Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország - tippek?

jszzsu
Létrehozva: 2004. augusztus 15. 07:27
Sziasztok!
Szeretnénk egy hétre Horvátországba utazni, ám a bőség zavarával küzdünk, akkora a kínálat üdülőhelyekből/szállodákból. Ha valakinek vannak jó tapasztalatai, élményei, szállással kapcsolatos tippjei Horvátországgal kapcsolatban, kérem, ossza meg velünk!
Köszönöm! Zsu
  1. 2004. augusztus 17. 10:5226.
    Szia! Jaj de jó, végre valaki Vodice-ből! Régebben kérdeztem itt a fórumon, ki tud róla valamit, tapasztalatok, stb. mert mi most készülünk oda! Képeken nagyon jól néz ki. . . . Éjszakai élet van, vacsorázási lehetőség, stb. ? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2004. augusztus 17. 10:0325.
    Sziasztok!

    Mi 8 napot töltöttünk H. országban, 4 napot a Sibenik melletti Vodice-ben, ami szép volt, de nem hasonlítható össze Primosten-nel. Ez egy kis település Split és Sibenik között. Nagyon jó idő volt. A település része egy barátságos félsziget, ami kb. 20 perc alatt körbejárható. Körülötte nagyon szép sziklák vannak, a tenger nagyon szép színű. Nekem nagyon tetszett. Apartmanok 2 személyre 30-40-50 euro/nap, a választék bőséges.
    Én jövőre visszamegyek oda, az tuti.

    Ja igen: ha tehetitek, ne hagyjátok ki, hogy egy-egy partszakasznál (azt hiszem Bilo és Grebasica között megálltok és búvárkodtok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 17. 08:4924.
    Köszi, gusztinéni!

    Lehet, hogy lüke kérdés, de oda-vissza, v. csak oda?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158752 (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. augusztus 17. 08:4823.
    Szia iondi!
    Petrcaneban mi a Bungalows Malic egyik apartmanjában voltunk. www. malic. net, itt meg tudod nézni az apartmanok típusát, többféle is van. Mi egy 6 fős apartmanban voltunk, lent a tengerparton, hatalmas terasszal :))) Az apartman felszerelése gyakorlatilag full volt. Mikro nincs az igaz, de itt hatalmas hütő volt, és edénnyel, lábassal mindennel extrán felszerelve. Mi gyakorlatilag a vízforralót vittük itthonról, és a melegszendvics sütőt. Ez a 5-6 fős apartman abban a szezonban, még az olyan kicsit előszezon 100 euro volt/ nap. Szeptember 4. -e utáni időszakban már csak 75 euro. Légkondival, tv-vel felszerelve, 3 naponta tiszta ágynemű, törölközők, WC-papír, szemeteszsák. Lehet ott helyben gáz-grillezőt is bérelni, végül ez nálunk kimaradt.

    előzmény:
    iondi (16)
     
  5. 2004. augusztus 17. 08:2022.
    Sziasztok, én szombaton megyek Crikvenicába, egy hétre, a neten foglaltuk a szállást egy német irodában (76000. -/2 fő-apartman), ha minden rendben lesz, utána egy héttel már szintén tudok majd információt mondani:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_158752
    Torolt_felhasznalo_158752
    2004. augusztus 17. 02:0821.
    172 kuna
    előzmény:
    gikosi (20)
     
  7. 2004. augusztus 17. 01:1820.
    Splitig mennyi az autópályadíj?

    Mivel írtátok, ne vegyünk több kunát, jó lenne tudni mennyi a feltétlenül váltandó összeg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_982305
    Torolt_felhasznalo_982305
    2004. augusztus 16. 23:1119.
    Szia mi is most jöttünk haza Zadarból és a tapasztalat csak annyi kunát vegyél amennyi az autópályára elég mert a bankba ottkint jobban váltják a magyar forintot mint itthon . itthon 36 körül volt ott 33-34Jó utat ja és az árak talán még a Balatonnál is olcsóbbak
    előzmény:
    iondi (18)
     
  9. 2004. augusztus 16. 19:1618.
    Már nagyon sok mindent összegyűjtöttem az Internetről, de ha van valami, amit szerinted nem szabad kihagyni a környéken, örömmel várom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898823 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_898823
    Torolt_felhasznalo_898823
    2004. augusztus 16. 18:1917.
    Szia,

    Hihetetlen, hogy ennyien jártatok, illetve járni fogtok Petrcane-ben:))
    Mi július 17-24-ig voltunk ott egy apartmanban. A neve Apartmani Drago, a címe: http://www. drago-apartmani. com/html/petrcane_eng. html (a szóközt vedd ki).
    Nagyon kedvesek a háziak, tényleg mindent megtettek a kényelmünkért, szép, tiszta volt a szállás. 72 Euro volt egy napra az apartman (4 fős). Mindennel fel volt szerelve, ágynemű, evőeszközök, tányérok, poharak (annyi főre, ahány fős az apartman). Egyedül talán törölköző nem volt.
    Én nagyon tudom őket ajánlani, ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok:))
    előzmény:
    iondi (16)
     
