Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigi probléma

abasi
Létrehozva: 2015. augusztus 27. 12:52

Sziasztok!


Irtó dühös vagyok, ezért szeretnék valami megoldást találni. 


Amik dühítenek:


1. A házunk előtt buszmegálló van. A megállókban ugye nem lehet dohányozni, emiatt pár méterrel arrébb gyújtanak rá az emberek. A csikket viszont sokan nem viszik el a megállóban lévő kukáig, hanem egyszerűen bedobják a kertünkbe. Minden alkalommal tele van csikkel a fű.


2. Nemrég egy szabadtéri rendezvényen voltam, ahol körben ültünk és beszélgettünk. Mind a két oldalamon dohányoztak ezerrel, rám fújva a füstöt. Szóltam nekik, hogy ne haragudjanak, de ez engem nagyon zavar. De végül nekem kellett felállnom és arrébb ülnöm, mert ők nem voltak hajlandóak tudomásul venni erről. 


3. Nyáron voltunk egy hetet a Balatonnál. Elmentünk a strandon ebédelni. Egyetlen egy nap nem tudtam úgy enni, hogy ne cigifüstben üljek. Nem is értem a dohányzókat, ennyire nem zavarja őket, hogy beülnek egy tömegbe füstölni?????


4. Az utcán kb. minden 3. ember dohányzik. Én egyik oldalról megyek át a másikra, próbálom elkerülni, hogy az előttem sétáló ember által kifújt füst ne az arcomba jöjjön.  


És igen, nagyon-nagyon zavar, hogy nekem kell alkalmazkodnom más káros szenvedélye miatt, mert nincsenek tekintettel másokra. És amiatt is nekem kell rosszul éreznem magam, ha megkérek valakit, hogy ugyan ne fújja már rám a füstöt, mert magától nem veszi észre.


Természetesen nem mindenkire vonatkozik ez, én is ismerek a környezetére igényes, figyelmes dohányost, de lássuk be, az utca tele van nem ilyenekkel.


Szerintetek hogyan lehetne a dohányzókat rávezetni arra, hogy kicsit jobban figyeljenek már oda embertársaikra? A tiltást nem látom megoldásnak!


 

  1. 2015. augusztus 28. 22:1426.

    Nézd, az bunkóság, hogy a kertedbe bedobják a  csikkeket, de ez nem dohányzás, hanem jólneveltség kérdése.  Mi közvetlenül a  buszmegálló mellett lakunk, a házunk előtt nincs járdarész, hanem füves terület van. Nincs egyetlen olyan nap, hogy ne találnék a kerítés előtt, vagy az árokban csokis, nápolyis, akármilyenes papírt. Nem értem, miért olyan nehéz kettőt odébb lépni és a  kukába dobni, de aki bunkó és neveletlen, az akár dohányzik, akár nem úgyis az marad. 


    Szabadtéri rendezvényen, nem tilos a  dohányzás, tehát ha valakinek kedve szottyan, bizony rágyújt, és rohadtul nem érdekli, hogy téged zavar, mert őt meg az zavarja, ha nem gyújthat rá. (Én sem dohányzom, de  megbocsáss, eszembe nem jutna, hogy bárkire rászóljak, hogy ne gyújtson rá, ott ahol egyébként ezt semmi nem tiltja. A rendezvény nem egyedül értem van, hanem azért, hogy mindenki jól érezze magát, ha valakinek ehhez hozzátartozik a  dohányzás, akkor én megyek odébb, ha zavar a  füst és nem másra fogok rászólni, ez ugyanúgy jólneveltség kérdése).


    Étterem területén tudtommal tilos a  dohányzás, akkor is ha szabadtéri...érthetetlen, hogy a pincérek, vagy tuulaj vagy akárki nem szólt rájuk (na ott pl. szólhattál volna).


    Utcai dohányzás szintén nem tilos az meg szerintem simán hiszti, hogy az arcodba fújják  a  füstöt. Én mindennap gyalogolok, még sosem éreztem, hogy a  képembe fújják a  füstöt, vagy hogy a  más füstölése nyílt téren annyira zavaró lenne, hogy át kelljen mennem a  másik oldalra. (Mellesleg a  kipufogógáz 'tán ibolyaillatú? Gyalogosként olyan mennyiségű kipufogógázt beszívok, hogy a  dohányfüstöt észre sem veszem).


