Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konta Barbara show

Torolt_felhasznalo_784698
Torolt_felhasznalo_784698
Létrehozva: 2004. október 1. 03:19
vélemények pliz
  1. 2004. október 1. 10:22125.
    Ez volt a másik amit tapasztaltam. . . .

    más!: a kézműves szakkör. . . óvó nénik ingyen vállaták. . csak az anyagért kellett volna 100-200 ft fizetni. gyerek is volt aki járt volna. Kitiltották a kulturházból, mert ne kelljen már ezért füteni. Tehát a kulturház nem üzemel.
    előzmény:
    inmélius (122)
     
  2. 2004. október 1. 10:19124.
    köszi! Akkor még nem dőlök a kardomba, mert felcsillantottad előttem a reményt! :-)
    előzmény:
    plüssmackó (123)
     
  3. 2004. október 1. 10:18123.
    ez rajtunk (is) múlik. . .
    eljön mert különben nem lenne miért élni. . . :))
    előzmény:
    Arduinna (113)
     
  4. 2004. október 1. 10:17122.
    Ahol 20 évig éltem, ott is vannak nagyon jó kezdeményezések. 90 százalékuk hamvába holt érdeklődés hányában. Olvasom a falu lapját X hónapban és örül a szívem, majd egy hónap múlva érdeklődöm, mi a helyzet ezzel meg ezzel. . . és kiderül, hogy erre sem volt jelentkező. . meg arra sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (118)
     
  5. 2004. október 1. 10:15121.
    Na igen ez a két véglet. . . . . . .
    előzmény:
    Lillaréka (120)
     
  6. 2004. október 1. 10:14120.
    A pesti dugótol is besokallnék. . . azt hiszem. . .
    előzmény:
    Arduinna (116)
     
  7. 2004. október 1. 10:12119.
    Lelkes a falu önkormányzata. . és a képviselő testület. de ez nem mindenhol van igy. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. október 1. 10:09118.
    Olvasok olvasok és nem fér a sivár agyamba, hogy miről folyik itt a csevely. Úgy tűnik nekem, hogy itt a látókör egy picit szűk, ráadásul olyan embereknél akiket olvasok már egy ideje itt az nlc-n és tiszteletem az övék. Kiderül itt emberekről, hogy nem mások mint egyszerű városi sznobok, pedig annyi történt, hogy a falujukban nem a megfelelő helyen néztek körbe. Az általam már említett kicsiny Bács-Kiskuni faluból hetente szerveznek buszos színházlátogatást, különféle kirándulást. Van sportpálya, a gyereket iskolai kereteken belül hordják a közeli városba különbusszal olyan edzésekre ami nincs a faluban. Mindenféle szórakozási lehetőséget megoldanak, mindamellett, hogy szerintem annál vidékibb hely nem nagyon van az országba.
    Többfelé jártam az országba és érdekes módon mindenütt ezt tapasztalom. Aki nem ezt látja, annak szűrő van az agyán, vagy az enyémen.
    :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 1. 10:09117.
    NIncs általánosítás. A 25 lakásos társasházban vannak emberek, akikről semmit sem tudok és vannak, akikről mindent. Az egyik mellett fel is fordulhatnál, a másik meg önként vállalt kötelességként gondozza az egyedül maradt, vakká vált szomszédját. Érdek nélkül. Nem fizet neki a néni, nem íratja rá a lakását - segít, mert segíteni akar.

