Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2012. július 27. 20:01174276.
    Köszönöm :) Az összes többi ablakon szerencsére van szúnyogháló így azoknál nem aggódok hogy kiugrik max szétkarmolja :S de majd ha esedékes lesz megnézzem a boltokban. Köszi a tanácsokat :)
    előzmény:
    Daisy48 (174275)
    2012-07-27  18:54
  2. 2012. július 27. 18:54174275.

    Ha a szüleid beleegyeznek a cicába, biztos abba is hogy az erkélyre szereljetek fel macskahálót. Így ezen a néven lehet kapni állatos boltban, és akkor biztonságban lesz a kis kedvenc.

     

    Sok sikert a jó osztályzatokért.

    előzmény:
    Saci002 (174274)
    2012-07-27  15:45
  3. 2012. július 27. 15:45174274.
    Hát persze gondoltam arra, ha két cica van elvannak egymással ha nem vagyunk itthon, csak szüleim egy cicába is alig egyeztek meg, még azért sokat kell tennem hogy legyen az az egy is. (Középiskolába járok és hát a feltétel a 4,5-ös átlag felévkor vagy évvégén :S) de nemes a cél, így mindent megteszek majd :) a tanácsokat nagyon szépen köszönöm :) Attól aggódnék hogy ha erkélyre kimenne és első emeleten lakunk de mivan ha kiugrik :S vagy leesik
    előzmény:
    Daisy48 (174273)
    2012-07-27  14:35
  4. 2012. július 27. 14:35174273.

    Szia.

     

    Mi a cicánkat kivisszük minden nap sétálni pórázon, amit nagyon élvez, /lehetőleg kint végzi el a dolgát/ de ennek vannak hátrányai is.

    Sok kutyás gazdi póráz nélkül sétáltatja a kutyáját és volt hogy két kutya támadt az én porázon lévő cicámra kétoldalról. Így még védekezni sem tud szegény. A házban lakó magyar vizslát kétszer is megpofozta a cicám, mert a kutyus fiatal volt még és bohó, rohant oda hozzá játszani. A macska a nyugalmat szereti, ezért pofozta meg a kutyust, azóta már a vizsla is nyolc éves és még mindig respektje van Fricikémnek. Pedig úgy néz ki hogy Fricikém már barátkozna a vizslával, de legalább is nem akarja bántani

    A másik, ha rászoktatod a cicát a sétára, addig ordít minden nap amig ki nem viszed, nem teheted meg hogy most nincs kedvem nem viszem.

     

    Én a mai eszemmel már két cicát fogadnék örökbe, mert akkor jobban elvannak és nem unatkoznak. 

     

    Így hogy egyedül van a macsekom és már nyugdíjasok vagyunk /sokat itthon/ annyira ragaszkodó lett hogy ha elmegyünk itthonról, addig vár az ablaknál amig haza nem érünk, nem eszik, nem iszik csak vár, és nyugtalan. Ennek következménye hogy mi is nyugtalanok vagyunk és mindig mindenhonnan rohanunk haza nem tudom mi lenne vele ha velünk történne valami, mert senkivel nem barátkozik, pedig az összes szomszédunk szereti.

    Persze nem minden cica egyforma, mint ahogy mi emberek sem vagyunk egyformák.

     

    Én azt ajánlom neked hogy legyen kettő cicád, és ha nem muszáj ne szoktasd őket rá hogy leviszed sétálni.

    Ivartalanittatni viszont mindenképpen kell ha csak a lakásban van akkor is.

     

    Nagyon nagyon sok szeretetet adnak, és ha kell vigasztalnak, gyógyítanak.

     

    Sok sikert és boldogságot kívánok nektek.

     

    előzmény:
    Saci002 (174272)
    2012-07-27  14:01
  5. 2012. július 27. 14:01174272.
    Olvastam valahol talán itt a fórumon hogy valaki leviszi sétáltatni a cicáját, ezen énis elgondolkodtam lehet hogy van benne valami. Mi 4 emeletes panelben lakunk az első emeleten én félnék kiengedni az erkélyről nehogy kiessen vagy magától kiugorjon :S Mondjuk legkorábban januárban kapom meg a cicát, szóval sajnos még a cica hazahozása odébb van :( De már elkezdtem felkészülni, az sose árt. És például a te cicád nem unatkozik ha egyedül van, vagy mivel kb egész életét a házban kell eltöltenie nem unja magát halálra? A tippeket köszönöm :)
    előzmény:
    Antalbaba (174271)
    2012-07-26  21:42
  6. 2012. július 26. 21:42174271.

