Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agresszív kamasz - SOS!!!

Blabla77
Létrehozva: 2004. október 12. 16:43
Sziasztok! Átnéztem a korábbi kamaszokról szóló topikokat, de nem találtam olyat, ami ezzel a problémával foglalkozna, és a szakértők között sincs nevelési tanácsadó (vajon miért?). Segítsetek, ha tudtok!
Anyukám egyedül nevelt fel engem is és az öcsémet is. Anyukám ötven fölött, öcsém 16, tehát jóval fiatalabb nálam. Kb 5 éve nem élek otthon, korábban sűrűn jártam haza, de most már saját életem van, és kevesebbet vagyok velük. Részben azért is, mert az öcsém ELVISELHETETLEN. Tudom, tudom, kamasz, és mindjárt kinövi, de higyjétek el, ami otthon megy az nem a szokásos lázadó kamasz - fegyelmezni próbáló szülő játék. Sajnos sokkal súlyosabb a helyzet. Az öcsém rettenetesen agresszív, tör-zúz, ocsmányul beszél az anyukámmal, torkaszakadtából ordít, és rendszeresen vannak rendőrségi ügyei. Rongálás, vandalizmus. Sajnos mindig megússza, kiskorú, és még egyik ügy sem került bíróság elé, sőt, semmilyen retorzió nem volt. Anyukám rendszerint érte megy hajnalban, kihozzák bilincsben, hazaviszi, és bár először be volt fosva a fiú, most már ez sem ijeszti meg. (Anyukámat megeskettem, hogy legközelebb nem megy érte, vagy ha muszáj akkor is csak másnap.) Én már eljutottam oda, hogy nem érdekel mi lesz a kis hülyével, már anyukámat féltem. Teljesen tönkrement, mindene beteg, egyedül van, és újabban már a testi épségét is féltem. Fogalmam sincs, mit lehetne csinálni, hiszen a kölyök kiskorú, nem teheti meg, hogy nem engedi be a lakásba. Egyszer elment a nevelési tanácsadóba is, ott azt mondták az illetékes szabin van, majd amikor másodszorra is visszament, azt mondták menjen oda a gyerekkel. Na most, nyilvánvaló, hogy a gyerek nem fog menni...
Na, egy szuszra ennyi, további részleteket majd ahogy eszembe jutnak. Olyanok írásait várom, akik voltak hasonló helyzetben vagy a környezetükben volt hasonló, vagy tudják, hogy milyen hivatalos úton-módon lehetne anyukámat megvédeni.
Előre is köszönöm.
  1. Torolt_felhasznalo_219076
    Torolt_felhasznalo_219076
    2004. október 12. 21:1926.
    A lélekbuvárokról csak annyit, az én fiam 14éves volt és nem hiszem, hogy volt nála jobb gyerek, ugy képzeld el, hogy ha az apja vidéken volt a gyerek jött le hozzám aludni. ezzel csak azt akarom érzékeltettni, hogy mennyire anyás volt, velem az ég világon mindent megbeszélt. És jött egy dolog tanulási nehézség miatt elkelett menni a családsegítőbe, ott egy nő(lélekbuvár)elkezdte kérdezgetni a gyereket, és oda jukadt ki, hogy nem-e szexuálisan vonzódik hozzám. Na bumm!És azóta én a gyereket nem tudom kezelni. Az a nő a lehető legrosszabatt tette. Csak oda ne vigyék, az több kárt csinál mint bármi.
    előzmény:
    Mamox (25)
     
