Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletekSK-2004

Torolt_felhasznalo_170090
Torolt_felhasznalo_170090
Létrehozva: 2004. november 12. 07:44
Sziasztok!

Tudom,hogy voltak már hasonló témájú topikok tavaly, de gondoltam itt újra ötleteket gyűjthetnénk egymástól.

Kreatív karácsonyi ajándék ötleteket várnék, minden korosztálynak.

Köszi mindenkinek előre is a hozzászólásokat, remélem sikerül egy jó kis topikot összehozni.

Kata
  1. 2004. december 9. 20:31326.
    Sziasztok!
    Én ablakra való papírból kivágható díszek sablonjait keresem.
    (Kicsit olyasmi a dolog, mint az árnykép, nem tudom érthető-e?)
    Net címek is érdekelnének, meg bármi más formában is. Én rengeteg ideig kerestem az általam ismert veblapokon, de mivel csak magyarul tudok, ez kicsit nehézkes. Köszi a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_177536
    Torolt_felhasznalo_177536
    2004. december 9. 19:19325.
    Azt szeretném kérdezni, h hol találom a linkeket. Múltkorában ott jártam, de most nem találom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 9. 12:47324.
    nem jó az otthoni babaszappan. én sok más márkát is kipróbáltam, de egyik sem használható erre. kizárólag a hobbi boltokban kapható a jó. ami elég drága. :-/
    azzal viszont nagyon jókat sikerült alkotnom. a mikróban melegítettem kb. 300 W-on, de gyorsan felforr, figyelni kell a mikro ajtaján keresztül. aztán mehet bele illatanyag + festék ízlés szerint. kiönteni a formába és kész. én csak átlászóból csináltam, mert úgy tudom, hogy azt lehet megfesteni azzal a festékkel, amit szintén a hobbiboltban lehet venni. amit hildad beidézett azok már profi szappankészítőknek ajánlottak szerintem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370804 (318)
     
  4. Torolt_felhasznalo_493479
    Torolt_felhasznalo_493479
    2004. december 9. 11:10323.
    Sziasztok!

    Igaz elmúlt már mikulás, de karácsonyra is eredeti meglepetés egy mikulásvirág matricafestékből és drótból. Felraktam a bem. oldalamra egy fotót róla. Ezzel a módszerrel bármilyen virágot el lehet készíteni.

    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 8. 23:15322.
    Mancus, a besűrűsödött körömlakkos üveget meleg vízbe teszem aztán jól felrázom, így még használható, nem próbáltam, de lehet hogy ez az üvegfestéknél is működik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. december 8. 18:21321.
    Én már másodszorra készíttettem parafadugókat méretre. Van egy parafabolt a Práter u-ból nyílik, a Hajdúsági iparművek mintaboltja mögött - csak parafával foglalkoznak, és ha kell le is gyártják, akkor sem drágább, de millió méret is van.

    Ha érdekes, megkeresem a számlájukat, azon telszám és pontos cím is van.

    Nem olcsó mulatság, de a fűszeresüvegeimre én is inkább parafát, mint fedőt tettem.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406741 (309)
     
  7. 2004. december 8. 13:43320.
    Mondenhol azt olvastam, hogy csak természetes anyagot lehet dekupazsolni, ezért vettem ilyet.
    Igen, kivasaltam. Szóval akkor nem én rontottam el valamit, hanem ez így megy. Akkor nézek nagyobb tubus ragasztót, mert úgy fajlagosan olcsóbb.
    előzmény:
    hilad (317)
     
  8. 2004. december 8. 11:52319.
    Én még sose öntöttem szappant.
    A kreatív tanácsadó blogjában ezt írja:

    Ha már olvasztottál valaha csokit gőz fölött, nem lesz akadály a szappanolvasztás sem. Innentől pedig már csupán egy lépés a házilagos szappancsodák sorozatgyártása.

