Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyhabútor tervezés

Gina013
Létrehozva: 2016. március 28. 20:07

Sziasztok!


 


Érdeklődnék h van-e itt vki aki az elmúlt egy évben terveztetett, kiviteleztetett magának konyhát. NEM DRÁGA szakemberekkel és meg van vele elégedve.


Találtam gagyi progikat, hogy tervezzek magamnak, de nem az igazi. Szeretném odaadni a konyha méreteit, szeretném megadni h milyen gépek legyenek benne és szeretném ha előállnának legalább 3 féle variációval.


Csinált ilyet mostanában vki?

  1. 2016. március 30. 19:08151.

    Nagyon elenyésző az a réteg,amelyik Magyarországon lakberendezőt vesz igénybe ahhoz,hogy berendezze a lakását,házát. Egy átlagos konyha berendezéséhez,megtervezéséhez biztosan nem fogadnak fel lakberendezőt.


    Az átlag un. pénzes középosztály is max. 80-100 nm-en él,esetleg saját házban,ami nem kastély méretű. Nekik általában van jó ízlésük,elképzelésük a lakásuk berendezését illetően és akár darabonként hajtják fel az egyes berendezési tárgyakat,bútorokat. 


    Mindössze egy nagyon vékony újgazdag procc réteg az,akinek derogál saját maga számára,igényeinek megfelelően önállóan berendezni a lakását,házát. Ők gondolják azt,hogy akkor valakik és az az elegáns,menő,ha lakberendezőt fogadnak. Ezek azok a lakberendező által megálmodott lakások,ahova belépve az egészet sokkal inkább műnek,"megcsináltnak"mint élhető lakásnak érzel.


    Szóval az átlag magyar bizony saját maga találja ki és tudja is,hogy mire van szüksége,milyen lakásban,bútorok között fogja  otthonosan,kényelmesen érezni magát. Ehhez persze nem csak pénz,hanem ötletek,fantázia és főleg jó ízlés kell.


     Hiába mutatnak katalógusokat,látványterveket és drága,jól mutató márkákat,ha a valóságban célszerűtlen és kényelmetlen lesz és mégsem mutat jól.


    A katalógusból választott dolgokat nem lehet megvétel előtt kipróbálni. Tapasztalat szerint az emberek szeretik előbb kipróbálni megvétel előtt pl. a fotelt,ágyat,kanapét stb. az üzletben és szeretik kinyitni a szekrények ajtaját is,mielőtt megveszik.


    "Nyilván az alkalmazottak munkahelyi körülményeinek biztosítására én is a lehető legkevesebbet szánnám, mert az nem az én kényelmemet szolgálja."


    Hmm. Nagyon rosszul gondolkodsz! Ha a munkavállalónak jó körülményeket,jó eszközöket és kellemes,kényelmes környezetet biztosít a munkaadó,akkor sokkal jobban és többet,hatékonyabban teljesítenek! Tehát pl. a maszek munkáltatónak is több nyereséget hoznak. És ez nem ördögtől való és nem is újdonság!


     Szóval ne cseréld le az elektromos vasalókat faszenesre azért,hogy megspórold az áramköltséget! 


     

    előzmény:
    KN18 (150)
    2016-03-30  17:43
  2. 2016. március 30. 17:43150.

    Még mindíg itt tartunk, hogy reális ár.......... Van ilyen ha én személyesen keresem meg az asztalost. De azt kellene megérteni, hogy van akinek erre nincs ideje, hogy fél napokat azzal töltsön várja x meg y meg z asztalost, nem is akar vele foglalkozni. Hidd el, hogy tisztába vannak azok az emberek azzal, hogy a lakberendezőn keresztül magasabb áron kapja mintha ő kezdd el utánajárni. De NEKI ez így, jó. Sokkal többet keres ha folyamatosan dolgozik mintha fél napokat utánajárással töltene el.


    A főnököd ilyen, más meg más. Nyilván az alkalmazottak munkahelyi körülményeinek biztosítására én is a lehető legkevesebbet szánnám, mert az nem az én kényelmemet szolgálja.


     

    előzmény:
    etilany (149)
    2016-03-30  16:51
  3. 2016. március 30. 16:51149.