    Szia!

     

    Ha még kicsiként viszed haza és sosem megy ki, vagy ha olyat fogadsz örökbe, aki eleve lakásban lakott, akkor megszokja. Kinti macsekkal elfogadtatni, hogy ajtó-ablak a határ, jóval nehezebb.

    Az én macsóm azután, hogy kisétált az ablakon a kilencedikről, kifejezetten utálja, ha ki kell mennie /állatorvoshoz/. Néha kilóg az ajtón folyosónézőbe, ez ellen meg bavált, hogy átdobom a feje fölött a kulccsomómat, az ellenkező irányból jövő zaj elől visszamenekül

    előzmény:
    Saci002 (174270)
    2012-07-26  21:33
  7. 2012. július 26. 21:33174270.

    Sziasztok!

    Lakásban lakok és nagyon szeretnék egy cicát, csak nem tudom hogy jó lenne-e neki itt. :/ Tanácsokat ha tudtok adni megköszönném.

  8. 2012. Április 13. 23:13174269.
    Nagyon köszönöm a segítséget, keresek egy puleszt :)
    előzmény:
    Clarity (174268)
    2012-04-12  21:03
  9. 2012. Április 12. 21:03174268.

    Kedves Zuzia!

    Nekünk is volt egy ilyen bepisilős/bekakilós  cicánk, ő akkor tisztelt meg minket, ha büntetni akart.Nem tudom, mennyi időt tudsz szánni a kedvencedre, mert Marci urasága akkor piszkított be, ha úgy gondolta, nem foglalkozunk vele eleget. Mivel ez sajnos a munkánk miatt gyakran előfordult, sűrűn kelltt mosni a kedvenc szőnyegemet. Az állatorvostól kértem tanácsot, szerinte az almot kell gyakrabban cserélni, vagy változtatni. Nem vált be az ötlet, mert rendesen takarítottunk kis hercegünk után. Ami megoldást hozott, egy vastag, kidobásra ítélt pulóver, azt terítettem a szőnyeg macska-WC-nek kijelölt pontjára. Amikor újabb baleset történt, a tartalmát az alomba pottyantottam, és a pulóvert-kimosva- egy pár centivel közelebb húztam az alomhoz. Kb.3 hónap múlva már az alom mellett volt a pulcsi, ritkultak a balesetek, (vagy inkább akciók) de a pulóver Marci urasága élete végéig ottmaradt az alom mellett. Ha pl. általa nem szeretem vendégek jöttek, használta is. Hátha tudtam Neked segíteni. Üdv, Clarity

    előzmény:
    zuzia (174267)
    2012-04-06  09:48
  10. 2012. Április 6. 09:48174267.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni.

    Fél éve vagyok macskatulajdonos, és nagyon szeretem Csilikét.

    (Bekötözve egy zacskóban találta a barátnőm) Nagyon vidám, kedves cica.

    Nem szereti ha ölben van, mert rögtön támad, de a nyaksimogatás azért a gyengéje...

    Viszont lenne egy kis segítségre szükségem.

    Jó ideje bepisil. általában a kanapéra teszi ezt. Mikor pici volt, a azacskókat tisztelte meg ezzel, de ráfogtam, hogy nincs jóban azörgős nylonnal, hisz majdnem abba fulladt bele.

    Nagyon zavar, hogy mnden reggel, hazaérkezéskor ellenőrzést kell tartani, hogy ha baleset volt gyorsan kimossam, ert ugye büdi a pisije.

    Mit tegyek, hogy az almába végezze a dolgát, és ne a kanapéra?

    Az elűző spray-kben nem hiszek.

    ma egy kis ecettel mostam át a kanapét, de még nem tudom lesz e hatása...

    Előre is köszönöm a jó tanácsokat!

    előzmény:
    momo1 (1)
    2004-10-11  12:00
  11. 2012. január 9. 09:34174266.

