Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási praktikák

Torolt_felhasznalo_567979
Torolt_felhasznalo_567979
Létrehozva: 2004. október 19. 17:03
Sziasztok. Kerestem a régi topicok közt, de mindenki csak takarítónőt keresett, meg takarítást vállalt volna.
Arra gondoltam, hogy biztosan vannak jó ötleteitek egy-két takarítási feladat elvégzésére.

Én mindjárt kérdeznék:

Hogy lehet a WC-deszkán azokat a csavarokat tisztán tartani, amivel az ülőke oda van fogatva a csészéhez?

Vagy a kád és a csempe találkozásánál a rést a burkoló nálunk ilyen műa. habizével töltötte ki, ami állandóan penészedik. Rakom rá a penészölőt, de 1-2 nap és mintha misem történt volna:(

Szóval? Van ötletetek?
  1. 2022. január 1. 13:422855.

    Sziasztok, gondoltam megosztom a saját, jól bevált WC kagyló vízkőtelenítési módszeremet, ami után garantáltan ragyogni fog a WC.


    A dolog lényege, hogy éjszakára ecettel kell feltölteni a kagyló alját, így a szernek van ideje lemarni a vízkövet.



    részletes leírás:


    https://adamszkidugulas.hu/a-wc-vizkotelenitese-hazilag/


    Talán még annyival egészíteném ki a leírást, hogy megéri egy olcsó, merev sörtéjű fogkefét is venni, amivel a nehezebben hozzáférhető helyeket is ki lehet sikálni, például a WC ülőke rögzítése körül.


    Az ecet amúgy nagyon hatékony bármilyen vízkőkiválás ellen, így tipikusan a fürdőszoba tisztítására. Én a fogkefés módszerrel még a fugákat is kitisztítottam magamnak, de hogy elkerüljük a fugák valamilyen elszíneződés lehetőségét, ezért próbaképpen javasolt lenne először csak egy kis, s eldugott helyen kipróbálni azt.

  2. 2021. október 26. 20:232854.

    es meg irni is lehet bele...

  3. 2013. január 15. 13:072853.

    Szia, 

     

    Erre is van külön vödör szerintem, vagyis én már láttam, amibe ki lehet csavarni. :) 

    előzmény:
    kovacs.terike (2851)
    2012-03-10  18:16
  4. 2012. szeptember 9. 22:162852.
    Halló!akkumulátoros porszívóról van valakinek infója? Az enyém 6 hét után leállt, de addig könnyedén lehetett az 1 kg.-os súlyával bútorok alá betólni, lépcsőket tisztítani. 

Címlap

top