Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülői hibák úton-útfélen

az örök Éva
Létrehozva: 2016. január 28. 21:34

Sokszor vagyok kénytelen-kelletlen tanúja buszon, villamoson a szülők gyereknevelési módszereinek. Némelyik egészen hajmeresztő hülyeségeket mond a gyerekének. Egyszerűen nem gondolnak bele, egyik-másik megjegyzés mit eredményez majd a jövőben.


Legszívesebben beszólnék ilyenkor, ne tegye már tönkre a saját gyerekét! De hát a gyerek előtt ugye mégse, meg el tudom képzelni a szülő reakcióját, azonkívül együtt utazunk még egy darabig.


De ide le lehet írni, és ha nektek is van történetetek hibás nevelésről, mondjátok el.


 


 


 

  1. 2016. január 31. 22:3551.

    Van egy másodikosom és egy harmadikosom is. Vállalható szinten vannak terhelve, és stabilan tudják az abc-t és szorzótáblát is, továbbá a számukra kiszabott egyéb tananyagot is. (Nem tudom, mit hoz a jövő, arról nem nyilatkozom.)


    Nekünk mindig is volt autónk. 40 vagyok.

    előzmény:
    kekelefant (47)
    2016-01-31  22:27
  2. 2016. január 31. 22:3450.

    Bizony bizony a világ már csak ilyen.. hogy fejlődik..  mi a lexikonban néztük meg a mai gyerekek meg a neten...    pillanatok alatt avulnak el szakmák és pillanatok alatt avul a lexikális tudás is.. vagy inkább akkora mennyiségű már amit képtelenség fejben tartani. 


    bizony- bizony másfajta képességekre van már szükség mint 30 évvel ezelött.  - vagy akár 10 évvel ezelött- 


    Végül is régesrégen még a barlangban laktak az emberek.. nem is értem miért épitenek ma már házakat. 

    előzmény:
    kekelefant (47)
    2016-01-31  22:27
  3. 2016. január 31. 22:3249.

    Ez a Kindercsokis is pont egy olyan eset, amibe megintcsak nincs miért beleszólnod. Te máshogy csinálnád, ő meg úgy csinálja. Pont. (Amúgy simán lehet, hogy az év 364 napján a gyerek normálisan eszik, és aznap kirúgott a hámból. Miért ne?)


    Én magam eléggé rühellem a gyerekek rendszeres édességeztetését, és a családnál is leépítettem, hogy ide hordják kilóra, de másokat nem akarok megnevelni.

    előzmény:
    pszichothriller (43)
    2016-01-31  19:35
  4. 2016. január 31. 22:3048.

    Na.. a BMWt meg a mercit  tuti nem Magyarországon hallottad. 


    hogy ki mennyit olvas.. azt meg nem tudhatod.. de pont annyit mint amennyit a szülei  olvasnak... és ahol nem olvasnak a szülők ott bizony a gyerek sem fog....     úgyhogy szerintem anno sem olvasták el a kötelezőt sem meg semmi mást sem a szülő- akinek nem olvas a gyereke..   úgyhogy hagyjuk már ezt a  mert régenbezzeg....


     


    az miért fáj neked, ha valaki egy adott suliba viszi a gyerekét??? 


     


    a tanárképzésről meg halványfogalmad sincs... 


     


     

    előzmény:
    kekelefant (46)
    2016-01-31  22:20
  5. 2016. január 31. 22:2747.

    Es akkor tegyuk hozza,hogy 30 ev elott senkinek nem volt kocsija,es mit tesz,megoldottak...Ahogy le vannak a gyerekek terhelve szomoru,mennyire nem tudnak semmit,kerdezd ki a csemetet egyszeruen az ABC-bol,vagy a ketszer kettobol,amit mi meg ma is fejbol tudunk,osztani szorozni...


    A foldrajz ,tortenelemrol mar nem is beszelek,amit mi az altalanosban tanultaunk,azt a kozep iskolasok megnezik a neten....

    előzmény:
    évi* (40)
    2016-01-31  18:44
  6. 2016. január 31. 22:2046.