    Kellékek:
    -átlátszó szappantömb
    -fehér szappantömb
    -színezőanyag
    -illóolaj
    -citromfű
    -műanyag alakzatok
    -öntőforma
    -vízmelegítő edény
    (A kellékek ára itt található >>)
    Technika:
    Tegyük a szappantömböt egy befõttes üvegbe és azt egy nagyobb vízzel teli edénybe, majd olvasszuk fel.
    Mikrohullámú sütőben is elvégezhetjük ezt a műveletet (300-400 W, 3-10 perc).
    A különböző szappanok jellegét az adalékok adják meg: a színezék, az illatanyag, a dekoráció.
    A mellékelt ábrán látható szappanok közül nézzük az előtérben látható zöld mintázatú citromfű szappant:
    - Az öntőformának egy üdítős papírdoboz is megfelel. Levágjuk a tetejét. Keresztirányban egy – az üdítős doboz szélességére hajtogatott - alufólia darabot rögzítünk.
    - A felolvasztott fehér szappantömbbe apróra vágott friss, vagy szárított citromfüvet szórunk.
    - A doboz fele részét megtöltjük az olvasztott citromfüves szappannal.
    Várjunk amíg megdermed, de még képlékeny és távolítsuk el a felező alufóliát.
    A maradék olvadt szappanhoz adjuk a zöld színezéket, majd a dermedt szappanfélhez öntjük. Egy pálcikával kissé egymásba áthúzogatjuk a két színt.
    Száradás után, mivel zsugorodik az anyag, könnyen eltávolítható a formából.
    Levendula szappan:
    A fenti elírás alapján készítjük el az öntőformát, és felolvasztjuk a szappant levendula olajjal illatosítva.
    Az egyik felét beleöntjük a formába, míg a másik felébe lila színezéket keverünk.
    A ”darabos” színes szappant szintén szögletes formában készítjük.
    Először a felolvasztott, sötétlilára festett szappant öntjük ki, majd félszilárd állapotban kockákra vágjuk.
    Olvasztunk egy adag világosabb árnyalatúra színezett szappant. Beleöntünk belőle az öntőformába egy adagot, beledobálunk néhány sötétre színezett kockát és hagyjuk dermedni. Kis idő múlva újabb réteget öntünk rá és újabb kockákat szórunk bele.
    Más színekben is készíthetjük.

    Érdekes hatást érünk el, ha átlátszó olvasztott szappannal egy félgömb alakú öntőformát háromnegyedig megtöltünk, majd valamilyen műanyag figurát, vagy termést, csigát, falevelet, stb. - dobunk bele. Szilárdulás után egy ujjnyi vékony fehér olvasztott szappan réteget öntünk rá.
    Maradék szappanokat is összeolvaszthatunk. A szappant lereszeljük sajtreszelőn, majd kevés vízzel vegyítjük és mikróban, vagy gőz felett megolvasztjuk. Az olvadékba szórhatunk kamillavirágot, levendulát, fodormentát, sáfrányt, kókuszreszeléket, narancshéjat, stb. Amikor kissé megszilárdul, gömböket gyúrogathatunk belőle.
    Kész munkánkat celofánba csomagoljuk, átkötjük egy díszes szalaggal és így mutatós, illatos ajándékként adhatjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370804 (318)
     
  9. Torolt_felhasznalo_370804
    Torolt_felhasznalo_370804
    2004. december 8. 11:37318.
    Sziasztok!
    A nagylányom szeretne szép szappanokat készíteni, az otthon levő babaszappan alkalmas erre?
    Gondolom gőz fölött kellene megolvasztani, de milyen színezőanyagot lehet beletenni?
    Esetleg illóolajat lehet hozzáadni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. december 8. 11:25317.
    Jól csináltál mindent. Lehet, hogy a lenvászon nyelt el olyan sok ragasztót. Vasaltad a száradás után?
    Én is ragasztottam most is anyagra. Itt vannak a bememen. 12 zsákra raktam mikut és úgy a 3/4 e fogyott el a ragasztónak. Az én anyagom balonszerű volt és nehezen vette a ragasztót.
    előzmény:
    gildi100 (314)
     
  11. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. december 8. 11:24316.
    Szia, pont tegnap jártam egy parafa üzletben, én is dugót kerestem!
    Sajna az utca neve nem ugrik be, de könnyen odatalálni:
    Az Andrássy úttal párhuzamos. és a Vörösamarty utcából nyílik, a teréz körút felé kell sétálni az utcán, ha a Vörösmartyból fordul be az ember.
    Egy 4cm-*es dugó 250 Ft volt és elég vastag is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406741 (309)
     
  12. Torolt_felhasznalo_673577
    Torolt_felhasznalo_673577
    2004. december 8. 11:16315.
    Szia Bodza!

    Borászati szaküzletben egészen biztos, hogy kapsz ilyen méretű parafadugót.
    Ha budapesti vagy, nézd meg a Vámház körúton. Régebben legalábbis volt ott egy ilyen üzlet.
    Ha a Fővám tér felől mész a Kálvin térre, bal oldalon.
    Vagy - nem csináltam még, csak elképzelem - tekerj fel egy vékony parafalapot, persze úgy, hogy előtte beragasztózod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406741 (309)
     