  2. 2004. október 12. 20:5225.
    Szerintem édesanyád következetesen hárít azzal, hogy nem viszi a fiát megfelelő segítségnyújtóhoz. Akkor ugyanis külső személy előtt be kellene vallania, hogy nem jól nevelte a fiát. De azt kellene belátnia, hogy teljesen mindegy, hogy hibázott-e vagy sem, MEGOLDÁSra van szükség. Mindegy, ki mit szúrt el, a múlt vakargatása semmit sem segít. Van egy helyzet, ami rossz, először ki kell lábalni belőle. Aztán majd lehet gondolkozni, mit kell azontúl másként csinálni.
    A megfelelő segítség valószínűleg egy alapos pszichiátriai kivizsgálás lenne, amibe az esetleges drog és a szervi elváltozás kizárása vagy igazolása és az aktív pszichoterápia tartozik bele, akár hosszabb kórházi kezelés formájában.
    Ha valaki teljesen aszociális módon viselkedik, annak és a környezetének segítségre van szüksége. biztos vagyok benne, hogy a pszichiáter nem a vádaskodással fogja kezdeni, hanem azzal, hogy segítsen.
    Üdv:M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_219076
    Torolt_felhasznalo_219076
    2004. október 12. 20:4524.
    Sziasztok! Ti aztán elintéznétek, nincs itt szó agydaganatról, meg idegi elváltozásról, csak azt kell megfigyelni, hogy amit szív cigarettát milyen illata van, mert előfordulhat, hogy jointot szív. Vagy ha nem dohányzik, akkor szteroid lehet a dologban, azt meg ugy lehet elintézni, hogy ha esetleg elvenni a figyelmét, hogy a vc-t felejtse el lehúzni, egy vatta darabot beledobni, és egy kis üvegben elvinni az orvoshoz, az rögtön megmondja, hogy 3 napon belül mit vett be. Higgyétek el, hogy erőszakkal semmire sem mentek, még agreszívebb lessz. Tudom mert az én fiam 16 éves, és már kipróbált mindent, a csattanó maszlagtól kezdve, a szteroidig. Még a heroint nem , amit remélek, hogy nem is fogja, de nagyon sok türelem kell hozzá.
    előzmény:
    kremes (23)
     
  4. 2004. október 12. 19:2423.
    Szia! Nem tudom arra gondoltatok-e, hogy esetleg szed valamit. Szteroidra gondolok. Vagy valami serkentoszerre. Nagyon soknak az alabbiakban leirt hatasa van, mert teljesen leepiti az idegrendszert. Az en hugom is apa nelkul not fel, anyam sokkal engedekenyebb volt vele, megsem lett agressziv. Mindenkepp latnia kell egy orvosnak, valoban lehet, hogy valami agyi elvaltozas van a dologban.
    előzmény:
    Blabla77 (21)
     
  5. 2004. október 12. 19:1722.
    Nem akarok vészmadárkodni, de azért az is lehet, hogy a srác ideggyógyász segítségére szorul. Lehet a dühöngéseinek oka akár agyi elváltozás is, epilepsziától akár agydaganatig bármi. Mellesleg, azért mert vki fiatalkorú, még büntethető, csak 14 éves kor alatt nem. Szakembernek kellene látnia, és az anya mint gondozó igényelheti ezt. Mert az is lehet, hogy nem gonosz bűnöző a srác, csak egy gyógyításra szoruló beteg, és nem elkényeztetés a bajok oka, hanem szervi baj. Persze az is lehet, hogy nem. De ez orvos nélkül nem igazán deríthető ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 12. 18:3721.
    Nemrég megkértem a barátomat, hogy beszélgessen el vele, "mint férfi a férfival". Mielőtt ennyire kikattant, ők nagyon jóban voltak, és az öcsém valamennyire tisztelte is a barátomat (bár ez a szó sztem hiányzik a szótárából). Na szóval, az egyik rendőrségi ügy után bement hozzá, magukra csukta az ajtót, és higgadtan megpróbálta megtudakolni hogy ugyanmár mi a szar baja van. Azért kértem erre, hogy mint "kívülálló" nézze meg hogy mi a baj. Képzeljétek ugyanazt mondta, amit én gondolok: hogy az a nagyon nagy baj, hogy a gyerek nem érzi, hogy mennyire deviáns, és meg van róla győződve, hogy ez mind normális. . .
    Most sajnos mennem kell, még visszajövök, addig is mondjatok valami okosat!
    előzmény:
    KisHobbit (18)
     
