Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4 hétig otthon

daisyreydley
Létrehozva: 2017. február 15. 17:33

több, mint 3 hete a szüleimnél vagyok látogatóban, merthogy külföldön dolgoznak, de viszont pénteken távoznom kell. 4 hétig leszek otthon, utána ismét találkozunk, de fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. idén halasztok, a suli kilőve. nincsenek nagyon barátaim, azok is csak a neten, a nagyszüleim és a nagybátyám, akikkel addig leszek, mufurc emberek. ötletek?

  1. 2017. február 17. 10:4626.

    Hat megmondtad annak idejen, hogy ez hulyere vesz bennunket. En akkor is mindig megprobalok segiteni, hatha egy feleszu igy eli ki magat, hatha megsem alapon. Esetleg mas tanulhat az o hibajabol, aki itt van, ha esetleg o maga nem is.

    előzmény:
    kekelefant (21)
    2017-02-17  00:45
  2. 2017. február 17. 10:4225.

    Egy fenet. Az o szulei kulfoldon dolgoznak, o meg otthon teng, leng, se tanulas, se munka se semmi.


     

    előzmény:
    Babyface83 (23)
    2017-02-17  09:22
  3. 2017. február 17. 10:4024.

    Dehogyisnem ismerlek. Rengeteget beszelgettunk elozoleg. Nagy lelki banatod volt, mert szerinted egyeves kapcsolatod volt egy pasival a netrol, aki maris lehordott teged mindenfele lusta cafkanak a 4 talalkozas kozepette, amikor hozzautaztal. Aztan hiaba uldozted a pasast a szerelmeddel, az kerek perec kidobott teged.


    Most meg egy 14 eves szerelmed van a vilag masik vegerol, ugyancsak netrol. Ez volt eddig ket topikod.


    Ez most a harmadik. Kar pedig topikot inditanod, mert nagyon sok beszelgetes utan is visszakanyarodsz az eredeti hulyesegedhez, neked aztan falra borso minden jo szo, pedig te kersz mindig tanacsot.


    Az en tanacsom, probalj meg emberek koze menni, igy talalsz baratokat, amibol nem kell sok. Masreszt komolyan mondom, tanulj nagyon sokat, es menj el dolgozni.

    előzmény:
    daisyreydley (10)
    2017-02-16  14:42
  4. 2017. február 17. 09:2223.

    Amúgy nem azért, de én ennyi idősen nagyon örültem volna neki, ha pár hétre lelépnek az ősök és nyugi van. Pedig nem voltam bulizós, nyüzsgős már akkor sem. Valószínűleg a gép előtt kockultam volna, filmeket néztem volna, 12 órákat aludtam volna, zenét üvöltöztettem volna, meg ilyenek, és marhára élveztem volna. Sőt, őszintén szólva most is jól esne egy ilyen :)

  5. 2017. február 17. 01:4422.

    Az unalom ellen a legjobb terapia a munka,ha besegitenel a hotelben,es nem csak poffeszkezd,maradhattal volna,ugy latszik,mindenki szabadulni akar toled,mert trehany vagy es lusta,a tanulas sem megy......ambicio nulla,eloskodesbol jeles!!!!!!!!

    előzmény:
    daisyreydley (16)
    2017-02-16  16:14
  6. 2017. február 17. 00:4521.

    Sajna a tanulashoz hulye,de a na gy pofat tudni-t megtanulta,Minek ir vagy egyaltalan el egy ilyen liba?

    előzmény:
    Sissi52 (4)
    2017-02-15  22:45
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 16. 21:4620.

    Ilyen az ha minden almás.....................

  8. 2017. február 16. 17:2519.

    Tinderezzél!


     


  9. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 16. 16:5618.

