Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogy oldjátok meg a vacsor

Bambino3
Létrehozva: 2016. szeptember 28. 12:46

Sziasztok! Ti hogyan szoktátok megoldani a vacsorákat hétköznap? Elég praktikus, már szinte logisztikus gondolkodásom van de valahogy nem jutnak eszembe ötletek.


 


Az a helyzet, hogy van egy 9 éves fiú és egy 5 éves lány. A fiú heti 3x2 órát vizilabdázik, tehát utána farkaséhes, a lány heti 3x táncol.


 


hétfő-szerda csúcsidőszak, ott 4-1/2 8-ig teljesen be vagyok táblázva (délutántól estig magyarul) kedd szabadnap, csütörtökön a lányom táncol, pénteken a fiam úszik. Már eleve mikor elhozom őket a suliból oviból nyervognak a kocsiban, hogy éhesek. Ilyenkor műzlit vagy gyümölcsöt kapnak. A fiamnak (búza, laktóz, tojásérzékenység) minden nap főznöm kell, reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna... és már kifogytam (iskolában nem kapja meg a speciális ételt).


 


Az utóbbi időben vagy rendeltem pl a teletáltól de gyorsan unalmas lett vagy vmi más gyors megoldás volt, de az baromi drága. Nem mindent ehet a fiam, mivel a szénhidrátra is figyelni kell (IR) és a lányom válogatós. Próbálok előre főzni de nem megy, mert másnap nem eszik meg. Amit lehet lefagyasztok, de néha még azt is nehezen tudják megvárni, mire hazaérünk és baromi sok étel nem fagyaszható meg véges a fagyasztó befogadóképessége is... mismás megoldások vannak amik nem is egészségesek és bazi drágák. Napi szinten 5-6 ezret hagyunk az aldiban és alig vettünk valamit és nincs melegétel... elegem van.


 


Próbáltam már, hogy pl hétfő főzeléknap, kedd csirke stb.... de az egyik ezt nem eszi a másik azt nem szereti, most nem kívánom stb...


 


Köszi előre is.

  1. 2016. szeptember 30. 13:1176.

    Részünkről semmiképp, de várom ü.i. tanácsát, hogyan kell jól nevelni a gyereket, mert ezt említette a válogatósság okaként! :-)


    Én simán rakom el azonnal a kaját, ha nem tetszik. Nem kell megenni, ha annyira rossz. (Csak nincs helyette más.)

    előzmény:
    cabron (74)
    2016-09-30  12:53
  2. 2016. szeptember 30. 12:5675.

    Én ezért örülök, hogy újra van vasárnap vásárlási lehetőség. Este 6-körül az Aldi, Lidl szinte üres.


    Havonta egyszer belefér, hogy vasárnap erre áldozzak másfél órát kocsikázással együtt.

    előzmény:
    antironia (65)
    2016-09-30  12:09
  3. 2016. szeptember 30. 12:5374.

    Na, nem a nemszeretem kaja beletömésről van szó, még mindig. :)


    Attól engem is a hideg ráz, amikor anya pörög plusz pár kört, mert a csemete éppen mégsem kívánja azt, amit előző nap anyától megrendelt. :) Hú, hány ilyen van. De, hát ezzel te is egyetértesz.

    előzmény:
    évi* (64)
    2016-09-30  12:08
  4. 2016. szeptember 30. 12:2773.

    Eddig sem haltunk éhen, de ha lehet könnyebb, akkor miért ne legyen? :-)

    előzmény:
    Babyface83 (67)
    2016-09-30  12:10
  5. 2016. szeptember 30. 12:2672.

    Nekem a középső a válogatós. Mivel egy szeretetcsomag, a kedvemért mindent megkóstol...aztán látom, hogy lenyelni már nem tudja, mert jönne vissza. :-(


    Amúgy sportol, formás, jó étvággyal eszik, tudom neki biztosítani a változatos étkezést, de a másik kettőhöz képest sokkal kevesebb dolgot eszik meg. Ez van. Neki sem ugrálok külön, nem is téma. Mindig van a menüben olyan, amit ő is megeszik. Ha csak a levest, akkor egyen abból 2x.


    Pedig ő is pont úgy kezdte babaként, mint a másik kettő. Másfél éves kora körül történt ez a változás. (Neeeem, nem történt semmi dráma itthon, boldog békeidőnket éltük: egész nyáron együtt a család. Kistesó is csak ezután született.)

    előzmény:
    galile (66)
    2016-09-30  12:09
  6. 2016. szeptember 30. 12:2171.