  7. 2004. október 12. 18:1020.
    Hát persze, van oka annak, hogy ilyen, és a felelősséget nem is akarja anyukám sem elhárítani. Sőt, túlzottan önkritikus, és születése óta kompenzálni próbálja a kölyköt azért, hogy nincs apja. (Még terhesen mentek szét sok év után, apa el külföldre, néha emileznek de az apja annyira már nem kíváncsi rá, hogy kihívja magához. ) Túlzottan is engedékeny volt vele, nem volt fegyelem, és a mai napig mindent elnéz neki és mindent meg akar neki adni. Én már valóban feladtam, és csak anya érdekel, mert látom hogy ebbe bele fog halni. Öcsémmel hónapok óta nem beszélek. Nincs miről. Százszor, ezerszer kértem, hogy beszéljük meg, kettesben, hármasban, segítettem tanulni, adtam zsebpénzt, kértem szépen, csúnyán, mindenhogy. Kb egy évvel ezelőttig hallgatott is rám, számított a véleményem. Anyukám pedig a mai napig meghallgatja, bármikor mehet hozzá, és jobb napjain, ha véletlenül két normális szót szól, anyukám összepisili magát a gyönyörűségtől. Egyébként, az egyik dolog, amiben biztos vagyok, az az, hogy már késő normálisan megbeszélni. Ebből a szempontból pedig lényegtelen, hogy ki mit rontott el, mit kellett volna másképp. . . Most már nagyon nagy a baj, és drasztikusabb megoldás szükséges. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122382 (11)
     
  8. 2004. október 12. 18:0519.
    Abban igazad van, hogy nem elhagyni kelle, hanem segítséget nyújtani neki.
    Csak az a baj, hogy ezek a vásott kölykök sz@rnak a segítségre!!!!
    És tudod ha ezerszer segítesz rajta, ezredszer is megbocsájtasz, ezredszer is -időnként szégyenkezve már- elrendezed a dolgot amit tett, akkor az ezeregyedik alkalomnál már leszakad a cérna!
    Sajnos van ilyen.
    De mint látjuk a topic is a segítség megtalálásáról szól, és nem a gyerek börtönbedugásáról. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122382 (11)
     
  9. 2004. október 12. 18:0218.
    Mennyire ismered a tesód?Mennyire tudsz az ő fejével gondolkodni, mit tudsz a dolgairól. . . Biztos neki sem jó ez. . . Szerintem a megoldást csak úgy találhatod meg, ha megpróbálsz úgy gondolkodi, ahogy ő (tudom, ez a legnehezebb)
    de ilyenkor csak így lehet egy kicsit "okosabbnak" lenni, biztos vannak neki is érzékeny pontjai, vagy olyan dolgok, amikkel lehet rá hatni, -nem feltétlen a kizárással-. Szerintem, amíg nem tudatosul benne, hogy ez így gáz, addig akárhová viheteietek, nem fog változtatni semmin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_122382
    Torolt_felhasznalo_122382
    2004. október 12. 18:0217.
    Nekem egy uilyen unokatesóm volt. . . neki még pszichológus se kellett, elég volt, h én meg főleg hogy az apja, komolyan, őszintén és érdeklődéssel nagy nehezen közel kerültünk hozzá, és segítettünk kibogozni a kis lelkében a gubancokat. . . pedig elhiheted, h elég riasztó volt. . . csavargás, füvezés, iskolarémével pasizás 13 éves korban
    előzmény:
    ezüstfenyő (13)
     
  11. 2004. október 12. 18:0116.
    Nem is Neked kell a Csernushoz menni!!!!:)))))
    előzmény:
    adelinus (10)
     