    Én értem, amit mondasz, de én nem a  teljes "projektről " beszéltem, mert nyilvánvalóan, ha arról van szó, hogy megtervezni egy konyhát, akkor annak csak egy szelete maga a bútor. Viszont mondjuk, amikor megkapod a  tételes kimutatást, hogy mi mennyibe került, akkor lehet, hogy csak maga a  bútor háromszorosába (vagy többszörösébe) került a  reális árnak. 


    A főnököm az a kategória, aki nem csak a  mozzarellát de még a kenyeret is Olaszországból hozatja, háromévente lecseréli a kb 50 millás luxusautóit, stb... DE amikor az irodába új bútort csináltatott, és megkapta az árajánlatot, bizony megkérte a kivitelező céget, hogy küldjenek részletes kimutatást, hogy mi mennyi, és amikor megkapta, sikerült neki faragtatni az árból, mert milyen érdekes, "véletlenül" oda is bekerült egy-két fölösleegs tétel. Sőt arra is vette a fáradságot, hogy magát az anyagszállítót felhívja és megkérdezze, hogy mennyi az anyagár.


    Szóval nem azzal operált, hogy olcsóbb anyagból készüljön el a bútor, csak vette a  fáradtságot és megnézte mi mennyi. Az a helyzet, hogy vannak megvezethető hülyék, akik azt hiszik, hogy ha valami jó drága, akkor az jó is, és vannak olyanok, akik hajlandók utánanézni, mi mennyi és annak alapján tárgyalni.

    előzmény:
    KN18 (143)
    2016-03-30  11:02
  4. 2016. március 30. 16:26148.

    Persze, a  normálisabbja ilyen. A barátnőmék a nyáron vettek új lakást, asztalossal készíttették a konyhabútort. Az asztalos elment velük a bútorlap gyártóhoz (van itt a városunkban egy ilyen) és javaslatokat tett, elmondta melyik anyag milyen, stb. A barátnőmék kiválasztották a színt, a srác meg megrendelte a mennyiséget, stb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (147)
    2016-03-30  11:25
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 30. 11:25147.

    Amikor mi az asztalosunkkal elmentünk a beszerző körútra, pontosan megbeszéltük előtte, mi legyen minőségi alapanyagból, és mi nem. Ebben a tekintetben is egy csomó jó tanácsot adott. Apróbb egyéb szerelésekben is simán tudott segíteni, valójában bőven több volt, mint "csak" egy asztalos.

    előzmény:
    etilany (145)
    2016-03-30  11:13
  6. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 30. 11:17146.

    Akkor tényleg nagyon hasznos.

    előzmény:
    KN18 (143)
    2016-03-30  11:02
  7. 2016. március 30. 11:13145.

    És miért tételezed fel, hogy egy egyébként jól dolgozó vidéki asztalos nem ismeri a jó minőségű alapanyagot? Azért mert valaki tisztességes áron dolgozik, még tudja melyik alapanyag a minőségi. Nyilván a  vevő igényeihez igazodik. Ha a  vevőnek megfelel az olcsó alapanyag, hát abból dolgozik, ha minőségi kell, akkor abból. Nehogy azt hidd, hogy csak az dolgozik minőségi anyagból, aki csilivili irodában, tízszeres áron kínálja a portékát. Pont az egyik fórumozó említette a  Bentley vs Opelt. A Bentley garantálja  aBentley minőséget Bentley áron, az Opel meg az Opel minőséget Opel áron. Ez teljesen rendben. Az nincs rendben, ha az Opelt Bentley áron akarják rásózni az emberre.

    előzmény:
    KN18 (90)
    2016-03-29  20:58
  8. 2016. március 30. 11:04144.

    Hát, nem tudom, Bp-en mi a helyzet, a mi városunkban csak Jysk van illetve valami nagyon drága olasz bútorbolt és pont. Itt teljesen megszokott az, hogy asztalost hívsz, és megtervezi, illetve el is készíti a  bútort. Az a  helyzet, hogy az átlagos boltok kínálata (Jysk, Ikea, Kika, én ezeket láttam) köszönő viszonyban sincs azzal, amit ezek az asztalosok kiviteleznek. Milliméter pontossággal, garanciával dolgoznak, és tíz, meg több éves bútorok sem vetemedtek meg, nem tört le a fogantyújuk stb, alig mutatnak eltérést ahhoz képest, mint amilyenek újonnan voltak. A bolti bútor....hát na......szerencse kérdése (mégegyszer hangsúlyozom, Ikea, Jysk, Kika minőségre gondolok).

    előzmény:
    Lédienn (87)
    2016-03-29  20:42
  9. 2016. március 30. 11:02143.