    Hát igen. És adja magát, hogy ha a fél szombatot bevásárlással töltik, akkor a másik felét takarítással. Közben egy kis ebédfőzés. Mikorra marad az igazi hétvége?

    előzmény:
    antironia (65)
    2016-09-30  12:09
  7. 2016. szeptember 30. 12:1770.

    Jaj de jó hogy megjöttél, taníts minket még mester, hiszen gyereknevelés témában (is) te vagy a legnagyobb szakértő :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (62)
    2016-09-30  12:02
  8. 2016. szeptember 30. 12:1469.

    Igen, nyilván el is lehet rontani, sőt, könnyű elrontani.


    A fiammal ugyanez volt, amit te is írtál, kis súllyal született, nem tudott az eredeti csomagolásból anyatejhez jutni, csak cumisüvegből, amiből dőlt a cucc. És egy ideig nálunk is ment a para, hogy csak egyen, de ennek hamar vége lett, mert nagyon gyorsan gyarapodott és jól evett, azóta is egy kis zabagép :)

    előzmény:
    galile (66)
    2016-09-30  12:09
  9. 2016. szeptember 30. 12:1068.

    Helyesbítek, a pici sokszor meg sem kóstolta a főtt ételt, máskor evet belőle...

    előzmény:
    galile (66)
    2016-09-30  12:09
  10. 2016. szeptember 30. 12:1067.

    Ja, hogy ilyen létezik? Én meg azt hittem feltaláltam a spanyol viaszt :) Sajna nincs ilyen lehetőség nálunk, legalábbis nem tudok róla, de azért utánanézek. Bár azért annyira nem égető a probléma, épp költözésben vagyunk, a ház közvetlenül egy vegyesbolt mellett van szóval éhenhalni nem fogunk :)

    előzmény:
    évi* (63)
    2016-09-30  12:04
  11. 2016. szeptember 30. 12:0966.

    Ezzel egy picit vitatkoznék...Itt is feltűnt a válogatós gyerekeknél, hogy inkább eszik az üres/száraz zsemlét -feltehetően fehéret-mint főttet.  Tehát eszik az a gyerek, csak nem változatosan...vagy amiről most itt nincs szó, de is jellemző, az a tejivás...


    Van három nem válogatós gyerekem (természetesen van, amit nem esznek meg), és nyár óta egy elméletileg igen válogatós másfél évesem napközben...Meg sem kóstolta a főtt ételt, inni is csak egy bizonyos cumisüvegből volt hajlandó inni, kenyeret sem evett, stb. stb...és igen-igen vékonyka volt...Húgom babája, rendszeresen főznek, nagyszülők is...Aztán idekerült, egy hónap alatt megtanult enni. Nem volt egyszerű az első időszak, de megérte, mert most már kíváncsian kóstolgat meg mindent, és kicsit sem válogatós. Ki is kerekedett szépen. :))) Úgy kezdtük, hogy reggeli -mindenből pakoltam elé egy falatot, úgy, hogy ne érjenek össze. -Müzlik, felvágottak, sajtok, barnakenyér, zöldségek. Meg sem próbáltam etetni, csak letettem elé.


    Ebéd szintén -több rekeszes tányér, egyszerre megkapott levest, másodikat, de mindent külön, hagytam, hogy próbálkozzon (leesett sok minden, maszatos is lett, de tetszett neki...) Vacsora mikor hogy...


    Amit viszont nem adtam neki, az fehér kenyér, zsemle stb, édesség -csak ebéd után, vagy uzsira házisüti- tej, joghurt, banán...(Mert tejet/joghurtot úgyis kap elalváskor, ébredéskor.)És csak addig van evés, ameddig ül a helyén, nincs ide-oda totyogás.


     


    Most már nem is kell rá odafigyelni, mert mindig csücsül az asztalhoz evéskor, eszik amennyi jól esik neki. Arra azért figyel, hogy ki mit eszik, nehogy valamiről lemaradjon..:))


    Úgy gondolom egyrészt alkati kérdés, másrészt szoktatás...Az unokaöcsémnél az lett elrontva, hogy nem volt szopási reflexe, egész picinek sem akart enni, aztán megszokta mindenki, hogy ő ilyen baba, nagyon oda kell figyelni rá, hogy egyen/igyon, csak egy falatot egyél, kortyot igyál baba stb...