    Szia,

     

    Nem fogsz örülni a válasznak, de semmi garancia nincsen rá, hogy ezzel a cicával ne történjen meg ugyanez.

    Max. ha bent tartják a házban és nem engedik ki.

     

    Mi ezt tettük, miután 2 manót is eltemettünk... :(

    Mondjuk Nálunk bent elég nagy hely van és 4-en vannak, tudnak egymásal játszani, sosem unatkoznak. ;)

     

    Másik megoldás lehet talán az elektromos kerítés vagy ultrahangos vagy mi... De azt nem ismerem!

     

    Üdv.

    Milu

    előzmény:
    Editta70 (174265)
    2012-01-06  21:33
  12. 2012. január 6. 21:33174265.
    Sziasztok!Nekem is sürgős segítségre volna szükségem!A szomszédoméknak napra pontosan egy éve pusztult el a 9 hónapos cicájuk,elütötte egy autó.Egyébként nem lakunk nagyon forgalmas helyen,egy lakóparkban.Az a cica nagyon vagány volt,mindig kikísért mindenkit a buszmegállóig,volt olyan kutya akit rendszeresen megkeregtett(!).A kislányuk nagyon megszenvedte a kis barátja elvesztését,ma például fekete ruhában ment iskolába,az évforduló emlékére.Ma pedig történt egy csoda.Este a kapuban beszélgettünk és odasétált egy színre teljesen olyan cica,mint a régi  hozzánk,kb.5-6 hónapos lehet.Szeretnék befogadni,de félnek,hogy ezzel is úgy járnak,mint az előzővel,mivel azt a cicát éjjelre mindig becsukták az egyik fürdőszobájukba(ahol ,gondolom éjjeli állat révén rettenetesen unatkozhatott)aztán reggel kiengedték a házból és legközelebb késő délután,mikor hazaértek akkor engedték be,a cica egész nap csavargott és sok csibészséget csinált(és persze az autóktól sem félt egyátalán)szóval az a kérdés,hogy lenne érdemes ezt az új jövevényt taratni,hogy minél kevesebb esély legyen arra,hogy baj éri.Remélem tudtok segíteni,jó lenne,ha egy kóbor kisállat gazdira találna!köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. december 23. 15:59174264.

    Sziasztok Szomszédok.

     

    MindenkinekÁldott, Békés Karácsonyt és jó egészéget kívánok.

     

    Cicáknak és a többi négylábúnak további jó gazdikat és sok simogatást.

     

    Üdv: Daisy

    előzmény:
    momo1 (1)
    2004-10-11  12:00
  14. 2011. december 21. 02:34174263.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. december 8. 19:02174262.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. december 5. 16:18174261.

    Szia,

     

    Csak véletlenül tévedtem ide, de talán oka volt...
    Látom, még senki nem válaszolt.

     

    Szóval: A cica kibírja a kinti életet simán, bár legalább egy sufni vagy padlás jó lenne, ahova behúzódhat. Elég Neki egy régi pulóverrel bélelt kis doboz, egy mini szélmentes vacok, ahol összegömbölyödve melegen tartja magát.

     

    Viszont azt azért ne gondoljátok, hogy egyik napról a másikra majd tudja, hogy akkor az lesz az új otthona. Kb. 2 hétig mindenképpen bent kéne tartani a házban és utána is csak apránként kiengedni. Már csak azért is, mert a lakótelepi 28 fokból most kirakják a mínuszokba. :S

    Plusz nem elhanyagolható szempont, hogy totálisan új helye lesz, meg kell szoknia a környezetet.

     

    Egy cica is ugyanolyan felelősséget és törődést igényel, mint bármelyik háziállat!
    Kérlek, ezt vegyétek figyelembe, mielőtt Magatokhoz vesztek egy ártatlan lényt!

     

    Milu

    előzmény:
    Ranocchia (174260)
    2011-11-29  21:16
  17. 2011. november 29. 21:16174260.

    Kedves cicatartók,

     

    életbevágó kérdésem van hozzátok, minden választ előre is köszönök (nekem nincs macskám, így sajnos fogalmam sincs a témáról).