    Az igényesség, igénytelenség személyre szabott - de továbbra is tartom, hogy az iskolázottság és látókör nagyobb városokban, mint ahogy a lehetőségek is nagyobbak. Ennek minden hátrányával, persze:)
    előzmény:
    rózsa100 (111)
     
  10. 2004. október 1. 10:08116.
    Én így nőttem fel. Számomra ez természetes. Azon kívül, néha Pesten is kell uatzni ennyit és az dugóban történik. Néha, hamarabb beérek otthon a faluból a városba, mint Pesten a város egyik végéből a másikra eljutnék.
    előzmény:
    Lillaréka (110)
     
  11. 2004. október 1. 10:08115.
    Ne háborodj fel!!!
    sokkal nehezebb faluból bemenni a városba szinházba moziba. . . szb. . . És vannak akik nem engedhetik meg maguknak, mert nincs munkájuk. . és esélyük sem, hogy legyen.
    az olvasás meg nem, falusi városi kérdés.
    előzmény:
    rózsa100 (111)
     
  12. 2004. október 1. 10:07114.
    azért volt régen normális topic mert az nlc is topicjaiban gagyisodik emberanyagában hígul. . . .

    d pl . . mit vegyek a férjemnek a 3. házassági évfordulonkra topic 5x. . .
    ha nem tudod 3 év után miért a férjed nem ? :))))

    áááááááá szóval hagyjuk :))
    előzmény:
    Arduinna (99)
     
  13. 2004. október 1. 10:06113.
    Szerintem, város és vidék mellet is van pro és kontra. . . Mindenkinek magának kell mérlegelnie, mi éri meg neki. . . . A falu szája meg le van sz@rva nagy ívben. . . Városban is van pletyka. . . .
    De tényleg nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától. . .

    Konta Barbi tényleg nagyon gyengusz. A műsort néha megnézem, mert kiváncsi vagyok, mit néznek ma a fiatalok. Pedagógus vagyok, nem tudok kibújni a bőrömből.
    Én már csak azt várom, amikor leáldozik ezeknek a könnyen lett sztárocskáknak a csillaga és tényleg oda való embereket állítanak a tévénézők elé. . . . Mondjátok, hogy eljön az az idő is, plíííííííííz!
    előzmény:
    inmélius (108)
     
  14. 2004. október 1. 10:05112.
    az én szüleim, is Győr kertvárosi részébe vettek házat, amikor 12 éves voltam. . . . Aput is lenézték mert nem ment a környék 2elitjével" kocsmába. . . . . aztán egyre több emberke épitkezett ott. És az még igazán Teljesen Győr, hiszen a belváros 5 km.
    előzmény:
    inmélius (108)
     
  15. 2004. október 1. 10:04111.
    Sziasztok!
    Nem nagyon szoktam beírni sehová, de amit itt olvastam. . ? Hát az egy kicsit felháborít!
    Szüleim a mai napig vidéken élnek (már csak napokig), én is ott éltem nagyon sokáig. De, hogy akár Ők, én vagy bárki más műveletlenebb, olvasatlanabb, igénytelenebb lenne, mint aki városban él azt hiszem ez enyhén szólva is nem igaz! Nekem is utaznom kell, ha színházba akarok elmenni, ők is utaznak, miért ne tennék? A szüleimmel és az ott élő emberekkel a mai napig is bármiről lehet beszélgetni.
    És ami még nagyon fontos! Ott őszintén érdekli az embereket, hogy mi van a másikkal, és önzetlenül segítenek akár még egy idegennek is! Egy városban ez már rég nem jellemző. Illendőségből megkérdezik hogy vagyok, de a válasz már nem nagyon érdekli :-((
    A tv műsorok pedig? Ha kis falukban lenne közvéleménykutatás és az alapján dőlne el, hogy lesz-e folytatás, hát. . . . . azt hiszem már rég nem lenne :-)))
    Csak ennyit szerettem volna mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 1. 10:02110.
    ez a 20km. . . ebbe mi belefáradtunk. Az én párom minden nap bejárt. És a gyerekek is suliba. És hétvégén már semmi kedvünk nem volt, moziba vagy bárhova menni.
    Kirándulni, meg igy is tudunk.
    Különben ezért mentünk ki. . . mig kicsik voltak a gyerekek. . . a tiszta levegő és a kert miatt. ahol csak füvet termesztettünk. . . és ki lehetett engedni a gyerekeket az udvarra.
    előzmény:
    Arduinna (105)
     