    Ahol nem tilos a  dohányzás, ott bizony mindig is rá fognak gyújtani, és hiába vagyok nemdohányzó, azt gondolom, igenis joguk van rágyújtani (bármennyire is káros szenvedély) ott, ahol ezt nem tiltja jogszabály és ha ez téged zavar, akkor kerüld el őket. Azt meg simán nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a nyílt területen való dohányzás olyan hű de nagy mértékben rombolná a  nemdohányzó egészségét. Őszintén, most mennyi füst jut abból pont a te légútjaidba?


    Mi sokat jártunk kocsmázni, a  baráti körünkben többen is dohányoztak. Sajnálom, hogy nem volt elég az, hogy legyen külön dohányzó és nemdohányzó helyiség, hanem teljes mértékben tilos, mert azóta már nem kocsmázunk, mert a  társaság fele hiányozna, így valamelyikünk kertjében ülünk össze, de az nem ugyanaz.


    U.i: Bocs, hogy hosszú voltam.

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  2. 2015. augusztus 28. 17:2025.

    Mondjuk nemdohányosként ezen háborodtam fel leginkább! Aki ezt az agyament ötletet kitalálta. Miért nem lehet a szórakozóhelyen elkülöníteni rendesen (tehát fallal) egy dohányos és egy nemdohányos részt? Miért kellett megtiltani? Akkor mindenkinek a kedvére lenne téve. Így nem irigylem az üzemeltetőt, mert egy bizonyos bevételtől elesik, ha a cigisek nem mennek szórakozni. Ha külön ülnek, engem kicsit sem zavar, ha ott bagóznak. Teraszon szintén nem érdekes, mert az nem zárt hely. De ez egy balgaság.

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2015-08-28  13:22
  3. 2015. augusztus 28. 17:1724.

    A TE hsz-dre reagálok, mert téged tisztellek annyira.


    Tényleg rosszul fogalmaztam, mert ebből általánosítás vehető ki. Ahogy kezdtem (ha jól emlékszem): egy konkrét családtagot említettem, s rá - sajnos - ez volt a jellemző. Senki és semmi irányába nem létező tapintat, tolerancia, semmi.  Gyerekként ebben fuldokoltam (szó szerint) 20 évig. Néha az az érzésem, hogy talán még most is ezért köhögök állandóan. Sok passzív cigit "szívtam".


    Természetesen később már találkoztam némi IQ-val megáldott dohányossal is. Volt párom is, nem egy, aki cigizett. De attól még nem volt se ápolatlan, se bunkó. Igen, igaz, van a dohányosok és a nemdohányzók közt is ilyen is, olyan is. De most a cigizés volt a téma, ezért vettem a bátorságot, hogy most erre a részre tegyem a hangsúlyt.


    Egyébként ha valaki szerint meg természetes, hogy máshova dobáljuk be a csikket... Arra már mit lehet mondani?


    Bár már nem lepődöm meg semmin. Itt a szomszéd lépcsőházban is lakik 3 srác. Azt hiszem albérlők. Gondolom a főbérlő megtiltotta a lakásban való cigizést, ezért állandóan lent szívják a hátsó kapu előtt a cigit és ott pletyóznak mint a vénasszonyok. Természetesen a csikkeket is ott dobálják el. Már egy ideje úgy néz ki a hátsó járda előttük, mint az okádék. De tudom, tudom, nincs igazam, mert nekik joguk van.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2015-08-27  19:31
  4. 2015. augusztus 28. 13:2223.

    Nézd, dohányzóként engem is zavart a füst, különösen a másfajta cigié. De ahogy írtam, neveletlen emberek egyenlő arányban vannak dohányzók és nemdohányzók közt..((( Valószínűleg nem tudod, de étteremben, kávézóban, fagyizóban, sőt azt hiszem kocsmában sem lehet rágyújtani! Ha jól tudom, ezek közül néhányban lehetnek kijelölt dohányzóhelyek (ha valaki jobban tudja, úgyis szól, én nem járok egyikbe sem), de láttam már azért balhézni nemdohányost, mert a kijelölt dohányzóhelyen a cigifüst zavarta őt. Mint régen, amikor még voltak dohányzó vagonok a vonatokon, a végén már csak egy az egész szerelvényben és mégis előfordult, hogy valaki felszállt, beült  a dohányzóba és felháborodott, amikor valaki rágyújtott. (nem, nem volt zsúfolt a vonat)


    Úgy egyébként most megkérdezném a topikindítót, ha semmilyen helyen nem lehet rágyújtani, otthon sem, mert átmegy  a füst a szomszédba (ezt nem ő írta, mert ha jól értem nem társasházban lakik), meg szabad téren sem, akkor menjenek le a bányába..?