    Nem tudunk semmit mert nem mondasz semmit. Mégis mit vársz tölünk? Csak a szokásos sablont tudjuk mondani: olvass, nézz tv-t, menj futni, edzeni, biciklizni, kertészkedj, keresztrejtvény, net, meg minden ami kitölti az átlagember üres óráit. Nem tudjuk hol laksz (falu, tanya, nagyváros?) nem ismerjük az ízlésedet, az érdeklödési körödet. Honnan tudjuk hogy te mit akarsz csinálni? Ha te nem tudod, mások honnan tudják? Van egy érzésem hogy unatkozni fogsz..

    előzmény:
    daisyreydley (10)
    2017-02-16  14:42
  10. 2017. február 16. 16:4817.

    Hat ha igy allsz hozza, hogy a "parasztja", akkor lehet, hogy igaza van. Nem tudhatod, hogy mi a döntesenek a hattere, de rögtön paraszt. 


    Esetleg szomszed varos? Idöd van utazni - bar lehet, hogy jobban erzed magad, ha itt letolsz embereket, hogy hogy beszelnek veled, de nem teszel semmit. Talan hasznald a netet arra, amire valo, keress lehetöseget, de ugy erzem, te semmiert nem akarsz egy szalmaszalat se keresztbe tenni.


    Te eleted, ott tolod el, ahol akarod.


     

    előzmény:
    daisyreydley (16)
    2017-02-16  16:14
  11. 2017. február 16. 16:1416.

    megkérdezték a fizetési lehetőséget, de visszadobta a parasztja. úgyhogy nincs más, mennem kell. 
    nyelviskola nincs a városomban. lehet hihetetlen, de a rajzoláson és olvasáson kívül (meg tornázni szoktam otthon), sok lehetőségem nincs. 

  12. 2017. február 16. 15:1215.

    Na most ez viszont mar nem olyan  hosszu idö, amit at kell hidalni. Akkor iratkozz ben Magyarorszagon nyelviskolaba, barmennyire is szidjak öket, azert a koszon kivül a nyelvböl is ragad valami. mindent csak akarni kell. Egyebkent ugyanaz vonatkozik a kinti lakhatasra is, bar ugy tünik, ez a hajo elment. Bar ha a szüleid azt mondanak, hogy utanad is fizetnenek egy kis összeget, es nem ingyen akarnak az ottletedet, akkor lehet, hogy az etteremfönök is engedte volna. 


    De mindegy. Ugyan azt sem ertem hogy egy 18 eves fiatal ne talalna maganak elfoglaltsagot


     

    előzmény:
    daisyreydley (13)
    2017-02-16  14:59
  13. 2017. február 16. 15:0614.

    megjegyzem: nem eszem itt, csak reggelente max szendvicset vagy tejet. a másik két étkezést a szüleim állják. nem is zavarok, sosem zavartam őket a munkájukban. az időm javát a szobában töltöm, nem kóválygok a hotelben. ha arról lenne szó, a szüleim az ittlakásom költségeit is állnák... ami sokat segítene, mert semmi kedvem hazamenni. de úgy néz ki, hogy köteles vagyok. 

  14. 2017. február 16. 14:5913.

    a szüleim egy hotelben dolgoznak pincérként. itt élek velük a hotelszobában, amivel semmi baj, és a szüleim is úgy akarták, hogy maradjak velük a végéig. április másodikán teszik le a lantot. a vezérigazgató (ez egy nagy cég egyébként, és anya megpróbálta őt, hátha ő megengedi) azt mondta, hogy ezt a kihelyezett étteremfőnökkel kell megbeszélni, neki mindegy. ő azt mondta, hogy nem. nem értem, miért. 

    előzmény:
    antironia (12)
    2017-02-16  14:55
  15. 2017. február 16. 14:5512.

    milyen főnök nem engedi...????


     


    A szüleid főnöke beleszól a magánéletükbe is?


     


    Nem mondod komolyan!

    előzmény:
    daisyreydley (10)
    2017-02-16  14:42
  16. 2017. február 16. 14:4811.

    En megis azt mondom, maradj a szüleiddel. Nem dolgozni akarsz, csak velük lenni. Azt pedig szinte korlatozas nelkül megteheted. A fönök szerintem csak akkor nem engedheti, ill tudnia kell rola, ha ö biztositja es fizeti a szüleid lakhatasat. De senki nem szörny, talan szepen korrektül beszelni kellene vele. Ha meg a szüleid berlik a lakast, akkor a berbeadoval is korrektül meg lehet egyezni.