     


     

    előzmény:
    Babyface83 (58)
    2016-09-30  11:40
  12. 2016. szeptember 30. 12:0965.

    Bele is halnék, ha a szombatból egy fél napot ilyesmire kéne fordítanom. :(


    Már rég átstrukturáltam a bevásárlást, inkább rászánok csütörtökön este egy bő órát, és akkor már a péntek du-i rohamot sem kell kibekkelni. az aldi-lidlben akkor van akcióváltás (non-food), amit ugye úgyis meg kell nézni feltétlenül :-DDD, tehát adódik a bevásárlás időpontja.


    Egyszerűen sajnálom a szabadidőt ilyesmire fordítani. Annyi más klassz dolog van az életben. :)

    előzmény:
    évi* (57)
    2016-09-30  11:19
  13. 2016. szeptember 30. 12:0864.

    Légyszi ezt ne kezdjük megint. Igen, ilyen is van. Én konkrétan pont ezt tanultam, ennek ellenére a 3-ból 1 gyerek az, aki rám hányja pl. a főzeléket, ha megpróbálom megetetni vele. Én is sok mindentől undorodtam gyerek koromban, hiába a jó példa. Hogy kell jól nevelni? Beletömöm? Akkor is, ha látom, hogy kirázza tőle a hideg? Majd megszereti? Vagy hogy? Mert azt, hogy a jó példa mindenek felett, csak az hiszi el, akinek nincs gyereke.


    Tudod, van ez a mondás, hogy "Mindenki tud gyereket nevelni - akinek nincs."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (62)
    2016-09-30  12:02
  14. 2016. szeptember 30. 12:0463.

    Szerintem konkrétan ez is a kajakészítés témájába vág, nem off. 


    Gondolom, előbb-utóbb bővítik a szolgáltatást. Összekészítős lehetőség sincs nálatok? Mert ez amúgy létezik. Akkor vettem igénybe, amikor már nem volt szabad időpont, mert későn kaptam észbe. A 2 órás bevásárlást, toligatást, szalagra majd onnan vissza pakolást, kocsiba be-ki pakolást rövidíti 10 percre, ráadásul nem kell több mázsát megmozgatnom, mert az ember a csomagtartóba pakol egyenesen. Nem mindegy, nálunk úgy kezdődik, hogy 2-3 karton tej...

    előzmény:
    Babyface83 (60)
    2016-09-30  11:48
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 30. 12:0262.

    De ezt már kitárgyaltuk és megegyeztünk ebben. Még egyszer: arról van szó, hogy az amúgy szeretett kaja éppen akkor miért nem jó, és erre van hatféle magyarázat. Na, ez az, amit vissza kellene szorítani.


     

    idézet:
    cabron (59)
    2016-09-30 11:44:57

    mindig valami misztikus tudománytalan magyarázkodás adnak elő


    és soha nem az, hogy a gyereket nem jól nevelik


    mert nem értenek hozzá, soha nem tanulták...


    a nőinemiszervvel való születés nem egyenlő azzal a tudással ami kell egy gyerekhez


    és a világ faszsága a PM 6 utáni evés


    ősztönnépeknél zabálnak éjszaka


     

    előzmény:
    cabron (59)
    2016-09-30  11:44
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 30. 11:5461.

    Persze lehet, hogy a menzai koszt nem a legoptimálisabb, de akkor is tudom, hogy evett valami meleget a gyerek napközben . Aztán olyan is van, hogy úgy jönnek haza, ma jó volt az ebéd...meg persze olyan is, hogy nem.


    A közös vacsora, reggeli, nálunk is fontos, általában főzök is vacsorára, de ha úgy alakul, hogy mégsem, akkor nem zavar, mert tudom, hogy volt lehetőségük főtt ételre.

    idézet:
    galile (53)
    2016-09-30 09:03:19

    nálatok baromi sok az édes és a lisztes

    előzmény:
    galile (53)
    2016-09-30  09:03
  17. 2016. szeptember 30. 11:4860.

    Ez a tescos kiszállítás nagyon jó dolog, kár, hogy nálunk nem elérhető. Azon kevés dolgok egyike, amik miatt kicsit nehézkesebb az élet vidéken :) Pedig szerintem lenne rá igény, vagy akár csak arra, hogy neten kiválasztod, hogy mi kell, és összekészítik neked a cuccost és csak a csomagért kell beugranod. Bocs az offért :)

    előzmény:
    évi* (55)
    2016-09-30  10:13
  18. 2016. szeptember 30. 11:4459.