    Nem volt akkor autoja senkinek,es az iskolakban nem lehetett valogatni,a gyerek oda jart,ami kozel volt,nem volt katolikus iskola ,vagy kulonb larifari,es ha ma beszelgetek a fiatalokkal,nem tudnak szamolmi gep nelkul a helyesirasuk egy siralom,semmit nem olvastak a hires iroktol,tudom mar nem akar senki tanar lenni,es leeresztettek a mercet,de azert szomoru,hogy egy 14 eves,semmilyen konyvet nem olvasott el,ami nekunk kotelezo volt.


    Vannak iskola buszok,es a gyereknek semmi baja nem lesz,ha gyalogol egy fel orat.Az iskolaban ,ul otthon a gep elott avagy a tv elott,akkor mikor mozogjon a csemete?Sot hallottam anyukaktol.hogy ne vigyel az iskolahoz,mert szegyellem milyen csoro a kocsid,amikor minden osztalytarsam szuleinek BMW,vagy mercije van....


    Ha az iskola 2 kilometerre van,ott az internet ahol tanulhat...ha akar,es nem videogamezik.

    előzmény:
    Lillaréka (35)
    2016-01-31  07:50
  7. 2016. január 31. 22:1545.

    Maximálisan egyetértek Veled.. mint már annyiszor... 


    A kisgyerek csak másol.. ahol anyázás a hangnem azt veszi át azt a stilust... mert ezt tanulta. Onnantól már hiába szólnak rá... nem is fogja érteni mit akarnak tőle. 


     


    Lehetett vagy 4 éves a fiam amikor majd fenékre csüccsentem egy boltajtóban.. előreengedett néhány idősebb nőt.. azzal a dumával, hogy- parancsoljanak hölgyeim...  (az apjától hallotta)-  a stilus ragadós. 


     


    két kedvenc mondásom van... 


    az egyik... ha szülői ténykedésed legnagyobb hibáit szeretnéd tudni lesd meg a gyerekeidet amikor babáznak..


    a másik pedig...   ez a generáció pontosan olyan, mint amilyennek az előző nevelte.


    (fel a fejjel anyukák -c könyvből van.)

    előzmény:
    Babyface83 (44)
    2016-01-31  21:50
  8. 2016. január 31. 21:5044.

    A bicskanyitogató hangnem sokszor nem azért van, mert túl engedékeny a szülő, hanem pont azért, mert otthon csak ordibálva, parancsoló, vagy éppen lealázó hangnemben beszélnek a gyerekhez. Ő csak átveszi a példát.


    Én kifejezetten liberális szülő vagyok, ezt itt sokan megerősíthetik, akik vitáztak már velem gyereknevelés témában :) A gyerekem pedig kifejezetten kedvesen, udvariasan beszél velem, és nem azért, mert direktben erre tanítottam, hanem neki ez a természetes alaphangnem. Persze előfordul, hogy durcizik, hisztik is voltak természetesen, olyankor nyilván nem kedveskedik, de akkor sem szokott durván szólni hozzám.


    "És elkeserít, hogy sokan azért vállalnak második, harmadik gyereket, mert több a pénz utána."


    Na ez engem is elkeserít, de nagyon, ijesztő, hogy hova tartunk ezáltal. De ez már egy másik topik témája lenne...

    előzmény:
    pszichothriller (43)
    2016-01-31  19:35
  9. 2016. január 31. 19:3543.

    A legfőbb hibának azt látom, hogy nincsenek korlátok, szabályok a nevelésben. A gyerek dönt, a szülő mindent ráhagy, egyszerűen elfelejtenek nevelni, korlátokat kijelölni, így szépen felnő egy olyan réteg, aki nem tud mit kezdeni a szabályokkal. Ez már most látszik az iskolásoknál. 


    Sok szülő mintha félne a saját gyerekével konfrontálódni. Nem mernek nemet mondani, csak jön a sok papolás, de következmény az nincs. Előttem valaki jól írta, csak akkor szólnak a gyerekükre, amikor az már a csilláron lóg vagy a saját életét veszélyezteti. Mindent lehet, mindent megengednek egyes szülők, végül már a saját maguk teremtette helyzetből menekülnek.