    És ahol nincs bánya?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (21)
    2015-08-28  11:39
  5. 2015. augusztus 28. 12:2122.

    Te mennyire lennél toleráns, ha sorozatosan a te kertedbe dobálnák be a szemetet?

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2015-08-28  09:26
  6. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. augusztus 28. 11:3921.

    Dohányzóként eléggé meglep néhány vélemény. Én úgy gondolom, hogy a dohányzás az én dolgom, engem kell, hogy érintsen, nem pedig más kell, hogy szenvedjen emiatt. Én is ki lennék akadva, ha a kertembe bedobálnák a csikket, miért ne lennék? Közterületen ha jól tudom, tilos szemetelni, pénzbírsággal büntetendő, de magánszemély kertjébe rendben van bedobálni a csikket? Azért álljunk már meg! 


    A másik: hiába dohányzom, én sem bírom elviselni, ha más zavar a füstjével, különösen ha étteremben vagyok. Ugyanis oda az ételt élvezni járok, annak az ízeit, illatát. És baromira nem szeretném, ha az élményt a cigi füstje elrontaná. Szerintem ez teljesen érthető. Én még kültéren is figyelek arra, hogy másra ne fújjam a füstöt. Ha nem megoldható, akkor pedig nem gyújtok rá, vagy arrébb megyek arra pár percre, ha már nagyon szeretnék elszívni egy cigit. Nem okoz gondot. De nem teszem tönkre más kávézását, fagyizását, mert ő sem teszi tönkre az enyémet. 


    Szerintem nem a nem dohányzónak kellene alkalmazkodnia a dohányzókhoz. Ugyanis ők nem zavarnak senkit, nem veszélyeztetnek a nem dohányzásukkal senkit.

  7. 2015. augusztus 28. 11:3120.

    Igen, ezt én is így gondolom. Ne kelljen más káros szenvedélyével szemben senkinek se toleránsnak lennie. Figyeljenek ők oda másokra.


    És olyan jó lenne, ha a dohányzók megértenék, hogy szabad téren is tud nagyon zavaró lenni a cigifüst. Lehet, hogy ők nem érzik, de aki nem dohányzik az érzi. És érzem a hajamon, ruhámon is. 


    És sok kommentből az jön le, hogy én vagyok a hülye rinyálós, intoleráns, mert nem akarom a cigit semmilyen formában. 


    Nem akarok én senkit sem leszoktatni, mindenki saját magáért felelős, csak ne az én káromra cigizzenek.

    előzmény:
    asztanaviszta (19)
    2015-08-28  09:55
  8. 2015. augusztus 28. 09:5519.

    Ha az egészségemről van szó, nem vagyok toleráns.


    Senkinek nincs joga veszélyeztetni azt, pl. a dohányfüstjével.


     

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2015-08-28  09:26
  9. 2015. augusztus 28. 09:5118.

    EGy dohányosnak, lehet, hogy hisztéria a szabad téren való füstölgés, de, ha pont mellette fújják, az baromi zavaró tud lenni.


     

    előzmény:
    Babyface83 (15)
    2015-08-28  01:43
  10. 2015. augusztus 28. 09:5017.

    Jó, hogy nem írod azt, hogy tegyen ki széket, asztalt, hogy kellemesen ülve tudjanak cigizni a háza előtt. Gondolom te ezt tennéd, ha a te házadnál történne ilyen.


    Nevetséges, hogy úgy gondolod, hogy azoknak vannak jogaik, akik megszegik a szabályokat. Miért kéne a t.i,-nek toleránsnak lenni azokkal, akik nem tartják be a szabályokat.


    Az önkormányzat ilyen "piti" dolgokkal nem foglalkozik.

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2015-08-28  09:26
  11. 2015. augusztus 28. 09:2616.

    "Szerintetek hogyan lehetne a dohányzókat rávezetni arra, hogy kicsit jobban figyeljenek már oda embertársaikra?"


