Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősen is dolgoznak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. szeptember 24. 12:58
Ahelyett, hogy egy átgürizett élet után a pihenést választanák, tovább folytatják a munkát: akár a korábbi szakmájukban, akár más területen. Megkérdeztük, miért tesznek így?

Nők Lapja Café: ,,Talán a ráncaimat számolgassam? Inkább dolgozom!"
  1. 2015. szeptember 28. 09:25176.

    Minden szakmában van sz@r szakember. Ez az egyén hibája és nem a koráé, meg a rendszeré, aki megtűri.

    előzmény:
    ÁgicaT (174)
    2015-09-28  09:23
  2. 2015. szeptember 28. 09:23175.

    Az járjon hobbimunkázni, aki ajánlgatja. Mindjárt szebb lesz a világ! :-)


    Én vagyok annyira önző, hogy a saját családom érdekében dolgozom.

    előzmény:
    asztanaviszta (171)
    2015-09-28  09:11
  3. 2015. szeptember 28. 09:23174.

    Igen, az orvos járjon be hobbiból, vagy tiszteletdíjas tanácsadóként. De pont az orvosoknál egy jobb praxis legfeljebb kihalásos alapon szerezhető meg.


    Tudok olyan 80-hoz közeli háziorvost, aki még mindig praktizál, és még mindig a régi gyógyszereket, terápiákat alkalmazza, mert viszont továbbképzésekre már nem jár, nehogy véletlenül megismerjen egy jobb gyógymódot, egy jobb hatásmechanizmusú gyógyszert. Viszont egy fővárosi praxis nem semmi ám, nem fogja csak úgy átadni egy fiatalnak, nehogy már... inkább ott helyben döglik bele, de akkor sem megy nyugdíjba, felső korhatár pedig nincsen, főleg hogy a háziorvosi praxisok leginkább Bt. formájában működnek...

    előzmény:
    asztanaviszta (171)
    2015-09-28  09:11
  4. 2015. szeptember 28. 09:17173.

    Ezt én is pontosan így gondolom. 


    Ahol azt kezdik számolgatni, hogy ki mennyibe kerül a másiknak... na attól mentsen meg az ég mindenkit!

    előzmény:
    évi* (170)
    2015-09-28  09:06
  5. 2015. szeptember 28. 09:13172.

    Nem maga a munka a hobbi, hanem a hobbi pénzbe kerül, ezt a pénzt (általában) munkával lehet biztosítani. Érted? :-)


    Nem élvezi a munkát, de mondjuk nem is szakad bele. Megéri neki ezt megtenni az addigi életszínvonala érdekében.


    Beszélgettünk már eleget, tudom, hogy Te a nyuggert meleg pocsolyában képzeled. Egy részük valóban ilyen, de aki nem, azt ne nyomjuk már oda.


    Nagynéném 79 éves. Mikorbiológus. Kutat és oktat. Ne egy fogatlan kendős, hajlotthátú mammert képzelj el, hanem egy olyan nőt, aki magát rendben tartja, a szakmáját imádja, kutatja, és abban abszolút napra kész.


    Van egy tip-top lakása, autója. Marhára nem lenne boldog, ha a 100-as nyugdíjból otthon kéne kötögetnie, mert abból azért fonalra telik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (168)
    2015-09-28  08:52
  6. 2015. szeptember 28. 09:11171.

    Egy orvos járjon be a kórházba hobbikiént gyógyítani? Egy fodrász ingyen vágjon hajat, miközben a rezsijét ugyanúgy fizetnie kell?


    Az idősekről írt véleményedhez inkább nem szólok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (168)
    2015-09-28  08:52
  7. 2015. szeptember 28. 09:06170.

    Szerintem ez nagyon rossz irányvonal, hogy ki mennyit adott, és a másik mennyivel tartozik. Kinek mi jár... Ez családban nem téma. Ezt nem konkértan neked írom, hanem arra, amerre ez a beszélgetés elment.

    előzmény:
    ÁgicaT (167)
    2015-09-28  08:45
  8. 2015. szeptember 28. 08:52169.

    Bármennyire is szeretnéd a számba adni, sehol nem mondtam rád, hogy öreg vagy! De valamiért újra és újra magadra veszed... ez viszont ne az én problémám legyen.


    Öreg, idős, nyugdíjas - ebben a topikban az én értelmezésemben 65 év fölött kezdődik, lévén itthon 65 év jelenleg az öregségi nyugdíjkorhatár.


    Örülök neki, hogy 10 év alatt megtanultál angolul, kár, hogy közben meg magyarul felejtettél el...


    Az egészségügyet meg ne próbáld nekem elmagyarázni, testközelből látom évtizedek óta. 

    előzmény:
    Sissi52 (164)
    2015-09-28  06:06
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. szeptember 28. 08:52168.

