, ha összekötöm. Ebben melegben viszont az a legkényelmesebb.


    Biztos szép színe van a hajadnak. Szép természetes.


     

    előzmény:
    töltőtoll (29)
    2015-08-08  15:05
  23. 2015. augusztus 8. 15:0529.

    DM-ben, Auchanban szoktam venni...


    Igen, most viszketett, de lehet, hogy csak a melegtől, mert egyébként nem szokott. Lehet, hogy picit megizzadtam a nyakamnál. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert nem az egész fejbőröm viszketett. Szóval, no para!

    előzmény:
    búzavirág13 (28)
    2015-08-08  14:55
  24. 2015. augusztus 8. 14:5528.

    Én is egész télen csoki barna voltam. Szép színe volt. csak a fodrászom kiment dolgozni külföldre és az új fodrász azt mondta , hogy az ősz hajszálak miatt jobb lenne egy világosabb szín . de az meg csípte, mert gondolom vagyis remélem hogy amiatt, hogy erősebb volt az oxi . Nehéz...


     


    Most világos barnát vettünk 6 oxival de hátra van még a bőrpróba.


     


    A Wellatont te veszed meg ugye, ha jól tudom az drogériás hajfesték? Ettől viszket a tarkódnál?

    előzmény:
    töltőtoll (25)
    2015-08-08  14:45
  25. 2015. augusztus 8. 14:4927.

    Annyi baj legyen

    előzmény:
    töltőtoll (26)
    2015-08-08  14:46

Címlap

top