    De ezt már kitárgyaltuk és megegyeztünk ebben. Még egyszer: arról van szó, hogy az amúgy szeretett kaja éppen akkor miért nem jó, és erre van hatféle magyarázat. Na, ez az, amit vissza kellene szorítani.


     

    előzmény:
    Babyface83 (58)
    2016-09-30  11:40
  19. 2016. szeptember 30. 11:4058.

    Ezt én is tudom, csak azzal az állítással vitatkoztam, hogy feltétlenül a szülő hibája, ha a gyerek válogatós. Az én tapasztalatom szerint ez nagyrészt alkati kérdés.

    előzmény:
    cabron (51)
    2016-09-30  08:28
  20. 2016. szeptember 30. 11:1957.

    Ez így jó, de sokan munkaidő után sz...akodnak ezzel úgy, hogy amúgy sincsenek eleresztve szabadidővel.


    Nekem jobb programom is van szombatra, mint egy bevásárlókocsit tologatni sok más társammal együtt, de ez tényleg csak ízlés kérdése.


    Sok helyen látom, hallom, hogy nagyon sokat nyerhetnének egy kicsit logikus szervezéssel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (56)
    2016-09-30  11:07
  21. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. szeptember 30. 11:0756.

    Mi mondjuk nem vagyunk azok a nagybevásárlósak, de vannak ismerőseim, akiknél ez egy félnapi program szombaton.


    A Váci úti Tescoban van játszóház, zárt, óvónénikkel. Mi van, hogy oda beadjuk a gyereket és mi meg bevásárolunk nyugiban a férjemmel.


    Szóval a bevásárlás sem teher ám mindig. Én pl munkaidőben is ki tudok menni és bevásárolok pár napra. ;)

    előzmény:
    évi* (55)
    2016-09-30  10:13
  22. 2016. szeptember 30. 10:1355.

    Igen, amennyire lehet, érdemes optimalizálni, ha nem rendelkezünk végtelen szabadidővel és végtelen pénzzel.


    Én pl. a Tesco házhoz szállításra esküszöm - tudom, nem mindenhol elérhető. Negyed óra alatt bepötyögöm a bevásárlólistát, másik negyed óra alatt átveszem és kifizetem, és a szállító egyenesen a konyhapultra teszi. Ez nagyon sok megspórolt idő.

    előzmény:
    cabron (54)
    2016-09-30  10:03
  23. 2016. szeptember 30. 10:0354.

    Meg lehetne azt is csinálni, hogy hétvégén összeülnek a gyerekekkel és együtt megbeszélik, kitalálják, hogy mi legyen a heti menü. Kis programnak is jó, a gyerekek tanulnak előrelátást, azt is meg lehet beszélni, hogy ki miben tud segíteni, hogy tartható legyen.


    Van egy ismerős család, ahol 5, korban viszonylag közel álló gyerek van. Nyilván az első és utolsó közt már nem annyira. :) Na, mindegy.


    Szóval ott megvolt a házirend mindig a koruknak megfelelően. Pl. megvolt, hogy mikor melyik gyerek csinálja a reggelit a család összes tagjának (anyáéknak is), ki mosogat el, ki hozza el a legkisebbet az oviból stb.


    Így anya-apa nem őrült meg, és a gyerekeknek sem esett le a gyűrű az ujjukról ettől.

    előzmény:
    évi* (52)
    2016-09-30  08:59
  24. 2016. szeptember 30. 09:0353.

    Persze lehet, hogy a menzai koszt nem a legoptimálisabb, de akkor is tudom, hogy evett valami meleget a gyerek napközben . Aztán olyan is van, hogy úgy jönnek haza, ma jó volt az ebéd...meg persze olyan is, hogy nem.


    A közös vacsora, reggeli, nálunk is fontos, általában főzök is vacsorára, de ha úgy alakul, hogy mégsem, akkor nem zavar, mert tudom, hogy volt lehetőségük főtt ételre.

    előzmény:
    régiújtag (49)
    2016-09-29  19:13
  25. 2016. szeptember 30. 08:5952.

    ...ráadásul olyan kaja, amit a gyerek alapvetően szeret, tehát Anyu nem azzal szívatja, hogy kifejezetten nem-szeretem kaját főz.

    előzmény:
    cabron (51)
    2016-09-30  08:28

Címlap

top