Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy szem antibiotikum...

jana1987
Létrehozva: 2016. február 1. 16:15

Sziasztok!


Tüszős mandulára kaptam 20 db-os Duomox (1000 mg)-t. Bevettem az első szemet, de bizonyos okoknál fogva úgy döntöttem, egyelőre mégsem szedném be ezt a gyógyszert, mert úgy tűnik, hogy egy másik módszer mintha hatna. És ha nem muszáj, akkor nem zabálok 10 napon át napi 2x antibiotikumot...


Szerintetek ettől az 1 szemtől rögtön rezisztenssé válhatok erre a gyógyszerre? Most már mindenképp folytassam, ha a 20-ból az első szemet bevettem, vagy ez kb semmit se számít?


Sose szoktam így "kavarni", most van velem először ilyen.


 

  1. 2016. február 7. 23:5854.

    Egyszer olvastam valahol, hogy az ember gyógyulása 80%-ban saját magától és csak 20%-ban az orvostól függ. Az orvos csak "segédkezni" tud a gyógyulásban. Evvel teljesen egyetértek, szerintem is létfontosságú, hogy valaki mit tesz az egészsége érdekében. Nagyon fontosnak érzem a lelki, pszichés, akarati, gondolati hozzáállást.

    előzmény:
    hutchi (53)
    2016-02-03  19:40
  2. 2016. február 3. 19:4053.

    Persze, akit nem erdekel az orvosa velemenye, az miert megy eleve orvoshoz. Ezzel egyetertek. Viszont sztem itt nem errol volt szo, hanem inkabb arrol, hogy elsosorban az egyen felelossege a gyogyulas, a sajat teste egeszsege, es pl az orvos is hozhat "rossz" dontest, akkor is, ha nem rossz orvos. Mert az emberi szervezet nem ugy mukodik, mint egy gep, hanem mindenkie kicsit maskepp, ami az egyiknek hasznal, a masiknak art. Es pontosan, mert az orvos jobban ismeri az emberi szervezet mukodeset, hisz ezt tanulta, ez a szakmaja, ezert van o abban a pozicioban, hogy tud kezeleseket javasolni, a beteg pedig a szakember tanacsait szamba veve donthet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (52)
    2016-02-03  19:21
  3. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 3. 19:2152.

    Úgy értem, az ember testén-lelkén kívül bármivel lehet hazardírozni, játszadozni. Mert veszel másikat, vagy helyettesíted mással, vagy egyszerűen csak kiiktatod az életedből. A saját tested az, amivel ezt nem lehet megcsinálni. És ha egyszer rosszkor rossz helyen döntesz rosszul, akkor annyi, senki nem ad neked egy második életet. Szóval én mindig szoktam csodálkozni "az orvos azt mondta, hogy ezt meg ezt csináljam, de sz*rok rá, nehogy már beleszóljon" hozzáállásra. Természetesen vannak rossz orvosok, de azért elvileg még a legrosszabb orvos is többet tud az emberi test működéséről, mint egy nem orvos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (51)
    2016-02-03  19:14

Címlap

top