    Ha elolvastad volna mit írok, azt is értetted volna, hogy azokat nem tudom megérteni, akik nem akarnak elszakadni a "múlttól". Ha annyira szerette a munkát, lehet azt hobbiként is űzni. De amennyiben nem megélhetés céljából KELL dolgozni, akkor jólenne, ha nem a fiatalabbtól venné el a helyet.


    Anyukám nyugdíjba vonulása előtt épp úgy állt ki a fiatalok mellett, hogy a nyugdíjaskorúakat, ténylegesen nyugdíjba küldte, nem engedte, hogy tovább dolgozzanak. Mert a fiatal korosztállyal lehet újítani, az idősek "ülnek a pocsolyába, ami már jó meleg".(hozzáteszem, ő sem vállalt további munkát, miután nyugdíjas lett)

    előzmény:
    asztanaviszta (132)
    2015-09-26  17:36
  10. 2015. szeptember 28. 08:45167.

    Mi? Visszafizetni még fiatalon? Különben élősködő a fiatal, akit a szülei (akik életre hívták, mert azt ugye nem a gyerek akarta!) csak 18 éves koráig tekintenek gyereküknek, aztán meg elzárják a csapot? Szuper....


    A legközelebbi találkozásnál össze-vissza fogom ölelgetni és csókolgatni a szüleimet, hogy amíg nem tudtam biztosan megállni a lábamon, addig támogattak. És tudják: vissza fogják kapni majd, amikor már nyugdíjasok lesznek, és szükségük lesz rá. Mert gyerekükként nekem esne nagyon rosszul, hogy ők güriznek nyomorult-beteg-öreg emberként, ahelyett, hogy egy ledolgozott élet után végre pihennének.


    Hálátlan lennék? A te szemedben úgy látom, igen.


    Mekkora szerencse, hogy kéznél van a leszarom-tablettám 

    előzmény:
    kekelefant (157)
    2015-09-27  21:23
  11. 2015. szeptember 28. 08:42166.

    Köszönöm, anyukám az eü-ben dolgozik 40 éve, (ott sikerült ilyen fittségi állapotba kerülni ) hidd el, a legjobb helyen, a legjobb orvosnál van, és olyan kezelést kap, amit az országban összesen 3 helyen végeznek.


    Ne próbálj hálátlan dög gyereknek beállítani, ha kérhetem! 

    előzmény:
    kekelefant (158)
    2015-09-27  21:29
  12. 2015. szeptember 28. 06:21165.

    Koszi, azt teszem. Csoro voltam elotte. Na jo, cask par evig, amig nem tudtam jobban a nyelvet, de most jo. Mar egy ketszobas hazat is vettem itt azota, nincs meg kifizetve, de majd ki lesz. Allati jo vetel volt. Megerdemlem, 6 evig dolgoztam ejszaka es reggel mentem a fosulira, delben irtam a sok dolgozatot, vagy delig, szobeli beszamolokat, otthon a rengeteg szakdolgozatot, mert itt sok van,meg minden hete tobb nagy teszt. Ha megkerdeznek, hogy csinaltam meg, nem tudom, de meg az, hogy jo eredmenyeim voltak? Allamvizsga 4 oras volt 200 kerdessel. Ja, irtam az utolso hozzaszolasaimban, olvasd el, nem akarom meg egyszer leirni. Hobbym lehetne, hogy tanitom az amerikai magyar gyerekeket itt is, USA-ban, csak faradt vagyok. De ki tudja, meg arra is sor kerulhet. Hadd oruljunk, Magyarorszagon a templom egere is jomodu volt hozzank kepest. Vagy elmehetnek enekelni hobbybol. Ja meg utazni szeretek.

    előzmény:
    évi* (148)
    2015-09-27  13:57
  13. 2015. szeptember 28. 06:06164.

    Te se fiatalodsz. Aki A-t mond, mondjon B-t s. Nem te mondtad, hogy az oreg menjen ingyen dolgozni?


    Mi bajod a diplomaimmal? En orulok neki,, es aki ismer, mindenki csodal es buszke ram, mert 50, jo 48  evesen kezdtem itt az angolt tanulni ( elotte reszemrol angol zero volt),  es ra 10 evre megkaptam az itteni diplomamat is. En se tudok mast mondani? Mire vagy kivancsi? Kulonosebb hobbym sosem volt, mert mindig dolgoztam vagy tanultam, eletembol 26 evet jartam iskolaba. Meg penzem sem volt semmifele hobbyra abszolute. Most az egeszsegugy a munkam es a hobbym is. Baj?