  13. 2004. december 8. 10:49314.
    Lenvászon anyagra normál szalvétát (1/4) ragasztottam. Szétszedtem. Így is elég vastagnak tűnt a megmaradó felső réteg (IKEA-s piros alapon, fehér kos). Ecsettel bekentem az anyagot, előtte körberejzoltam a szalvétát, majd rá a szalvi és újra átkentem ragasztóval. Ennyi. Majd jól meglepődtem, hogy mennyi ragasztó elment erre és mág így is az egyik sarka a szalvétának feljött:-(.
    előzmény:
    hilad (312)
     
  14. Torolt_felhasznalo_225051
    Torolt_felhasznalo_225051
    2004. december 8. 10:40313.
    mekkora szalvétát ragasztottál föl? az egésznek (4 db) a negyedét vagy az egészet?
    előzmény:
    gildi100 (311)
     
  15. 2004. december 8. 10:33312.
    Szétszedted a szalvétát?
    Írd le, hogy hogyan csináltad.
    előzmény:
    gildi100 (311)
     
  16. 2004. december 8. 10:28311.
    Sziasztok!
    Egy kérdés: Textilt dekupázsolok. A hobbyboltban vett aprócsa fakkon ragasztó felét "elfogyasztotta" egy darab szalvéta felrakása (ár: 420 Ft). Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul, vagy mivel lehetne olcsóbban ugyanezt megtenni?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 8. 09:27310.
    Sziasztok !

    Csináltam 53 lapos (heti) asztali naptárt. A szombat vasárnap alatt van hely 8 x 6 cm -es fényképeknek. Ha kell valakinek írjon e-mail címet és átküldöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_406741
    Torolt_felhasznalo_406741
    2004. december 8. 09:04309.
    Sziasztok!

    Idén a különböző alkoholos italok főzése mellett döntöttem, de van egy gondom. Vettem nagyon szép üvegeket a Kikában: fél literesek, és leginkább egy borkiöntőhöz hasonlítanak. Viszont valamivel be kellene dugaszolnom a szájukat, és annak a valaminek nagyjából 2, 5 cm átmérőjűnek és 3, 5-4 cm magasnak kellene lennie.
    Nem tudja véletlenül valaki hol lehet ilyesmit venni parafából, vagy olyan parafát, amiből ki lehet ilyesmit faragni?

    Köszi, Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_305276
    Torolt_felhasznalo_305276
    2004. december 8. 07:41308.
    koszi!!
    megneztem az oldalt, bejott, es valoszinu mukodni is fog a letoltes. . .
    este mindenkeppen letoltom. . .
    meg egyszer koszonom. . . =)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (303)
     
  20. 2004. december 8. 00:21307.
    Sziasztok!

    Karácsonyi ajándék ötlet!
    Aki még ajándék hiányban szenved, nézze meg! :)

    www. artipo. uw. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. december 7. 23:49306.
    Sziasztok!
    Felraktam a bemlapra a naptárat, amit csináltam. Letölteni le lehet a megadott linken, csak ki kell csomagolni a file-t. (Presto Photoalbum) és zip file-ként lehet letölteni.

    Remélem nem káromkodok nagyon. . .

    Már kaptam visszajelzést, hogy működik, ne adjátok fel, próbáljátok ki. Legalábbis, ha tetszik amit csináltam.

    Jó éjt mindenkinek!
    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. december 7. 17:23305.
    Milyen tipusú ágytakarót szeretne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847771 (302)
     
  23. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 7. 17:10304.
    Lehet kapni méterárú boltban steppelt bélésanyagot (VATELIN) olyan vattaszerű, ami a téli kabátokban szokott lenni. Szerintem az is jó lenne bélésnek, jó meleg. :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (297)
     
  24. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 7. 17:08303.
    Itt lehet letölteni (a szóközöket vegyétek ki):

    http://www. origo. hu/szoftverbazis/multimedia/grafika/pex6freeware. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305276 (300)
     
  25. 2004. december 7. 17:07302.
    Valaki tudna nekem segíteni?Édesanyám ágytakarót szeretne venni kb. 3hónapja, de nem kap sehol!Nincs 5letek, hol kéne keresnie?Esetleg, hol vehetne hozzá anyagot, amit aztán otthon megvarr?Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top