    Hogyan lehetne az embereket az egymás iránti toleranciára, ÉS a jólnevelten nemszemetelésre rávenni????


    1. Próbálj Te magad is toleránsabb lenni. 2. Ha van gyereked neveld erre!


    Ha ezeket megtetted, már csak bíznod kell, hogy TALÁN ettől jobbá válik a világ!


    Amíg ez nincs, addig tegyél ki udvariasan kérő táblát a kerítésedre, PLUSZ egy eldobható befőttesüveget, vízzel, a csikkeknek.


    Emellett panaszt tehetsz az önkormányzatodnál, hogy a közterületen tegyenek ők rendet!

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  12. 2015. augusztus 28. 01:4315.

    Az általánosítás fogalmát gyönyörűen kimerítik a soraid. A dohányos így meg úgy, ilyen meg olyan. Kikérem magamnak, és azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.


    Egyébként a topikindítónak nem az volt a kérdése, hogy hogyan szoktathatná le az összes dohányost, hanem hogy mit lehetne tenni a dohányosok között is előforduló bunkók ellen. (bár azt gondolom, hogy a szabadtéren való füstöléstől való fuldoklás már szimpla hisztéria, de ez az én véleményem...)

    előzmény:
    ladybird65 (6)
    2015-08-27  17:24
  13. 2015. augusztus 28. 00:5414.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2015-08-27  19:31
  14. 2015. augusztus 27. 21:5213.

    Értem ...(hagyjuk az utcát, bár azt is részletezte) de aki csikket eldob, az más szemetet is. Meg aki nem cigizik esetleg, gyakran az is lezseren eldobja a szemetét. Attól tartok, ilyen helyen a cigisektől függetlenül is, "bedobás ellen védett" kerítés kell. Dühítő, engem is ütne  a guta, de más megoldás nincs.

    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2015-08-27  19:53
  15. 2015. augusztus 27. 20:0212.

    jav: húzzanak

    előzmény:
    asztanaviszta (11)
    2015-08-27  19:57
  16. 2015. augusztus 27. 19:5711.

    Inkább te és dohányosok hozzanak el.


    Senkinek nincs joga a másik ember egészségét veszélyeztetni.


    Arra meg végképp nincs, hogy a csikkjeiket más kertjébe dobálják.


    Mit szólnál hozzá, ha a te kertedbe vadidegenek szemetet dobnának be?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (3)
    2015-08-27  14:30
  17. 2015. augusztus 27. 19:5310.

    Nem az utcával van a gond.


    Hanem azzal, hogy a csikkeket az ő kertjébe dobálják be.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2015-08-27  19:31
  18. 2015. augusztus 27. 19:319.

    Az a helyzet, hogy igazad van. Ha kihagyta volna az utcát, akkor nem szólok bele. De könyörgöm, azok a nyomorult másodosztályú emberek hol cigizhetnek? Mert még olyan hisztit is hallottam, hogy otthon seee, mert átmegy a szomszédba a füst. És persze az utcán se, mert az a sok autó, busz és egyebek beszívható mennyei mannát köpködnek ki, cigi nélkül olyan lenne  a levegő, mint a Himalája tetején. (igen, pontosan.)


    Ladybird65: "Tehát a dohányos odahamuzik a mosdókagylóba, az ágyneműbe, a WC-be, akárhova." Ha ezt rokon, hozzátartozó miatt állapítottad meg, akkor igyekszem tapintatosan elárulni neked, hogy tahó, neveletlen egyedek vannak a dohányosok és  a nemdohányosok közt is. Nagyon sokáig cigiztem, de kikérem magamnak (és a jelenleg dohányzók nevében is) az idézett mondatot... attól hogy valaki dohányzik, még nem disznó. Általában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-08-27  14:34
  19. 2015. augusztus 27. 18:528.

    Itt off, de nem árt tudni, hogy:


    nem gyártanak és nem forgalmaznak már jóideje azbesztcement tartalmú palát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (7)
    2015-08-27  17:32
  20. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. augusztus 27. 17:327.

    Hát, hogy finoman fogalmazzak, szerintem sem az előttem szólónak - és a dohányosoknak - van igazuk. 