    Nincs tisztelet. Számomra gyerekként elképzelhetetlen volt, hogy akár felemeljem a hangomat a szüleimre, az oviban mindennap hallom, amint a 4-5 éves kiabálva rászól anyukájára, hogy segítsen felvenni a nadrágot, vagy üljél már le, mert én nem akarok még menni és hasonló mondatok. Az én bicska folyton kinyílik a zsebemben, mondjuk én nem vagyok engedékeny, birkatürelmű szülő. 


    Hiába a sok felvilágosító propaganda az egészséges ételekről, a számítógép, tv káros hatásairól, a közvetlen környezetemben csak olyan család van, akik folyamatosan készételt adnak a gyereknek, a hétvégi nagy program a Mcdonaldsozás, és az óvodából hazajövet irány a tévé este 8-ig. A karácsonyi nagy összejövetelnél az egyik rokongyerek délután 2-ig semmi mást nem evett csak tejszeletet és kindertojást. Nagyon nehezen álltam meg, hogy ne szólaljak meg, kicsit utalgattam, hogy talán kéne ebédelnie, de semmi reakció, és amikor a gyerek odament az anyjához, hogy kér egy újabb csokit, az anyja szó nélkül adott neki. 


    De azt hiszem, hosszan lehetne folytatni a sort. És elkeserít, hogy sokan azért vállalnak második, harmadik gyereket, mert több a pénz utána. Na, de nem csak "legyártani", nevelni, példát mutatni is kéne.


    Ebben egyetértek ügyintéző. autós topiktárssal, hogy ha a szülő tanulatlan, tájékozatlan a világ dolgaiban, nincs is igénye rá, az mit tud továbbadni?

    előzmény:
    az örök Éva (1)
    2016-01-28  21:34
  10. 2016. január 31. 19:0642.

    Nevelésbe beleszólás: Azért is nehéz kérdés, mert ugye valószínűleg mindenkit a jószándék vezérel, amikor ilyet tesz, még akkor is, ha a legnagyobb ordas baromságot mondja, és hát azt köszi, nem kérem.


    Különbözőek vagyunk, különböző elvek mentén nevelünk. Még akkor sem szeretnék lépten-nyomon "jótanácsokat" kapni, ha más 1-2 kiragadott mondatból úgy gondolja, hogy ő jobban tudná...


     

  11. 2016. január 31. 18:5741.

    Sajnos igaz. Kulonosen igy telen, amikor reggel elindul az iskolaba meg sotet van es amikor hazaer mar besotetedik, es minden nap van hazi is. Nagyon le vannak terhelve manapsag a gyerekek. 

    előzmény:
    Babyface83 (33)
    2016-01-30  20:27
  12. 2016. január 31. 18:4440.

    Autóval hurcolás:


    Ennek azért nem feltétlenül a tetüség az oka.


    Amelyik nap home-office-ból dolgozom, tudunk a gyerekekkel kényelmesen sétálni a megfelelő helyre: 2 iskolással az isibe, onnan az oviba, majd megyek haza.


    Ha időre kell munkahelyre érnem, akkor 2-t átkísérek az isibe (2 háznyira), majd a kicsit autóba ültetem, beadom az oviba, és onnan megyek dolgozni. Így 9-re ott vagyok. Ilyen napokon nem tudom sétáltatni, és mivel hazaúton is az autóval érkezem, így is viszem haza. Megtehetem, hogy otthon lerakom az autót, és elsétálok érte, csak akkor kb. 3/4 órával később érek érte.


    ...és akkor tegyük hozzá, hogy nem sok helyen megy a home-office nevű "luxus"...

    előzmény:
    ladybird65 (37)
    2016-01-31  17:22
  13. 2016. január 31. 18:1239.

    Szerintem nagyon nehéz eldönteni azt hogy ki milyen nevelést kap egy kis/rövid történetből. A multat és jelent sem lehet össze hasonlítani. Amiről most itt van szó, nem tudunk előzményeket. Lehetséges pl. hogy a kislánynak valami nem volt rendben a gyomrával (?). Vagy sok minden más.....