    Egy lakberendező egy komplett projektet vezényel le az első lépéstől a takarításig beleértve minden az ő feladata.


    Tehát adott egy konyha és az igények és egy határidő. De kell egy kis festés is, meg víz szerelés is, meg apróbb villanyszerelés, meg egy ki csempézés is.


    Aki ezt megrendeli nem akar minden egyes szaki után kajtatni, telefonálgatni ajánlatokat begyűjteni. Sőt ahogyan itt írták, ha én mint magánszemély szeretném, hogy valaki apró cseprő munkákat elvégezzen nálam nem is találnék rá embert. A lakberendező viszont heti szinten több munkát is biztosít a vele kapcsolatban álló szakembereknek, így neki simán elvégzik. Ő összeszervezi, legyártatja, beszerelteti, kitakaríttat és átadja a kész munkát. Nem csak készít egy látványtervet amivel jól leveszi a gazdag megrendelőt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (142)
    2016-03-30  10:47
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 30. 10:47142.

    elmegy megrendelővel lapokat, kiegészítőket válogatni, megkeresi és beszerzi amire még igénye van a megrendelőnek, levezényli a teljes projektet stb..


    Ehhez nem kell lakberendezőnek lenni. A mi asztalosunk PONTOSAN UGYANEZT megcsinálta :) Eljött a saját kocsijával értünk, közösen elmentünk az üzletbe. Semmi más dolgunk nem volt, mint rámutatni, hogy csempéből ezt, bútorlapból ezt, fogantyúból ezt stb. stb., semmi mással nem kellett foglalkozunk, mindent ő számított ki, szerzett be és szerelt össze.

    előzmény:
    KN18 (140)
    2016-03-30  10:24
  11. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 30. 10:42141.

    Ezek szerint semmit, de tényleg semmit nem értettél meg abból, amit írtam. Semmit. Ez nagyon szomorú.

    előzmény:
    KN18 (136)
    2016-03-30  08:34
  12. 2016. március 30. 10:24140.

    De ő csak gyárt, abból és azt amit mondanak neki, ennyi.


    A falusi asztalos, nem tud üzletet csinálni, csak bútort.


    Egy lakberendező nem csak tervet készít, hanem annál sokkal többet tesz, elmegy megrendelővel lapokat, kiegészítőket válogatni, megkeresi és beszerzi amire még igénye van a megrendelőnek, levezényli a teljes projektet stb..

    előzmény:
    etilany (139)
    2016-03-30  10:20
  13. 2016. március 30. 10:20139.

    "Van olyan célközönség amelyiknek egyszerűen nem kell az olcsó termék. Ismerned kellene ennek a rétegnek az igényeit, hogy ők mit várnak el a pénzükért. Sokkal többet és mást mint amit egy falusi asztalos elképzelni tudna."


    Ebben már csak az a vicces, amikor az "igényes" célközönség bútorait ugyanaz a  falusi kisasztalos készíti el, aki a  tökátlagos bútort, csak éppen az "igényes" sznobja kifizeti a  háromszorsát, mert mondjuk, neki nem a  falusi asztalos szállítja le, hanem egy neves lakberendező. Ahogy dunakanyar is írta, a  párja egy vidéki kis cég alkalmazottja, de ők gyártják le a bútort neves lakberendezők megrendelése alapján. Akkor miről is beszélünk, hogy a  falusi asztalos mit nem tud elképzelni? :)))))))

    előzmény:
    KN18 (62)
    2016-03-29  18:25
  14. 2016. március 30. 10:14138.

    Tudod nálad az alapvető probléma az, hogy nem tudsz elszakadni a saját világodtól, pedig van élet azon kívül is.


     


     


    csak most olvasom ezt... :)


    előttem leírtad azt, amit én is gondolok. :))


    A saját bicikliszelepén keresztül szemléli a világot....

    előzmény:
    KN18 (136)
    2016-03-30  08:34
  15. 2016. március 30. 10:12137.

    észre sem veszed, hogy azt sugallod: nálad van az igazság letéteményezve....


     


    Pedig nincs! :-D .-D .-D


    Kicsit egybitesen szemléled a világot, fekete-fehérben.


    pedig az nagyon is színes. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (120)
    2016-03-29  22:15
  16. 2016. március 30. 08:34136.