     

    A helyzet a következő: két kislány cicájától akar sürgősen megszabadulni az anyjuk (no comment..). A kislányok teljesen össze vannak törve, és könnyes szemmel kérik a nagynénit/bácsit (minket), hogy legalább a családon belül találjunk neki új otthont, ne valami idegen vigye el.

     

    Na, a cicának helye is lenne, a nagyszülőknél, de ők csak és kizárólag kint tartanák. A probléma viszont az, hogy ez egy szabad levegőt még nem látott szobacica... MIT LEHET TENNI??? Ki lehet szoktatni egy egy éves cicát?? Nem lenne rossz dolga, de azért a váltás elég nagy panelből erdőszéli kertesházba...

     

    Várom mihamarabbi válaszotokat, és előre is KÖSZÖNÖM!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. október 26. 17:31174259.
    helló
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. augusztus 5. 16:10174258.

    Én legszívesebben házi kaját andék neki.De a kisasszony nem hajlandó megenni.

    Amikor hozzánk került,kísérleteztünk vele,minden féle alutasakost kipróbáltunk,de nem evett a cicu.

    Aztán jött a kite katt.De ebből csak a vadász menüt,a csirke allergia miatt.

    Száraztáp abból van sokféle itthon,általában keverve adom neki. Ebből is próbálkoztunk a nagyon olcsó tápokkal,de azokat sem edte meg.

    Kicsinek csak tejet ivott.Kb 2 hónapja hogy elfogadja a vizet is :) Aminek nagyon örülünk.

    Tejcit már nem követeli napi szinten,csak ha meglátja nálam,akkor képes kilefetyelni a poharamból is, ha nem kap

    Nem kell attól tartanom ha kint marad vmi kaja,hogy megeszi :):) Nyers húst is kap néha,párom jóvoltából...

     

    Nagyon finnyás.Olvastam valahol hogy ne adjak neki mást enni,mert ha éhes lesz úgy is megeszi...Na ő, nem!Két napig nem evett inkább,de ő nem kérte amit kitettem.

     

     

    Túlságosan elkényesztettük,de én ilyennek szeretem.

    Mandit nem lehet kézbe venni,ölelgetni,simizni....mert harap és karmol az én sajnálatomra.

    Amikor ő gondolja odajön,bújik.

     


     

    előzmény:
    nuvolaqua (174256)
    2011-08-05  08:18
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. augusztus 5. 13:07174257.

    Jo regen jartam erre, latom vannak uj cicuskak, nagyon szepek

     

    Szep hetveget mindenkinek es a cicukaknak is!

    Az en Chrissym mar huzza a lobort pedig meg csak fel kilenc van (este), de hat ez naluk nem ujsag. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. augusztus 5. 08:18174256.

    Még  nincs kép a civáról, de ha lesz, majd én is teszek fel.

    Tényleg, ti a macskatápon kívül milyen más ételt adtok a cicának?

    előzmény:
    zizimiau (174252)
    2011-08-04  17:16
  22. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. augusztus 5. 04:55174255.
    ez nagyon jo hir, hogy meglett a cica
    előzmény:
    bella128 (174253)
    2011-08-04  19:41
  23. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. augusztus 5. 04:54174254.
    Nagyon szep cica kis okos, bajos fejecskeje van
    előzmény:
    zizimiau (174250)
    2011-08-03  16:53
  24. 2011. augusztus 4. 19:41174253.

    Véletlenűl kizártam azért tünt el,de szerencsére meglett. Szeretném

    megkérdzni tőletek ha eddig csak tápot /csirkés friskist/evett  és fóliás zacskós ételeket.  Tényleg muszály néha nyers  húst adni. Mer itt egy macskatulajdonos azt állitja. Én még soha nem adtam neki.

     

     

    előzmény:
    Miacida (174237)
    2011-07-23  20:15
  25. 2011. augusztus 4. 17:16174252.

    Köszi szépen :)

    Így keresed a boltban:Lavet alga tabletta cicának, mi a tesco-ban találtunk.

    Olyan 500 huf körül mozog az ára,de minden webes állatboltan ennyibe kerül. 

    Van külön bőrtápláló is,azt még nekem is be kellene szereznem...

    Szívesen várom a ti cicátokról a képeket :)

     

    előzmény:
    nuvolaqua (174251)
    2011-08-04  15:36
3 4 5 6 7

Címlap

top