  12. 2004. október 12. 18:0015.
    ez borzasztó!
    Az én környezetemben is van ilyen. . iszonyat, és nem lehet ezekkel a büdös kölykökkel semmit sem tenni. . .
    Akit én ismerek ilyen fiút, már megverte az anyját, kifosztotta, feldúlta a lakását, az iskolában is terrorizál gyerekeket, nem éppen kifinomult módszerei vannak a pénzszerzhez. Persze rendőrségi ügyek halomra. .
    Előbb-utóbb a család felefárad és keseredik ezeknek a gyerekeknek a "megmentésébe" mert valamiért velejükig aljassak. . .
    Több ehez hasonló családról tudok, és ami döbbenet, hogy mindenhol van másik gyerek, akivel semmi baj nincs!
    Talán a Csernus észhez tudná téríteni a Fiatalúrat. . . .
    Szorítok Nektek, hogy sikerüljön. . .
    Nagyon sajnálom Édesanyádat is!
    előzmény:
    Blabla77 (9)
     
  13. 2004. október 12. 17:5814.
    mármint a topikindító
    előzmény:
    ezüstfenyő (13)
     
  14. 2004. október 12. 17:5713.
    Azért bizony vannak reménytelen esetek. Persze, hogy nem 16 évesen derül ez ki, de azért. . . Nem jársz a család cipőjében. . . Akkor tudnád, miért ilyen kétségbeesett és miért van ennyire tele fájdalommal. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122382 (11)
     
  15. 2004. október 12. 17:5612.
    Az igaz, hogy Csernus főleg drogosokkal foglalkozik, de ki tudja, lehet, hogy a gyereknek pont egy ilyen ember szavára van szüksége. Nem hiányzik az apa otthonról? Mert Csernusnak azért van egy fajta férfiúi tekintélye, ugye. Na, azért nem arra gondolok, hogy ő legyen az apja. . . :)
    előzmény:
    Blabla77 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_122382
    Torolt_felhasznalo_122382
    2004. október 12. 17:5311.
    sztem az a gyerek is valamiért iylen, és ha pszicológuhoz hajlanó menni, az azt jelzi, h ő is érzi, h segítségre van szüksége! szerintem nem valami szép dolog egy 16 éves gyerekre rálegyinteni, h mindeg yneki, és azon törnia fejünket, h hogyan szabaduljunk meg tőle. . . sajnálom anyukádat, de itt tényleg a pszichológus a megoldás, ami VALÓBAN megoldás, és nem pedig a probléma (=problematikus kamasz) ignorálása, és egy jobb sorsra érdemes, zavarodott kamaszfiú cserbenhagyása. ha tényleg fontos neki, bármilyen fáradt is, vegyen erőt magán, és vigye el szakemberhez, ne ezen múljon már a srác sorsa!
    félre ne érts, teljesen együttérzek anyukáddal, de nem hiszem azt se, h a srác egy született kis bűnöző vadállat--szerintem össz van zavarodva, és segítségre van szüksége, amit anyukád nem tud neki megadni, te pedig nem tudsz vagy nem akarsz, mindenesetre biztosan többet is tudnál érdemben tenni, ha valóban érdekel a sorsuk!
    hajrá! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. október 12. 17:5310.
    szerintem Csernus totál kiakasztaná.
    Legalábbis engem biztos, hogy az őrületbe kergetne:))
    előzmény:
    Blabla77 (9)
     
  18. 2004. október 12. 17:429.
    Csernusnak utánanézek!
    előzmény:
    ezüstfenyő (5)
     