    Es meg mindig az a velemenyem, hogy menj ki es tanuld meg a nyelvet. Eltöltöd az idödet hasznosan, es meg a gondolataidat is eltereli.

    előzmény:
    daisyreydley (10)
    2017-02-16  14:42
  17. 2017. február 16. 14:4210.

    az  igen! megy az ítélkezés, holott nem is tudtok semmit! 
    nagyszüleimen, nagybátyámon az Isten segít. világ életükben borúlátó emberek voltak, és míg az első hónapot otthon töltöttem, ezerszer próbáltam őket vidámabb hangulatba hozni, mindhiába. nem mindig ilyenek, de az esetek többségében igen. engem megviselt, hogy nem látom a szüleim hosszú időre, de igazából csak magukkal voltak elfoglalva. 
    18 éves vagyok. mufurcok, de nem bunkók; ha 40 évesen lenne szükségem segítségre, akkor is segítenének. szóval, bárki is írta ezt épp, jó nagy marhaság.
    nem maradhatok. nagyon szívesen maradnék, semmi gond nem lenne ezzel, de a főnök nem engedi. pontosan fogalmam sincs, miért, talán itt csak ez a szabály, vagy megvan egy limit.. mindenesetre most egy hónapig megint otthon kell lennem. nincsenek barátaim, az iskolahalasztás eléggé elkasztrált mellőlem mindenkit. legjobb barátom a világ másik felén él, és akivel napi szinten beszélgetek, az sem a közelben sajnos. szimplán tanácsokat kértem arra, hogyan tehetem könnyebbé a szüleim hiányát, miket csinálhatnék. erre nem a retard válaszok a megoldás...

  18. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 16. 12:319.

    És ez kit érdekel? Maga kicsoda?

  19. 2017. február 16. 10:308.

    Te hány éves vagy? A nagyszüleid, nagybátyádék valami tanyán laknak, hogy nem tudsz magadnak önálló programot szervezni? Barátaid nincsenek? Lehet, hogy inkább te vagy a mufurc. 

  20. 2017. február 16. 08:137.

    Most mar csak azt aruld el, miert is KELL tavoznod? Vegtere is a szüleidnel vagy, hat maradj ott, tanuld meg annak az orszagnak a nyelvet, es mar nem volt hiaba, hogy Halasztod a sulit.


    A rokonaid mufurcsaga meg lehet, hogy abbol jön, hogy ott elösködsz a nyakukon. 

  21. 2017. február 16. 06:546.

    Nem tudsz mit kezdeni magaddal?


    Ne a popodat vakard, hanem fogj bele valamibe

  22. 2017. február 16. 00:075.

    Ugye milyen borzaszto, hogy az egesz pereputty /fogadjunk nem tudod mit jelent/ nem koszont hajlongva, "mufurcsagot" felreteve. Kerdezd meg oket mivel konnyithenel az eletukon, talan hazkoruli munkaval. Ily modon meg is koszonheted nekik, hogy nem kell szallodaba, vagy valami lerobbant helyre menned.

  23. 2017. február 15. 22:454.

    Tanulj Magyar es idegen nyelvet.


    Vidamitsd fel a kornyezetedet. Kerdezd meg a rokonaidat, te mit tehetsz ertuk, amiert teged szivessegbol befogadnak.


    Egyelore ne szedj fel ujabb pasast a netrol.


     


     

  24. 2017. február 15. 22:173.

    3* olvastam el, mire kb. megértettem;-) A kérdés, hogy kis hazánkban mit csináljon majd 4 hétig (mufurcéknál dekkolva). Szerintem házi fogalmazások írogatása helyesírás ellenőrzővel (és nagy betűkkel) spékelve ragyogó elfoglaltság lenne - pláne, ha egyszer még el is akarja végezni a halasztott sulit...

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2017-02-15  21:35
  25. 2017. február 15. 21:352.

    Mi a kérdés?

Címlap

top