    Az emberi agy kitölti a hiányzó információt, és mindenki magából indul ki. Pl. 1 kérdés. Helyes volt az hogy én 5 éves koromban kezdtem dolgozni? A válasz az hogy azt követelte meg a szükség, amit tudunk hogy nagy úr. "Hát kéremszépen a verekedés úgy kezdődött, hogy a másik vissza ütött."


    Még 1 példa, és most mennem kell. Az ételek (is) nagyon sokat változtak. Hibás az a szülő aki üditő-italt ad a gyerekének? Lehet hogy kedveskedik neki? Lehet. De ha figyelembe veszi azt a rengeteg cukrot ami abban van, akkor lehet "máskép" is látni az orvos szemeivel.......


    Nagyon sokszor nem tudjuk befolyásolni a súlyunkat a viselkedésünkel, mert nagyon sok miden más (is) befolyásolja.


    Na akkor ki emlékszik arra a nagyon jó/egészséges(ebb) margarinra ami etettek velünk, amiről a mai vélemény az, hogy az egy bűntett volt.


    Talán még annyit, hogy a diéták túlnyomó része csak trükk, jól élnek belőle azok akik nyereséget kapnak belőle.


    (Ha valaki helyesírási hibát talál ebben a hozzászólásban, azzal tudatom hogy dirrect követtem el az ő szórakoztatásásra.)

    előzmény:
    kekelefant (34)
    2016-01-30  23:56
  14. 2016. január 31. 17:4038.

    Hát az én gyerekeim pont a Gárdonyiba jártak... és egyikük osztályában sem volt 1-2 körzetes gyereknél több. Nagyon sokan jártak be 20-30 kilométerről a suliba.. nálunk a párom hordta őket és ő 8ra járt dolgozni, akkoriban... ill  9-re... de a gyerekeket  behordta hogy ne kelljen a fél 7kor induló buszon nyomorogniuk.   + még volt 2 -3 szállitott gyerekünk...mert ők is odajártak. 


    Anno én mentem értük, de hátul a suli mögött álltam meg, mert onnan egyszerűbb volt kikanyarodni.. 

    előzmény:
    ladybird65 (37)
    2016-01-31  17:22
  15. 2016. január 31. 17:2237.

    Lilla, én nem tudom, mire gondolt a fórumozó, de nemcsak a 20-30 km-re lévő gyereket viszik kocsival iskolába. Az evidens, hogy oda nem gyalogolhat, vigye el a járatos busz, vonat vagy a szülő.


    Itt Győrben is, sokszor a fél km-re lévő suliba is kocsival viszik a gyereket és úgy állnak meg azzal is (nem probléma a tiltó tábla sem!), hogy a kocsiból kilépve a gyerek másik lába már - ha lehet - bent legyen a kapun belül. Vagyis egy árva métert se kelljen gyalogolnia.


    Mikor még olvastam a Kisalföldet, tudod hány cikk és olvasói levél jelent meg arról a nonszensz tényről, hogy a busz - lejövet a Baross-hídról - nem tudott bekanyarodni a Bartók Béla út felé, mert a Gárdonyi sulihoz annyian odaparkoltak és úgy, hogy a csuklós busz gyakorlatilag nem tudott befordulni. Volt, hogy állt a forgalom, mert meg kellett várni, míg az akadályozó autó tulajdonosan - deddel az oldalán - kicsattogott a suliból, beültek és elmentek. Akkor tudott a busz bekanyarodni. Most már vannak ott táblák, meg ilyen parkolást akadályozó akármik (nem tudom, mi a nevük), mert egyszerűen tarthatatlan állapotok voltak. De az összes iskola, óvoda környékén meg lehet ezt figyelni. Pl. 3/4 8 és 8 között sok helyen teljesen megbénul a forgalom.  A párom szokott azon lamentálni, hogy ha már ennyi gyereket kocsival visznek iskolába, akkor itt minden szülő 9-re jár dolgozni? Mondjuk én ezt nem tudom, nem is érdekel, meg mindenki azzal viszi a gyerekét, amivel akarja. De hogy nagy az elkényelmesedés, az biztos. Meg is van a jól megérdemelt eredménye.