    Az más kérdés, hogy a dohányzót rendre szoktatni nem könnyű. Édesanyám 25 évig dohányzott, sehogyan sem sikerült leszoknia. Egyszer azután diagnosztizálták a rákot. Két perc alatt leszokott - de akkor már későn. Három hét alatt elvitte szegényt.


    A passzív dohányzás csaknem ugyanolyan veszélyes, mint az aktív.Ezért van nagyon igazuk azoknak, akik igyekeznek az ártalmas zónából kikerülni.


    Ha módodban áll, zsalukőből kell - a legvékonyabb fajtából - magas kerítést építeni a veszélyeztetett szakaszra. Persze ezt rendesen le kell alapozni. A hullámpala is megteszi, csak elég ronda, engedélyeztetni is kell /A zsalukövet is, de a pala egyes fajtái - azbesztcement - nem engedélyezhetőek./


    Ez van.

    előzmény:
    abasi (5)
    2015-08-27  15:04
  21. 2015. augusztus 27. 17:246.

    Sajnos nincs jó hírem. Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, a szenvedélybetegnek bármit mondhatsz, minden észérv falra borsó.


    Semmi, de semmi nem fogja őket kívülről megakadályozni abban, hogy cigizzenek. Ha belülről nem döbben rá, hogy egészségtelen, gusztustalan, káros, büdös, környezetromboló, akkor mondhatsz neki bármit. Mindenre lesz majd válasza, hogy az autók is szennyezik a környezetet, más is meghal, stb. Mindig lesz kifogás, hogy miért nem teszi le a cigit.


    Én tudom, mert együtt éltem 20 évig egy láncdohányos emberrel. És semmi, de semmi az égkerek világon nem akadályozta meg a cigizésben. Ha arról volt szó, inkább nem volt kaja, vagy kölcsön kellett kérni, de cigire mindig kellett legyen pénz. Akkor is, ha évekig egy gatyában jártunk. Hogy mindenhol a képedbe fújják a füstöt a lakásban és nincs egyetlen egy olyan négyzetméter sem a lakásban, ami füst szempontjából steril lenne. Tehát a dohányos odahamuzik a mosdókagylóba, az ágyneműbe, a WC-be, akárhova. Mert neki joga van. Az sem számít, ha kisgyerek vagy kismama van vele egy légtérben. És a pozitív tüdőlelet sem számít. Akkor a haláláig szívja, de akkor sem teszi le. Pedig borzalmas haláluk van a tüdőrákosoknak.


    Hát ennyi, tudom, nem sokat segítettem, de ez van.

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  22. 2015. augusztus 27. 15:045.

    Értem.


    Szerintetek nekem nincs jogom a csikkmentes kerthez, csak, ha több száz ezerért olyat építtetek, amin keresztül nem lehet bedobálni a csikket, nincs jogom végigsétálni úgy az utcán, hogy ne fújják az arcomba a füstöt, sőt, enni sincs jogom cigifüst nélkül, mert a dohányosoknak vannak jogaik.


    Aha. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-08-27  14:34
  23. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 27. 14:344.

    Ez a nick nem akarja, hogy abbahagyjak : azt akarja, hogy ahol O a feneket riszalni akarja, onnet tunjenek el a dohanyzok.
    A dohanyzonak is vannak jogai , nehogy mar az unatkozo Juliska legyen a torveny.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2015-08-27  13:28
  24. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 27. 14:303.

    En nem dohanyzom. De sokaig dohanyoztam.



    Nehany eve meg mindenutt szabad volt a dohanyzas , most mar csak szabadteren...ez hatalmas feljodes. Hatalmas. rengeteg a megszoritas, a tilalom.
    Huzz olyan helyre , ahol tilos a dohanyzas.
    Ki van irva rengeteg helyen , hogy tilos a dohanyzas..menj oda nyujtodzkodni...
    A keritesedet meg emeld meg annyira, hogy ne lehessen atdobalni az allitolagos "minden alkalommal"=az mit jelent???/..bedobalt csikkeket.
    Ennyi.
    Rinyalni, mert unatkozol...........hmmm


     

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 27. 13:282.

    Aki szenvedélybeteg annak mondhatsz amit akarsz, soha  nem fog hallgatni rád.


    Majd ha már úgy köhög mint a kehes ló és a röntgen is mutatja hogy rohad a tüdeje  -  talán akkor  de erre ne vegyél mérget - magától fogja abba hagyni.


     

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52

Címlap

top