    Tudod nálad az alapvető probléma az, hogy nem tudsz elszakadni a saját világodtól, pedig van élet azon kívül is.


    Aki Volkswagen-ben szocializálódott aztán átül egy suzukiba annak azonnal hiányérzete van. Akinek viszont soha nem adatott más mint a mi autónk, az mindíg is azt fogja hangoztatni, hogy mind egyforma. 


     


    Pedig nem az.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (113)
    2016-03-29  21:51
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 29. 23:00135.

    Mindig legjobbjainkat vesztjük el... Jó éjt :)

    előzmény:
    Carpaccio (133)
    2016-03-29  22:58
  18. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 29. 22:59134.

    Még nem dolgoztam ki a piaci stratégiát, de látok benne potenciált :))

    előzmény:
    Carpaccio (129)
    2016-03-29  22:49
  19. 2016. március 29. 22:58133.

    azt hiszem, egy álomutazásra én most benevezek. Jó éjt!

  20. 2016. március 29. 22:56132.

    Nekem mindegy, hogy sznob vagy hülye, csak nálam fizessen! Mujahahaha!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (130)
    2016-03-29  22:52
  21. 2016. március 29. 22:53131.

    Félreértettél, de mindegy.

    előzmény:
    Lédienn (127)
    2016-03-29  22:45
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. március 29. 22:52130.

    Ha jobban belegondolsz, a politikusok is az álmaidat veszik meg (csak sajnos kilóra) - tehát a párhuzamom tényleg nem erőltetett. Illetve ha lennének valódi álmaink, nem szorulnánk rá a bioollóra. Vagy ilyesmi :)

    előzmény:
    Carpaccio (128)
    2016-03-29  22:45
  23. 2016. március 29. 22:49129.

    namá, a jelenlevők mindig kivételek


    A bio ollóval meg lehetne célozni a peleós moderneket vagy a hippi forma ezós irányzatúakat.az utóbbiaknak javaslom az angyalfingos hajsprayt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (125)
    2016-03-29  22:39
  24. 2016. március 29. 22:45128.

    Amúgy értem mire gondolsz, mert van parasz vakítás bőven a piacon, mert nem kell nekünk korallt zabálni, zöld tea vagy kamilla kivonat a p.csánkra, Easter Edition nyulas mintás WC papír, varázslat a hajunkra és konyhában riszáló, kék csibe vagy propelleres fülű nyúl a pohárba, de az ember már csak ilyen. Az ember leginkább álmokat vesz.


    Pér napja olvastam egy könyvet az etológiáról, és abban találkoztam egy érdekes párhuzammal: a kakukk stratégiája azért sikeres, mert a nevelő madár inkább a nagy tojásra ül, és a nagyobb, erőszakosabb fiókákat eteti többet-hasonlóan hatnak a reklámok az embereit.

  25. 2016. március 29. 22:45127.

    Miről beszélsz? 


    A prosztó újgazdagék pont az a réteg,aki egy szakit szarba se vesz,eleve foghegyről dumál vele.


     


    Tapasztalatom szerint itthon a szakik is nagyon elszálltak stílusban és árban is. Elfelejti a többségük,hogy nem nagy pofával,arrogánsan kell menni a potenciális megrendelőhöz és visszaélni azzal,hogy kevés a szakember,emiatt kiszolgáltatottak a megrendelők. Amelyikük eleve pimasz volt és cinikusan leszólta pl. a kis méretű konyhámat,mondván mit is akarok én oda,azt élből kirúgtam.


    Kis melóra,kisebb javításokra ki se mennek,mert nem éri meg nekik. Nekem többször azt mondták,hogy ha mégis elvállalják a munkát és hogy ne kelljen nem-et mondaniuk,akkor viszont olyan árat mondanak,ami a megrendelőnek már biztosan nem éri meg és akkor nem kell ott dolgoznia. És a többségük a nevét is alig tudja leírni.


    Ha nem lennének a megrendelők sokszor kiszolgáltatottak egy-egy szakinak,mert kevesen vannak,akkor a szakik sem mernének pofátlan árat kérni és udvariasan(!) taposnának a megrendelőkért. Most abnormális a helyzet itthon,a megrendelőnek kell könyörögni a pénzéért.

    előzmény:
    Carpaccio (122)
    2016-03-29  22:21

Címlap

top