    Tudod, tőlem hányan kérdezik meg a mai napig, hogy miért lakom én a negyediken, mikor költözöm el a földszintre, mert én is öregszem, és mi lesz, ha már nem tudok feljönni a negyedikre, ugyanis nálunk nincs lift. Én meg - őszintén szólva - nem is értem a kérdést. Mert ha valahova megyek, még a liftes házakban is - kb. az ötödikig - gyalog megyek fel. Várjon a halál a liftre. És egyáltalán nem okoz gondot a lépcsőzés, pedig milliószor járom meg naponta negyediket, és már fiatal sem vagyok. De nem zavar egy kicsit se,  a cipekedés sokkal rosszabb.

    előzmény:
    Lillaréka (35)
    2016-01-31  07:50
  16. 2016. január 31. 17:0836.

    Tényleg rengeteg szülői hibát látni, sőt érezni is a saját bőrünkön, ha a gyerek közösségbe kerül, és láthatóan nagyon félre van már nevelve, vagy teljesen el is van hanyagolva. Nekem ebben az a fő kérdés, hogy meddig tűrheti ezt szó nélkül a közösség. Itt is írták többen, hogy ne szóljunk be, mert az vénasszonykodás. Akkor lehet már közbelépni csak, ha már vér folyik.


    De vessenek rám követ: én legszívesebben már akkor is szólnék, ha valaki a gyerekével egy légtérben dohányzik, ha nem szab neki határokat, ha rászól ugyan, ha már nagyon idegesíti, amit másutt művel, de semmiféle következménye nincs a szavainak, és a gyereke meg se hallja egy idő után. Vagy ha egy olyan jelenetet látnék, amit te is írsz.


    Ha arra neveli a gyerekét, hogy a tested a legfontosabb, legyél szexuális segédeszköz, akkor vagy valaki, ha szép vagy, csinos és drága ruhákban jársz. Igen, én valahogy már akkor is szólnék legszívesebben a szülőnek, hogy mit művelsz a gyerekeddel, te hülye!  Utána meg majd csodálkozol, ha depressziós, bulímiás, anorexiás, társfüggő, akaratgyenge, másoknak kiszolgáltatott, szenvedélyfüggő ember lesz belőle? Persze, sokszor én sem szólok, mit is szólhatnék. Viszont tudom, hogy nem csak a fizikai bántalmazás nyomoríthat meg egy gyereket, hanem sok mással együtt a fenti, lelki félrenevelés vagy nemnevelés is. 

    előzmény:
    az örök Éva (1)
    2016-01-28  21:34
  17. 2016. január 31. 07:5035.

    és  te elküldenéd gyalog a gyerekedet,  a 20 kilométerre lévő iskolába gyalog??? mert a kocsival hurcolásnak 90%ban az az oka, hogy a gyerek nem a körzetében lévő suliba jár-.. mert mondjuk nincs a faluban iskola. Vagy a város másik végén lévőbe, mert valamelyik szülő a közelben dolgozik....


    vagy csak a szabad iskolaválasztás jegyében valamelyik egyház iskoláját  választották... vagy csak szimplán--  minő bűn-  olyat amiről úgy gondolták.. nekik az lesz jó.... 


     


    szóval te gyalogoltatnád a gyerekedet akár 20-30 kilométert is vagy tömegközlekedjen akkor is ha neked autó van a feneked alatt és amugy is arra mész.... 

    előzmény:
    kekelefant (34)
    2016-01-30  23:56
  18. 2016. január 30. 23:5634.

    Az en iskola eveim alatt volt torna egyszer egy heten,es uszas szinten.Mi gyalog mentunk a suliba,es haza,nem anyuka vitt kocsival.Az etrend rosszab volt mint ma,mert zsiros vajas kenyer volt a fo taplalek.Kirandultunk a sulival,majdnem minden hetvegen.Delutan lennt voltunk 6-ig a jatszoteren.Vasarnap suti volt,es volt hizasra hajlamos gyerek akkor is,de azokat a torna tanarno jobban megmozgatta.

    előzmény:
    ladybird65 (27)
    2016-01-30  16:51
  19. 2016. január 30. 20:2733.

