Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miss... Vélemények?

Torolt_felhasznalo_479599
Torolt_felhasznalo_479599
Létrehozva: 2004. október 12. 11:38
Sziasztok! A nők lapja honlapján rögtön megakadt a szemem (el is olvastam) a "legszebb, legcsúnyább" c. cikken, amely a szépségversenyről, mint olyanról ír. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről a jelenségről? A nőket lealacsonyítja, vagy éppen kiemeli, "megdícsőiti"?? Véleményekre lennék kíváncsi. Te mit gondolsz?
  1. 2004. október 12. 12:4951.
    Wal, te nem a szépségről beszélsz. . . senkinek nem kell mentegetőznie, ha nem született szépnek. Attól még mindenki lehet társadalmilag elfogadható. De te olyasmiről írsz, mint a magassarkúban meg kosztümben járás, meg az alkathoz való öltözködés. . nem. . . szépnek születni kell, nem pedig öltözködni meg sminkelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 12. 12:4950.
    Műnökre ne legyél irigy, az is egy más kategória. . . Aki nagyon mű azt egyszerűen csak meg akarják d. . . . .
    És a műnők ritkán szépek, inkább dögösek talán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (45)
     
  3. 2004. október 12. 12:4749.
    Pár hónapja írtam valahol, hogy egy átlagos vízvezetékszerelő férfi sokkal kisebb eséllyel indul a párkeresésben, ha tipikus vízvezetékszerelő feelinget veszek alapul. . . Munkásruha, ápolatlanság, majdhogynem állandó ittas állapot. . .
    Miután ezt leírtam, a nők lerasszistáztak és elküldtek anyámba :) Mert ugye az egyenlő esélyek, és az emberi lélek szépsége. . . .
    előzmény:
    HiúÁbránd (47)
     
  4. 2004. október 12. 12:4648.
    Húúú, nagyon sok ilyen 30-as 40-es nő van. Sőt! Egy nő 30 évesen ezerszer vonzóbb, mint 20 évesen. A 30-as 40-es nők a legszebbek. Persze csak az, aki ad magára. Sajnos rengeteg olyan nő is van, aki 30 évesen már egy roncs.

    Gyerekkorom óta 30 éves akarok lenni. Most is. De még két év.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (42)
     
  5. 2004. október 12. 12:4547.
    Értelek, de az hogy te milyennek fogadod el magad független attól hogy más milyennek lát :) Illetve minimális következtetésekre ad okot max. . .
    Egy csúnya, igénytelen nő ritkán lesz kívánatos szexmachine vagy vonzó alternatíva mondjuk egy cég kereskedelmi képviselőjének, bármilyen egészséges is a lelke és bármily szinten is ismeri a férfiszívet. . . Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (42)
     
  6. 2004. október 12. 12:4446.
    Nem értelek. Az, hogy valaki szép-e, nem függ a "mai felfogástól", meg a divattól! A helyzet az, hogy becsülendő, ha valaki igényes magára, alkatának megfelelően öltözik, így is kelthet harmonikus benyomást, de attól még nem lesz valaki SZÉP. Úgyanígy nem lesz szép egy csúnya ember attól, ha a Vogue szerint öltözködik, és magára keni az összes márkás sminket.
    És igenis, kedvezőbb társadalmi elbánásban részesülnek a dekoratívabb emberek. Ezt a pszichológiában holdudvar-hatásnak nevezik. Ha valaki első ránézésre pozitív hatást vált ki belőlünk ( = szép, harmonikus külsejű), akkor hajlamosak vagyunk más pozitív tulajdonságokkal is felruházni. Persze lehet, hogy az illetőnek nem pozitívak a belső tulajdonságai, de ez csak hosszú távon derül ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (32)
     
  7. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:4345.
    Én értem, de a münők közül nem nehéz szépet választani.
    előzmény:
    SalsaNyusz (37)
     
  8. 2004. október 12. 12:4344.
    Nem, ez tévedés. Voltak kísérletek, tesztek, és kiderült, hogy a szépeknek sokkal jobbak az esélyeik. De persze van egy-két boszorka hr-es. Ilyenkor jól jön egy ronda szemüveg, vagy a nulla smink:)))
    előzmény:
    aurora24 (35)
     
  9. 2004. október 12. 12:4343.
    Ezt mindig is feltételeztem. . . . De azt sohasem értem hogy az ő erős szürkeségük miatt miért én vagyok a genya? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:4242.
    Azért ez nem igy van. Nem járok én sem kosztümben és magassarkuban, attól függetlenül még nézhetek ki elegánsan! Mindenkinek van egy egyinisége és testalkata, ha van egy kis szépérzéke, akkor tudja hogyan öltözködjön az alkalomnak megfelelően. Én sem vagyok 175 cm magas és 55 kg. Nem is vágynék rá. Jól érzem magam a börömben és nekem ez a fontos! Ha valaki nem tudja magát elfogadni olyannak amilyen az már problémás. Azzal kell kezdenünk valamit ami adott és a legjobbat kihozni magunkból. Azért megnézném hány nő mondhatja el azt magáról, hogy esetleg 30 vagy 40-en tul sokkal vonzóbb mint egy huszonéves!
    előzmény:
    HiúÁbránd (36)
     
  11. 2004. október 12. 12:4241.
    Csak a nem szép nők háborodnak fel:o)
    előzmény:
    HiúÁbránd (39)
     
  12. 2004. október 12. 12:4140.
    A statisztikákat ismerve elég sokan azok sajna. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (38)
     
  13. 2004. október 12. 12:4139.
    Ha én ugyanazt leírnám egy topikban, hogy nyilvánvalóan a szebb nőt választanám ha egyébként azonos értékkel bírnának, akkor már rég cafatokra szedtek volna. . . .
    Ezen egyébként miért sértődnek meg vagy háborodnak fel a nők? :)
    előzmény:
    SalsaNyusz (37)
     
