Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősen is dolgoznak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. szeptember 24. 12:58
Ahelyett, hogy egy átgürizett élet után a pihenést választanák, tovább folytatják a munkát: akár a korábbi szakmájukban, akár más területen. Megkérdeztük, miért tesznek így?

Nők Lapja Café: ,,Talán a ráncaimat számolgassam? Inkább dolgozom!"
  1. 2015. október 2. 20:57256.

    Nos mennyiségileg valószínűleg tényleg többet eszik egy kamasz, mint egy 70 éves..))) De ahogy a kamasznál, az idősebb embernél is fontos a minőség: neki akár az élete is múlhat rajta, főleg ha (valószínűleg) már mindenféle, diétát igénylő bajai vannak.) Ja és mindenkinek ajánlatos lenne,hogy naponta ötször étkezzen---ez nem jelenti azt,hogy ezért többet eszik.


    Igen, öregen nem növöd ki a cipőidet, ruháidat, de  a cipőket ugyanúgy elhasználod, főleg ha nehezebb vagy,mint fiatalon. A ruhák meg... ha szerencsés alkat vagy,akkor nem hízod ki, vagy nem fogysz ki belőle, ha jó ízlésed van,akkor mindig csinosnak számító ruhád van, mert nem egy bizonyos divathoz kötött.Ez mind tény, de: Mennyire lehet lehangoló ugyanazt a holmit 10-20 vagy több évig hordani és azzal  a felkiáltással, hogy nekem már minek, vagy úgysem telik rá,nem venni újat..?


     


    (..és nem veled van baj, csak nem gondoltad át szerintem. Mert még nem tartasz ott.)

    előzmény:
    ladybird65 (250)
    2015-09-30  14:13
  2. 2015. október 1. 15:53255.

    Nincs semmiféle nyígás. Én elmondtam kulturáltan a véleményemet. Ha valakinek ez nem sikerül, hát az az ő személyes problémája. Én mindig igyekszem úgy fogalmazni, hogy ne bántsak meg senkit. Az, hogy néhányan alpári kifejezéseket próbálnak a másik szájába adni, amit az nem mondott, még csak nem is gondolt, szintén nem az én bizonyítványom, ergo nem is nekem kell megmagyarázni.

    előzmény:
    Sissi52 (254)
    2015-09-30  23:20
  3. 2015. szeptember 30. 23:20254.

    Pont errol beszeltek, hogy nyugdijasnak annyi kedvezmeny, mint adiakoknak, kisgyermekek meg ingyen utaznak, egyes ettermekben ingyen esznek, es meg sok egyeb ingyen van. Akkor mi is ez a nyigas? Egy felnott embernek felnott teste van, ez nem nyilvanvalo? Es annyi tapanyagra van szuksege, amennyire egy felnott testnek van. 3 etkezes kozott mar nem kell zabalni, ragcsalni. Gyerek elmajszol egy almat uzsonnara, az nagy vagyon.

    előzmény:
    eda-1952 (248)
    2015-09-30  09:04
  4. 2015. szeptember 30. 23:14253.

    Azonkivul egyik gyerek kinovi a ruhat, jo a a ma siknak, rokonoktol, baratoktol lehet orokolni, cserelni. Vagy a turkaloban venni arra a kis idore, hiszen kinovi ugyis, nem? Jo, hogy mondod, persze, felnott is vehet turkaloban, leertekelesen,de ehhez meg oregnek sem kell lenni.

    előzmény:
    ladybird65 (250)
    2015-09-30  14:13
  5. 2015. szeptember 30. 23:09252.

    Egy kisgyerek annyit eszik, mint egy kismadar. Kamaszlanyok fogyoznak. Kamaszfiu ha eszik, de ok meg mar nem nagyon novik ki a cipojuket, miutan kinottek magukat. Vagy ha igen, csupan azert kell uj cipo es nem a szaggatas miatt. Idos embernek tapanyagban, asvanyokban, vitaminokban gazdag minosegi etelt kellene ennie. Idosebb embernek nem jar egy uj cucc a sajat penzebol? Na, oda ne rohanjak. Aztan az etelen kivul, ha szetnezek a lakasban, annyi minden kell meg. Ami ha nem is luxusminoseg, de kell. Vagy nem? Csak tengodjon nyugodtan, raer???

    előzmény:
    ladybird65 (250)
    2015-09-30  14:13

Címlap

top