    Ha nem is lökik be a tv elé, esélye sincs egy átlagos gyereknek annyit mozogni, amennyit kellene neki. Reggel 8-tól délután 4ig ül a suliban, aztán otthon görnyed a házifeladat felett. Esetleg közben beiktatnak valami edzést, ami általában szintén nem az önfeledt rohangálásról szól. 

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2016-01-30  17:13
  20. 2016. január 30. 20:0832.

    Azén  ismerettségi körömben is van nem is ilyen család. A 3 éves ha alszik délután akkor azért mert már összerogyott a fáradtságtól olyan délután 5 körül és este 7kor meg ébred hogy aztán hajnal 1ig ne lehessen vele birni. 


    A bébiételre megmagyarázzák az anyukák hogy az sokkal jobb a gyereknek...  és a bébiétel után jön a fagyasztott pizza. Anyunak nincs ideje- kedve főzni különben sem éri meg... inkább rendelünk.. 


    A gyerek meg gyakorlatilag azt csinál amit akar.. 


    Vagy amikor a gyerek "neveli" a szülőket... a szülők vigyázban állnak és lesik a csemete minden kívánságát... vagy félnek a saját gyereküktől. 


    Hát az ember inkább leharapja a nyelvét de meg nem szólal az  biztos. 

    előzmény:
    maszi (31)
    2016-01-30  19:52
  21. 2016. január 30. 19:5231.

    Mostanában több problémát is látok a gyereknevelés terén, de persze egy szót nem szólok, hiszen mindenki a saját gyereket úgy neveli, ahogy akarja.


    Több ismerősömnek, rokonomnak most van 0-10 év közötti gyereke. Azt látom, hogy a szülők manapság nem nagyon nevelik a gyereküket, csak időnként rájuk szólnak, ha már nagyon idegesíti őket, amit csinál a gyerek.


    A kisgyerekes anyukák nem tartanak napirendet, a gyerek nagyon sok időt tölt a tv előtt, hogy anya azt csinálhasson amit akar.


    Nem szívesen pepecselnek a gyermek ételével, így aztán rengeteg kész és félkészételt esznek, van olyan gyerek az ismeretségi körömben, aki másfél évesen csipszezik naponta, és a kedvenc étele a készenvett pizza, amit heti szinten többször is ebédel, vagy vacsorázik. Ja, és hozzáteszem, hogy a szülők diplomás emberek.


    Már a kb. másfél-két éves gyerek sem alszik délután mert nem akar, nincs rá igénye, legalábbis az anyukája szerint. A gyereket este hagyják őrjöngeni, ugrálni, és nem neki való tv műsort nézni, aztán csodálkoznak, hogy nehezen alszik el - hiszen fel van zaklatva, spanolva. A másfél-két éves gyerek este 10-11 előtt nem alszik el, mert anya-apa szerint nem álmos, és teljesen felesleges őt erőltetni. Kétlem, hogy nem tudna aludni, hiszen délután se alszik, délelőtt 9 körül kelnek, és ha jól számolom az reggel 9-től este 10-ig az 13 óra ébrenlét és csak 11 óra alvás ennyi idős korban. Mégpedig olyan információ halmazzal, amit szerintem egy 10-12 éves gyerek agya képes csak feldolgozni.


    És csodálkozunk majd, hogy annyi ideggyenge, és étkezési zavaros ember lesz.

  22. 2016. január 30. 19:3430.

    Sokszor 8-9 éves kor körül előjön az a bizonyos babaháj újra a lányoknál és ez azért van, mert ilyenkor készül elő a szervezet a hormonális változásokra, a menstruációra, aztán beindulnak a hormonok. Ezt egy gyereknőgyógyász ismerősöm magyarázta. Ilyenkor egy gyereket, ezzel piszkálni,  és esetleg éheztetni azért, hogy szép legyen a teste, a világ legnagyobb butasága.


     

    előzmény:
    az örök Éva (20)
    2016-01-29  21:16
  23. 2016. január 30. 18:3829.

    Attól, még nem hinném, hogy éheztette a gyerekét, mert azt mondta neki, hogy aznap már nem kap enni. Lehet, ez is költői (vagy TI-i) túlzás volt. Vagy az is lehet, hogy már csak gyümölcsöt kapott a gyerek este vacsira, azzal meg nincs is gond.