  19. 2004. október 12. 17:418.
    Kb egy éve, amikor kezdtek eldurvulni a dolgok, beszéltem egy jó barát barátjával, aki pszichiáter, és ő fel is ajánlotta a segítségét. Azt mondta, megnézi őket, és ajánlott több időpontot. Hívtam anyukámat, hogy megvan a pszichiáter, menjenek. A válasz: á, mégsem kell, már két hete olyan a gyerek mint egy angyal, nem lesz itt semmi gond.
    Óriási hiba volt. Anyukám mentségére legyen mondva, akkor még nem voltak így elfajulva a dolgok, szó sem volt rendőrségi ügyekről, csak erőszakos volt és rondán beszélt otthon.
    Ezt a pszichiátert akkor lemondtam, most valaki mást kellene keresni. Budapesten laknak. Olyan jó lenne, ha valaki ajánlana egyet - így nagyobb bizalommal lennénk iránta. . .
    előzmény:
    ezüstfenyő (5)
     
  20. 2004. október 12. 17:357.
    Jaj, én is attól rettegek, hogy ezek az elfojtások és szorongások valami komolyabb betegségben fognak visszaütni anyukámnál. De erre nem is akarok gondolni!
    előzmény:
    daisystar (4)
     
  21. 2004. október 12. 17:336.
    Hogy dolgoztuk fel? Nem hiszem, hogy feldolgoztuk. Az idő gyógyít. A távolság. Az ismerősök nem sokat tudtak, a rokonok sem tudom, mennyit. . . Ő nem volt hajlandó pszichiáterhez menni.
    előzmény:
    Blabla77 (3)
     
  22. 2004. október 12. 17:315.
    Nem tudom, hol laktok, de érdeklődni kell barátoktól - igazán jó barátoktól - pszichiáter után. Esetleg Csernus?
    előzmény:
    Blabla77 (3)
     
  23. 2004. október 12. 17:234.
    Szia!

    El tudom képzelni mit érzel. Lehet még most meg lehetni menteni egy pszichiaterrel.
    Nekünk az egyik szomszédunk van (volt) hasonló helyzetben, az anya belebetegedett a dologba és rákos lett. Végül kitagadta a fiát és csak a hírekböl tudja, hogy az most börtönben csücsül gyújtogatás miatt. Szerencsére gyógyul a betegségböl, de ehhez neki is kezelés kell(ett).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. október 12. 17:133.
    Köszi a hozzászólást. Azt én is biztosan tudom, hogy ki kell tenni otthonról, amint betölti a 18-at. Nem tudom, hogyan, hiszen őrjöngeni fog és verni az ajtót, vagy odaköltözni a lábtörlőre. Ekkor pedig anyukám inkább beengedi. Egyik problémája ugyanis a szégyen - azt gondolja, kudarcot vallott, és nem akarja hogy kívülállók tudjanak ezekről a dolgokról. Ezzel persze fedezi a kis élősködőt. (Annyira fóbiás pl. , hogy ezt a topikot sem a szokásos nevemen indítottam, nehogy akik úgy ismernek, megtudják. )
    Ti hogy dolgoztátok fel ezt a részét? Az ismerősök, rokonok ismerték a szituációt? És már megoldódott?
    A pszichiáter elől érdekes módon nem zárkózik el. Egyszer vetette fel neki anyukám, és azt mondta, esetleg mehet a dolog. Csak aztán anyukámnak nem volt ideje / ereje továbbvinni a dolgot, hiszen honnan, kihez, mikor, miből?!
    előzmény:
    ezüstfenyő (2)
     
  25. 2004. október 12. 17:012.
    Volt hasonló. Lényegtelen, hogy ki volt az. Elviseltük. Nem tudtunk mit tenni.
    Vagy pszichiáter. Mert szerintem ezt kellett volna azzal is tenni, aki miatt tudom, miről beszélsz. Valahogy be kellene adni a srácnak, hogy ez egy segítő valaki, s nem feltétlenül elmondani neki, hogy pszichiáter. Feltétlenül kellene ilyen segítséget is alkalmaznotok, mert a srác lelke nagyon beteg, nagyon el van torzulva, s ezen csak szakember segíthet - sztem.
    2 éven belül pedig kitenni a szűrét. . .
    előzmény:
    Blabla77 (1)
     

Címlap

top