    Ja az okitast koszonom mas teren is. Ugyanis eppen tavaly augusztustol kaptam meg a nyugdijamat Magyarorszagon, 23 ev munka meg 4 ev nappali foiskola utan 113 ezer Ft a nyugdijam. Baj??? Par ev mulva rajon majd az itteni is. Itt sem lesz sok nyugdijam, keson jottem ide. Vagy 170-180 ezer korul lesz az itteni. Ja es ha itt elerem a nyugdijkorhataromat, utana annyit dolgozhatok, amennyit akarok. Ha akarok. Az +-ban lesz. Baj?


    Ja, munkamon kivul egy kedves, aranyos, intelligens no vagyok, baj? Es anyukaja egy intelligens fiatal nonek, EU szinten magas beosztasban van, kulfoldon. Baj?


    Hogy mi bajod neked a diplomaval? En mult heten apolonoket okitottam. Es allandoan tanulunk. Itt nem ugy van, hogy diplomat kapott es amen. Apolonok, orvos asszisztensek, stb... 5 evenkent ujra allamvizsgaznak, mi megusszuk folyamatos tovabbkepzessel, persze vizsgakkal menetkozben.

    előzmény:
    ÁgicaT (143)
    2015-09-27  05:45
  14. 2015. szeptember 28. 05:45163.

    Valszeg a nyugdijasok az idosek, vagy az idosek a nyugdijasok. Nem tudom, te miegyebrol irsz???? Dolgozom, gozzel, most adott ki a fonokom 6 topikot hetvegere, hogy vegezzek kutatomunkat, mert szerinte valamit nem jol tudtam. Hat megtalaltam feketen feheren mind a ket dolgot, amit mondtam neki es amire mondta, hogy nem jo. Bepirosozom, bekarikazom, meg kiemelem hyghlitozoval neki. Nem hulye lenni az oreg. Jo lenne, ha o vegezne kutatomunkat.  Persze, nem szurt ki velem, seperc alatt kesz lettem. Meg mentem en oreg vasarolni, ket szep pulcsit, piros es lilasrozsaszin,de szep, egy nadragot, egy kabatszeru szwettert, ket kiscsizmat, egy teli vastagzoknit, feler combig, hajfixalo sprayt, Olive Olay arckremet, vagany kezmoso szappant, konyhai torolkozoket, van dogivel, de mar regebbi, meg 3 vagany kavet. Ja, meg egy kale+chia chipset. En oreg. En dolgozom meg erte. Lanyom mindig mondja, hogy jol teszem,meg miert nem veszek mar magamnak uj cuccokat. Most mondtam, ha el kell mennem innen a munkahelyrol, mert kibirhatatlan a fonok, mas is ment mar el miatta, szoval gyermekem felajanlotta, hogy o kifizeti a taxit, ha messze talalok munkat.

    előzmény:
    ÁgicaT (144)
    2015-09-27  05:49
  15. 2015. szeptember 28. 00:22162.

    Kevesen gondolkodnak igy,legtobbszor a -most vagyok fiatal,nekem most kell,nektek mar lejart az idotok- megy.


    Abban igazad van,hogy sokan,majd minden a tied lesz mondassal az idosebbek is hibasak,en ugy vagyok evvel,hogy szeretek meleg kezzel adni,es nem hideggel,vagyis addig adok es segitek[amiben tudok]amig elek es nem a sirbol.

    előzmény:
    lady1986 (161)
    2015-09-27  23:57
  16. 2015. szeptember 27. 23:57161.

    Na az a másik kedvencem, az örökség...vígan nyugtáztam, nekem ilyenre már gondom lesz, "bölcsen" elrendezték ezt már rég a családtagjaim, egy gonddal kevesebb 


    Különben eleve szeretik a nyugdíjasokat összeugrasztani a fiatalokkal, ez olyan megszokott, csak épp értelme nincs semmi. A másik: pont láto mit güriztek le a nagyszüleim, illetve még mindkét mama dolgos, szorgos, túl a 75-ön, ha nem is éppen munkahelyen, de akkor sem tudnak dologtalanul élni. Most akkor sajnálni kéne tőlük egy szelet sütit, vagy egy pár cipőt, vagy ne adja isten, azt hogy van v előfizetésük, mert esténként elüldögélnek előtte szívesen? Mire fel? Mindezt szintén kisgyerekes szülőként nem tudom értelmezni.

    előzmény:
    évi* (160)
    2015-09-27  22:44
  17. 2015. szeptember 27. 22:44160.

    Csak nézzünk körül örökség ügyben: Hány családnál megy a cirkusz a leendő örökségen. Amikor még él a delikvens, de a cuccait már osztogatják, mert nekik az jár...És rosszalják, ha netán említett nyugdíjas saját magára költi, mert minek már neki...Felháborító. (Nekem ez pont ugyanolyan, mint hogy miért nem húz már el a francba a munkahelyéről...)