    Azt utolsó mondataidra reagálva: hát, inkább le sem írom neked, nekem miket mondtak a szüleim, mert nagyon kiakadnál. És azt hiszem, ők nagyon is normálisnak gondolták magukat. Egyébként szerintem is azok voltak (mármint normálisak). Csak abban nem vagyok biztos, hogy nekik feltétlenül muszáj volt gyereket vállalni, de ez már nagyon OFF, nem akarok eltérni a témától.

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2016-01-30  17:13
  24. 2016. január 30. 17:1328.

    Szerintem meg azért nem volt anno ennyi kövér gyerek mert hagytak minket mozogni... reggeltől- estig rohangálhattunk hétvégén vagy szünetekben.. játszótéren- réten- akárhol.. 


    most meg.. nézd meg.. gyerek már kicsi korban belökve a tévé elé.. 


    újságíró anyu NEM-ekkel hadakozik a szabad mozgásra vágyó gyerekével a játszótéri kispadról----ilyen eset számtalan van


    Anno mi is toltuk be a zsírosdeszkát és le is mozogtuk... 


    Az elhizás megelőzése amugy sem a koplalás hanem az egészséges táplálék.. nasik nélkül.. és a mozgás.  Nem feltétlenül sport.. de mozgás.


     


    Nekem egyik legmegdöbbentőbb élményem volt amikor a kisebbik lányom osztályát kisértem elsőben korizni...  mivel a tanitónénik nem tudtak én meg igen.. és kellett valaki a jégen.  Volt a párhuzamos osztályban egy kislány.. aki nem korizott.. nem mert a jégre menni. Abban a másfél órában ült a padon és tömte magába a chipset  az édességet és itta a colát... szerencsétlen úgy nézett ki mint egy vágásra érett malac. iszonyatosan kövér volt. 


    A TI történetében az a durva hogy  anyu koplaltatja a kislányát..  nem egy vendégségben evett ételmennyiségtől fog elhizni szegény hanem ha minden nap nasizik és nem mozog... ráadásnak még belenevel egy frusztrációt is az étellel kapcsolatban... -
    - szép legyen a teste??? mi van ha más miatt nem lesz tökéletes szegényke? mert mondjuk görbe a lába, vagy X. vagy kicsi a melle vagy túl nagy...vagy anorexiás lesz az idióta anyja miatt....


    Ilyesmit szerintem normális szülő nem mond a gyerekének...   

    előzmény:
    ladybird65 (27)
    2016-01-30  16:51
  25. 2016. január 30. 16:5127.

    "Csak annyira, hogy a ha egy kicsit nyúlik, kinövi, szokott ez így lenni."


    Én pont azt látom, hogy nem, nem így szokott lenni. Rengeteg túlsúlyos gyerek van. Biztos vannak rá adatok is, én nem tudom őket fejből. De elég lemenni az utcára, itt van mellettünk a játszótér. Vagy mikor a suliból kitódulnak a gyerekek. Elképesztő, mennyi elhízott gyerek van.


    Mikor mi jártunk suliba, még nagyon-nagyon ritka volt a kövér gyerek. Olyannyira ritka, hogy az szó szerint különös ismertetőjegy volt. Tehát ha kerestek valakit, aki mondjuk szemetelt az udvaron és kövér volt, ha bejöttek az osztályba, akkor a 30 gyerekből maximum kettő találat volt. Ma nem ez az arány.


    Abban egyetértünk, hogy még mindig jobb, hogy nyitottad ez a topikot és itt kidühöngöd magad, mint hogy beszólj a szülőnek. Egyetértek az alant szólóval, hogy valószínűleg a szülőt is jó szándék vezette. Azért, mert nem akarja, hogy a gyereke elhízzon, még nem biztos, hogy celebet vagy pornósztárt akar belőle nevelni. Ez egy eléggé ostoba megközelítés. Pláne, ha azt vesszük, hogy köztük is vannak kövérek.

    előzmény:
    az örök Éva (20)
    2016-01-29  21:16

Címlap

top