  17. 2004. október 1. 09:59109.
    amúgy hogy az indításnál maradjunk a Konta Barbi egy unalmas, érdektelen igazán gagyi műsort csinált. . valamint őt magát sem sztárolnám. . ahhoz előbb le kellene érettségiznie . . (és nem papíron :)) ) . . A Mónikát szeretem . . lehet elfogult vagyok. . az egy értelmes nő. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 1. 09:58108.
    KÖzépiskolás osztálytársam mesélte, aki városból költözött város falusias részére: vasárnap reggel 8 órakor vadul zörgetik a kapuját. Ő halál borzas fejjel, ágyból kikelve az álmosság kóma egy állapotában dugta ki a fejét, hogy mi a mária van. Az egyik tősgyökeres szomszédja akart tőle valamit, de nem is ez a lényeg. Elterjedt a pletyka róluk, hogy micsoda lusta népség, vasárnap reggel 8-kor még alszanak. . .

    Emlékszem anyura is, amikor ott vagyok, egy szobát mindig puccban kell tartani reggel 7 után, fel kell kelni, be kell ágyazni, mert mit szól a falu, ha jön valaki, és nincs rend, meg nincs ébren senki. . . Az már tök mindegy, hogy a rendberakott szobában malmozol vagy akármi:)

    A mit szól a falu szája hatalmas erő ám. S elkerekedett szemekkel néznek rám, ha oda merek nyilatkozni, hogy ki nem sz. . ja le, hogy ki mit gondol rólam, azért, mert ez vagy az a tevékenységem ütközik a falu elfogadott, íratlan normáival.

    És valóban kevesebb az értelmes szabadidős elfoglaltság. A fiatalja elmegy a kocsmába (a műv. házat régen bezárták, az egyetlen mozi tönkrement), aztán leissza magát, mint szabadidős tevékenység. Részt vesz a bálokon. Érték, amit ott közvetítenek. S van az igényesebb, akit vagy lehúz magához a többség - vagy nem.
    előzmény:
    Lillaréka (97)
     
  19. 2004. október 1. 09:57107.
    szoval, most hogy Győrben lakunk. . . a nagylány zenesuliba jár, a fiam sportolni. . . Heti 2-3 alkalom. ezt tavaly még nem tudtuk megoldani, mert kb este 8-ra estek volna haza. . . . Nem is beszélve arról, hogy hova megy és mit csinál, mig kezdödik az edzés meg a zeneóra??? Ha lekésik egy buszt. . . állhat a vidéki buszpu. n 1 másfél órát.
    előzmény:
    Lillaréka (104)
     
  20. 2004. október 1. 09:56106.
    oké
    előzmény:
    Lillaréka (104)
     
  21. 2004. október 1. 09:56105.
    Én viszont visszamennék. . . . Nekem kompenzálja a hátrányokat, hogy tiszta a levegő, hogy jókat lehet kirándulni, hogy a gyerekemet kiengedhetném játszani egyedül. Ja és van 20 km-es körzetben város, ahol mozizhatok, színházba mehetek, kiállításokat nézhetek meg.
    De nem tudunk visszamenni, mert a páromnak nincs ott munkalehetőség. :-(
    előzmény:
    Lillaréka (101)
     
  22. 2004. október 1. 09:54104.
    Nem általánositok. . . . De mégis általában azt tapasztalatam. . . amit.
    előzmény:
    Arduinna (100)
     
  23. 2004. október 1. 09:53103.
    lassan írok, amikor ezt gépeltem, még nem láttam a tiédet. . .
    Így azt hittem, én sz. . . . tam a spanyolviaszt! :-)
    előzmény:
    Lillaréka (101)
     
  24. 2004. október 1. 09:53102.
    Köszönöm Plüssmaci, bevallom, hogy büszke is vagyok rá:))))
    előzmény:
    plüssmackó (79)
     
  25. 2004. október 1. 09:52101.
    Tényleg rég volt ilyen topik. . . . de a városba költözést én irtam:-)))
    mi csak 10 évig birtuk falun. . .
    előzmény:
    Arduinna (99)
     

Címlap

top