    Én mindig csak az mondom, hogy PONT UGYANOLYAN EMBER a nyugdíjas is, mint a többi. Nem előbbrevaló a kisgyerekes érdeke sem, és senki másé sem. Ez is ember, az is ember!!! (Mondom ezt kisgyerekes-nagycsaládosként.)

    előzmény:
    lady1986 (159)
    2015-09-27  22:23
  18. 2015. szeptember 27. 22:23159.

    Mindenesetre aki ilyet ír, hogy egy nyugdíjas nem eszik sokat, minek neki új ruha, cipő, szórakozás...szálljon kicsit magába, jusson eszébe a tulajdon nagyszülője... Neki is kivenné a falatot a szájából és hagyná rongyosan, avíttosan heverészni a plafont bámulva? Mondván minek neki már bármi is?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-09-24  12:58
  19. 2015. szeptember 27. 21:29158.

    Meg csak annyit,hogy Anyukad,meg nagyon fiatal igy szenvedni.Vidd el masik orvoshoz,ahogy valaha o is vitt teged,ma mar akar reumas,akar koszvenyes,nem kell szenvedni,remek gyogyszerek,kezelesk ,vitamin injekcio kurak vannak,csak  a megfelelo helyre kell menni[nem sarlatanhoz]

    előzmény:
    ÁgicaT (118)
    2015-09-26  07:29
  20. 2015. szeptember 27. 21:23157.

    En senkit nem bantok,de az szulo akinek a gyerek nem jutott be iskolaba,es fizetni kell erte,akkor minek szorakozzon?Nem azt mondtam,hogy a szulo dolgozzon,hanem a gyerek valaljon el valamit,sok a lehetoseg!-Te irtad,hogy akkor szegenynek szorakozni es kellene- Nem,tanulnia kellene,azert gurcolnek a szulei


    .Es ruhazni es eteni kell a 'foiskolas gyereket'?,ha a gyerek vissza fizette a szuleinek a ra koltott penzt,es jo allast talalt ,mert iskolaztattak,akkor szorakozhat,es ne eloskodjon a szulokon.A nyugdijas ne pihenjen ,ha van kedve dolgozni es kap allast,egeszen felre magyaraztal mindent.


    Egy masik mitosz:az idosebbek mar nem esznek sokat;hogy is van ez?Kerdezd meg oket,a legtobb a haboru alatt ,vagy utana szuletett,amikor nem volt semmi,aztan az 50 evekben detto,a vacsora majdnem mindenhol zsiros,esetleg vajas kenyer volt hecsedli teaval,cikoria kaveval,a fo etel a paradicsomos kaposzta,na most ehetne,mert mindent kapni a boltokban,de minek mar neki erre a rovid idora amig meg itt van?


    Inkab tomjuk a fiatalokat ,es  aztan a szep uj ruha is minek nekik?A fiatal tanulo,ahol a szulok fizetne se no mar,akkor neki minek?


    Na en viszont befejeztem,mert valaszt ugysem kapok.

    előzmény:
    ÁgicaT (142)
    2015-09-27  05:30
  21. 2015. szeptember 27. 17:03156.

    + arra van befolyásom, hány éhes szájat akarok eltartani, arra viszont nem sok, hogy megy az idő felettem...

    előzmény:
    évi* (155)
    2015-09-27  17:02
  22. 2015. szeptember 27. 17:02155.

    Én vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy a világon senkivel nem cserélnék, jól megvagyok a "kis nagycsaládommal". :-)


    Én pl. nem szívesen cserélnék a 100.000-et kapó nyugdíjassal...

    előzmény:
    ladybird65 (153)
    2015-09-27  16:56
  23. 2015. szeptember 27. 17:00154.

    Pontosítsunk úgy, hogy sok családosnak nehéz ma Magyarországon. Kiegészítve azzal, hogy sok más csoportnak is nehéz.


    ...dez ez nem igaz a nyugdíjasok összefüggésben, mármint, hogy ennek oka és megoldási lehetősége a nyugdíjasokban rejlik.

    előzmény:
    ladybird65 (151)
    2015-09-27  16:54
  24. 2015. szeptember 27. 16:56153.

    Nem is írtam, hogy meg kéne szabadulni egy vagy akárhány nyugdíjastól. De ha nekem holnaptól cserélni kéne valakivel, biztos nem azzal cserélnék, akinek el kell tartani még pár gyereket, mert az sokkal nehezebb, mint ha csak magamat kell eltartanom. De ezt nyilván te is tudod.

    előzmény:
    évi* (147)
    2015-09-27  13:53
  25. 2015. szeptember 27. 16:55152.

    Pedig sokan verhetetlenek itt az nlc-n szókiforgatásban. Még azt is belelátják a szövegbe, ami eszedbe sem jutott, mikor írtad. Nem baj, ez legyen a legnagyobb bajunk.

    előzmény:
    ÁgicaT (143)
    2015-09-27  05:45

Címlap

top