  14. 2004. október 12. 12:4038.
    Hacsak nem egy irigy, b. . tlan picsa interjúztat:o)
    előzmény:
    SalsaNyusz (37)
     
  15. 2004. október 12. 12:3937.
    Khm. . . szóval mint mondtam, két AZONOS KVALITÁSÚ ember közül a szebbet választják. Érted már? :))) Ebből nehéz azt a következtetést levonni, hogy a külső számít, nem a tudás. Nnna. Persze, a legfontosabb a tudás és az egyéb készségek (a tudásnál sok van, ami fontosabb). De ha ezek megvannak, a következő a külső. Erről már több tanulmány készült, és bizony valóban így működik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (32)
     
  16. 2004. október 12. 12:3736.
    Hiába öltözködik saját ízlésének egyéniségének megfelelően ha az rossz. . . . Igaza van Salsának. . . S könnyen ellenőrizhető. Teljesen másképp bánnak veled ha épp nagyon csini vagy és másként ha épp csapzott. . .
    Igenis erős hatást gyakorol a külső mindenkire. Főleg az első benyomások beszerzése idején.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (32)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 12. 12:3735.
    szerintem meg pont egy állásinterjún kifejezetten hátrány, ha egy nő szép. . Inkább nyerik meg az állást, átlagos, tüchtig nők, mint dekoratív, szép nők. . főleg, ha a HR-es, vagy felvételiztető egy nő, ráadásul nem szép nő. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:3634.
    Amikor annak idején az első fiamat szültem, egy manöken kismamával kerültem egy szobába. Hát ő aztán mesélt dolgokat!
    előzmény:
    HiúÁbránd (31)
     
  19. 2004. október 12. 12:3533.
    Hisz nap mint nap ezernyi szebb nőt lehet látni az utcán, mint a kényszeres bizonyításravágyó szépségjelöltek :)
    előzmény:
    HiúÁbránd (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:3532.
    Akkor ezek szerint a külső számit és nem a tudás? Főleg egy állásinterjun? Tudod erre azt gondolom nem a ruha teszi az embert! Az viszont igaz, hogy egy nő számára fontos, hogy adjon magára, de a mai felfogás szerint akkor csak akkor szép egy nő ha a divatot követi? Vagy attól, hogy az egyéniségének és alkatának megfelelően öltözködik. Szerintem az utóbbi.
    előzmény:
    SalsaNyusz (26)
     
  21. 2004. október 12. 12:3331.
    Egyszer voltam "szépségkiállításon", mert ez nem igazán verseny. . . VIPhelyen ültem egy üzleti ismereteségem kapcsán. . . A rendezvény vége előtt egy órával szóltak telefonon hogy kit kell figyelnünk, mert ő lesz a királynő. . . Ő lett. . .
    Nyilván itt komoly szempont, hogy a királynő hüvelye és moralitása mennyire alkalmazkodókész, idegen férfiak befogadására :) Szerintem csak erről szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (29)
     
  22. 2004. október 12. 12:3330.
    Szép:

    ˇFormalista álláspont: A szépség minden tartalmi vonatkozástól független érzéki forma, amelynek lényege a kellemes.

    ˇObjektív idealista álláspont: A szépség tartalma transzcendens eszme, isteni lényeg; az érzéki anyag érzéki látszása.

    ˇSzubjektív idealista álláspont: A szépség az egyéni tudatban van, létezése puszta látszat.

    ˇMechanikus materialista álláspont: Szépak azok a jelenségek, amelyekben szemléletes módon érzéki kifejezést nyer saját faji lényegük, tökéletesen megfelelnek természeti lényegüknek.

    ˇMarxista álláspont: A szépség tartalma nem természeti, hanem társadalmi-emberi minőségű, történetileg változó tartalom.

    ˇPlatón: Szép az, ami nem változik állandóan. Formában a kör és a gömb a szép.

    ˇArisztotelész: A szépet reális tárgyi tulajdonságokkal akarta meghatározni; a szép legfőbb formái a rend, az elhatároltság és az arányosság. Érvényesül nála a szép és az erkölcsileg jó egysége, de nála ez már nem negatívum.

    ˇSzent Tamás: Teljesség, Arány, összhang, Világosság. Szép az, aminek világos színe van.

    ˇSzent Ágoston: Szép az összhang.

    ˇAlberti: A szépség a természet törvényszerűsége, rejtett titka, amely a természetet magában újratermelő ember előtt tárul fel igazán. A természet elsődleges. A művészettől semmi sem lehet idegen, ami emberi.

    ˇBoileau: Csak az igaz a szép.

    ˇDiderot: A természet eleve rendelkezik a szépség minőségével.

    ˇKant: Szép az, ami érdek nélkül tetszik.

    ˇHegel: Szép az eszmény.

    ˇCsernyisevszkij: A valóságos szép a természet.

    ˇBoudelaire: A szép mindig bizarr.

    ˇLipps: A szépség önélvezet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:3129.
    Igen. Vannak adottságok, és vannak amik belülről sugároznak ki az emberből. Egy csunya nöt külsőleg meg lehet szépiteni, de a belső tulajdonságok az illető igazi egyénisége legalább olyan fontos. Nekem csak az a bajom ezekkel a szépségversenyekkel, hogy nem a természetes szépséget dijazzák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (23)
     
  24. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 12:3028.
    ÁMEN!
    előzmény:
    HiúÁbránd (25)
     
  25. 2004. október 12. 12:2827.
    Pontosan. Ezt hívják szépnek. (Harmonikus, az ideálishoz közelítő arcberendezés, alak). A többi más melléknévvel jelölendő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (23)
     

Címlap

top