  11. 2004. augusztus 16. 16:3516.
    Szia!
    Szeptemberben megyek én is Petrcane-ba. Tudnál írni bővebben róla? Elsősorban praktikus infókra gondolok, mint pl. az apartman felszereltsége, mit kell magunkkal vinni stb.
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (6)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. augusztus 16. 16:2215.
    Mi két hete jöttünk vissza Split-Trogir-Hvar környékéről. Előre lefoglaltuk a szállást, sajna!, mert helyben sokkal jobb ajánlatok lettek volna. Nekem Split mint üdülőhely nem tetszett, Trogír már jobban, bár turista szemponból az sem egy álom. Mi repülővel mentünk, úgyhogy innentől kezdve el voltunk veszve. Sehol egy járda, sehol egy buszmenetrend, az autókölcsönzés méregdrága. A kis szigetek viszont isteniek! Legközelebb tuti Hvar-ra megyünk.
    előzmény:
    tpanna24 (14)
     
  13. 2004. augusztus 16. 16:0114.
    Szia!
    Mi egy hónapot voltunk Zadar mellett, Sukosanban, és ott is a falu felére ki van írva, hogy Sobe vagy Apartman. Szerintem a szállással (mármint azzal, hogy találjatok) nem lesz gondotok. Puclivuclit meg tudom erősíteni a benzikutakkal kapcsolatban. Érdemes megtudakolni, hogy hol van nagyobb bolt (Getro pl), ott ált. olcsóbb mindenféle, ha alaposabban fel akartok tankolni kajával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_677747
    Torolt_felhasznalo_677747
    2004. augusztus 16. 15:4313.
    Szia, 2 kete jöttünk haza Horváto. ból.

    Egyszerűen lementünk, bementünk egy ottani irodába, kértünk egy tengerparti házat 2 hétre, 10 perc múlva ott volt a tulaj, és már mehettünk is. De mindenhol kint is álltak az irodáknál szállást ajánlók.
    Nyugodtan induljatok el, tuti lesz hely, szept. ben még válogathattok is!

    Mi egyébként 60 eurót fizettünk/nap/4fő, közvetlen parti házért, saját stranddal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. augusztus 16. 15:3912.
    Szia!
    Szombat hajnalban értünk haza, úgyhogy friss infó: horvát autópálya sok van, bezinkút kevés (szlovén utak csodálatosak, de ha arra jöttök haza, akkor ne éjszaka vágjatok neki a zalai "főútnak" mert életveszély!) Novi Vinodovski után szinte Zadarig nincs semmi, Isztria gyönyörű - Opatijatól Porecig rengeteg kemping van (nekem Rovinj lett a kedvencem :-)), ott mindig van egy-két hely. Magánszállásért délen (Zadar előtt 20 km-re) el akartak kérni 30 eurót fejenként, itthonról olcsóbb apartmant lehet foglalni. Kavics miatt gumicipő jó, de nem kell itthon vadászni, hegyekben árulják a jobbnál jobb "kűrruhákat". Eurót érdemesebb vinni, mert 100 euróért 712 és 730 között adnak kunát (az alacsonyabb nyilván a bank és a nemhivatalos helyek).
    És még rengeteg ilyen csapongó ötletem van! :-))
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  16. 2004. augusztus 16. 15:3211.
    szia. két hete voltunk porec mellett, az Isztrián. Nagyon szuper volt a kemping. A neve Lanterna camp. 3 csillagos. Tuti. Sátorozni voltunk - 1 hétre 17000 Ft-körül fizettünk. Igaz mi nem kértünk áramot, hűtőt sem. Közel van Porec, A limski kanal, és Rovinj.
    Egyébként mindenhol vannak szállások, apartmanok. Kb. 44 euro/nap/2fő.
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  17. 2004. augusztus 15. 21:0610.
    Tud valaki arról, fel vannak-e szerelve a campingek főzési lehetőséggel?

    Vagy otthonról kell vinni gázfőzőt?

    Split környékére mennénk és jó lenne, ha nem kellene cipelni a főzőt, elég a sátor, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 15. 11:499.
    Nyugodtan vágjatok neki, biztosan találtok szállást, és megspóroljátok a közvetitői díjat. Ahol tetszik, megálltok, szétnéztek. . . sok helyen fog tetszeni! Magánházaknál is nagyon sok helyen van kiadó szoba.
    Ja, és gumicipőt ne felejtsetek el vinni - nekem jól megvágta egy kagylóhéj a talpamat!
    előzmény:
    rupcsi (8)
     
  19. 2004. augusztus 15. 11:148.
    Szervusz!
    Most jött haza a kolleganőm. Az origón kerestünk neki szállás ajánlatokat. 25 eFt-ért kapott 1 cimet. Később kiderült, hogy a pasi volt valamikor kint, és összeirta, a cimeket. Ennyi. Tehát nyugodtan neki indulhatsz, biztos akad szállás, és +marad a közvetitői dij. :)
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_774100
    Torolt_felhasznalo_774100
    2004. augusztus 15. 10:337.
    Sziasztok!
    Mi nemrég tértünk haza egy hét után Horvátországból(júl. 24-31 között voltunk). Starigrad városban, Zadartól 45 km-re voltunk, a Paklenica Nemzeti Park gyönyörű az egész környék az, csak a Bóra szél tud kicsit tréfás lenni, ugyanis nagyon erős. Egy napot Zadarban voltunk strandolni, amikor meguntuk a "Viharsarkot". Mindent összevetve csodálatos helyeken jártunk!

    alan. zadar. net ------------>ebben a szállodában voltunk
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. augusztus 15. 10:246.
    Szia,

    június végén július elején töltöttünk tíz napot Zadar melletti kis halászfalu, Petrcane üdülőtelepén. Nagyon klassz volt. Arrafelé bejártuk a környéket, voltunk Pag szigeten, az is nagyon különös volt, ott Novalja-t mondják, hogy jók a strandjai.
    4 éve Vodice-ben voltunk, akkor azon a részen barangoltunk, Sibenik, Trogir. . . . nagyon hangulatosak.
    Szerintem szeptemberben csak úgy nekiindultok, egészen biztosan lesz szállás ott helyben bármerre mentek.
    előzmény:
    jszzsu (5)
     
  22. 2004. augusztus 15. 09:545.
    Köszönöm a sok hasznos infót! Esetleg konkrét szállástippet tudtok adni? Vagy lehet, hogy tényleg csak el kell indulni, és lesz szállás úgyis. . .
    Szeptemberben mennénk, akkor biztos kevesebben vannak már. A kavicsos part nem gond, biztosan van stég, ahonnan a vízbe vetheti magát az ember. . . A búvárkodás is jól hangzik!
    Zsu

    előzmény:
    M24E79 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_634415
    Torolt_felhasznalo_634415
    2004. augusztus 15. 09:434.
    Szia!

    Mi júli 31-től voltunk aug 7-ig Selcén. (Kvarner-öböl, Rijekától kb. 30 km-re, Crikvenica mellett van. ) Az Autocamp Kempingben voltunk lakókocsiban. (1 kuna kb 35 ft) 43 kuna per fő per nap az ottlét, a kurtaxa pedig 7 kuna per fő per nap. Az árak nem vészesek, kb mint a Balatonnál (Keszthelyen). Egy fél literes ásványvíz 3 kuna (105 ft), fagyi szintén ennyi, de nem 3 dkg, vagy 4-nek mondott 3 dkg. Meg az íze és a választék is toronymagasan veri a magyar fagyikat. Az éttermek drágák, tinthahal 40 és 100 kuna között, bár én a strandon 20 kunáért ettem, szardellát pedig uyganitt 15 kunáért, a "városban", központban pesrze ez is többe kerül. 100 +/- 20 kuna egy tál vacsi, de az bőséges is. A paradicsom kilója 10 kuna volt, a sör (Karlovacko) korsója 12 és 14 kuna körül mozog. A dobozos sörök 6, 7 kunába kerülnek. Már nem is tudom, mi volt a fő kérdés, de én ennyit tudok mondani a nyári tapasztalatokról. Ja, és kavicsos, sziklás a tengerpart, bár túlnyomóan kavicsos, viszonylag sekélyebb (de nem olasz tengerpart!!), nem úgy mint Opatijánál, így kisgyerekek is jobban élvezhetik. Vannak vízi sportolási lehetőségek is: olyan úszógumi, amit motorcsónakkal húznak, egy kör 50 kunába kerül, az ejtőernyő az 380 kuna, ha jól emlékszem, a banán pedig 100 körül van. A hajókirándulások este 50 kunába, nappal 30-ba kerülnek. Gyerekeknek van kedvezmény. Ja, és itt lehet búvárkodást is tanulni, mert van egy búvárcenter is Selcén a strandon. :) Ennyi most így hirtelen. Jó nyaralást! Üdv, M24
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 15. 08:193.
    Én 1 éve voltam, pont ebben az időben. Szerintem üljetek be a kocsiba, menjetek le legalább Sibenik-ig, és onnantól kezdve nézzétek a tájat. Isteni, gyönyörű a tenger: szerintem, ahol megtetszik, megálltok, tutira van hely. lyenkor az olaszok már haza mentek, és pangás van náluk is. Trogír előtt van Marina, azt nézzétek meg. Lapos, homokos part, szállás meg tutira van. De minden szép arra már!
    :-))))
    előzmény:
    jszzsu (1)
     
  25. 2004. augusztus 15. 08:042.
    Szia!
    Mi alig 2 hete jőttünk haza. Közép-Dalmáciai parton voltunk utazási iroda szervezésében. Az iroda neve riva a Blaha Lujza tér közelében található. Amit feltétlen javaslok ne szombati indulással menjetek, mert óriási a dugó, akkor van a turnusváltás. Mi hétfőtől-hétfőig voltunk és igy elkerültük , nem volt fárasztó az utazás és az autóvezetés sem.
    előzmény:
    jszzsu (1)
     

Címlap

top